eksmisja

aro444 / 2009-03-20 09:30
Od pewnego czasu nie oplacalam w pelni czynszu w kamienicy prywatnej wlasciel wystapil z wezwaniem do zaplaty z powiadomieniem o zamiarze zalozenia sprawy eksmisyjnej( ktore odebralam ) od tego czasu corka wplacala czesc naleznosci za czynsz gdyz ja w tym czasie nie przebywalam w miejscu zamieszkania. Z pozwu o eksmisje ktory otrzymalam tydzien temu okazalo sie ze wlasciciel kamiency wypowiedzial umowe najmu i zazadal opuszszcenia lokalu. Dokumentow tych nie widzialam na oczy gdyz nie odebralam ze wzgledu na to ze nie bylo mnie pod adresem.Mimo tego w pozwie wlasciciel twierdzi ze wypowiedzenie i zadanie opuszczenia lokalu ma moc prawna. Jestem osoba niepelnosprawna posiadajaca orzeczenie niepelnosprawnosci II grupe inwalidzka schorowana ( poruszam sie o kulach pozatym cierpie na przewlekla chorobe nadcisnienia tetniczego ) Chcialabyn sie dowiedziec jakie prawa przysluguja mi przed Sadem tzn. czy moge ubiegac sie o lokal zastepczy lub socjalny ? czy moge wnioskowac o wstrzymanie postepowania eksmisyjnego? czy moge wystapic o odroczenie sprawy wystepujac z propozycja splaty zadluzenia w systemie ratalnym i zobowiazaniem sie do placenia systematycznego czynszu? jezeli mozna prosic to bardzo prosze o podanie aktow prawnych pozwalajacych mi na takie dzialania czekam na szybka odpowiedz ze wzgledu na terminy sadowe z powazaniem Jadwiga

Najnowsze wpisy