Forum Polityka, aktualnościGospodarka

SKOK-i prawie jak banki, jeśli prezydent podpisze ustawę

SKOK-i prawie jak banki, jeśli prezydent podpisze ustawę

Wyświetlaj:
anabel64 / 193.106.129.* / 2012-01-16 07:05
Lobby bankowe działa! Ktoś musi zapłacić za ich nieudolność i oszustwa, tym razem padło na SKOKi. W głowach się nie mieści - Grecje nam tu zrobią!
Phoenix888 / 109.243.76.* / 2012-01-14 08:52
I co może jeszcze będą mieć gwarancje lokat z BGK? Przecież nawet BGK ma ograniczony fundusz, a jak wiadomo ilość posiadanych środków przez gospodarstwa domowe na lokatach bankowych już dawno przerosły środki BGK. Wtedy gwarancja na poziomie 4%, a teraz?? 1 czy 2? Quo Vadis Panie Premierze...
prześmiewca / 84.10.193.* / 2012-01-13 12:54
A czy zgodne z konstytucją jest, ze fundusze inwestycyjne, OFE przynoszą straty zamiast zysków ?. Biorą niezłe prowizje i praktycznie za nic nie odpowiadają bo inwestor jest informowany że może ponieść straty. Niech KNF zajmie się tymi instytucjami i doprowadzi do tego by ludzie w majestacie prawa nie tracili swoich oszczędności. Łatwy pieniądz, brak odpowiedzialności doprowadził do różnych kombinacji giełdowych i to wszystko dzieje się bezkarnie. Pazerność instytucji finansowych nie zna granic.
tota / 83.31.254.* / 2012-01-13 10:48
Najwyższa pora ucywilizować cwaniaków ze Skoków. Droższych kredytów nie ma , chyba że w providencie, a rozdają je na prawo i lewo wszystkim, kto tylko chce. Jak zdechną na niewypłacalność to znowu z moich podatków będą chcieli na nogi wstać???
@@@ / 89.68.115.* / 2012-01-13 11:54

Droższych kredytów nie ma

a SKOKI przykladaja ludziom pistolet do glowy zeby te kredyty u nich brali. :)

Jak zdechną na niewypłacalność to znowu z moich podatków będą chcieli na nogi wstać???

Napisz kiedy byl ten pierwszy raz kiedy SKOKi "zdechly na niewyplacalnosc" bo biszac "znowu" wypisujesz brednie.
oborowy / 79.185.93.* / 2012-01-13 10:16
A jakim prawem Ten Analfabeta Ortograficzny wycofał 68 Zagadnień z Tego wniosku ??

Jakim prawem ten Analfabeta POprawiał Profesora ??
oborowy / 79.185.93.* / 2012-01-13 10:13
Ciekawe, ilu POdnózków ma konto w SKOK-ach ,że sie tak o te SKOK-i przejmują ???

Czy tu nie chodzi o To, zeby SKOK-i musiały odprowadzać Haracz do NBP-u.

A Donek z Belką bedą rozdawać Grekom.
GGGCVB / 83.4.147.* / 2012-01-13 09:43
TO JEST SKANDAL WPIEPRZAĆ SIE TAM GDZIE NIE TRZEBA.KONTROLUJCIE BANKI ZDZIERUSÓW.SKOKI S A DLA LUDI BIEDNYCH I ŚREDNIOZAMOŻNYCH WIEC SIĘ OD NICH ODPIEPRZCIE.
Borubar / 83.9.4.* / 2012-01-13 10:02
Przeniosłem już oszczędności z fili zagranicznej banku do Skoku, ale nawet do tego Donald i rostowski chcą się dobrać! Do tego inwigilują Skoki przy pomocy ABW;
"Pismem z dnia 25 września 2009 r. przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza zwrócił się do Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Krzysztofa Bondaryka z wnioskiem o podjęcie czynności, mających na celu wywarcie wpływu na wynik prac legislacyjnych dotyczących poselskiego projektu ustawy o spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych, to jest spowodowanie wprowadzenia w tym akcie przepisów przewidujących zmianę systemu gwarantowania depozytów, zgromadzonych w kasach, poprzez wywołanie wrażenia, że depozyty zgromadzone w kasach nie są bezpieczne, a cały system SKOK zagrożony jest rychłym i nieuchronnym upadkiem."

http://wpolityce.pl/wydarzenia/21388-skoki-zaszczute-przez-abw-szef-knf-chcial-by-agencja-wywolala-wrazenie-ze-depozyty-nie-sa-bezpieczne
chrzanićbanki / 212.14.47.* / 2012-01-13 09:29
K..wa, czy w tym chorym kraju nie może być w końcu czegoś dla ludzi? Nawet te głupie SKOKi chcą ludziom zabrać, bo lobby bankowe działa. Gó..o prawda o zabezpieczeniu ludzi, tu nie o nich chodzi. SKOKi nie padają, tylko banki, gdzie są chciwcy i w d..ie mają ludzi.
plpl / 83.12.23.* / 2012-01-13 09:25
Nie tylko powinni, ale muszą podlegać KNF. Ja zaczną weryfikować poprawność udzielonych kredytów to dopiero będzie jazda bez trzymanki. Co któryś z miejsca do straconych by siękwalifikował
Pilsener / 2012-01-13 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo wszystko w tym chorym kraju musi regulować ustawa. To moja sprawa, czy chcę korzystać z banku ,SKOKu czy może bezpiecznej kasy Grobelnego. Każdy przecież zna powiedzenie "bezpiecznie jak w banku" - jeśli chce powierzyć swoje pieniądze SKOKom czy sąsiadowi bo mu obiecał wysoki procent - jego sprawa.

Inna sprawa to wszechobecna w tym kraju polityka, biurokracja i układy. Nie od dziś wiadomo, że SKOKi to przybudówka PISu a ponieważ rządzi opcja platfusów to konflikt jest nieunikniony.

Ponieważ nadzór się zwiększy wzrośnie też liczba partyjnych stołków w tymże nadzorze i koryto znów urośnie, będzie można wyżywić większą liczbę partyjnych działaczy a to przełoży na większą liczbę głosów w kolejnych pseudo-wyborach.
MOGĄ ZNISZCZYĆ SKOK-i / 79.185.186.* / 2012-01-13 08:50
Tutaj wyłącznie chodzi o to aby zniszczyć konkurencję czyli SKOK. Przecież banki w Europie mają KNF i co? Bankrutują bo komisja przymyka oko na nadmierne kupowanie obligacji bankrutów i rozdawanie kredytów osobom niewypłacalnym. Za cichym przyzwoleniem władz które mają w tym udziały. Pewnie jeszcze zmuszą SKOK do kupowania obligacji Włoch, bo tak rozkaże Merkozi.
qwertyuiop12345 / 83.0.176.* / 2012-01-13 08:23
Mnie interesuje konkurencyjność. Dlaczego banki spółdzielcze muszą spełniać warunki KNF płacić podatki dochodowe, a SKOK, który posiada identyczną formę prawną działa na rynku w opariu o przywileje. Podam przykład: Bank spółdzielczy, żeby pożyczyć 100 zł musi posiadać minimum 8 zł kapitału własnego, a SKOK, żeby pożyczyć 100 zł musi posiadać tylko 4 zł. Skutek jest taki, że SKOK może budować większy portfel. Nie wspomne o podatku dochodowym, którego nie muszą płacić!!!
i to by było na tyle / 83.30.166.* / 2012-01-13 12:05

a SKOK, żeby pożyczyć 100 zł musi posiadać tylko 4 zł

- I ty Jontek tyż chcesz mieć sto owiecek jak sasiad ?
- Nie, jo chcem coby jemu 99 zdechło i miał jedną jak ja!
pajchiw / 2012-01-13 07:29 / Tysiącznik na forum
LOL
Właśnie, ze SKOK-i w Polsce upadały i to wielokrotnie.
Problem polega na tym, że zostały kupowane wraz z klientami, bez szumu jaki robią (robiąc to samo) Banki. A dla czego? Ano dlatego, ze Banki między sobą konkurują i każda tego typu informacja daje im szansę na nowych klientów i pogrążenie konkurencji. A potem na odkupienie delikwenta za psie chrupki. A dlaczego SKOK-i nie konkurują miedzy sobą? Dlatego, że są zależne od Kasy Krajowej - czyli właściwie od tych kilku osób, które tam pracują, głównie Pana Bireckiego. A to z kolei dlatego, że nie mogą sobie bezpośrednio pożyczać pieniędzy :)
Pośrednikiem jest Kasa Krajowa SKOK, która może udzielać pożyczek arbitralnie. Proste?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-01-13 10:21
No to krotko - klienci tracili pieniazki czynie? dzialaly zabezpieczenia czy nie?
A moze wymienisz nam banki ktore byly pod nadzorem KNF i plajtly zostawiajac ludzi na lodzie? Nie bylo takich zapewne.
Prawda jest taka - ludzie uciekaja ze bankow do SKOK - sam mam konto w mBanku, PKO i SKOK i te pierwsze sa zalosne ze swoimi ofertami. Ale zyski notuja rekordowe. I , za przeproszeniem, niech tego swiniaka na pastronku zwanego prezydentem nie obchodzi co robie ze swoja kasa - jesli chce je lokowac w "niebezpiecznych" SKOK-ach to moje ryzyko i moja sprawa!!
Moze ta kaleka umyslowa podpisze jeszcze kwit, ze nie wolno Polakom na gieldzie grac bo tam to dopiero jest ryzyko..?!
pajchiw / 2012-01-13 11:18 / Tysiącznik na forum
Nie do końca mnie zrozumiałeś - SKOK-i w Polsce faktycznie są już jak Banki.
Ustawa o której wspomina jako o przedmiocie sporu autor dawała im wtedy możliwość stania się bankami w sensie ich przywilejów, ale nie oddawała realnej władzy w ręce KNF.
W tej formie, w której jest teraz oddaje władzę, a nie dostaje przywilejów. Kwestia co dokładnie będzie w prowadzone do tej ustawy - również w "ostatniej chwili".
Nie jestem przeciwnikiem SKOK-ów, wręcz przeciwnie. Problem polega na tym, że same SKOKi odeszły już tak daleko od swojej idei, że nie jestem pewien, czy nie są udzielnym księstwem paru kacyków - jak banki. W dodatku podatnym politycznie - jak banki. Wobec czego gloryfikowanie ich uważam za niepotrzebne.
Miałem przyjemność korzystać z usług dwóch z nich, więc wiem co mówię (piszę).
SKOKi stosują taki myk, że kasa i sprzedaż kredytów jest wymieszana, a odpowiedzialność za błędy jest 100% przerzucona na pracowników. Czyli każdy zajmuje się właściwie wszystkim - co daje oszczędności, ale wprowadza dużą rotację pracowników i co za tym idzie ich słabą specjalizację. Co odbija się na kliencie. I daje się to odczuć.
To tyle tytułem uzupełnienia.
jgfodsgjfdsg / 88.199.162.* / 2012-01-13 07:03
towarzystwo ubezpieczeniowe SKOK dla kas to to samo co BFG dla banków... gwarancje są takie same, kto nie wierzy niech poczyta... po co skokom dodatkowo bfg - chyba, że skoki mają się zamienić w banki...
CIEKAWE, że żaden SKOK nie upadł jeszcze - a banków ile upadło ?
Don_Mariano / 84.38.30.* / 2012-01-14 02:40
Jakby Ci to powiedzieć - pomyśl jak instytucja, która jest częścią ruchu SKOK (pozostaje pod wpływem KK), a gwarantowanie jest częścią jej działalności gospodarczej, może zabezpieczać system SKOK. Padnie największy SKOK - padają wszystkie elementy jego systemu.

Poza tym pełna nazwa TU SKOK to TU SKOK SA czyli już nie jest to instytucja 'non-profit' - tak się wyprowadza pieniążki z 'non-profitowych' SKOKów :)
plpl / 83.12.23.* / 2012-01-13 09:24
bredzisz niczym pracownik SKOK'u
@@@ / 89.68.115.* / 2012-01-13 11:50

bredzisz niczym pracownik SKOK'u

bredzisz niczym pracownik banku

Najnowsze wpisy