Forum Polityka, aktualnościGospodarka

SLD proponuje referendum w sprawie wieku emerytalnego

SLD proponuje referendum w sprawie wieku emerytalnego

Wyświetlaj:
1904 / 83.30.168.* / 2012-01-25 10:02
mam 36 lat pracy i mam tylko świadczenie przedemerytalne bo zakład się zlikwidował a zatrudnić już niechćą w wieku 55 lat to co mam jeszcze dłużej czekać na swoją emeryturę którą już chyba zapracowałam imme kobiety bo mają wiek 60 lat ale mniej pracowały np. 20 lat to mają już emerytury czy to sprawiedliwe 16 lat chodziłam więcej do pracy i za to zostałam ukarana świadczenie przedemerytalnym za parę groszy
-50- / 83.30.168.* / 2012-01-25 09:52
tylko i wyłącznie lata pracy powinny się liczyć bo kto uczciwie pracował w tym kraju i płacił składki do zus i podatek to wypracował sobie emeryturę należy podnieść lata pracy uprawniające do emerytury a nie wiek jak każdy by przepracował 35 lub 40 lat i płacił skaładki
z kwoty którą faktycznie zarabia a nie tylko z podstawowej to i były by pieniądze na emerytury
-50- / 83.30.168.* / 2012-01-25 09:52
tylko i wyłącznie lata pracy powinny się liczyć bo kto uczciwie pracował w tym kraju i płacił składki do zus i podatek to wypracował sobie emeryturę należy podnieść lata pracy uprawniające do emerytury a nie wiek jak każdy by przepracował 35 lub 40 lat i płacił skaładki
z kwoty którą faktycznie zarabia a nie tylko z podstawowej to i były by pieniądze na emerytury
Jerzy Król / 178.181.120.* / 2012-01-16 10:25
Byłem na referendum w sprawie wieku emerytalnego. Nie jestem ani za opcją 67 lat kobiety i mężczyźni, ani za opcją 35 lat kobiety i 40 lat mężczyźni. Dlaczego, ponieważ przy tych umowach jakie mają teraz ludzie pracy, nigdy nie doczekają emerytury. Wiek umieralności to 41 lat, 36, 50. Jestem za wariantem, aby zaliczać szkoły, studia do lat składkowych.
Rtx / 87.205.156.* / 2012-01-17 20:36
Już było to referendum??
Jakie było pytanie?
A jeśli chodzi o wiek emerytalny to ja proponuję zaliczać także przedszkole i żłobek.
A najlepiej iść na emeryturę po podstawówce!!!
59 / 89.73.229.* / 2012-01-18 11:45
ile ty masz lat patafianie ze piszesz tak idiotyczny tekst.pracuj sobie do smierci i nie wypowiadaj sie naforum palancie.
Jerzy Król / 178.181.120.* / 2012-01-16 10:08
Jestem za wprowadzeniem dla kobiet, które urodziły dziecko, aby od urodzenia do czwartego roku życia kobiety miały płacone pensje. Mogę wytłumaczyć dlaczego, ponieważ jest to najważniejszy okres dla dziecka. Skoro dla rodziny zastępczej państwo płaci - to czy nie lepiej dać biologicznej matce te pieniądze. A tak matki rodzą biorą becikowe i tyle wychowania - a potem do Ośrodka adopcyjnego. Dlatego jestem za tym, zby dać pensje matką - oczywiście pod kontrolą państwa, a w momencie kiedy rodzina sobie nie radzi - dopiero dać dzieci do rodziny zastępczej. Pomoc finansowa dla niezawodowej rodziny zastępczej wynosi od 8oo do 1200 zł. Wynagrodzenie zawodowych rodzin zastępczych wynosi około 1600 - 1900 zł.
mógłbym więcej ale Alzheimer przyszedł / 81.219.29.* / 2012-01-14 23:45
Na emeryturę powinno iść się po ukończeniu szkoły,a lata później do roboty.Zgredy nie mogą jeść ,spać,kochać,nadążać i wypróżniać.Co to za życie,tylko do pracy człowiek się nadaje.
kgt / 95.49.104.* / 2012-01-14 23:24
Czas wyjeżdzać i popracować na chwałę i POżytek narodu niemieckiego
sft / 95.49.104.* / 2012-01-14 23:17
Nie musimy wychodzić znowu przed orkiestrę ,UE i tak odsunęła nas od stołu i stołków.Unia przygotowuje swój projekt podwyższania wieku emerytalnego miejmy nadzieję, że zostanie rozszerzony o kwestię wyrównywania zarobków w krajach UE i eurolandzie.
Poczekajmy też z naszymi propozycjami może się okazać że brak pracy nie pozwoli ludziom pracować 35/40 lat i co wówczas?
kaczorek ma motorek / 2012-01-14 19:57 / Tysiącznik na forum
SLD to komuna MILER KWAŚNIEWSKI OLEKSY i inne gady z PZPR oni już Polskę urządzili ich owocem był stan wojenny służyli ZSRR
I co oni jeszcze chcą ich miejsce nie jest w parlamencie a na sybirze
Jerzy Król / 178.181.120.* / 2012-01-16 09:38
Za czym coś napiszesz przemyśl. Trzeba było żyć w tamtym okresie to byś wiedział czy słusznie, czy nie słusznie? Sam byś wprowadził stan wojenny, po drugie poczytaj Konstytucje, nie jest gruba, a warto zapoznać się, czy wprowadzenie stanu wojennego było słuszne?
Lysy 25 / 77.255.148.* / 2012-01-14 18:58
A pytanie popwinno być:
"Czy chcesz iść na emeryturę od 30-go roku życia?"
JanuszPOlikot / 2012-01-14 18:48 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję że "rząd" Tuska nie będzie tak ochoczo wspierał "biednych "Greków, Włochów itp.....Kosztem naszych "dożywotnich" pracowników....

Mimo trudności z załataniem dziury budżetowej Grecja nie szczędzi
grosza na pomoc społeczną. Ministerstwo pracy za niepełnosprawnych,
którzy mogą się starać o rentę, uznało... pedofilów, ekshibicjonistów,
sadomasochistów, piromanów i hazardzistów. Początkowo trudno nam było
uwierzyć w doniesienia z pogrążonego w kryzysie kraju. Przepisy o
rencie dla pedofila znajdują się jednak na oficjalnej stronie
internetowej ministerstwa pracy w Atenach. ........
To jednak nie koniec. Tacy rzekomo niepełnosprawni mogą liczyć na
więcej pieniędzy z państwowej kasy niż np. cukrzycy. Podpalacze i
pedofile są niezdolni do pracy w 35 proc., cukrzycy tylko w 10 proc.
– zdecydowało ministerstwo pracy.

– Ten absurd będzie miał poważne konsekwencje i dotknie realnych
inwalidów, którzy i tak cierpią z powodu obecnego kryzysu – mówi
przewodniczący Związku Niewidomych Jannis Vardakastanis......

Renta dla pedofilów to najnowszy wykwit kreatywności greckich władz.
Walczący z widmem bankructwa od 2009 r. kraj dopiero w tym roku
likwiduje liczne bonusy. Wśród nich tak absurdalne, jak wart ponad 400
euro miesięcznie dodatek za utrzymanie „czystości rąk” dla
pracowników państwowych kolei (warto przypomnieć, że dzięki podobnym
dopłatom kolejarze zarabiali nawet 7 tys. euro miesięcznie). Z kolei
pracownikom ministerstw przysługują dodatkowe pieniądze za umiejętność
korzystania z… komputera. .....

Perełką wśród absurdów stała się historia z rządową agencją powołaną w
1957 r. do nadzoru nad procesem osuszania jeziora Kopais. Mimo że
rozlewisko zniknęło w tym samym roku, agencja wraz 30-osobowym składem
pracowników przetrwała do ubiegłego roku. Do dziś istnieje agencja,
która promuje Saloniki jako Europejską Stolicę Kultury. Problem w tym,
że miasto było już Europejską Stolicą Kultury w 1997 r. I na razie
ponownie o to miano się nie stara. Leandros Rakindzis, który jest
generalnym inspektorem w greckiej administracji publicznej, naliczył
aż 750 podobnych instytucji.

Z kolei w powiecie korynckim – zagłębiu kasyn – zebrano do
połowy ubiegłego roku zaledwie 20 tys. euro z CIT. W Salonikach, gdy
rząd obniżył o 20 proc. zarobki poborcom podatkowym, zrezygnowali oni
z kontroli.

Następny absurd dotyczy sfery prywatnej. W mieście Larisa na jednego
mieszkańca przypada najwięcej luksusowych samochodów Porsche Cayenne w
skali świata. W całej Grecji jest ich więcej niż osób płacących
najwyższą stawkę podatku PIT. Ceny tego SUV-a zaczynają się od 60 tys.
euro. Okazuje się jednak, że greckich podatników z dochodem powyżej 50
tys. euro rocznie jest mniej niż greckich cayenne......

Tradycyjnie POzdrawiam POważnie wykształconych.....Czytających
GW.....słuchających TOK FM ...i oglądających TVN.....
lukaszduran / 2012-01-14 17:43 / Bywalec forum
wszelakie referenda i wybory w POlsce nie mają najmniejszego znaczenia. politycy mają wszakże Naród w dupie o czym świadczy Art. 104. ust. 1 Konstytucji :

Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.

po co więc marnować pieniądze obywateli?
asis54@tlen.pl / 77.91.24.* / 2012-01-14 14:43
Jako kobieta zwracam się z propozycją odliczenia od długości lat wypracowania chociaż o 3 lata tj./60-3=57/ przy 1 do 2 dzieciach ,a 4 lata tj/60-4=56 lat / przy więcej jak 3 i więcej dzieci. Dlatego zwracamy się z tą propozycją ponieważ wychowanie i danie wykształcenia jest naprawdę pracochłonne i kosztowne. Nie bierzemy pod uwagę jeśli dzieci zostały oddabe do adopcji przez matkę/ ojca/lub wychowywane były w domach dziecka.Ustawa powinna być wprowadzona w iobecnej chwili dla wszystkich osób wychowujących dzieci. Nie tak jak my dalismy wykształcenie swoim dzieciom i nie mieliśmy odpisu od podatku na dzieci . Z tego odpisu skorzystała mała garstka rodziców, którzy zarabiali dużo i płacili wysokie podatki.
bogdan j / 178.36.212.* / 2012-01-14 14:38
Najpierw należałoby przed tym plebiscytem ustalić czy ten przedłużony okres do emerytury będzie dotyczył wszystkich czy też będzie z niego wyłączona tzw. niezastąpiona elita intelektualna oraz siłowo-górniczo-militarna.Społeczeństwo jest w stanie przyjąć do wiadomości że są konieczne cięcia i oszczędności jeśli będą one rozłożone na wszystkich bez wyjątku, propunuję zacząć od rządu, parlamentu i urzędów Państwowych.
adsenior / 195.13.38.* / 2012-01-14 14:16
Nie ma szans, wszak "wadza" wiele lat temu, ustami Niesioła powiedziała, PRZYPADKOWE SPOŁECZEŃSTWO NIE BĘDZIE RZĄDZIŁO" Referendum i to nie wiążące można rozpisać, jak pomalować ławki na skwerze, nie na ulicach już nie, bo o tym zadecyduje "wadza" gdyż można przy tej okazji ukręcić lody. A przy podwyższeniu wieku emerytalnego, och jaki tu jest wielki szmalec, tu dopiero będzie wiele koralików!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy