Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sondaż: Starsi przeciw prywatyzacji spółek

Sondaż: Starsi przeciw prywatyzacji spółek

Money.pl / 2011-03-18 13:23
Komentarze do wiadomości: Sondaż: Starsi przeciw prywatyzacji spółek.
Wyświetlaj:
ekonomista666 / 79.162.1.* / 2011-03-18 17:06
W Korei Północnej jest wszystko państwowe i ludzie głodują, w Korei Południowej jest prywatne i są potęgą gospodarczą. W NRD było państwowe, w RFN było prywatne. Na Kubie jest państwowe, w USA jest prywatne. Macie wybór, gdzie chcecie żyć w Korei Północnej,Kubie, NRD czy w Korei Południowej, USA, RFN. Jeśli ktoś wam powie,że prywatyzacja jest zła to to są tylko słowa. Wieloletnie światowe doświadczenie wskazują iż własność prywatna jest lepsza od państwowej i nie są to słowa ale tak pokazała praktyka. Świat jest taki jak pokazuje praktyka, a nie taki jak słowa nawiedzonego polityka czy dziennikarza "Naszego Dziennika".
goldan / 85.222.4.* / 2011-04-25 15:27
RFN prywatne? Niby co? Może kebaby. W USA prywatne? Oczywiscie, że elektrownie, stocznie, infrastruktura są pseudo-prywatne. Otworzyć oczy! To, że firma jest w posiadaniu kogos innego niz skarb panstwa to nie znaczy, że jest firmą "wolnego rynku". W wielkim kapitale panują te same zasady oligarchii co w komuniźmie tylko w doskonalszej formie kamuflażu struktur władzy i posiadania. A co za różnica czy firma zmienia władzę bo nowi politycy zmieniają zarząd czy dlatego że zmieniają reguły dostępu do rynku, "lub czasopisma" i bez zmiany władzy na nowych swoich "produkcja się już nie opłaca"? Ja wolę państwowe bo wiem że nowo wybrana oligarchia może wziąć władzę bezpośrednio a nie kombinować. Tak jest taniej, a ja i większość moich ziomali biedni jesteśmy. Chcę wiedzieć kto mnie łupi i móc sobie co cztery lata wybrać własnego zdziercę.
Wapniak / 2011-03-18 14:45 / Tysiącznik na forum
Przeciw złodziejskiej prywatyzacji... i nieudolnym państwowym, "polskim zarządzaniu"!!! Czy jest wybór?... Prawdziwy gordyjski węzeł. Dżuma czy cholera? Jak nie urok to .... przemarsz wojsk. Polnische wirtschaf...
Pilsener / 2011-03-18 14:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A gdyby zrobić sondaż, czy obywatele godzą się na:
- wyższe ceny paliw i prądu
- niższe emerytury i wyższe podatki by podzielić się z partyjno-związkową hucpą
- dewastację i rozkradanie narodowego majątku
To 99% byłoby przeciw. Tak samo jak kiedyś był sondaż "czy państwo powinno pomóc hucie?" - 90% na tak. Drugie pytanie "czy zgodzisz się zapłacić dodatkowy podatek na pomoc hucie?" - i już 90% na nie. Oto prawda o takich sondażach.

Obywatele popierają system społecznej własności środków produkcji bo mają nadzieję, że dorwą się tam do koryta - ale z socjalizmem jest jak z lotto, wygrać może tylko wąska klika około 50 tysięcy partyjnych działaczy i ich rodzin. Mimo to oczywiście każdy gra, bo marzy o wygranej - tu jest tak samo, każdy popiera partyjną własność bo ma nadzieję załapać się do koryta. Obyście sobie połamali zęby na tym korycie i przywilejach.
cylon / 83.4.45.* / 2011-03-18 16:38
Prywatyzacja - mechanizm jest prosty zagraniczny inwestor kupuje potem zaczyna się tak zwane lepsze zarządzanie czytaj wymiana kierownictwa i połowa załogi do zwolnienia reszcie przykręci się śrubkę i produkcja utrzymuje się na tym samym poziomie ktoś powie że zasłużyli na podwyżki wcale nie za bramą czeka w rezerwie połowa zwolnionej załogi więc po co im podwyżki nie podskoczą zyski rosną a zagraniczny inwestor zatrudnia niepotrzebnych doradców ze swojego kraju kupuje w swojej firmie matce jakieś komponenty maszyny przepłacając sto razy a na koniec roku wykazuje straty podatek =0
połowa załogi wyleciała ich podatek =0
połowa załogi ma prawo do zasiłku trzeba do nich dopłacić
a cena towaru sprywatyzowanej firmy wcale się nie zmieniła .
i tak firma która płaciła podatki i zatrudniała przestaje płacić a bezrobocie wzrosło .
wolny kibic / 82.26.24.* / 2011-03-18 15:20
No i hute sprywatyzowano i cena wyrobow stalowych wzrosla kilkakrotnie. I Polacy nie doplacaja bezposrednio do hut ale wielokrotnosc tej sumy placa w formie wyzszych cen roznych wyrobow, domow itd. Zamiast doplacic zlotowke do firmy to Polak teraz doplaca kilkanascie zlotych do roznych wyrobow a nadwyzke kasuja tzw inwestorzy
Pilsener / 2011-03-18 16:15 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ale możesz wybrać hutę i dopłaca ten, co kupuje stal a nie całe społeczeństwo, które składa się głównie z ludzi biednych. Sam mam prawo decydować o tym, na co wydam moje pieniądze.
in / 178.37.140.* / 2011-03-18 14:35
Jeśli młodzi nie chcą płacić składek do ZUS-u na wypłaty bieżących emerytur (doktryna p. Balcerowicza), to wszystkie pieniądze z prywatyzacji
lokować na specjalny fundusz emerytalny. Obecny majątek kraju, jest wypracowany przez obecnych emerytów i ich ojców. Jeśli już p. Balcerowicz nie chce dawać pieniędzy z OFE do ZUS-u, to zgoda, ale wara im od pieniędzy z prywatyzacji naszego majątku, majątku obecnych emerytów i ich ojców.
jliber / 2011-03-18 13:23 / Tysiącznik na forum
Bo gdzie by się te wszystkie polityczne znajome królika podziali. Dziesiątyki jak nie setki tysięcy synekur w państwowych firmach dla wszelakiej maści nieudaczników ze znajomościami. Bo to "Polskie" firmy są.
konserwa / 2011-03-18 13:28 / Tysiącznik na forum
Szanowny kolego Panny z długami a w dodatku bez posagu nikt nie chce!!
jliber / 2011-03-18 13:49 / Tysiącznik na forum
To się zamyka taką firmę i zapomina. No chyba że ktoś chce dobrowolnie pieniądze swoje w nią pakować, bo mnie osobiście nie stać.
konserwa / 2011-03-18 15:11 / Tysiącznik na forum
A nie można zrobić uczciwego konkursu, wybrać managerów, uczciwie ich rozliczać ??? Wtedy pieniądze nie będą utopione, ale jest jedno ale czy ktokolwiek rozumie jeszcze znaczenie słowa uczciwie????

Najnowsze wpisy