Forum Polityka, aktualnościKraj

Będą zmiany w składzie rządu?

Będą zmiany w składzie rządu?

Money.pl / 2008-02-09 11:20
Komentarze do wiadomości: Będą zmiany w składzie rządu?.
Wyświetlaj:
Tuskolamacz / 89.78.15.* / 2008-02-16 12:55
Obecny rząd wie co to są `ważne reformy'. Nawet jeśli nie wie  

W ostatnich godzinach mamy cały festiwal igrzysk. `Umyślnie uszkodzony' laptop Ziobry - o czym zaćwiąkał ćwinister, odebranie ochrony Kaczyńskiemu (dlaczego nie całej?) i `zagłuszanie' telefonów. W tej ostatniej sprawie ciekawym był tytuł - `Rząd zagłuszał pielęgniarki' - choć w niusie wyraźnie napisano, że był to pomysł Kaczmarka.
Trzeba napisać `rząd'. Po prostu trzeba. Potem - wzorem szczura, zmienia się tytuł na bardziej `podchodziaszczy'. Widocznie po zdaniu sobie sprawy bólu spowodowanego własną głupotą. Tak czy inaczej - gawiedź ma temat do `używki', którą wdycha jak z torebki z Butaprenem, osiąga nirvanę absurdu - połączoną z krwiożerczym instynktem ludożercy.
Rozszalałe media naśladują Onana w temacie serwowanych nam igrzysk a fora grzmią, w wizjach godnych złotego strzału, o Trybunale Stanu.

A tymczasem całkowitym milczeniem niemal milczeniem pomija się parę naprawdę istotnych faktów. Pierwszym z nich jest 5 dymisji w rządzie Don Alda. Z powodu `kłopotów lustracyjnych'. Nie zauważyłem `zaniepokojonych doniesień' o IPN-ie szukającym haków ani sążnistych postów o nocnych pracach borowców, bo na rano `trzeba uwalić koalicjanta'.
`Kłopoty lustracyjne' - czyli co? Esbeccy kapusie w rządzie Tuska? Media nie szaleją `w temacie'. Gierkowszczyzną aż z dala śmierdzi - o rządzie albo dobrze albo wcale.

Z całkowitym brakiem histerycznego zawodzenia `wolnych' i `niezależnych' mediów  spotkała się informacja o umorzeniu prawie pięciuset milionów kary na spółkę J&S.
Wiadomo - teraz rządzi `normalne'. Padło pytanie - dlaczego Pawlak umorzył a nie skierował sprawy do ponownego rozpatrzenia, skoro sam stwierdził, że doprowadzi do wyjaśnienia sprawy kto odpowiada do doprowadzenie do sytuacji, że nałożona kara była nieskuteczna? Nie czytał opinii prawników? Po co. `Normalne' rządzi. Nie trzeba czytać.
Trzeba dać ludowi igrzysko. Laptopa.

Nastąpiła reaktywacja pana Dobrzańskiego. Polecam opinię `Staszek chciał spróbować swoich sił w biznesie'. I kontrowersje wokół współpracy z SB. A teraz mamy normalkę z pytaniem czy: 'Dobrzański kręci energetyką?' doradzając posłowi Buremu?
Teraz mamy igrzysko. Zagłuszanie. Nie czas na doniesienia o reaktywacji. Mało ważna.

Pan Minister Boni (znany jako TW Znak - choć, jak twierdzi, palił ale się nie zaciągał) zajmuje się (jak mówi):' Razem z innymi ekspertami opiniujemy strategiczne plany gospodarczo-społeczne, w tym systemowe rozwiązania dotyczące sektora zdrowia'.
Ten sam pan minister przez lata całe pracował dla pewnej firmy, która skupowała długi polskich szpitali. Teraz będzie opiniował strategiczne plany. Wcześniej firma, dla której robił (jako ten od niby zasobów ludzkich) silnie lobowała za umożliwieniem otwierania prywatnych aptek. Pomysł słuszny. Firma pana Boniego otwiera sieć aptek. 10 milionów dolarów.  Pan Boni to tylko doradca ds. zasobów ludzkich. Wiedział do których `zasobów' dotrzeć? A może teraz te `zasoby' wiedzą, że dotrzeć do pana Boniewo - stratega prywatyzacji służby zdrowia?  
Mamy igrzysko zamiast chleba naiwna gawiedzi.
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-09 13:26
braku rzeczowych pomysłów nie zastąpi kolejna łapanka , no bo ile można mówić o rozbitych i utopinych laptopach gdy prąd już zdrożał o 15%, nie mówiąc o jabłkach i cebuli.
nawet zawsze obiektywni dziennikarze z gazety wybiórczej i wsi24 są też zaskoczeni obrotem sprawy - już nawet nie pytają o podatki i reformę finansów publicznych
partia wydmuszka niedługo pęknie
Tomasz.S. / 83.7.55.* / 2008-02-09 12:08
Wystarczy dotknąć Rydzyka i już jest burza, o czym przekonuje się Pani Kudrycka. Ale chwała jej i za ten
akt odwagi, w otoczeniu tych polskich Kaczo-Moherów!
obserwator / 2008-02-09 12:20 / Tysiącznik na forum
Nie znasz sprawy a brzęczysz, sprawa jest poważniejsz niż myślisz, geotermia sie klania, kto tego nie widzi to jest upośledzony. Rządzoący sa umaczni, ale prawdziwa prawda nie dala sie ubrudzić, się sama obroniła co podały publikatory. Tak sobie myslę że jeżeli jest jakś siła ktora każe zadłużać sie Polsce sukcesywnie co roku az do granic absurdu ekonomicznego, dzięki kredytowi który zastepuje pieniadz, to nie dziwie sie ze wszelkie inicjatywy zmierzające do oszczędności ui uszczuplenia placonego VAT od energi , przypominam to 22%, to nie nalezy sie dziwić że takie inwestycje będą zwalczane az po statniego żolnierza. Prosze zauważyć że dobrzy profesorowie, dobry standart nauki , dobrzy i ambitni studenci a przy tym ekonomia studiów ustalajaca dzięki oszczednościom na energii koszty niskie opłaty > to wobec wprowadzenia odpłatności za studia, powoduje że wścieklizna opanowała decydentow rządzących którzy popełniając tak wiele złych przekrętow, dalej rzadzą jak niby nic. Zatem kazdy winien baczniej obserwować co się dzieje z bogactwami ziemi, czy już nie zostały przekazane za długi przez źle arządzających wykształciuchów.
Tomasz.S. / 83.7.25.* / 2008-02-09 16:28
Naprawdę, trudno coś z tej wypowiedzi zrozumieć, dlatego nie odważę się tego skomentować.
obserwator / 2008-02-09 11:20 / Tysiącznik na forum
PO na koniec ubieglej kadencji Sejmu wniosła do Sejmu > nie mamy braku zaufania do wszystkich ministrow rządu Kaczyńskiego, zatem należy ich wszystkich wymnienić. Zle decyzje jak gowno przyklejaja sie na stale i zaczyna śmierdzieć. Tego smrodu nie jest łatwo wywietrzyć. Zatem ten smród przeszedl na obecna kadencje i sie roznosi. Juz wielu wiceministrow zostało odwolanych , w kolejce sa kolejni i ministrowie też. PO postawiło na fachowców którzy w rzeczywistości nic wspolnego z fachowościa nie maja, bo życie pokazuje mimo spolegliwości dziennikarzy ze wszystko sie sypie spalone przez zaniechania, złe interpretacje, brak pomysłowości, brak odporności, przypadkowość wyboru.

Najnowsze wpisy