Serenity

kefo205 / 83.10.126.* / 2012-04-11 09:19
Szwajcarski inwestor przejmuje Serenity

Szwajcarska spółka RATIKON AG odkupiła od Prezesa Zarządu Piotra Nalepy 210 mln sztuk akcji Serenity SA. Pakiet większościowy pierwszego polskiego operatora domów spokojnej starości trafił do zachodniej spółki związanej z branżą medyczną.

Inwestowanie w spokojną starość Polaków opłaca się i jest działaniem perspektywicznym, czego poparciem jest przeprowadzona transakcja. Zmienia się także mentalność obywateli naszego kraju, którzy coraz częściej chcą spędzić jesień swojego życia w nowoczesnych i godnych warunkach.

- Akcje Serenity nabył szwajcarski inwestor finansowy RATIKON AG, który ma doświadczenie finansowe w branży medycznej – informuje Piotr Nalepa, prezes zarządu Serenity SA. W perspektywie od 6 do 12 miesięcy zachodnia spółka planuje znaleźć również inwestora strategicznego. W tym okresie nie zamierza prowadzić żadnych zmian w stanie posiadania Serenity – dodaje prezes zarządu Piotr Nalepa.

Z oświadczenia nowego inwestora wynika, że utrzyma on obecny zarząd gdańskiej spółki. Realizowana będzie przy tym pierwotna strategia Serenity. Spółka rozwijać będzie rehabilitacyjną część działalności i świadczeń medycznych. W planach jest również jak najszybsze uruchomienie pierwszego domu opieki dla seniorów.

- Dzięki transakcji nabyliśmy 210 mln akcji Serenity SA, czyli 50,41 procent kapitału zakładowego. Gdy uda się nam pozyskać odpowiedniego inwestora strategicznego rozważymy przeprowadzenie reverse splitu, polegającego na łączeniu akcji spółki. – informuje Dr. Dieter W. Neupert, przedstawiciel Ratikon AG. - Pozwoli to na zmniejszenie udziału kosztów transakcyjnych i rozliczeniowych w wartości transakcji – tłumaczy Neupert.
Według informacji plany większościowego akcjonariusza będą zbieżne z fundamentalnymi założeniami spółki. Głównym jego celem jest zwiększenie tempa realizacji kluczowych inwestycji - czyli budowy dwóch domów spokojnej starości, na Pomorzu oraz pod Warszawą. RATIKON AG bierze również pod uwagę przejmowanie już istniejących placówek zajmujących się opieką osób starszych.
- Spółka Serenity działa w bardzo perspektywicznej branży, szczególnie w Polsce, gdzie ten obszar jest praktycznie niezagospodarowany. Nowoczesne centra wypoczynkowo – mieszkaniowe zrewolucjonizują dotychczasowy rynek polskich domów opieki. Cieszymy się, że będziemy mogli wykorzystać w realizacji tej strategii nasze doświadczenie – twierdzi Dr. Dieter W. Neupert.
leksota / 89.187.236.* / 2012-04-12 10:35
Czy ktoś wie co to za spółka ten Ratikon i po jakiej cenie kupowała akcje od prezesa Serenity?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy