Forum Forum dla firmKsięgowość

Składki będą uzależnione od dochodów? Rząd szykuje zmiany

Składki będą uzależnione od dochodów? Rząd szykuje zmiany

Wyświetlaj:
janinaH / 77.223.228.* / 2012-02-17 14:58
Nie jestem zwolęnikiem PO ale w tym przypadku popieram , bardzo sprawiedliwe i słuszne .Dzisiaj niektórzy kapitaliści są bogatsi niż Skarb Państwa a mimo to nie płacą należnego podatku ani składki odpowiedniej do ZUS . Wszyscy muszą płacić od dochodu .
############# / 83.19.187.* / 2012-03-08 16:31
Masz na myśli pseudo rolników ? Zgoda , mogę płacić wyższy ZUS pod warunkiem , że zostanie zlikwidowany KRUS , zniknie banda uprzywilejowanych byczków /czyt. trzydziestokilkuletnich i czterdziestoletnich steranych życiem i "pracą" emerytów / oraz wszelkiej maści inni uprzywilejowani , ZUS zamiast budowy kolejnych pałaców zacznie racjonalnie gospodarować tymi pieniędzmi , które co miesiąc z nas zdziera . I niech rząd nie będzie taki zatroskany wysokością mojej ewentualnej emerytury . Wielkodusznie przyrzekam , iż nie będę rościć pretensji .
janinaH / 77.223.228.* / 2012-02-17 14:48
Popieram bardzo dobry pomysł , wszyscy powinni płacić składki od dochodów .Dzisiaj kapitaliści oczywiście nie wszyscy są bogatsi nisz Skarb Państwa , bogacą się na potęgie ,nie płacom należnego podatku ani należnej składki do ZUS .Od dochodu należy płacić .
janinaH / 77.223.228.* / 2012-02-17 14:48
Popieram bardzo dobry pomysł , wszyscy powinni płacić składki od dochodów .Dzisiaj kapitaliści oczywiście nie wszyscy są bogatsi nisz Skarb Państwa , bogacą się na potęgie ,nie płacom należnego podatku ani należnej składki do ZUS .Od dochodu należy płacić .
Budyń / 89.76.112.* / 2012-04-20 22:32
A co jeżeli dochód będzie wynosił zero (0) ? :)
A co jeżeli będzie strata - ZUS odda ? :D
mały735 / 83.12.80.* / 2012-04-19 16:23
Tylko potem tym kapitalistą będzie trzeba płacić emeryturę odpowiednio wysoką, a tych wszystkich małych przedsiębiorców do emerytury wykończą tymi rosnącymi podatkami
janinaH / 77.223.228.* / 2012-02-17 14:48
Popieram bardzo dobry pomysł , wszyscy powinni płacić składki od dochodów .Dzisiaj kapitaliści oczywiście nie wszyscy są bogatsi nisz Skarb Państwa , bogacą się na potęgie ,nie płacom należnego podatku ani należnej składki do ZUS .Od dochodu należy płacić .
PolskaczyBiałoruś? / 31.63.170.* / 2012-02-16 18:50
W ub.roku Premier obiecał że do końca roku temat załatwi i zapadła cisza! ZUS wymyślił problem i żąda nienależnych kwot z odsetkami. Od tych kwot pracownicy Zusu dostają premie, Sędziowe w SO w porozumieniu z Zusem orzekają po ich myśli i tez zarabiają, radcy prawni z Zusu też trzepią kasę, budżet zyskuje, tylko przedsiębiorcy są bezsilni wobec takiego bezprawia, dlaczego CBA, NIK i prokuratura nie zbada tej zmowy. DLACZEGO TAK ŁATWO JEST PREMIEROWI NIE DOTRZYMAĆ SŁOWA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sady / 95.51.111.* / 2012-02-16 17:33
Złodzieje. Ale mam ich w dupie - przekształcę swoją spółkę jawną w spółkę z o.o., zatrudnię się na etacie prezesa z minimalnym wynagrodzeniem i będę sobie co miesiąc wypłacał zaliczkę dywidendy - zamiast ok. 900 zł ZUS-u miesięcznie dam gnojom 400 i zaoszczędzone 6.000 zł rocznie będę inwestował we WŁASNĄ emeryturę.
A co zrobią dziesiątki tysięcy mikroprzedsiębiorców, którzy jeszcze wczoraj planowali rozwój i tworzenie miejsc pracy - ci po prostu zlikwidują firmy i przejdą do szarej strefy...
grazkaw / 83.19.25.* / 2012-03-01 14:22
Swoją firmę też przekształcę w Spółkę zoo i figę oni dostaną. Gdzie idea rozwoju małej przedsiębiorczości.Obecnie przedsiębiorcy płacą razem ze składką zdrowotną 933.34 zł. Niech rząd lepiej policzy bo naraz się okaże ,że niektóre małe firmy przez rok nie bedą miały dochodów i do zusów nic nie bedzie wpływało a ich działanie spowoduje brak możliwości stałych wpływów.I wszystko w łeb weżmie.Gratuluję im pomysłowości- mam wrażenie ,że oni nie zdają sobie sprawy ,iż firmy naraz będą zwalniać pracowników by opłacać im te składki. jak ma robic reformę to niech wreszcie składki zus zaczna opłacać wszystkie te słuzby które składki nie opłacają , znieśc przywileje emerytalno- rentowe.Rząd niech wreszcie własciwie kontroluje swoje wydatki bo mam wrażenie ,że w dalszym ciagu pokutuje" naród ciemny to naród głupi"- te czasy się skonczyły .
Wiekszy zus mniejsze podatki ,NIECH WRESZCIE ktoś sobie dobrze przeliczy. A pozatym mam wrażenie ,że jest to metoda rządu która puszcza cichy smród- by naród wyczuć.A kto jest zatym ,żeby płacić od dochodu niech załozy własną firmę . Powodzenia dla Rządu za początek ich klęski i doprwadzenia do upadku małych firm i zwonień pracowników.
Budyń / 89.76.112.* / 2012-04-11 09:13
Nie łudzisz się chyba, że zlikwidują stawkę minimalną ? :D
Będzie minimum obecne + procent od dochodów ponad to minimum ? :D
toms1977 / 109.243.110.* / 2012-02-16 19:56
A j**... ich pies. Nie płać składek wogóle, przecież jako prezes na mocy powołania nie muisz mieć dochodów, a więc i opłacac składek ZUS. A od dywidendy ZUS-ów się nie płaci. A nawet mikrofirma w sp. z o.o. może się przekształcić, i gdzie te 4 mld?
Bernard+ / 188.117.142.* / 2012-02-16 16:34
Wpierw Rząd musi zlikwidować wszystkie przywileje emerytalne aby wszyscy Polacy płacili 19,52% składki emerytalnej i 8% składki rentowej od swoich dochodów. Płacić powinni również: sędziowie, prokuratorzy, policjanci, strażnicy więzienni, CBA, CBŚ, BOR, wojsko, straż graniczna, celnicy, oraz rolnicy. Bo niesprawiedliwość w obciązaniu Polaków daninami marnowanymi przez Rząd, Sejm i Senat oraz kancelarię Prezydenta na opłacanie luksusowych pensji, premii za niewykonywanie terminowo zadań i bajonskich emerytur uprzywilejowanym 40 latkom jest już tak duża , że na jeszcze większe rozwarstwienie nie będzie zgody tych Polaków, których dziś traktuje się jak poddanych jaśnie państwa budżetowego !!!!
Adam222 / 77.88.138.* / 2012-02-16 15:16
Jestem za, pod warunkiem, że będzie to rzeczywiście zależeć proporcjonalnie od dochodów. Tak jak na etacie. 19,52% na fundusz emerytalny. Jak nie będzie zysku to będzie 0 do ZUS-u. A jak będą straty to można je będzie pokryć ze składek w przyszłości. Tak będzie uczciwie. Inne warianty to złodziejstwo.
lazuk / 178.36.253.* / 2012-02-14 19:14
Musimy dołożyć panu premierowi na loty do domu i z powrotem.
Paniom i Panom Posłankom i Całej Burżuazyjnej administracji, bo dla nich zarobki po10000,00pln to za mało.ONI STRACILI POCZUCIE WARTOŚCI I PRZYZWOITOŚCI.
m-53 / 83.24.49.* / 2012-02-13 21:05
Jestem ciekaw jak miałbym płacić składki, jak określić ich wysokość. skoro dochód określam raz w roku.

Przykładowo -
1.w styczniu kupuję kontener towaru za milion. Księgowo mam stratę
2. Przyjmijmy, że regularnie co miesiąc sprzedaję 1/12 towaru za sto tysięcy.
3. Pierwszy dochód pojawi się w listopadzie - od razu sto tysięcy.
4. W PIT(kwiecień) rozliczę rok, koszty - średni miesięczny spadnie do pięciu tysięcy.
Powodzenia Tusku. Dochód małego przedsiębiorcy to nie pensja na etacie.
rewar / 83.7.182.* / 2012-02-16 15:42
Hmm...
Nie denerwuj się,
ale myślę, że jak masz milion na towar w styczniu, nawet przykładowo to jesteś bogaczem przykładowo i zus niewiele Ci zrobi. Ponadto i tak od dochodu w skali miesiąca wpłaca sie zaliczki na podatek dochodowy - wiadomo deklarowane, ale się wpłaca, bez PIT-u, więc jak wyliczysz ten podatek to i tak bedzie to podtsawa do wyliczenia zus'u.
j62 / 89.77.81.* / 2012-02-16 18:35
Pisząc kupuję, miał na myśli "dostaję" towar i fakturę, zapłacę jak będę miał pieniądze...
(@) / 89.79.218.* / 2012-02-13 18:20
Wirtualny Rząd, wirtualny ZUS, tylko bieda jest w realu......................
Zmęczony chyba jeszcze polak / 77.252.249.* / 2012-02-13 16:01
A może by tak zacząć od oszczędności w finansach publicznych, tam rośnie bez drożdży.
nie_ekonom / 192.194.76.* / 2012-02-13 14:10
Taka propozycja po pierwsze odebrałaby prawo wyboru (można płacić więcej, jesli ktoś chce, ale nie trzeba), a po drugie naklaniałaby do ukrywania dochodów (sprzedaże bez faktur etc.).

Ludzie przechodzą na samozatrudnienie, bo jest to dla nich bardziej opłacalne. Zgniatanie konkurencyjności w celu dofinansowania ZUSu nikomu nie wyjdzie na dobre.

Ironią też jest, że trafilem na ten artykuł z linku pod artykułem o zespole ds. wolnego rynku. Co karanie za to, że ktoś ma dochody ma wspólnego z wolnym rynkiem to ja pojęcia nie mam.
Chyba podróżnik / 2012-02-13 14:17
Może w końcu stworzyli jakąś dobrą ustawę/reformę... bo jak na razie to same nie wypały ... zastanawiam się w ogóle co oni robią tam na wiejskiej...
sak / 46.113.240.* / 2012-02-13 14:02
To mi się podoba.
Ci, którzy nic nie płacą, zadecydują o tych,
którzy płacą " tylko 600 zł" a nie dostaną
w zamian czesto niczego. sak
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy