Forum Forum inwestycyjneFundusze

Sposób naliczania opłaty za zarządzanie

Sposób naliczania opłaty za zarządzanie

Tomo_23 / 2009-04-15 14:08
Witam. Zakupiłem jednostki PKO/CS stabilnego wzrostu na próbę. Nie bardzo rozumiem jednak sposobu pobierania opłaty. Wg tabeli "koszty zarządzania" wynoszą 3,25%. Teraz pytanie jak to jest rozliczane?
Wyświetlaj:
Pilsener / 2009-04-17 09:09 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ja bym nie kupował funduszy stabilnego wzrostu czy zrównoważonych - lwią cześć ich zysku zjadają horrendalne prowizje - 3,5%? Tyle to mają niektóre akcyjne fundusze! Jak chcesz mieć stabilny wzrost to wrzuć 25% tych środków w PKO/CS akcji, resztę w PKO/CS obligacji i pieniężnych - wyjdziesz na dokładnie to samo, a zaoszczędzisz na prowizji, bo fundusze obligacji i pieniężne pobierają ją znacznie mniejszą.
vova52 / 2009-08-10 12:56
Ta porada tez jest dobra , mam nadzieję ze to prawda.
Tomo_23 / 2009-04-18 00:59 / portfel

Jak chcesz
mieć stabilny wzrost to wrzuć 25% tych środków w PKO/CS akcji, resztę w PKO/CS obligacji
i pieniężnych - wyjdziesz na dokładnie to samo, a zaoszczędzisz na prowizji, bo fundusze
obligacji i pieniężne pobierają ją znacznie mniejszą.

Nawet nie chodzi o stabilny wzrost. Chodziło o to, że chciałem zobaczyć jak działa ten system.
kazumi / 2009-04-17 00:35 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Jeśli chodzi Ci o opłatę za zarządzanie to fundusz codziennie pobiera np. 1/365 z tych 3,25% i odlicza to od całości aktywów a następnie wycenia jednostki. Także my tej opłaty ,,nie widzimy" bo jest ona już zawarta bezpośrednio w cenie jednostki.
Tomo_23 / 2009-04-18 00:57 / portfel
Dzięki właśnie o taką odpowiedź mi chodziło.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy