Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Skąd nie kupimy gazu?

Skąd nie kupimy gazu?

Money.pl / 2006-09-01 12:42
Komentarze do wiadomości: Skąd nie kupimy gazu?.
Wyświetlaj:
jolcia22 / 80.53.53.* / 2006-09-16 14:04
podoba mi się ujęcie tematu. ciekawa wizje , zgadam się z nią
cdd / 84.172.114.* / 2006-09-13 00:58
wtedy rozprawi sie z polska tak jak z kazdym malym nieznaczacym krajem. narazie zagryza wargi i znosi polskie fochy bo gaz musi docierac do niemiec. jakbedzie "baltyk" polska jako tranzyt straci na znaczeniu bo rosjanie nie chca az tyle gazu pchac do europy. wola sprzedac mniej za wieksze pieniadze. Polska bedzie miala rosyjski gaz ale za duzo wieksze pieniadze. Na gaz rosja zawsze znajdzie nabywcow z drugiej strony ma panstwo ktore jest w stanie pochlonac kazde niemal ilosci gazu czyli chiny. dodatkowo rosja sprzedajac im gaz wzmocni wiezi geopolityczne przez co bedzie miala wiecej do powiedzenia na swiecie. Polska widziana okiem rosjan to jak taki nieznosny maly bachor ktory ciagle wrzeszczy.
_Mu. / 87.206.140.* / 2006-09-15 00:30
"Polska widziana okiem rosjan to jak taki nieznosny maly bachor ktory ciagle wrzeszczy"

ROTFL (((;
trelek / 85.221.176.* / 2006-09-10 13:04
To gdzie mam tankować. Lotos zedrze ze mnie pod pretekstem kuwejciekj ropy. W Orlenie zapłace za Możejki. Jest ktoś w Polsce kto normalnie sprzedaje paliwo. Mieszkam w Poznaniu jakies sugestie?
prozac / 83.11.220.* / 2006-09-07 17:06
w/z artykulu, odnosze wrazenie, ze autorowi ktos duzo zaplacicl, zeby sie troche powyglupiac.
Skoro wszyscy handluja gazem, i wszyscy go kupuja i sprzedaja to czemy my nie mozemy ???
ktos jednak odbiera gaz z Norwegi, ktos odbiera gaz z Algierii, ktos kupuje gaz w Zatoce, a ktos jeszcze inny kupuje od krajow nad Morzem Kaspijskim. A tankowce z gazem jednak przeplywaja ciesniny dunskie, ciekawe dlaczego mialyby z tym problem statki z transportem dla Polski ????
autor zmierza tylko w jednym kierunku - MUSIMY kupowac gaz od Rosjan. A ja twierdze, ze NIE MUSIMY. Budowa gazo i nafto portu rozwinie polski przemysl stoczniowy, a budowa rurociagow to tylko proste kladzenie rur pod ziemia, ktore nie napedza przemyslu.
Zreszta ropa i gaz jest tez w Wenezueli czy Meksyku.
Piotr Kwiatkiewicz / 2006-09-07 18:51
Drogi Czytelniku

Zastanów się dlaczego Niemcy kupują gaz z Rosji a nie z Wenezueli a zrozumiesz przeslanie tekstu.
O tym skąd kupimy gaz decyduje wielkość naszych potrzeb.
Nie ma możliwości pelnego zaspokojenia popytu na ten surowiec drogą morską. Zbiornikowce z dostawami utworzyły by sznur po M. Północne. Zresztą czy wiesz ile kosztowałby wtedy 1000 m gazu? Przypuszczalnie łatwiej byłoby utrzymać rentowność sieci młynów wodnych napędzanych wodą w butelkach z pobliskiego marketu niż
sporej grupy naszych przedsiębiorstw.
Wiechs / 83.10.13.* / 2006-09-04 09:58
1.Chyba już za późno ,ale- za przysłowiowy grosik trzeba było zgodzić się na gazociąg przez Polskę.
2. Może myśleć trzeba o gazociągu nr2 równoległym przez Polskę.?
3. Może myśleć o dołączeniu Polski się do rury pod Bałtykiem ?
4. Może postawić na energetykę jądrową- na wielką skalę
i ograniczyć do minimum zapotrzebowanie na gaz.
Paradoksalnie ma to dodatkowy aspekt wzrostu bezpieczeństwa . Groźba kilku czy kilkunastu powtórek z Czarnobyla ,w przypadku jakichś konfliktów zbrojnych na terenie Polski spowoduje , że egoistyczny Zachód będzie musiał pilnować spokoju w naszym regionie. Basta.!!!
boromel / 80.53.43.* / 2006-09-04 08:49
Wreszcie! Po przeczytaniu artykułu, miałem wrażenie, że zrobił to ktoś, kto zna się na rzeczy, a jednocześnie nie powtarza p****** z GW, czy Faktu.
Polska na gaz patrzy głównie oczami polityki, zamiast ekonomii i w tym sensie nic się nie zmieniło od dziesięcioleci.
Cieszy mnie, że wreszcie mogłem przeczytać cos wyważonego.
boromel / 80.53.43.* / 2006-09-04 08:42
Wreszcie! Po przeczytaniu artykułu, miałem wrażenie, że zrobił to ktoś, kto zna się na rzeczy, a jednocześnie nie powtarza p****** z GW, czy Faktu.
Polska na gaz patrzy głównie oczami polityki, zamiast ekonomii i w tym sensie nic się nie zmieniło od dziesięcioleci.
Cieszy mnie, że wreszcie mogłem przeczytać cos wyważonego.
lotka / 80.53.53.* / 2006-09-02 22:22
Dobre ujęcie problemu. Wreszcie ktoś kto rozumie co jest grane. To już chyba drugi świetny tekst tego facia. A nie p******* jakiś dziennikarzy
scorb / 2006-09-01 22:02 / Bywalec forum
Ja jestem za tym by zrezygnować juz z wydobywania ropy i zostawic ja w spokoju w ziemii, gdyz ropa "robi sie" przez kilka tysiecy lat... natomiast wykorzystac wiatr i slonce ;)
Karollla / 83.238.160.* / 2006-09-07 06:58
1. energia pochodzaca z wiatru
2. słoneczna
3. jądrowa - Polska raz popełniła bład, dając sie przekonać kilka lat temu ekologom, że nie powinniśmy zbudować elektrowni jądrowej, bo to niebezpieczne. Może ktoś wreszcie pomyśli długoplanowo i zainwestuje w społeczeństwo madrze?
maxandy / 81.219.231.* / 2006-11-26 20:14
Ad. 1 i Ad.2 popieram, Ad.3 problem z tym punktem jest taki, że to ten "wredny" PiS planuje budowę elektrowni jądrowowej, a politycznie poprawni obywatele tego kraju (czytaj : głupi ) nigdy tego nie zaakceptują...Co innego gdyby z tym pomysłem wystąpił były prezio, Olek , wtedy ahów i ohów byłoby mnóstwo....A tu masz takie Kaczki....
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-09-06 21:58
to chyba dobra alternatywa, ale sam wiatr i słońce to troche staroświeckie myślenie jak gaz i ropa. Jakieś superźródło, które samo rozwiąże problemy. Wydaje mi się, że potrzebne są bardzo różnorodne źródła energii. Na południu Polski np źródła termalne, na wsiach instalacje do biogazu, spalania odnawialnych surowców energetycznych jak wierzba i inne badyle. Wreszcie same oleje roślinne i alkohol nie tylko jako dodatki do paliw, plus energia małych elektrowni wodnych, wiatrowych, morskich uzyskujących energię z falowania wody i wreszcie to przysłowiowe słońce. Jako stabilizator nad tym wszystkim nowoczesne podkreślam elektrownie atomowe. Gdy to osiągniemy będziemy nie tylko niezależni energetycznie ale i zdrowsi bo mniej zatruci a także rozwiniemy się technologicznie. same plusy, tylko nie myślmy jednotorowo.
Laik / 80.53.130.* / 2006-09-10 08:42
W pełni się zgadzam :)
krolik / 83.20.2.* / 2006-09-02 01:56
Ja też
Witold Donat / 83.243.39.* / 2006-09-01 21:06
Nic odnawialne nie jest .Gaz rosyjski z Niemiec będzie ogrzewać nasze domy.Bardzo dobry tekst polecałbym rządzącej prawicy niech dalej oczerniają Rosję to PiSowski sojusznik z za oceanu znowu nas uzależni od siebie i zarobi na nas.
dywersyfikacja / 212.76.37.* / 2006-09-03 12:40
Rosja ma towar, my mamy(?) pieniądze i nikt nikomu NIE POWINIEN robić łaski, że handluje. Niedopuszczalne, między CYWILIZOWANYMI krajami, jest sugerowanie, że za brak uległości politycznej zakręcimy kurki. Do d... z takim kontrahentem.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-09-01 19:36
Jedno jest pewne: w dalszej perspektywie należy postawić na odnawialne żródła energii(słoneczna ,wiatrowa,wodna) i nie traktować małych ,lokalnych jej producentów jak kulę u nogi!
priko / 84.40.226.* / 2006-09-01 23:16
Propozycja jest prosta, trzeba jeść więcej porzywienia wiatrotwórczego i nabijać biogazem butelki to są jedyne źródła odnawialne.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-09-01 16:48
A może poszukamy go w Polsce. Poprzedni prezes PGNiG (Kossowski o ile pamietam) robił wszystko, aby przełączyć odbiorców na gaz rosyjski. Może to się da odwrócić?
Jasio_Smietana / 82.139.12.* / 2006-09-01 16:32
Witam
Nie mamy duzych zloz gazu wiec zamiast zajmowac sie glupstwami nalezaloby postawic na zrodla odnawialne obsiac miliony nieuzytkow rzepakiem, ziemniakami i wszelkim innym cholerstwem z ktorego mozna wyprodukoweac energie i nie byc pazernym tylko co najmniej na 20 lat zwolnic cala te produkcje z akcyzy i wszelkich podatkow, do ogrzewania domow wielorodzinnych jak i jednorodzinnych mozna by z powodzeniem uzywac oleju z roslin oleistych lub etanolu z ziemniakow a gaz uzywac tylko tam gdzie jest niezbedny, w krajach skandynawskich zuzycie energi odnawialne to ok 30-40% a przeciez nie narzekaja na brak swojego gazu, mimo to postawili na zrodla odnawialne czemu u nas tego by nie zrobic? bo to powalone panstwo jest zbyt pazerne i zaraz nalozy na to wszystko takie podatki i akcyze ze sie nie bedzie oplacalo
mucha / 80.55.202.* / 2006-12-26 23:13
taak oczywiście? a takie rzeczy jak guma ,tworzywa sztuczne ,środki chemiczne,kleje ,lakiery , włókna,itp. a pozatym żeby zaspokojć potrzeby naszego kraju na paliwa trzeba by było zagospodarować wszystkie grunty or... w naszym kraju- także nie mielbyśmy co jeści!
realista / 80.53.49.* / 2006-09-12 22:13
ZGADZAM SIE z powzższą opinią - mamy własne zasoby gazu, MOŻE NIEWIELKIE, ALE WŁASNE. Należy je bezwzględnie wykorzystywać,
gnago / 80.55.245.* / 2006-09-03 19:44
trzeba byłoby podbić sasiednie kraje dla uzyskania koniecznej przestrzeni życiowej(areał upraw) i dopuścić się zbrodni ludobójstwa na tubylcach. Prościej jest minimalizować zużycie energii. Budynki ogrzewane ciepłem ludzi i urządzeń
KubaJ / 82.143.136.* / 2006-09-20 16:26
proponuje dobrze w***** Białorusi i skonczyć z tym małym kawałkiem niczego powyżej Pojezierza Mazurskiego, co należy do Rosji. Juz troche będzie pod rzepak ;-)
I tak nas nie lubią, więc co za różnica?..
A gdyby tak juz Agencja Wywiadu zajęła się jakąś dywersją w Rosji w Gazpromie?

Pozdrawiam!
tek / 62.233.214.* / 2006-09-01 21:03
S ą bardzo duże koszta utrzymania sekty watykanskiej ,która na dodatek destabilizuje gospodarke i manipuluje politykami ...
pek / 83.5.131.* / 2006-09-02 20:51
Masz chyba na myśli sekty z Torunia...
wiktorm / 83.20.2.* / 2006-09-02 01:35
Święte słowa tek !
Wiernopoddańcze zachowania naszych polityków wobec tej koszmarnej organizacji, nie dają jakiejkolwiek nadziei na poprawę sytuacji w tym trgikomicznym kraju. A wracając do sedna sprawy, przejawem skrajnej ignorancji i nieodpowiedzialności ze strony naszych polityków było zaniedbanie dobrosąsiedzkiej współpracy gospodarczej z Rosją na rzecz propagowania demokracji, np. na Ukrainie. Na świecie jest jeden specjalista od krzewienia demokracji - USA i niech tak pozostanie. Nie wyręczajmy go, tym bardziej, że nie mamy możliwości. A tak przy okazji, będę wdzięczny za wyjaśnienie, jak to się dzieje, że nasi politycy i inni niestrudzeni krzewiciele demokracji na świecie nie zajęli się dotychczas watykańską ostoją feudalnego despotyzmu.
sts / 84.205.222.* / 2007-03-01 16:30
Sam widziałem jak jeden z niewielkich wzrostem i intelektem stereo na spotkaniu z watykańskim guru przezabawnie trząsł kuprem z wiernopoddańczego uniesienia. Już nie doczekamy się prawdziwie wolnego państwa, smutne to...
wezyzyr / 212.76.33.* / 2006-09-06 22:03
lewicowym naprawiaczom świata proponuję spojrzeć na Chiny inne tego typu państwa i je przywołać do porządku. Zawsze tych wojowników widzę jak protestują przeciw obrone Witnamu przed komunistami, walkę z partyzantką maoistowską w Ameryce Pd. ale protestują tylko tu w Polsce USA nigdy w Chinach tam nie pojadą.
ferdek / 80.48.199.* / 2006-09-01 22:12
Całkowita prawda z unji dostaną 6mld ich pazernośc nie ma granic.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-01 18:22 / Giełdowy egzorcysta amator
Nam wiatr może wyrządzic tylkoszkody , innym nacjom daje prąd !
f / 62.89.76.* / 2006-09-01 16:58
znam takich, co dostosowli piece do spalania zboza, nie moga go sprzedac, woec nim opalaja wlasne domy.. i to wcale nie jest żart
Jakub Wędrowycz / 2006-09-01 16:08 / Giełdowy egzorcysta amator
To tak jak z bateriami do Nokii i rowerami , są markowe , są podróbki ,są "tandenty" , ale i tak wszystkie są Made in China !!!!
S. / 82.139.179.* / 2006-09-01 14:54
Osobiscie znam bardzo dobrze turkmeńskie realią, i nie mogę tu się zgodzic z autorzem. Turkmenistan ma potężne zasoby gazu, jest też wiarogodnym partenerem w zakresie dostaw oraz polityki cenowej, czego doznała się m. in. Ukraina. Jest też regionalną potęgą ekonomiczną, bardzo szybko się rozwieję. A więc, współpraca z tym państwem w zakresie dostaw gazy ma rację bytu. Co dotyczy kwesji politycznych, jest to państwo Azyjatyckie, o odmiennych tradycjach i kulturze narodowej, a więc bradzo mało Europejczyki tu mogą miec do powiedzenia.
Jakub Wędrowycz / 2006-09-01 16:16 / Giełdowy egzorcysta amator
Problem nie tkwi w tym kto ma surowiec , problem tkwi KTO GO WYDOPBYW i KTO MA LINIE przesyłowe . Stąd też sprzedaż rur w PGNiG był błędem !
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy