Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Staniszkis: Ta książka może być dla Wałęsy szokiem

Staniszkis: Ta książka może być dla Wałęsy szokiem

Wyświetlaj:
ciekawyDSDSd / 194.1.153.* / 2008-06-18 12:02
kto obroni walese i wytlumaczy dlaczego zawetowal ustawe odbierajaca przywileje i drakonskie emerytury ubekom?
man13 / 2008-06-18 12:00 / Tysiącznik na forum
"Wałęsa cieszył się większym poparciem liderów związku niż jego „drugiego szeregu”."
I tak "drugi szereg" w osobach Kaczyńskich, zaakcentuje swoje opinie. Można dawać wiarę Pierwszemu, można drugiemu. Mi osobiście wystarcza pamięć tamtych dni, działanie w tamtym okresie i wspomnienia związane z postawami tych ludzi co do których miałem i mam zaufanie.
kojfniesznazawałesbeczku! / 213.158.196.* / 2008-06-18 17:30
kurde rozpracowywałeś ich, jaki kryptnim miałeś i kto cię prowadził?. Boisz się lustracji?
KAP / 2008-06-18 11:30 / Tysiącznik na forum
dzisiaj sa urodziny Kaczynskich. W sumie niezly prezent...
KAP / 2008-06-18 13:48 / Tysiącznik na forum
zwlaszcza w przededniu 25 rocznicy Nobla dla Walesy. Kurtyka ma fantazje.
Racjonalista123 / 77.253.119.* / 2008-06-18 18:54
Nobla dostała też tow. Szymborska, która wychwalała swojego czasu Stalina. To w zasadzie mówi wszystko o komitecie noblowskim przyznajacym ową pokojową nagrodę Nobla. Szkoda, że Josef Wissarionowicz nie pożył parę(naście) lat dłuzej - o ludobójstwie by zapomniano i wreszcie doceniono jego "zasługi w walce z faszyzmem i rasizmem".
historyak / 84.234.10.* / 2008-06-18 10:49
Towarzysze! To że Bolek jest Bolkiem wie każdy średniorozgarnięty obywatel, więc o co chodzi z tym Bolkiem i IPN-em? Czy ktoś jest tak naiwny i myśli, że IPN jest obsadzony polskimi patriotami? Czy ktoś jest tak naiwny i myśli, że IPN dąży do prawdy? Prawdy, która mówi, że to komuna przepoczwatzyła się sama w III RP i złupiła Naród polski do podszewki a Solidarność była i jest sterowana przez razwiedkę. Prawdopodobnie chodzi o wybielenie Bolka w wielkim medialnym szumie na tej zasadzie, na jakiej żydzi chcą reprintu "Mein kampf". Dopuścić do reprintu a potem zafałszować zdanie po zdaniu w rzeczone książce w ogromnym medialnym szumie..
MN4 / 80.51.231.* / 2008-06-18 11:29
Mnie komuna w III RP nie złupiła. Ciebie złupiła,w jaki sposób?
historyak / 84.234.10.* / 2008-06-18 13:09
Jak można być taki ograniczonym MN4! Pieniądze z prywatyzacji, czytaj z rabunku mienia państwowego, powinny zasilić emerytów i rencistów aby im stworzyć ludzkie warunki egzystencji bo na to zasłużyli. Ponadto drogi autostrady. Jednak najwazniejsze jest to, że ograbieni Polacy nie będą, w takim stopniu jak powinni, żyć ze swojego kapitału, lecz w głównej mierze tylko z pracy najemnej.
KAP / 2008-06-18 13:54 / Tysiącznik na forum
no po komunie to mielismy rozpadajaca sie gospodarke i potezny dlug zagraniczny. To o jakim kapitale ty mówisz? Chyba Marksa. A jak wyglada wzorcowe gospodarstwo uspolecznione: prosze popatrzyc na zarzadzanego Wrziodakiem Ursusa. Niesprywatyzowna 'wielka fabryka'. . podoba mis ie natomist Twój najbarddziej 'merytoryczny' argument:

Jak można być taki ograniczonym MN4

pozdrawiam serdecznie :)
anty_Bolek / 212.182.74.* / 2008-06-18 12:44
Jeśli jesteś z nią to mogła nie złupić.
bulbBa / 83.31.141.* / 2008-06-19 08:11
ro­syjski dysydent - W. Bukowski, odsłonił troszku dokumentów
XXXVVV / 79.188.238.* / 2008-06-18 10:34
jak on walczył z bezpieka, jak to ciągle podkreśla, skoro wetował specjalnie dla nich ustawę próbująca ja pozbawić przywilejów emerytalnych i komfortowego życia na emeryturze po latach dręczenia opozycji patriotycznej. Jak on walczył z nimi skoro zmusił tym aktem rodziny poszkodowanych aby składali się na luksusowe zycie emerytowanych drani ubeckich. Po wałęsie Kwąsniewski dał jej jeszcze 10 lat emerytalnego luksusu a i teraz pod rządami PO nic im nie grozi mimo tego, że tusk obiecywał w kampanii , że emeryt ubekl nie będzie miał większej emerytury niż nauczyciel.
Zreszta sam wałęsa dawał do PAP swój komunikat o latach 70, szybko go jednak wycofał.
sytrax / 79.188.238.* / 2008-06-18 10:48
a ten wydział, w którym zaplanowali zabicie księdza Popiełuszki jest tez na zasłużonej emeryturze ( ? )
studentCXCX / 194.1.153.* / 2008-06-18 11:46
TUSK i WAŁESA trzymaja sie razem wiec UBECY nie musza sie matrwic o swoje 5tys emerytury !

kiedys tusku cie rozliczymy z tego, pamietaj!
sceptyk / 2008-06-18 11:39 / Tysiącznik na forum
Tak.
Ostatnio pojawiły się informacje, że Popiełuszko zabił się sam, a Piotrowski z Pietruszką odsiedzieli w mamrze niewinnie.
Prawdopodobnie zostaną kanonizowani razem z Blidą.
EDiS / 2008-06-18 13:07 / Tysiącznik na forum
Posłuchaj mojej uwagi "sceptyk". Polemika z takim dnem intelektualnym jak "maa" to jest strata czasu i nerwów.
Cspostrzegawczy / 2008-06-18 10:10 / Tysiącznik na forum

Uważam, że autorzy powinni byli porozmawiać z Wałęsą

by rozmawiać potrzebne są dwie strony, niestety Wałęsa nie wyraził zgody na rozmowę.
maa / 2008-06-18 10:27 / Tysiącznik na forum
Ja myślisz, dlaczego Wałęsa nie chciał z rozmawiać ze szczylami z IPN?
sceptyk / 2008-06-18 11:22 / Tysiącznik na forum
Dokładnie z tego powodu, dla którego teraz i nagle Michnik pokochał Wałęsę.
No i oczywiście dlatego, że podobnie jak ty, maa NIEUKU, jest nieukiem.
studentSCSC / 194.1.153.* / 2008-06-18 11:48
o michniku tez jest ksiazka -> michnikowszczyzna
_joe / 80.52.237.* / 2008-06-18 09:35
W razie procesu przegra państwowy IPN, a więc społeczeństwo, a nie konkretny Cenckiewicz z konkretnym Gontarczykiem, którzy ten paszkwil na zlecenie niecnie skrobnęli. A że na zlecenie, to po publikacji w RP jest jasne jak słońce. Obaj niedżentelmeni powinni ponosić pełną odpowiedzialność za swoje słowa. Jeśli, jak twierdzą, mają rację, działają w dobrej woli, to nie powinni obawiać się procesu i pasożytniczo asekurować się na podatkach obywateli, którym aparat państwa wyjmie pieniądze z kieszeni na słusznie należne odszkodowanie.
maa / 2008-06-18 10:33 / Tysiącznik na forum
Mam nadzieję, że Wałęsa pozwie Kurtykę, Cęckiewicza i Gontarczyka, nie IPN. Powinien zażądać od nich zwrotu całego wynagrodzenia, które pobrali w czasie pracy w tym kaczym instytucie wraz z urzędowymi odsetkami.

A IPN powinien być zlikwidowany, Natychmiast.
Jego zadania wypełnić mogą i powinny zwykłe instytuty historii przy uniwersytetach oraz PAN. To są instytucje o zweryfikowanych procedurach oddzielania prawdy od plew.
sceptyk / 2008-06-18 11:45 / Tysiącznik na forum
Ja też mam nadzieję, że pozwie.
I że w pozwie przedstawi uzasadnienie pozwu.
I to uzasadnienie zostanie opublikowane.
Tak. Mam wielką nadzieję!
Prawda nas wyzwoli.

maa, ty NIEUKU, zwrócę ci uprzejmie uwagę, że instytuty historii o zweryfikowanych procedurach oddzielania prawdy od plew aź do 1990 roku uznawały za prawdę, że mord w Katyniu popełnili Niemcy, a Polska odrodziła się z niewoli po zaborach w 1944 roku. Co więcej, każdy kto wtedy uważał inaczej wylatywał z takiego instytutu na zbity pysk (do roku 1956 dodatkowo dostawał po pysku i szedł do Wronek albo Rawicza na odsiadkę).
Takie to ci te instytuty historyczne wiarygodne...
Nie mówiąc o tym, że większość tych instytutów nadal zarządzana jest przez sprawdzonych aparatczyków, często o agenciej (TW) przeszłości.
merval / 83.22.251.* / 2008-06-18 12:46
Młyny sprawiedliwości mielą powoli.
Galileusza na ten przykład rehabilitowano w roku 1992 kiedy to papież Jan Pawł II przyznał, że Kościół się pomylił . Ta pomyłka ciągnęła się ponad 300 lat.
Do 1989 ,a właściwie to chyba do 1988r, poprawność polityczna wymagała aby twierdzić ,że zbrodni katyńskiej dokonali hitlerowcy. Teraz ta sama poprawność wymaga aby wieszać psy na Wałęsie.
Oczywiście tu nie chodzi o to czy Wałęsa był donosicielem czy nie. Nie chodzi bowiem o to aby złapać króliczka lecz go gonić i to jak najdłużej.
Żal mi was , wszystkich którzy dajecie się wciągać w tą grę.
Oto dawni koledzy z konspiry poszarpali się o to kto ma większy tytuł do bycia bohaterem i wydali sobie wojnę w której amunicją są esbeckie kwity, trudno zresztą powiedzieć czy prawdziwe gdyż przecież tego wcale nie wiemy. Czym więc się tu podniecać? Będzie książka, będą pracesy , będą wreszcie gorszące ekscesy. Wreszcie wszystko ucichnie gdyż publiczność się tym znudzi niczym serialem rodem z Brazylii.
Tylko rózni 'młodzi gniewni' w rodzaju Sceptyka będą oczekiwac kolejnych rund tego widowiska . Będą miotali gromy nie przebierając w słowach ( jakże głupich słowach o sralonach ,merdiach itp). A cóż to za język? Zetempowscy aktywisci by się takiego nie powstydzili . Tym bardziej ,że oni tez byli na bakier z językiem polskim a zwłaszcza z zasadami ortografii.
Dzielnemu Sceptykowi słowa poety:
nic się na tym świecie nie zmieni
jeżeli z młodych gniewnych wyrosną starzy wkur...ni.
sztanz7klasy / 79.188.238.* / 2008-06-18 10:46
mylisz się skory ty tu piszesz to ich procedury sa dziurawe.

Rozumie, że portret wielkiego skoczka płotowego wisi u ciebie na ścianie ! A ty po czy przed lustarcją ?

I jestes pod wrażeniem wielkiej pracy młodego wałęsa dla kraju w Sejmie. Nie ma synekury w PO.
sceptyk / 2008-06-18 11:26 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co maa wypisywał o Wałęsie jakieś 10 lat temu, kiedy Sralon uznał Wałęsę za zacofańca niegodnego Europy, przygłupa, szkodnika i przed_mohera.
Wtedy dzieki zmasowanej akcji Sralonowych merdiów (tych samych, które dziasiaj opluwają IPN) Wałęsa w sondarzach miał "elektorat negatywny" na poziomie 90%.
I dzisiaj te same Sralonowe merdia wynoszą Wałęsę na ołtarze santo subito.
MB3 / 83.27.58.* / 2008-06-18 09:05
Najgorsze jest w tym to że prawie nikt nie czytał książki a już komentuje na zasadzie przypuszczeń. A jeszcze gorsze gdzy jest to naukowiec.
maa / 2008-06-18 10:34 / Tysiącznik na forum
Staniszkis jest naukowcem? Odważna teza...
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-06-18 11:07
maa jest naukowcem, a komitet noblowski to banda szczyli,którzy nie chcą przyznać mu nobla
man13 / 2008-06-18 13:42 / Tysiącznik na forum
To Staniszkin ma NOBLA? Masz autorytety!!!
sceptyk / 2008-06-18 11:28 / Tysiącznik na forum
maa jako NIEUK spełnia wszelkie kryteria sralonowej profesury (coś w rodzaju profesury wybitnego absolwenta matury Bartoszewskiego).
MN4 / 80.51.231.* / 2008-06-18 09:55
Nawet gdyby te fakty były prawdziwe, to "patrzy się z podziwem na ludzi, którzy myśleli że walczą samotnie". Nie ma Bohaterów są tyko bihaterzy. POdobnie jak nie ma Świętych są tylko świeci.
"Kto nie dotkną ziemi ni razu,
Ten nigdy nie może być w niebie"
arch / 2008-06-18 09:39 / Tysiącznik na forum
E- nie ma jak historyk prof. Geremek ! ! ! -ciekawe gdzie są jego prace ?
Poznaliśmy na razie opracowania o proletariacie i o „ludziach marginesu" (mętach i przestępcach) średniowiecz­nego tudzież renesansowego Paryża.
cyt : „Czasy renesansu wytwarzają nieznaną chyba w śre­dniowieczu kategorię kurtyzan wykształconych (...) Czy prosty­tutki te miały własną organizację?".
Nie wiadomo (autor nie rozstrzygnął tego problemu). Wiadomo natomiast, -
-że wykształco­ne prostytutki epoki PRL-u miały organizację o nazwie PZPR. — W. Ł.].
Po upadku komunizmu pytano Geremka dlaczego wstąpił do tej prosowieckiej partii.
Odpowiadał:
„ — Wstąpiłem, bo uważałem, ze istnieje zespól fundamentalnych wartości,
któ­re mnie z tą partią wiążą (...)
Sądziłem wtedy, że komunizm jest młodością świata".
Sądził tak, gdy PZPR masowo mordo­wała patriotów.
Sądził tak, gdy jego uczelniana komórka partyjna piętnowała desperacki bunt poznańskich robotników (1956) jako „wichrzycielstwo wrogów narodu polskiego budującego socja­lizm"
KAP / 2008-06-18 12:21 / Tysiącznik na forum
spoko, tematów Ci nie zabraknie. podrzuce Ci na przyklad cala kadre inzynierska PRL , która projektowala i zarzadzala przemyslem jak mordowano patriotów. Rolnicy uprawiali ziemie, badylarze kwiaty i jarzyny... Okolo 35mln osób. Proponuje im odebtrac emerytury -:)
bulbBa / 83.31.141.* / 2008-06-18 23:13
arch mówi o pseudo eelycie prof b.g. ! ,nie o
wykształco­ne prostytutki epoki PRL-u

Z. Koreywo, ujął to mniej akademicko i trochę krócej: „Trzeba było być nie lada świnią, by zgodzić się na piastowanie choćby podrzęd­nej funkcji w aparacie partyjnym PZPR-u". B. Geremek był se­kretarzem Oddziałowej Organizacji Partyjnej PZPR U W

--R. B. „Bronisław Geremek, będąc w partii, pisał panegiryki o PRL-u i o komunistycznym raju, wychwala­jąc «chorążego pokoju», Józefa Wissarionowicza".
MN4 / 80.51.231.* / 2008-06-18 09:59
Wielu tak uważało. To samo napiszesz o Miłoszu, Kołakowskim?
"Prawdziwą wielkością jest przegrać i podnieść się do zwycięstwa" wiesz kto to powiedział?
sceptyk / 2008-06-18 11:35 / Tysiącznik na forum
Praktycznie to samo.
Można dodać dłuugą listę obecnych autorytetów uwiedzionych kiedyś przez stalinowskich zbrodniarzy:
Woroszylski
nasza noblistka Szymborska
Kuroń
Michnik
Szczypiorski (kto o nim jeszcze pamięta?)
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2008-06-18 11:14
Cytaty z Miłosza:
"Polak musi być świnią, ponieważ się Polakiem urodził"
"gdyby mi dano sposób, wysadziłbym ten kraj w powietrze"
"zamiast ogłaszać książki po polsku, z równym powodzeniem można by było umieszczać rękopisy w dziuplach drzew”.
Cytaty z Kołakowskiego"
"To prawda, marksizm mnie pociągał, tak jak wielu ludzi, tym, że wydawał się oferować racjonalną, nie - sentymentalną wizję historii, w której wszystko było wyjaśnione, wszystko stawało się zrozumiałe - pozornie, rzecz jasna - w której nie tylko przeszłość była wytłumaczalna, ale także przyszłość stawała się przejrzysta."
"Komunizm, jak sobie wyobrażałem, był pewną kontynuacją tradycji, która mi była bliższa, a więc racjonalistycznej i kosmopolitycznej"
MN4 / 80.51.231.* / 2008-06-18 11:33
A co ty napiszesz o sobie za 40 lat?
maa / 2008-06-18 10:38 / Tysiącznik na forum
Na pewno tak.
Zera lubują się w pluciu na autorytety.
Zabawne, w ten sposób nie pozwalają o tych autorytetach zapomnieć...
sceptyk / 2008-06-18 11:38 / Tysiącznik na forum
Może dla takich NIEUKÓW jak ty, maa, Miłosz, Geremek, Kuroń, Michnik, Szymborska to autorytety.
Każdy ma autorytet na jaki zasłużył.
Nigdy nie udało ci się, z braku elementarnego wyksztalcenia, poznać prawdziwej historii Polski (w tym współczesnej), zatem kto inny miałby być dla ciebie autorytetem?
man13 / 2008-06-18 12:05 / Tysiącznik na forum
Baranie i nieudaczniku, dla ciebie autoryteten pozostaje jedynie nieudolny JP II ze swą świtą świń na pasku przy korycie Rydzyka?
arch / 2008-06-18 13:44 / Tysiącznik na forum
Sam J. Kuroń pisze wspominając o komitywie łączącej A. Michnika i J. Urbana:
„Bywali często w cocktail-barze w Bristolu i pijali «harcerzyki»,
to jest wódkę wyborową z grapefruitem".

"Ura, ura ura, Czapajew gieroj
-Za Rodinu,
-za Stalinu, -na boj, na boj, na boj!
-Job twoju mat', my kulturnyj narod!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy