Forum Forum podatkoweInne

Sprzedajesz na Allegro? Pamiętaj o podatku

Sprzedajesz na Allegro? Pamiętaj o podatku

Money.pl / 2008-02-05 11:20
Komentarze do wiadomości: Sprzedajesz na Allegro? Pamiętaj o podatku.
Wyświetlaj:
MariuszM / 109.231.9.* / 2014-12-04 21:33
Witam,
Może ktoś już był w takiej sytuacji i będzie w stanie udzielić jakiejś rady.
W październiku otrzymałem nagrodę o wartości 2000zł od której zapłaciłem podatek 10%. Sprzedałem w listopadzie nagrodę na Allegro za 1200zł. Czy mam obowiązek uwzględniania tego w zeznaniu podatkowym?
Kilka dni temu otrzymałem drugą nagrodę o wartości rynkowej około 3700zł (podatek w tym wypadku pokryła firma nagradzająca). Jeżeli sprzedam tą nagrodę poniżej wartości rynkowej, dajmy na to 3000zł, czy będę musiał płacić podatek?
pozdrawiam
wiwan / 2014-12-05 10:57
SKoro zbycie nastąpiło przed upływem pełnych 6 mc. kalendarzowych to jest to źródło dochodu podlegające PIT, a więc do wykazania w zeznaniu rocznym w 'innych źródłach'. Zapłacony podatek od wygranej z tego nie zwalnia oraz NIE stanowi (art. 23 ust. 1 pkt 12 ustawy o PIT) KUP, który pomniejszy przychód ze sprzedaży.
Jako koszt nabycia należy podać wartość nagrody, jaką przyjęto do obliczenia podatku od nagrody.
Z tej transakcji zatem nie będzie dochodu.
Podobnie z drugą transakcją.
Maluśka / 83.27.218.* / 2014-08-19 15:03
Witam a ja mam pytanie, kocham kwiaty w ogrodzie,,,Kupuje sobie nowości i gdy mi się tego sporo nazbiera odsprzedaje nadwyżki by mieć miejsce na nowe.W całym roku może zarobie 500 zł może i mniej i czy mogą się mnie czepiać że sprzedaje kwiaty z ogrodu...Niema określenia czy kwiat jest nowy czy stary I czy można określić na jaką kwotę mogę zarobić rocznie na nadwyżkach...tak bym była spokojna...Pozdrawiam
strubak / 2014-07-07 22:05
Witam. Kupiłem ostatnio 10 rzeczy razem za okolo 150 zł. chciałbym je wystawić na Allegro,na jednej rzeczy zarobiłbym 20 zł co daje nam 200,ale dowiedziałem się, że muszę zapłacić podatek albo zalożyć działalność. Płacy z tyt. umowy mam 2000 do tego miesięczne wpływy 200 z Allegro. Muszę się rozliczać ? czy pozbyć się tego by nie zakładać działalności. Pozdrawiam
wiwan / 2014-07-08 09:17
Już w tym wątku to padło- o obowiązku założenia DG decyduje rozmiar, częstotliwość, cel działania itd.
Jeśli jest spełnione kryterium owych 6 miesięcy- wydaje się, że przy tej skali wystarczy dochód po prostu wykazać w rozliczeniu rocznym, a więc opodatkować.
mmcw / 83.28.244.* / 2014-06-11 20:35
Kupiłam jakiś czas temu 3 obudowy do telefonu i chce je sprzedać np na Allegro ,są używane ,czy będę musiała zapłacić podatek jeśli uda mi się je sprzedać po np 50 zł a nie mam stałego dochodu jestem studentkom . Chce tylko sprzedać jednorazowo te 3 obudowy .
wiwan / 2014-06-12 09:06
Przeczytaj artykuł przewodni do wątku. Co prawda skala podatkowa jest już nieaktualna, ale zasada 6 miesięcy nadal obowiązuje.

Zaliczki w trakcie roku nie ma, więc to, czy finalnie owa sprzedaż zostanie opodatkowana będzie wynikać z rozliczenia rocznego, gdzie dochód zostanie zsumowany z innymi dochodami.
Dopiero przekroczenie rocznego dochodu 3091 zł ze wszystkich źródeł podlegających podatkowi na zasadzie ogólnej skutkuje zapłatą podatku.

Ale nawet dochody mniejsze należy w rozliczeniu rocznym wykazać. Dochodów ze sprzedaży ruchomości po upływie 6 miesięcy nie wykazuje się.
Felino / 93.154.217.* / 2014-02-26 01:26
Sprzedaję na Allegro rzeczy ze śmietników.
Czy obowiązuje mnie podatek od sprzedawanych śmieci?
gosc serwisu / 93.105.23.* / 2015-12-26 18:31
w Polsce jest tak, że nie ważne co sprzedajesz, tylko ile na tym zarabiasz.
Edi32 / 213.241.92.* / 2014-01-13 15:11
Witam wszystkich forumowiczów mam takie pytanie. Sprzedaje na allegro od paru lat, używaną odzież za niewielkie kwoty, rocznie uzbiera się około 5000zł, ubrania pochodzą z ciucholandów ale i sporo sprzedałem swoich własnych. Większość rzeczy szła zawsze z licytacji od 1zł. Nie płaciłem nigdy nic do US tylko standardowe opłaty allegro. Aktualnie chcę otworzyć swoją działalność handlowo usługową, a dokładnie sklep internetowy na allegro z odzieżą sportową! I w tym momencie nie wiem jakie mam zrobić opłaty? Czy musze zapłacić podatek za np. 4 lata wstecz co handlowałem na allegro? Czy np. tylko za ostatni rok? A może nic nie muszę płacić tylko otwieram działalność i od teraz wszystko już legalnie opłacać? Jeśli muszę robić opłaty za te lata co nie płaciłem to w jakiej wysokości ile%? Nie posiadam rachunków z second handów wszystko wyrzucałem./ a jak sprzedawałem swoje rzeczy to przeważnie dodawałem rachunek jak były te rzeczy jeszcze na gwarancji jeśli nie to wszystko szło do kosza.
Karola07 / 93.233.104.* / 2013-04-26 22:08
Witam!
Mam pytanie. Zrobiłam sobie zestawienie sprzedanych produktów na allegro. W ciągu dwóch lat sprzedałam za kwotę łączną 1231zł. Są to różnego rodzaju przedmioty, poprostu to co było mi niepotrzebne w domu. Czy powinnam zapłacic za to podatek do US?
belladonna / 2013-04-27 19:43 / Tysiącznik profesjonalny
Jak tematyka brzmi "sprzątanie szafy" to możesz spać spokojnie :)

Źródłem przychodu jest sprzedaż rzeczy ruchomej, którą posiadaliśmy krócej niż 6 miesięcy liczone od końca miesiąca kiedy ją nabyliśmy. A do opodatkowania jest dochód, czyli przychód minus koszty uzyskania (np cena zakupu itp.) :)
Wacki / 94.254.193.* / 2013-03-02 12:51
Zależy ile sprzedaje jeśli raz w roku za 800 zl coś, mało tego że dowali allegro mi 3% to jeszcze państwo Polskie przeciez kasa każdemu musi się zgadzać ....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
benia112wa / 83.27.146.* / 2012-12-26 22:04
Witam,
Mam kilka problemow jako pocztakujaca w biznesie, prosze was o pomoc w miare mozliwosci

1. Sprzedaje odziez na all
2. rozliczam sie w formie ryczaltu 3%
3. prowadze ewidencje sprzedazy, dzienne zestawienei sprzedazy i ewidencje przychodu.

i teraz moje pytania :)

1. jak zrobic remanent poczatkowy? (nie zrobilam go do tej pory, ale pamietam rzeczy ktore wnioslam do firmy jako kupione przez rozpoczeciem dzialanosci).

2. czy rzeczy ktore np. dostalam od rodziny na rozpoczecie dzialalnosci i nie mam na nie faktury ani rachunkow moge swobodnie wprowadzic do remanentu pocztakowego i pozniej uwzglednic je w remanencie koncowym (jesli zostaly na stanie)??

3. jak ma wygladac moj remanent koncowy? nie jestem vatowcem, czy podaje w takim przypadku tylko ilosc i ceny brutto czy cos jeszcze?

4. nie prowadze ksiazki przychodow i rozchodow czy zatem mam pominac wpisywanie stanu remanentow i trzymac je wylacznie do wgladu?

5. czy w moim wypadku remanent koncowy ma jakis wplyw na moj dochod roczny? dodam ze co miesiac jak na razie nie uzyskiwalam dochu byl on = zero

6. czy musze wprowadzac do remanentu poszczegolne towary po kolei np. kupilam 4 bluzki po 20 i 6 bluzek po 40 a zostalo mi 3 blzki, to mam napisac ze 1 z tych po 20 i 2 z tych po 60 czy moge ogolnie ze zostaly mi 3? tylko po jakiej cenie wtedy? jeju tego sie przeciez nie da ogarnac :(


bardzo prosze o pomoc
beta03 / 2012-06-27 16:05
Czy sprzedając na allegro stare, używane książki muszę płacić od nich podatek?
mamonans / 213.216.88.* / 2012-03-22 13:51
czy musze założyc dzialanosc gospodarcza jesli sprzedawalem karykatury na allegro?? dodam ze nigdzie nie pracuje i zarobilem na nich przez dwa miesiące 400 zl
mireczek52 / 2012-03-05 12:11
Witam

W 2011 r sprzedawałem na allegro,czasami były to używane rzeczy z domowej szafy a czasami nowo kupiony film czy gra która nie przypadła mi do gustu.
W ostatnim kwartale sprzedaż znacznie wzrosła do kilkudziesięciu nawet sztuk.
W sumie przychód za cały rok sięgnął 12tys a dochód po potrąceniu wszystkich możliwych kosztów był prawie 4tys.
W kosztach ująłem opłaty allegro jak prowizje za sprzedaż czy wystawienie towaru, posiadam faktury zakupu towarów oraz paragony a także potwierdzenia nadania wysyłki z poczty polskiej czy wszystkie udokumentowane transakcje na allegro,

Nie prowadziłem DG ale teraz chcę rozliczyć to w picie za rok 2011.Oczywiście zapłacę przez to podatek.

Pytanie brzmi:
Wpisuję to wszystko w "inne źródła" czy US może wezwać mnie w celu wyjaśnienia skąd są te kwoty?

czy będę musiał jeszcze coś dopłacić?

proszę o radę
gjhjvmn / 94.101.24.* / 2012-02-26 01:35
chciałbym sie spytać czy kupując przysłowiowe 30 mpetrujek na bazarze i zarabiając na każdej np 10zł, czyli razem 300zł... powiedzmy raz na 2 miesiące
musiałbym zakładać firme?

zakładając ze normalnie pracuje w firmie i zarabiam 30000zł rocznie.
123allegro456 / 94.240.25.* / 2012-02-15 02:12
Witam,

potrzebuję pomocy.
Sprzedaje konta premium, klucze do gier itp. tyle że mój dochód wynosi okolo 2tys.
Kwota wolna od podatku to 3000zł ale czy to łącznie z pracą czy oddzielnie?
Muszę zakładać działalność żeby to sprzedawać?

Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
0gi1986 / 83.31.43.* / 2012-02-09 15:40
Wystarczy się zatrudnić gdzieś pracować legalnie , pracodawca za ciebie będzie płacił ZUS dwóch zusów nie możesz opłacać w między czasie mieć sklep internetowy , który obsługujesz po godzinach zostań vatowcem bo na książce przychodów i rozchodów i tak musisz zapłacić podatek i tak więc nie ma różnicy. Idziesz rejestrujesz działalność gospodarczą jeżeli wykazujesz dochód to płacisz podatek jeżeli nie to jego nie płacisz :) i po problemie ! :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy