Forum Forum podatkoweInne

SPRZEDAŻ NA ALLEGRO

SPRZEDAŻ NA ALLEGRO

ELSZCZUPAKO / 176.109.53.* / 2012-06-11 18:07
Witam
Jestem osobą prywatną i nieraz coś sprzedaję na allegro głównie używane rzeczy.
Ostatnio sprzedałem rękawiczki jednorazowe nowe karton dostałem okazjonalnie bez paragonu i sprzedałem je za 66,50 zł czy muszę się rozliczyć teraz czy jest limit do jakieś kwoty.
Jak muszę to co mam zrobić wypełnić pit jakiś?
wszędzie pisze
Od 1000 zł podatek

Gdy sprzedajemy lub kupujemy na aukcji internetowej towar o wartości przekraczającej 1000 zł musimy zapłacić 2 procentowy podatek od czynności cywilnoprawnych. Wyliczoną kwotę trzeba przekazać na konto właściwego urzędu skarbowego.


Kontrola może przyjść także od kontrahenta, który zakupił towar i na podstawie przelewu wrzucił go w koszty swojej działalności.

To mogę sprzedać coś nowego czy nie bo już sam nie wiem i jak tak to do jakiej kwoty czy porostu nic nie robić.
belladonna / 2012-06-12 08:53 / Tysiącznik profesjonalny
Musisz usystematyzować swoją wiedzę, a przede wszystkim dostrzec różnicę między podatkiem dochodowym od osób fizycznych, a podatkiem od czynności cywilnoprawnych(PCC) :)

PCC płaci KUPUJĄCY... jeśli nie ma od sprzedawcy paragonu, czy FV, a wartość rynkowa zakupionej rzeczy przekracza 1000 zł (zakup na allegro, to jak zawarcie umowy kupna). Wtedy do 14 dni składamy w US PCC-3 i płacimy 2% (rzecz ruchoma to nie tylko samochód, czy motocykl, ale maszyna itd.).

Co do sprzedającego, to też podobnie działa jak sprzedaż samochodu przed upływem 6 miesięcy od nabycia liczone od końca miesiąca kiedy nabyliśmy i tutaj się kłania PIT-36 (inne źródła).
A jeszcze inny temat to zagadnienie czy handel w internecie nosi znamiona DG... dokąd sprzedajemy nasze rzeczy używane to ok (napisałam nasze, bo jeszcze jest temat handlu rzeczami używanymi pt. szmateks, a to już inny temat), ale jak zaczynamy handel nastawiając się na zysk (coś kupimy taniej i sprzedajemy drożnej) to już by się najpierw zastanowić, czy aby wszystko jest ok, czy to nie nosi znamion działalności :)

Najnowsze wpisy