SPÓŁKA LTD

Sokrates12 / 83.238.0.* / 2017-09-05 19:40
Cześć.
Zwracam się o pomoc, mianowicie otworzyłem już spółkę LTD o charakterze działalności - Trener (85510 - Sports and recreation Company) .
Niestety spotykam się z coraz większą ilością głosów że ryzykuję "obławą" urzędu skarbowego. Toczy się "przepychanka" między kimś kto zakładał mi tą działalność a pracodawcą który "boi" się nawiązać współpracę mając wątpliwości "podatkowe".

Spór dotyczy : miejsca zarządu (który według statusu rejestrowego spółki znajduje się w Londynie,) siedziby (również londyn) ostrzeżenia Ministerstwa finansów
-->"Obowiązek podatkowy w Polsce
Podatnicy podatku dochodowego od osób prawnych jeżeli mają siedzibę lub zarząd na terytorium Polski, podlegają obowiązkowi podatkowemu od wszystkich swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy). Wystarczające jest spełnienie tylko jednego z dwóch wskazanych warunków. Jeżeli więc spółka formalnie zarejestrowana jest za granicą, natomiast w rzeczywistości posiada zarząd w Polsce, to i tak podlega w Polsce opodatkowaniu od całości jej dochodów, niezależnie od tego w jakim kraju zostały one uzyskane. Przedstawione powyżej schematy optymalizacji podatkowych są więc w świetle przepisów nieskuteczne i mogą skutkować powstaniem zaległości podatkowych w Polsce.

Warunek posiadania zarządu, o którym mowa w art. 3 ust. 1 updop, należy odczytywać w nie tylko w znaczeniu formalnym (tj. siedziby organu zarządzającego) ale także w znaczeniu sprawowania na terytorium Polski zespołu czynności, które funkcjonalnie składają się na całokształt procesu zarządzania jego działalnością i majątkiem.


nie wiem co robić ? czy nie zamykać tej działalności by nie ryzykować, że urząd skarbowy zażąda dowodów posiedzeń zarządów z Anglii, opodatkowania pensji mojej tutaj w kraju. Kontrargument jaki otrzymałem to konwencja (np.artykuł 15.)
druga kwestia to fakt że usłyszałem o kontroli urzędu z domaganiem się wyjaśnień jak zmienił się mój zakres obowiązków względem starej umowy (pracuje cały czas w tym samym miejscu , tylko jednym miejscu) że stworzyłem działalność.

Bardzo proszę o odpowiedź, szczerą, nawet jeżeli ma dotyczyć czynności "zamknięcia"
Pozdrawiam
TadeuszMrozik / 91.123.191.* / 2018-11-09 11:35
Pozytywnie jestem zaskoczony doradcami z biura Farrow and Farrow ( https://rejestracjaspolkionline.co.uk). Przeprowadzają przez rejestrację LTD bardzo szybko, profesjonalnie, bez jakiś problemów przy podpisywaniu papierów i załatwianiu formalności. Polecam ich.

Najnowsze wpisy