Forum Forum podatkoweInterpretacje

Sprzedaż wirtualnych przedmiotów

Sprzedaż wirtualnych przedmiotów

JaixCS / 2017-07-29 14:56
Witam, mam pewien problem z opodatkowaniem wirtualnych przedmiotów. Otóż chcę założyć firmę na sprzedaż skinów do gry CS:GO, które będą wysyłane w NIEZMIENIONEJ FORMIE na konto "botów" ze strony opskins.com (strona która umożiwia sprzedawanie danych skinów - pieniądze są wypłacane przez PayPal'a). Przedmioty pozyskuję poprzez platformę steam, gdzie kupuję je za posiadane "euro" w portfelu na tej platformie i sprzedaję je drożej (kupuję specjalne "wersje", przez co zarabiam).

Na internecie doczytałem się, że prowadziłbym działalność usługową, bo wysyłałbym tylko zakupione wcześniej przedmioty, a opodatkowanie od kwoty, która wpływa mi na konto bardzo by mi się podobało, więc myślałem nad ryczałtem 3%, ale nie wiem czy przy zarobkach 3-4 tys/miesiąc i przy takiej formie działalności jest to możliwe.

Dzięki za każdą pomoc, pozdrawiam.
Wyświetlaj:
wiwan / 2017-07-31 08:28
Tak, jeśli w ramach DG, to może to być ryczałt ewidencjonowany, a wtedy stawka 3% od przychodu, skoro jest tylko kupno-sprzedaż, bez wytwarzania, przerabiani. Pojawi się kwestia:

- przeliczeń przychodów na PLN
- uzyskania statusu podatnika VAT, z możliwością zwolnienia z tego podatku (bo nie zostanie przekroczony limit kwotowy sprzedaży.

Oczywiście przy założeniu, że spełnione będą inne warunki ogólne korzystania z ryczałtu (niepodleganie jednocześnie karcie podatkowej, limit kwotowy przychodów, przejęcie DG od żony/zmiana ze s.c z żoną jeśli opodatkowanie było wg. skali)
JaixCS / 2017-08-01 09:37
Przeliczeniem przychodów na PLN zająłby się PayPal, bo to przez niego szłaby moja gotówka (USD -> PLN po kursie PayPala)

Tylko mam pewnien problem, ponieważ na platformie z której korzystam, jedynym potwierdzeniem zakupu jest e-mail, będący jednocześnie wirtualnym paragonem i nie jestem do końca pewny czy to wystarczy w razie jakiejś kontroli urzędu skarbowego.
Wygląda to tak: http://imgur.com/q8RDyo1

Za to na stronie, gdzie sprzedaje skiny (strona ta przesyła mi potem pieniądze na PayPala), potwierdzenie sprzedaży wygląda tak:
http://imgur.com/cQD8q7d

Czy takie dane wystarczą mi do prowadzenia legalnej działalności?

Najnowsze wpisy