Forum Forum prawneZmiany w prawie

Słup energetyczny na działce- kiedy może być problemem?

Słup energetyczny na działce- kiedy może być problemem?

Wyświetlaj:
jaś / 78.154.93.* / 2011-08-18 23:20
ja napisałem do "Feniksa" i jak mi przysłali wycene to wyszło że musiałbym im chyba jeszcze dołożyć do uzyskanego odszkodowania. 50% odszkodowania + jakieś premie + jakieś coś tam cha cha cha razem chyba ---% .Zdziercy
Kazimierz Kronowalski / 178.42.222.* / 2011-08-11 17:20
Ja polecam panią mecenas , która mi i kilku osobom w tym temacie już pomogła , nie pobiera przy tym wynagrodzenia , które człowieka powalałoby z nóg - mniej niż połowa z tego co proponują firmy odszkodowawcze . Całość dokumentacji , załatwienie wyceny rzeczoznawcy , sprawy w sądzie nic mnie nie interesowało . Wynik końcowy satysfakcjonujący to było najważniejsze . Słowa uznania z mojej strony za fachową pomoc . Dla zainteresowanych telefon do prawniczki 504 704 137
doradca prawno finansowy korporacji feniks / 77.65.106.* / 2011-06-23 23:35
ODSZKODOWANIA
ZA SŁUPY ENERGETYCZNE
Czy wiesz, że możesz uzyskać odszkodowania za słupy energetyczne i inne instalacje (linie telefoniczne, gazociągi, wodociągi itp.) wybudowane na Twojej ziemi?
• Każda osoba korzystająca bez podstawy prawnej z Państwa nieruchomości winna zapłacić wynagrodzenie.
• Od sierpnia 2008r. istnieje możliwość zalegalizowania obecnego stanu faktycznego (np. linii energetycznej, telefonicznej bądź światłowodowej biegnącej przez nieruchomość) za odpowiednim wynagrodzeniem dla właścicieli.
• Przedsiębiorstwa przesyłowe często wypłacają odszkodowania bez postępowania sądowego. Cały procedura trawa do 12 miesięcy.
• PRZYKŁAD: linia przesyłowa biegnąca w ziemi na długości 15 metrów w Suchym Lesie, powiat poznański na działce AG- właściciele otrzymali wynagrodzenie za ustanowione prawa przesyłu w wysokości 30.000 zł

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]
takasobieja / 188.47.138.* / 2011-05-20 11:13
Witam.
Otrzymałam odszkodowanie za słupy w ciągu 6 miesięcy. Oczywiście pomogła mi pewna firma prawnicza.
Większość firm jest bardzo skuteczna w odzyskiwaniu tego typu odszkodowań.
xd / 109.243.147.* / 2011-03-30 15:44
pewnie pewnie jakoś jak stawiali słupy to nikt się nie odezwał,że mu to przeszxkadza wszyscy się cieszyli,ze prad będą mieli a teraz co??? ZE zbankrutuja zwina linie wykopią słupy a prąd będziecie sobie w wiaderkach nosić
rozzżalona / 46.76.232.* / 2013-03-21 20:24
to będziemy nosić wszyscy. A dlaczego ja mam płacić za prąd tyle samo co każdy a przez moja działke wisza linie z 15 słupów
tryt / 83.25.140.* / 2009-03-18 05:56
Gdy się ma na działce stację transformatorową to żadna służebność przesyłu nie pomoże. Służebność przesyłu to nic innego jak prawo pisane pod dyktando lobby energetycznego. Mam stację trafo na działce, która zajmuje 20 m2 powierzchni. Jeśli nikt z poprzednich właścicieli no i oczywiście obecny czyli ja nie wyrazili zgody na posadowienie tego typu urządzeń najlepiej żądać usunięcia. W chwili obecnej sądy trochę zmieniły zdanie w tym zakresie i bardziej przychylnie patrzą na prywatną własność w przeciwieństwie do "koncernu" energetycznego, który ma za nic prywatną własność i najlepiej by było gdybym to ja im płacił za to, że postawili na mojej działce stację trafo. Odszkodowania zasądzane na podstawie opinii biegłych wyznaczanych przez sądy to paranoja. Sąd i biegły w przypadku odszkodowania uznaje jako normę (zresztą zgodnie z obowiązującym prawem) , że podatek za grunt płaci właściciel. Czyli w moim przypadku nie korzystam z tego gruntu, ponieważ korzysta z niego Energa SA, do chwili obecnej wszelkie roszczenia z mojej strony powyższa odrzucała, płacę za prąd w nagrodę za posiadanie stacji cenę energii+ podatek za zajęty nieleganie przez Energa SA grunt. Jedyny sposób to pozbyć się pasożyta i zażądać doprowadzenia działki do stanu zgodnego z zapisami w księdze wieczystej, ponieważ słynące z arogancji wobec właścicieli zakłady energetyczne nie dbały w latach "dzikiej elektryfikacji" o uzyskanie zgody właściciela gruntu na posadowienie tego typu urządzeń.

Najnowsze wpisy