Forum Forum emerytalneInne

Solidarność chce referendum o wieku emerytalnym

Solidarność chce referendum o wieku emerytalnym

Wyświetlaj:
kobieta09 / 77.91.24.* / 2012-01-14 14:45
Jako kobieta zwracam się z propozycją odliczenia od długości lat wypracowania chociaż o 3 lata tj./60-3=57/ przy 1 do 2 dzieciach ,a 4 lata tj/60-4=56 lat / przy więcej jak 3 i więcej dzieci. Dlatego zwracamy się z tą propozycją ponieważ wychowanie i danie wykształcenia jest naprawdę pracochłonne i kosztowne. Nie bierzemy pod uwagę jeśli dzieci zostały oddabe do adopcji przez matkę/ ojca/lub wychowywane były w domach dziecka.Ustawa powinna być wprowadzona w iobecnej chwili dla wszystkich osób wychowujących dzieci. Nie tak jak my dalismy wykształcenie swoim dzieciom i nie mieliśmy odpisu od podatku na dzieci . Z tego odpisu skorzystała mała garstka rodziców, którzy zarabiali dużo i płacili wysokie podatki.
Ceneo / 83.22.136.* / 2011-12-15 22:38
To jest bardzo dobry pomysł, który należałoby - z powodu optymalizacji kosztowej - połączyć z referendum w sprawie przyjęcia wspólnej waluty europejskiej, oraz akceptowanego społecznie stosunku do intensyfikacji jedności europejskiej.
Jest to istotne tym bardziej, ze nie stanowiło to przedmiotu kampanii wyborczej.
Nie ma żadnego powodu, aby decyzje w tej sprawie pozostawiać partiokracji i oligarchiom partyjnym.
Szerzej na temat stosunku do Euro:
Kto we Francji chce powrotu Franka, a kto w Polsce zakochany jest w Euro na:
frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot.com
Lorunia / 188.47.22.* / 2011-12-16 10:26
Dobry pomysł ! z tym referendum ! W związkach jest też mowa o latach pracy 35 K. 40 M . Lobby pracodawców nie chce takich pomysłów bo to uderzy w ich interesy ! i dlatego tak sprytnie podsuwają premierowi te pomysły aby nie zgadzał się na te rozwiązania . A to dlatego ,ze w Polsce jest więcej niż połowa przedsiębiorstw prywatnych ! więc rodzinka i przyjaciele królika po przepracowaniu tego minimum czyli 20 czy 25 lat ! przestaje płacić ZUS bo ma już zagwarantowaną kiedyś tam emeryturę a czysta kasa bez obciążeń wchodzi sama do kieszonki ! Nawet minimalna , którą miałby otrzymywać ktoś , podwaja się ! to czysty zysk !!! . Zastanówmy się nasze państwo zrezygnowało z tego pomysłu ! tylko dlatego , aby lobby odnosiło większe zyski a państwo straty ! Biorąc na przykład studenta ! ma szczęście rozpoczyna pracę we wieku 24 lat ! pracuje 40 lat ! ma wiek 64 lata ! ! ! przecież to już prawie wiek emerytalny ! jakie trzeba mieć szczęście aby w międzyczasie nie mieć przerw w zatrudnieniu ! a tu nawet to, parę lat temu zabrano ! lobby górą Rząd powinien zobaczyć statystyki w tym temacie ! bo dziś nie bardzo jest opłacalne pracować za wszelką cenę aby uzbierać te lata i odejść na emeryture ! nie ma tej zachęty ! dlatego ludzie olewają , ci co mają mozliwość i wtedy jeden pracuje kilkadziesiąt lat a drugi tylko to minimum ! warto się przyjrzeć tym manipulacjom i pseudo doradcom.......zliczyć wpływy i podjąć odpowiednie decyzje..

Najnowsze wpisy