Forum Forum prawneCywilne

Słupy energetyczne na działce

Słupy energetyczne na działce

Robert345 / 2011-08-31 11:47
Na działce moich rodziców, bez ich zgody 2 roku 1982 postawiono słup energetyczny. Przez wiele lat słup ten w niczym im nie przeszkadzał, jednak teraz , gdy chcemy powiększyć dom, słup stał się przeszkodą!! Czy mam prawo domagać się usunięcia słupa energetycznego? A jeżeli "nie" to czy chociaż mogę starać się o odszkodowanie?
Wyświetlaj:
deadcandance / 77.115.226.* / 2011-10-01 18:04
Witam,
znalazłam na stronie Sądu Najwyższego R.P. dość "świeżą" Uchwałę, bo z 8 września 2011 r. na temat służebności przesyłu, (sygnatura akt III CZP 43/11)
tekst :
Właścicielowi nieruchomości nie przysługuje wobec nieuprawnionego posiadacza służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (art. 225 w zw. z art. 230 k.c.).

Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia.
Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających się odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz odszkodowań za obniżenie wartości gruntu???

Być może nadinterpretuję i należałoby poczekać na uzasadnienie.

Czekam na Wasze interpretacje :)
pzdr.
Krzysztof G. Kawałowski / 89.77.132.* / 2011-08-31 16:14
tak. Jest to tak zwana służebność przesyłu. Specjalizujemy się w sprawach odszkodowawczych również za służebność przesyłu, więc jeśli ma Pan jakieś pytania to proszę.

Krzysztof G. Kawałowski
APU.pl
deadcandance / 77.115.226.* / 2011-10-01 18:06
Witam,
znalazłam na stronie Sądu Najwyższego R.P. dość "świeżą" Uchwałę, bo z 8 września 2011 r. na temat służebności przesyłu, (sygnatura akt III CZP 43/11)
tekst :
Właścicielowi nieruchomości nie przysługuje wobec nieuprawnionego posiadacza służebności przesyłu roszczenie o naprawienie szkody z powodu obniżenia jej wartości, związanego z normalnym korzystaniem z nieruchomości w zakresie odpowiadającym treści takiej służebności (art. 225 w zw. z art. 230 k.c.).

Jak wspomniałam, jest to bieżąca Uchwała, do której nie dodano jeszcze uzasadnienia.
Jak sądzicie, czy poniesie ona pejoratywne skutki dla właścicieli nieruchomości ubiegających się odszkodowania z tytułu bezumownego korzystania z gruntu oraz odszkodowań za obniżenie wartości gruntu???

Być może nadinterpretuję i należałoby poczekać na uzasadnienie.

Czekam na Wasze interpretacje :)
pzdr.

Najnowsze wpisy