Forum Forum prawneCywilne

Sluzebnosc 22 letnia i stwierdzenie zasiedzenia wlasnosci nieruchomosci.

Sluzebnosc 22 letnia i stwierdzenie zasiedzenia wlasnosci nieruchomosci.

halinam / 2008-12-12 01:37
Otrzymalam wezwanie z Sadu Rejonowego 1 Wydz.Cywilny, ze przeciwko mnie wszczete jest postepowanie nieprocesowe przez moja Mame,z moim udzialem o stwierdzenie zasiedzenia.Mama ma od 22 lat dozywotnia sluzebnosc osobista, polegajaca na prawie korzystania, ze wszystkich pomieszczen znajdujacych sie na I pietrze budynku mieszkalnego. Innych wpisow nie ma. Co to jest postepowanie nieprocesowe i na czym ono polega? We wniosku napisane jest:"W pierwszej kolejnosci wnosze o przesluchanie wnioskodawczyni w jej domu i zabezpieczenie dowodu z przesluchania z uwagi na jej stan zdrowia.Wnioskodawczyni od 5 lat lezy w lozku i bez calodobowej pomocy osob trzecich nie bylaby w stanie samodzielnie funkcjonowac i wykonywac podstawowych potrzeb zyciowych.", oraz "Wskazujac na powyzsze, stwierdzic nalezy, ze wnioskodawczyni jest wlascicielem przedmiotowej nieruchomosci, a jej prawo wlasnosci wynika z faktu zasiedzenia, , w mysl art.172& 1kc, w wyniku samoistnego i nieprzerwanego posiadania w dobrej wierze nieruchomosci od 1964 roku." Dom otrzymalam od Ojca, ktory byl jedynym wlascicielem. Mialam dwie sprawy wygrane, gdzie Mame reprezentowala siostra, ktora wprowadzila sie do mojego domu w 2005 i chce za wszelka cene przejac ten dom.

Najnowsze wpisy