Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja na GPW nie dostarczyła emocji

Sesja na GPW nie dostarczyła emocji

Money.pl / 2007-09-20 18:06
Komentarze do wiadomości: Sesja na GPW nie dostarczyła emocji.
Wyświetlaj:
C-EK / 89.174.40.* / 2007-09-20 18:06
Poprzez spółkę PRiNŻ grupa Mostostalu Zabrze zajmie się budową dróg i w przyszłym roku liczy na takie kontrakty. "Czekamy na postanowienie sądu o możliwości zawarcia układu w tej spółce. Może być lada chwila" - powiedział.

Opach poinformował, że na wiosnę 2008 Grupa Mostostalu Zabrze rozpocznie budowę ok. 400 mieszkań w Warszawie na własny rachunek.

Spółka rozważa też wejście na rynek energii odnawialnej. Budowała m.in. spalarnie śmieci dla swoich klientów i ma gotowy projekt wytwórni konstrukcji stalowych ciężkich, która by mogła produkować urządzenia do budowy elektrowni wiatrowych. Ze słów Opacha wynika, że MZ mógłby zająć się we własnym zakresie energetyką odnawialną.

"Jesteśmy także dobrze przygotowanie do Euro 2012, aby razem ze spółkami zależnymi wejść w projekty budowy stadionów i infrastruktury z tym związanej"- powiedział Opach. MZ uczestniczył w budowie 5 stadionów, w tym we Frankfurcie, Paryżu, Emiratach Arabskich i Katarze

"Liczymy na budowę nowego stadionu w Zabrzu. Z tego co wiem jest gotowy już projekt"- powiedział szef RN.

Grupa Mostostal Zabrze - Holding miała narastająco w I-II kw. 2007 roku 21,03 mln zł skonsolidowanego zysku wobec 10,37 mln zł zysku rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 334,68 mln zł wobec 185,07 mln zł.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy