Forum Forum inwestycyjneFundusze

SKANDIA, NIE POLECAM !!!!!

SKANDIA, NIE POLECAM !!!!!

DB invest + / 153.19.47.* / 2008-01-28 12:03
Właśnie umażam fundusze pieniężne w skandii i zrywam umowę (deutsche bank tańszy i lepszy). Polecenie umożenia skandia otrzymała 23. 01. , dzisiaj dzwoniłem, powiedzieli, że umożą jutro tj. 29.01. A kasę wyślą mi do 14 dni roboczych.
Czyli operacja trwa miesiąc!
Tak się zarabia!!
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2008-01-28 15:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
A nie wiedziałeś o tym na początku?Nie czytałeś regulaminu?Jeżeli się zna zasady,to nie ma niespodzianek!A czy Deutche Bank ma np fundusze Merrill Lynch?Bo ja na Skandię nie narzekam,a siedzę cały czas w fundach akcyjnych
wojtek1966 / 217.144.207.* / 2008-01-28 18:08
W deutsche banku mają merll lynch ale tylko przy wpłacie w dolarach lub w euro . Mam db invest plus i jestem zadowolony . O skandii się nie wypowiadam bo nie mam a zasłyszane opinie są różne
Zeus52 / 2008-01-28 19:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz myślę,że po prostu miałem trochę farta,że wszedłem w skandii w ML5 i SCH1 w odpowiednim momencie(ML5-kopalnie złota;SCH1-materiałowy-ropa,rolnictwo),ale to,jak powiedziałem,tylko fart.Może dlatego trochę niesprawiedliwie osądzam-mogło być naprawdę źle.Myślę,że nadchodzi czas wejścia w polskie fundy-mogę(mimo,że też,licząc gotówkowo,mam straty),zrobić konwersję i będę miał o 30%więcej jednostek niż,gdy wychodziłem z nich latem ubiegłego roku.Myślę,że już chyba czas wrócić,biorąc pod uwagę jaką mamy przecenę naszych fundów.To tak jak na giełdzie,tylko wszystko odbywa się dużo wolniej-trzeba przewidywać co się będzie działo za parę dni-w momencie realizacji zlecenia sprzedaży,lub kupna.Co o tym myślisz? Chodzi o zakup polskich fundów w zamian za np ML5. Chyba złoto jest w swoim szczycie-czy dobrze myślę?
max1224 / 2008-01-28 15:19 / Tysiącznik na forum
emocje emocje emocje
14 dni kalendarzowych trwa cały proces tzw wykupu częściowego od otrzymanie przez skandię pisemnego zlecenia upewnij się czy 23.01 skandia otrzymała czy wtedy wysłałeś bo to różnica ja wysłałem zlecenie częściowego wykupu 21.12 zaksięgowane do realizacji 27.12 i od tego momentu liczy się 14 dni kalendarzowych czyli mieli czas do 10.01 środki pojawiły mi się na koncie 07.01 i choć w tym czasie niewiele się pracowało to problemu nie było wszystko mi się zgadzało no ale ja byłem na to przygotowany i rozumiem Cię bo oczekiwanie się dłuży
trzeba czytać umowy a przed dokonaniem transakcji dokładnie sprawdzić o co chodzi i dopytać o szczegóły wtedy jest się spokojnym i unika takich niespodzianek wynikających z braku wiedzy
co do reszty to nie polemizuję DB pewnie lepszy ale sprawdź mbank tam 140 funduszy do wyboru czeka
co do zrywania umowy to zależy jak długo jesteś w skandii zastanów się poczytaj bo możesz stracić jeszcze więcej pozdr
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy