Forum Forum finansoweInne

Słoweńcy płacą w euro

Słoweńcy płacą w euro

Money.pl / 2007-01-01 12:03
Komentarze do wiadomości: Słoweńcy płacą w euro.
Wyświetlaj:
van Hipek / 87.99.44.* / 2007-01-03 00:12
Jedna waluta dla róznych systemów fiskalnych, gospodarczych , cechujących sie różną produktywnością , wydajnością , słabe zabezpieczenie wartości EURO w postaci zakazu łamania progu ostrożnościowego , deficyt nie wyższy niż 3% PKB, to wszystko może wywołac szybko kryzys EURO i pozwolić narzucić Brukseli jednorodne przepisy fiskalne reszcie krajów. Nawet jesli kryzys nie przytrafi sie naturalna koleją rzeczy, może zostać przyspieszony, przez żądze centralengo rządzenia światem przez wybrańców albo innych bożków. Celem wprowadzenia EURO jest posiadanie instrumentu do wprowadzenia centralnej władzy, czy też jednego rządu...
Gospodarki mające własne waluty konkurujace miedzy sobą, stawrzają lepsze warunki do rozwoju, dywersyfikują ryzyko popsucia pieniadza, nawet laureaci Nagrody Nobla mówią o tym , ze dla krajów budujących swój potencjał gospodarczy byłoby lepiej, gdyby miały własne waluty, tylko Balcerowicz, wie lepiej, może dostanie kiedyś nagrodę Nobla...stąd te jego nie podlegajace dyskusji opinie.
Pozbycie sie wpływu na stope procentową to pozbycie sie wpływu na stabilność cen, a sterowanie podażą pieniądza przy gospodarce rozwijającej się w zawrotnym tempie 5% jak twierdzą wielcy ekonomiści, to rzecz nieodzowna.
mati750825 / 2007-01-02 14:32
Po wprowadzeniu Euro przedewszystkim rosnąć zaczną ceny a nie płace. Jeśli masz kogoś za granica to spytaj czy cieszą się z wprowadzenia Euro, bo z rozmów, które ja przeprowadziłem zarówno we Francjii jak i Niemczech zwykli ludzie nie są zadowoleni z wprowadzenia Euro.
PiotrPit / 2007-01-02 20:35
To przykre i głupie, że na pierwszym miejscu na forum jest taka uklepana i bezmyślna wypowiedź prawie że jakiegoś mohera, dla którego ważne jest, że chleb podrożeje o 10 groszy w budce za rogiem.
Tak się składa, że studiowałem i mieszkałem w Niemczech w czasie jak wprowadzane było Euro i żadnego wzrostu cen nie zauważyłem, może poza małymi sklepikami, w których i tak nikt oszczędny nie robi często zakupów. Także jest to jedynie slogan tzw. maruderów, którzy zawsze narzekają.
Natomiast korzyści z jednej waluty są bezsprzeczne dla gospodarki i finansów.
Gigant / 87.99.44.* / 2007-01-02 23:34
Studencino co studiowałeś? Aranzację wnętrz... poczytaj sobie raporty ekonomistów, w których oficjalnie sie mówi,że kurs przewalutowienia DEM/EURO był zniżony, marka była wyceniona za nisko. Wiesz co to oznacza? Ano to ,ze potencjał gospodarczy Niemiec został obniżony za zgoda ich samych, depreecjacja oszczędności... a tym samym obniżenie mocy nabywczej pieniądza, czy tez równowartośći otzrymywanej pensji w nowym pieniądzu.
Jarcyn / 82.139.1.* / 2007-01-02 13:36
Regulamin forum
Polak antypis / 83.10.17.* / 2007-01-01 12:03
Szkoda ze nasz rzad nie potrafi liczyc w podwojnej walucie dlatego chyba tak blokuje wprowadzenie euro. Polacy alczymy o Euro wtedy plae zazcna rosnac
Kio Samurai / 87.99.44.* / 2007-01-01 18:15
Tylko kiedy po 20 latach, gdy najpierw wzrosna ceny ....
Jedni całują papieża po rękach jak debile dla innych Balcerowicz jest bożkiem i to ciemnota i to ciemnota , jesli bożkowie coś powiedzą to bezmyślne debile dragają jak im batutą zamachają
jahr / 217.153.131.* / 2007-01-02 14:51
tez wspierasz zachodnie banki? :-))))) (tak jak balcerowicz hehe, to parafraza slow ktoregos populisty) wiesz co to spred jest? cokolwiek importujesz/eksportujesz lub dokonujesz przeliczeń walut to na tym tracisz pare procent. Kupujac towar z importu, nawet za zlotowki, masz wliczony spred i inne koszty walut, banku.. przemysl to panie samuraj, albo kupuj tylko polskie hehe.polecam kielbase i wodke
matgrap / 81.210.22.* / 2007-01-02 09:58
Regulamin forum
Mocccccherek / 83.27.204.* / 2007-01-02 22:14
Dużo chamstwa, mało wiedzy teoretycznej a juz o praktycznej nie powiem.
Z okazji wejścia do Unii dwóch nowych członków, w kazdych wiadomosciach, zarówno w telewizji publicznej jak i prywatnej pokazywano prawdziwe wypowiedzi mieszkańców tzw.piątki, w której wprowadzono EURO w miejsce walut rodzimych.
Podsumowanie było jedno: W żadnym z tych krajów społeczeństwo nie było i nadal nie jest zadowolone z wprowadzenia EURO.
Niemcy wręcz "tupią" gdy ktoś pyta o ten problem a wszelkie oficjalne sondaze podają, ze Niemcy chętnie chcieliby przywrócenia ich dawnego pieniądza.
Nie piszcie więc nieprawdy.
Mam wielu znajomych żyjących w krajach tej 5-ki, z którymi rozmawiam poprzez internet niemal codziennie.
Każdy bez wyjatku twierdzi, ze wprowadzenioe euro spowodowałocałą lawinę podwyzek cen.
GLOBALIZM - jedynie ON potzrebuje tych wszystkich zmian.
A MOCHER to surowiec takze z kraju, gdzie EURO jest raczej niemile widziane Panowie Mondrale!
Jeden Historyk z zawodu, któremu sie zachciało byc prezydentem nazwał bardzo przyzwoitych ludzi mianem Mocherowych Beretów a wy to bezmyslnie powtarzacie
obrazajac niewinnych i porządnych Polaków.
Wasz brak tolerancji dla odmiennosci świadczy tylko o Was.
jar / 84.10.229.* / 2007-01-02 23:50
obawiam się, że twoja wiedza ogranicza się do rozmów internetowych z członkami klasy gastarbeiterów, którzy nie słyszeli o spowolnieniu gospodarczym w krajach starej unii. Wyjedź młody i zapłać polską kartą kredytową w euro i popatrz po jakim kursie ci to potem przeliczą.a po drugie zbadaj kurs euro do dolara na przestrzeni ostatnich 5 lat, to mając coś pod kopułą i trochę wiedzy i doświadczenia może coś ci się uda skleić. Z wprowadzenia wspólnej waluty korzysć jest DŁUGOTERMINOWA. (ciekawe dlaczego gospodarka niemiec przyspiesza zamiast bankrutowac jeżeli wprowadzenie euro ją tak rozkłada).zaprzestań klepania tezy zasłyszanej u nieudaczników, wymyśl jakieś własne argumenty. to tym co się nie udało na drodze stanął GLOBALIZM.
Kick / 87.99.44.* / 2007-01-03 00:20
To mają być argumenty , kichę żeś synek tu jakąś wrzucił, tak to pisać możesz w przedszkolu.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: