Skrót dla złota

Torabamba / 2011-07-20 14:27
Proszę o informację, jak w telefonie, który ma program do śledzenia cen akcji, uzyskiwać aktualną cenę złota? Mam taki program, który po wpisaniu symbolu spółki (np.: GOOG dla Google Inc., MSFT dla Microsoft Corporation itp.) podaje cenę akcji. Czy można zrobić to dla ceny złota (np. na giełdzie w Londynie)? Próbowałem skróty GOLD, GLD (podaje jakąś cenę, ale to nie cena złota) oraz szereg innych:
LGF - LONDON GOLD FIXING,
LGMF - The London Gold Market Fixing Limited,
LBMA - The London Bullion Market Association.
Niestety bez sukcesu. Czy złoto ma jakiś skrót na giełdzie w Londynie (lub innej)?
Proszę o pomoc

Pozdrawiam
Tomek Rabamek
Wyświetlaj:
Torabamba / 2011-07-20 15:48
Niestety nie mogę odpowiedzieć jaki indeks chciałbym sledzić, gdyż moje wiedza na ten temat jest zbyt uboga. Podane przez Ciebie skróty nie działają.
Najchętniej to chciałbym uzyskać informację zgodną z danym na portalu Money.pl, adres strony: http://www.money.pl/gielda/surowce/dane,zloto.html
lub London Gold Fixing (notowanie wyrażone w USD za troy uncję – 31,1035 g.
Pytanie 2 - czy jest skrót do ceny dolara w złotówkach (taki jak w NBP)?

Pozdrawiam
Tomek
ad... / 62.21.32.* / 2011-07-20 15:03
To zalezy jaki indeks zlota chcesz sledzic, np.:
gold future - GC.F
gold spot - XAUUSD
sprawdz czy te skroty beda dzialaly, nie wszystkie aplikacje na telefonie obsluguja surowce i inne instrumenty rynkowe.
Torabamba / 2011-07-20 15:49
Dodam jeszccze, że telefon to HTC HD2

Tomek
ad... / 85.235.31.* / 2011-07-20 23:18
To nie kwestia telefonu a aplikacji,ktora uzywasz.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy