Forum Forum dla firmKadry

Solidarność chce krótszej pracy w wigilię

Solidarność chce krótszej pracy w wigilię

Money.pl / 2010-12-23 18:31
Komentarze do wiadomości: Solidarność chce krótszej pracy w wigilię.
Wyświetlaj:
mat3423 / 91.193.208.* / 2010-12-24 07:47
Mnie akurat nie dziwi zachowanie sklepów. Jak jest popyt na towar, ludzie chcą robić zakupy na ostatnią minutę (parę godzin przed Wigilią), to nic dziwnego, że nie chcą zamykać hipermarketów. Z dobrego interesu się nie rezygnuje.
Pretensje należy mieć tylko do klientów, którzy tłumaczą się wcześniejszym brakiem czasu (tak jakby np. 2 tygodnie wcześniej nie można było zrobić zakupów). Przychodzą 2-3 dni przed Świętami i są wielce zdziwieni, że muszą stać w kolejkach. A jeszcze niektórzy myślą: "przyjdę w Wigilię, na pewno będzie mało osób w sklepach" - szkoda tylko, że w podobny sposób myśli tysiące innych osób. I to właśnie przez te osoby hipermarkety działają do 17 w Wigilię.
Czerpiemy zachodnie wzorce - na Zachodzie (w Ameryce szczególnie) od samego świętowania ważniejsze są zakupy. Najwyraźniej coraz więcej Polaków stara się to naśladować.
Pilsener / 2010-12-23 20:42 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Święta to czas żniw w handlu, wiele osób wtedy pracuje często zarabiając dodatkowe pieniądze, nie odbierajcie im chleba! Zwykli ludzie po pracy też chcą chyba jeszcze zrobić zakupy? Od kilku dni korki i kolejki, to k... kiedy mam robić te zakupy? Dzięki solidaruchom nie mam gdzie robić zakupów a teraz jeszcze nie będę miał kiedy! Każdy by chciał jak jakiś solidaruch przychodzić do pracy na kilka godzin od do i brać za nic pieniądze od podatników, ale skąd wtedy weźmiemy dochód narodowy i pieniądze? Każda praca ma swoje wady i zalety, źle Ci w handlu to idź na produkcję! Albo rowy kopać! Albo jak miałeś szczęście i dzięki protekcji zostałeś solidaruchem to chociaż daj pracować innym.

Ja wiem, że solidarności marzy się powrót do PRLu i lat 80, gdzie wszystko zamknięte, towaru brak i pracownik ma wywalone, ale niech uwzględnią też interesy zwykłych ludzi, którzy w olbrzymiej większości chcą poprawić status materialny swój i swojej rodziny! Nie odbierajcie nam chociaż tej nędznej, polskiej namiastki demokracji i kapitalizmu.
dgen / 2010-12-23 18:31 / Tysiącznik na forum
Ateistyczny ciemnogród i tak nie wie co świętuje (bo przecież nie narodzenie Boga) tak więc to on powinien pracować w te dni. Wódę i śledzia mogą zaliczyć w dowolnym momnecie niekoniecznie w naszą wigilię.
Druga część tej ciemnoty mogłaby w tym czasie spędzić czas na pasażach handlowych wielkich marketów.

Najnowsze wpisy