Forum Forum emerytalneOFE

Senacka komisja za zmianami w OFE

Senacka komisja za zmianami w OFE

Money.pl / 2011-03-26 15:15
Komentarze do wiadomości: Senacka komisja za zmianami w OFE.
Wyświetlaj:
http://dobrowspolne.4w3.pl / 89.77.175.* / 2011-03-29 21:56
Czy system ZUS-u jest solidarny ???

zobacz : http://dobrowspolne.4w3.pl
hejar / 2011-03-27 18:47
Ciekawe ilu ludzi zdecyduje się na oszczędzanie na IKZE, skoro na korzystniejszym IKE oszczędza tak mało osób.
Właściwie to tylko tym z drugiej skali podatkowej może(ale nie musi) się to opłacić.Ale oni to mają inne korzystne formy zabezpieczenia się na przyszłość(mieszkania, ziemia).
jola222 / 213.158.217.* / 2011-03-28 10:22
Moim zdaniem IKZE to bardzo dobra metoda na obnizenie podatku, ale wtedy panstwo dostanie mniej kasy, czy to sie oplaci? i komu? Pewnie w ostatniej chwili PO zrobi reforme do reformy i wielkie G z tego bedzie.
hejar / 2011-03-28 16:32
Nie zapominaj że przy wycofywaniu pieniędzy trzeba będzie zapłacić podatek.
Od kapitału i ewentualnych zysków.
Więc jeśli będziesz w tej samej (najniższej) skali podatkowej to zysk z tej ulgi będzie zero(chyba że za zysk uważać odłożenie podatku w czasie).
Jeśli natomiast w roku którym wycofasz te pieniądze wskoczysz do wyższej skali podatkowej to zapłacisz 14% więcej niż dzisiejsza ulga.I to również od zysków z IKZE mimo iż normalnie podatek od zysków kapitałowych to 18%.
obserwator2 / 195.69.83.* / 2011-03-27 12:48
Polskę z kosmosu widać jak "zieloną wyspę"... wychudłe i pozieleniałe twarze jej mieszkańców widziane z góry tworzą jednolity zielony kolor, a że na tle Europy nie ma innych takich miejsc, bo ich mieszkańcy są"różowi", to jesteśmy "zieloną wyspą".... CUD, CUD, CUD
w******** na ten syf w kraju / 91.188.3.* / 2011-03-27 04:14
Juz nie dlugo ta zielona wyspa nam bokiem wyjdzie!!!!!!.
Były wyborca PO / 83.23.14.* / 2011-03-27 00:38
BANDA ZŁODZIEI i nic więcej!! Nie zrobili przez 3 lata nic dla ludzi i dla POLSKI, potrafią tylko zabierać. PIS musi wrócić i to ukrócić.
oborowy / 79.185.103.* / 2011-03-26 18:39
POczytaj sobie nie ma żadnej sęsacji. Dali POmyłke w nagówku PÓLgłowki
Agzzz / 85.222.104.* / 2011-03-26 18:29
Ja mam pytanie. Czy ktokolwiek zamierza się bronić przed tym co się dzieje ? Zus jest zadłużony i te pieniądze do nas nie wrócą !!!!!!!!!!!!!
Czy nie możemy zebrać 100 tys podpisów, ludzi, którzy choć troche myślą i wiedzą do czego doprowadzi przenisienie naszych pieniędzy z OFE do ZUS? Czy wszyscy sa tak łatwowierni i twierdzą, że oni oddadzą nam te pieniadze ? Jest niż demograficzny i te pieniądze nie trafią do naszych kieszeni, chyba nikt nie jest na tyle głupi żeby w to wierzyć...Ja się czuje okradana, sami powinniśmy decydować o tym gdzie odkładamy swoje pieniądze. Mądrzy są Ci co przejdą na emeryturę za 5-10 lat. A co z tymi co przejdą za 30-40? Mi się nie uśmiecha żyć za 1000 zł... Potrzebujemy dużej siły, nie pojedyńczych głosów!!!!!!!!!!! Najgorsze jest to, że nasi politycy są głusi na rady ekonomistów. A kim są politycy ? Premier Tusk,prezydent Komorowski,marszałek Schetyna...wszyscy kończyli HISTORIĘ!! Nie słuchają się ani prof. Jerzego Hausnera,ani prof. Balcerowicza tym bardziej prof.Marka Góry... to jest poprostu śmieszne. Jak można ignorować ludzi którzy mają o tym pojęcie!!!
jola222 / 213.158.217.* / 2011-03-28 10:24
mysle , ze znajdziesie 100 000 myslacych ludzi, tak mysle...
adamu79 / 109.243.29.* / 2011-03-27 15:51
A ja bym bronił tej reformy, w ZUS-ie nie pobierają prowizji od wpłaconej składki. Dla mnie to absurd - i pomyśleć że 10 lat temu te prowizje były na poziomie 10% - chore. Po tej reformie, jak i przed jej wprowadzeniem od dawna wiadomo że emerytury będą tak samo lipne. Ponadto wreszcie ukrócona zostanie patologia z akwizytorami OFE. Wielu z nich to zwykli naciągacze. Agent ubezpieczeniowy, który dodatkowo sprzedaje OFE to już inna liga. Często podnoszony argument, że akwizytor często wyjaśni szczegóły reformy, sprawdzi składki jest nietrafiony, bo po pierwsze ilu akwizytorów tak robi a po drugie agent zrobi to lepiej i profesjonalniej podczas rozmowy o polisie czy programie emerytalnym, bo nie oszukujmy się - musimy się zabezpieczyć na starość (lokaty bankowe, programy emerytalne, kupno mieszkań na wynajem)
jola222 / 89.76.215.* / 2011-03-28 13:18
Akwizytorzy OFE to naciagacze? Nie boisz sie, ze wytocza Ci oni proces o znieslawienie? Patologia? W kazdej innej dziedzinie zycia i w kazdym innym zawodzie jest wszystko jak nalezy, a tylko w OFE patologia? Moze napisz co miales na mysli?
adamu79 / 46.113.98.* / 2011-03-28 20:12
Nie bij piany, po pierwsze napisałem wielu a to nie oznacza że WSZYSCY lub nawet WIĘKSZOŚĆ. Jeśli tego nie rozumiesz to nie mamy o czym rozmawiać. Dzisiaj jest tak że ok. 1/4 transferów to transfery z lepszego OFE do gorszego i tego niestety nie zmienisz, nawet choćbyś nie wiem jak uczciwa była. Całe to przepisywanie z jednego funduszu do drugiego jest o kant d..y bo po już tych 12 latach istnienia OFE sytuacja wygląda tak że różnica na koncie przyszłego emeryta (przy przeciętnym wynagrodzeniu w gospodarce narodowej) między najlepszym a najgorszym funduszem to ok. 2500 zł co oznacza ni mniej ni więcej tylko ok 10-11 zł miesięcznie więcej na emeryturze. Wielkie WOW - Czy teraz rozumiesz, że akwizycja to mydlenie oczu klientom i tak naprawdę służy jedynie ściąganiu prowizji od składek i za zarządzanie przez minimum dwa lata?
jola222 / 213.158.217.* / 2011-03-28 10:20
Masz pretensje o prowizje? 10% to miala kiedys obecna AVIVA, a ludzie szli tam jak barany. Teraz OFE maja 3,5% prowizjiod skladki. Czy Ty pracujesz za darmo? W takim razie moge podac Ci numer mojego konta i tam wysylaj swoje wynagrodzenie. Zapytaj lepiej jakie pieniadze ma administracja panstwowa, to ona generuje dlug publiczny ( czyli dlug panstwa wobec nas)
jola222 / 89.76.215.* / 2011-03-28 13:27
Teraz pojechales po bandzie piszac ze Agent Ubezpieczeniowy to inna liga ! Tak masz racje, on zakladajac Ci polise zabiera z kazdej Twojej skladki 50% , czyli polowe skladki, dopiero reszta jest inwestowana. Pogadaj z ludzmi, ktorzy zstali naciagnieci na tzw. tzreci filar. A ty sie czepiasz 3,5% oplaty od skladki. Jak sie ma 50% do 3,5 % ??? Placisz 200 zl skladki na tzw III filar, z tego agent przy kazdej wplacie skladki pobiera 100 zl prowizji! W OFE gdy idzie 200 zl skladki to OFE pobiera 7 zl ( slownie: siedem zlotych ) !!! Akwizytor jest oplacany nie z Twojej skladki ale ze srodkow PTE jednorazowo za jednego klienta!, jak nie bedzie akwizytorow to te pieniadze pojda za granice! dla akcjonariuszy PTE
adamu79 / 109.243.144.* / 2011-03-28 21:46
Nie muszę gadać z ludźmi - wiem jak to działa. Twoje wywody to jak ten ruski dowcip że na placu w Moskwie rozdają samochody. Najważniejsze to nie powiedzieć wszystkiego, prawda? Owszem, zdarza się w niektórych programach że agent zabiera 50%, ale niestety nie powiedziałaś że tylko w 1 roku. A to już istotna różnica - nie uważasz? Po drugie wrzucasz do jednego wora polisy inwestycyjne oraz polisy hybrydowe (inwestycyjno ochronne). W tej pierwszej oprócz 8-10 zł opłaty administracyjnej wszystkie środki są inwestowane.
Odpowiedz mi też na podstawowe pytanie. Jaka jest różnica między prowizją dla agenta za podpisanie polisy a prowizją za transfer członka OFE. Bo nie kumam. Przecież obie pochodzą ze środków towarzystwa. PTE to nie instytucja charytatywna. Policz sobie ile wypłaciło Ci towarzystwo za klienta oraz środki jakie wyciągnie od tego klienta przez dwa lata - założę się że będziesz na minusie;)
Nie ma się co spinać, otwórz czasem oczy i spójrz poza czubek własnego nosa.
dgen / 2011-03-26 15:36 / Tysiącznik na forum
........a czy głosował juz ten pan z PO w damskiej sukience, miłośnik wciagania kreski ?
oborowy / 79.185.103.* / 2011-03-26 15:15
Radzę młodym Obywatelom zapamietać, ktora partia, ktorzy POsłowie, ktorzy senatorowie POzbawili ich osobistych decyzji gdzie chca odkladać na emeryturę i POstawili ich w kacie.
Lorunia / 79.162.229.* / 2011-03-26 18:41
Podobnież wyniki ankiet pokazują , że młodzi nadal popierają przez cały czas swą ulubioną formację ! Można tu zacytować pewien tekst , który był wszech obecny przed poprzednimi wyborami " bo u nas tak już jest po prostu o tym każdy dobrze wie " Co w międzyczasie się zmieniło na lepsze ! a może na o wiele gorsze..
jola222 / 89.76.215.* / 2011-03-28 13:14
A kto ankietowal i kto opracowywal te ankiety??
Lorunia / 79.162.229.* / 2011-03-26 18:47
Jak nie masz poparcia politycznego w sejmie to nawet kilkaset tys głosów nie będzie miało zasadniczego znaczenia przykłady przecież były . Sejm w takim przypadku może wysłuchać sprawozdawcę i po głosowaniu z lekkim sercem odrzucić wniosek nawet nie przekazując do komisji .

Najnowsze wpisy