Forum Forum finansoweKredyty

Spłata kredytu studenckiego.

Spłata kredytu studenckiego.

kasia_k / 2009-04-15 14:08
Mam pytanie dotyczące całościowej spłaty kredytu studenckiego i nadpłat przy poszczególnych ratach w PKO BP.
Dzisiaj dzwoniłam do mojego oddziału aby dowiedzieć się o całkowitej sumie jaka pozostała mi do spłaty i Pani poinformowała mnie, że na 3 dni przed spłatą muszę wydać dyspozycję bankowi a następnie podała mi kwotę jaka pozostała mi do spłaty.
Ja wcześniej, przez około 2 i pół roku spłacałam ten kredyt poprzez zlecenie stałe, które ustalałam na kwotę wyższą niż rata w danym miesiącu. Po obliczeniu kwoty jaką spłaciłam i jaką podała mi Pani z PKO wyszła mi różnica około tysiąca złotych, tzn., że mam nadpłacone ponad to, co podała ta Pani.
Teraz mam pytanie co się stało z tym tysiącem złotych, czy zostanie on później wyrównany na koniec kredytu? Jestem powiem szczerze przerażona, bo się dowiedziałam, że te pieniądze równie dobrze mogły przepaść.
Proszę o pomoc, jak mogę rozwiązać ten problem i czy mogę się domagać zwrotu tych pieniędzy.
chilm / 193.188.253.* / 2009-06-04 10:35
Niektóre banki pobierają prowizję za spłatę kredytu studenckiego w całości (od razu), więc dopytaj czy taka prowizja nie została czasem pobrana.
Oprócz tego zwróć uwagę na odsetki, może nie wzięłaś ich pod uwagę?
Poza tym, jeżeli masz udokumentowane wpłaty to nie ma żadnego problemu żeby wyjaśnić tą sytuację z bankiem.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: