Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sprzedawcy uciekają z eBay

Sprzedawcy uciekają z eBay

Money.pl / 2008-02-07 07:23
Komentarze do wiadomości: Sprzedawcy uciekają z eBay.
Wyświetlaj:
konsument / 81.190.54.* / 2011-02-28 22:32
Z Allegro zaś , kupujący uciekają .
Jeśli ilość nieuczciwych (oszustów) sprzedawców na Allegro będzie nadal rosła jak w dotychczasowym tempie ,to zakupy na Allegro bardzo szybko stracą klientów . Tym bardziej ,że administracja Allegro jak daje się zauważyć , nie wiele lub nieskutecznie działa , aby to zjawisko uzdrowić .
CarlaBB / 2011-02-28 15:05
Allegro sie panoszy, bo nie ma poważnej konkurencji. Wysokie opłaty za wystawienie i zalewajace serwis sklepy, z którymi nie ma szans zwykły uzytkownik. Szukałam platformy, gdzie nie zapłacę wiele za wystawienie przedmiotu do sprzedaży, no i udało się. Wystawiłam kilka ciuchów na Sprzedajemy.pl, nie ściągają opłat i prowizji, ale zobaczymy jak długo. Na eBayu tez miało być za darmo!
wkurzony / 195.205.193.* / 2010-03-06 10:13
Taki strzał w stopę eBay'a to nic w porównaniu z tym jak pomiata się kupującymi na Allegro. Ci co odeszli z eBay powinni szybciutko wracać.
Arogancja buta i nieustępliwość z pozycji siły to atrybuty Allegro które ma tylko kase w oczach. Pseudo ochrona kupujących nieudolnie maskuje wszelkie starania o wyciągnięcie z portfeli klientów jak największej kasy, drapieżnie i bezczelnie. Śmieją się w nos konkurencji , ale wyłącznie z tego powodu, że są monopolistami wyłącznie z siły rozpędu klientów których przyzwyczaili do siebie ale nie oferują już od dawna nic co mogłoby trzymać kogokolwiek a wręcz odwrotnie. Chybione pomysły przy których kurczowo się trzymają mimo logicznych i uzasadnionych protestów użytkowników dają doskonałą szansę dla innych portali. http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=300&i=48762&t=48762
Artime / 2010-03-01 13:31
Niech mi nikt nie próbuje wmówić, że się ktoś przenosi do Allegro - szybciej z tamtąd ucieknie zanim się tam pojawi.
Hamstwo wokół - jednym słowem beznadziejna obsługa.
Proponuję inne polskie serwisy zanim będziecie mieć do czynienia z hamstwem na Allegro
RozbójWbialyDzien / 195.116.51.* / 2009-05-14 02:11
allegro.pl jest tansze od np. ebay.de. Allegro.pl jest kosmicznie drogie. Ebay.de jest super kosmicznie drogie. Serwis ebay jest duzo lepszy oferuje porzadna ochrone Kupujacych oraz bardzo proste przelewy do innych krajow.Zyski Ebay i QXL powinny dac ludziom do myslenia jak niesprawiedliwa jest idea podatku liniowego oraz caly ten neoliberalny kapitalizm.
Shopper / 81.190.80.* / 2008-03-20 14:13
W sklepach internetowych i tak taniej. Last minute: Maximus Media sprzedaje Calodobowy.pl
gd_7676 / 83.29.119.* / 2008-02-18 15:00
jedyna alternatywa dla allegro jest afisz.pl. Bo to jest stystem aukcji odwrotnej. Tutaj kupujacy wpisuje to trzego potrzebuje i sprzedajacy staraja sie przekonac kupujacego do swojej oferty? Zreszta looknijcie sobie do opisu idei http://www.afisz.pl/m,o_afisz.html Tylko dlaczego tak malo ludzi tam sie wystawia, promocja licha, czy jak bo nie kumam?
niga / 83.24.192.* / 2008-02-15 14:16
Uwaga! Wedle aukcjostatu dziś eBay stracił 53% aukcji - 43 tys. aukcji! Prawdopodobnie lada chwila wyprzedzi go subasta.pl. Ogółem w ciągu dwóch tygodni zjazd z 400 do 80 tys. aukcji. Ciekawe, do czego to zmierza i czy ebay.pl przetrwa?
ro501 / 87.205.41.* / 2008-02-13 14:57
Opłaty za sprzedawanie na allegro są najdroższe, wiele tam oszustów, obsługa jest do bani. Na odpowiedź na maila czekałem kilka dni i nic. Sprzedawcy u nich nie mają się za dobrze, zarabiają na nich, a później zamyka się ich konto z byle powodu. PROPONUJĘ DAĆ SZANSĘ EBAYOWI. SPRZEAWAJCIE I KUPUJCIE TAM!
pppppp / 62.121.103.* / 2008-02-10 15:37
Panie komentator, "rodzime allegro" jest tak rodzime jak fish&chips. Allegro jest spolka brytyjska notowana na LSE, QXL teraz sie zmienili na tradusa.
Jesli ktos sie chce nazywac ekspertem to powinnien na to zasluzyc
Pozdrawiam
kobieta1980 / 77.113.136.* / 2009-03-03 21:38
dokładnie, by pisać o Allegro.pl, należałoby trochę bardziej zagłebic się w lekturze.
Bartłomiej Dwornik / 2008-03-15 12:39 / Redaktor Money.pl
Witam serdecznie,
Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu i w tym znaczeniu używam określenia "rodzime". Oczywiście, tak jak Pan pisze, w tej chwili jest już własnością zagranicznego kapitału. Już nawet nie brytyjskiego - Tradus, czyli dawne QXL, zostało kupione (pododbnie jak - również rodzime - Gadu Gadu) przez Naspersa z RPA. Korzenie Allegro są jednak polskie, bez względu na to skąd pochodzi aktualny właściciel.
Pozdrawiam
Bartłomiej Dwornik
Eunuch / 81.169.155.* / 2008-02-08 18:05
od kiedy tak jest? to nieprawda. poza tym przelewy nie sa bezpieczne z punktu wuidzenia pozniejszych reklamacji.

a co do samego ebaya i tego tekstu "Zostali Ci, którzy traktują e-handel poważnie" pozostaje tylko smiac sie. moze i ktos tam pozostanie, ale na pewno nei kupujacy, bo tych jak na lekarstwo. to jacy idoci pracuja w polskim oddziale ebaya wiedza chyab tylko ci, ktorzy tam sie udzielaja.
s. / 2008-02-13 07:48 / Bywalec forum
Pracownicy Allegro także popisują się galopującym kretynizmem.
No cóż, wobec takiej konkurencji, Świstak ma szansę się rozwinąć :) Chyba że są jeszcze jakieś darmowe serwisy aukcyjne o których nie wiem?
roach / 88.199.81.* / 2008-02-07 22:01
chyba że allegro też wejdzie na rynki europejskie
jeśli uda im sie zakotwiczyć na przykład w Niemczech to reszta UE będzie do zdobycia i wtedy zadecyduje strategia a nie marka bo markę w internecie bardzo szybko można stracić, jak również zyskać wystarczy 1000 pozytywów i każdy wszystko kupi ;]
marcin97 / 156.144.107.* / 2008-02-07 18:30
denny artykul. duzo krzyku i nic wiecej. nic ciekawego nie wnosi. czemu nie pokazac struktury oplat na ebay w porownaniu do allegro i innych? zwykla tabelka przykladowa na wartosci 100/500/2000zl. przeciez tu chodzi o konkurencyjnosc a nie o glupie procenty prowadzonych aukcji. uwazam artykul za bardzo cienki.
Squadack / 83.3.97.* / 2008-02-07 18:43
Skoro lubisz zabawy w statystyki, to może sprawdzisz statystyki sprzedawalności i porównasz ebay.pl z Allegro? Na Allegro towar się sprzedaje, na ebay.pl leży i się kurzy. Opłaty za wystawianie mają oczyścić witrynę dla towarów z Europy. Polskich sprzedawców ebay sobie odpuścił.
Squadack / 83.3.97.* / 2008-02-07 17:37
Ebay.pl nie potrzebuje sprzedawców z Polski. Ebay.com potrzebuje kupujących i płacących przez PayPal. Skądkolwiek, choćby i z Polski. Żeby portal ebay.pl był postrzegany jako poważne miejsce _zakupów_, trzeba oczyścić je ze śmieciowych aukcji. Najprościej: wprowadzić opłaty. I tyle.
Allegrowicz / 81.243.232.* / 2008-02-07 17:59
I tu jest problem, bo PayPal w Polsce nigdy się nie rozwinie, jeżeli ktoś ma kartę kredytową ma i rachunek bankowy, jak do tego robi zakupy w internecie to znaczy, że korzysta z bankowości elektronicznej...a wtedy w Polsce PayPal jest mu na przysłowiowego grzyba...

Dlatego ebay.pl nie ma racji bytu, a co do ebay.com to masz rację, ten potrzebuje wyłącznie polskich klientów...
Squadack / 83.3.97.* / 2008-02-07 18:40
Mylisz się. W płatnościach międzynarodowych PayPal dla _kupującego_ jest najtańszy. Nie wierzysz - zapytaj w swoim banku, jakie koszty musisz ponieść, żeby na rachunek odbiorcy trafiła kwota na przykład 100 euro. Mocno się zdziwisz.

Po raz kolejny: ebay.pl to platforma dla _sprzedawców_ z całej Europy a nie z Polski. I to na tamtych sprzedawcach ebay._com_ zarobi. Polacy mają kupować, płacić PayPalem i zgrzytać zębami na wysokie koszty przesyłek.
marcin97 / 156.144.107.* / 2008-02-07 18:34
ja mam karte i rachunek bankowy ale wole paypal jak jest. nic mnie nie kosztuje, jestem zabezpieczony przy zakupie, latwo wszystko sie finalizuje w kilka krokow, adresu nie musze wpisywac za kazdym razem, i paypal sciagi mi z karty kredytowej wiec i mile na Lufthansie sie zbieraja :-). baaardzo latwo. ale google checkout jest jeszcze lepszy.
dff / 198.36.86.* / 2008-02-07 14:10
Ja na świataku sprzedaję. Serwis ten się bardzo powoli rozwija. Mam nadzieję że utrzyma on drugą pozycję w rankingach.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy