Forum Forum podatkoweVAT

Sprzedaż maszyny a kasa fiskalna

Sprzedaż maszyny a kasa fiskalna

car35@o2.pl / 91.237.136.* / 2017-04-08 12:44
Witam,
Prowadzę działalność gospodarczą, chce sprzedać dla rolnika nieVatowca maszynę rolniczą sprowadzoną z zagranicy. Czy mam obowiązek posiadania kasy fiskalnej czy wystarczy wystawienie faktury Vat?
Wyświetlaj:
fiks / 91.237.136.* / 2017-04-10 18:19
Dokładnie rozmawiałem już z księgową, twierdzi, że ta transaakcja może przebiec bez kasy fiskalnej, natomiast każda następna dla osoby fizycznej musi być na kasie fiskalnej.
Teraz pytanie, zakładając , że takiej transakcji dla osoby fizycznej nie przeprowadzę. To nie muszę kupować tej kasy, ale czy np. w styczniu będę chciał sprzedać dla osoby fizycznej to już wtedy mam obowiązek czy ten limit po roku się kasuje?
wiwan / 2017-04-10 18:35
Limit w kolejnym roku liczy się od nowa, jeśli w poprzednim go nie przekroczono. Tak dotąd było, ale pełna regulacja jest na zasadzie rozporządzenia. Wydawane jest ono co rok, więc nie wiemy nic teraz na temat zwolnienia/obowiązku kasy w 2018 r.

Proszę zobaczyć, jak wygląda tegoroczne:

http://msp.money.pl/akty_prawne/dzienniki_ustaw/rozporzadzenie;ministra;rozwoju;i;finansow,dziennik,ustaw,2016,000,2177.html
wiwan / 2017-04-10 09:41
Jak rozumiem obecnie korzysta Pan ze zwolnienia z kasy. Wystarczy sama faktura, ale wartość sprzedaży wejdzie do limitu 20 000 zł, którego przekroczenie skutkować będzie obowiązkiem kasy zainstalowania- po upływie maks. 2 mc od miesiąca utraty prawa do zwolnienia.

Może więc warto się przyjrzeć obecnemu wykorzystaniu już przez Pana limitu, wykorzystaniu spodziewanym na koniec roku i tego, jak wartość sprzedaży owej maszyny się tu odbije.

Najnowsze wpisy