Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stawka 12 zł za godzinę będzie obowiązywała od II połowy roku? Tak chce minister Rafalska

Stawka 12 zł za godzinę będzie obowiązywała od II połowy roku? Tak chce minister Rafalska

Wyświetlaj:
Takie przemyślenie / 5.174.92.* / 2015-12-30 17:52
Obniżenie opodatkowania wynagrodzeń / ZUS i podatek / to jedyny normalny kierunek wyższej płacy , nie wyzywacie sie na pracodawcy bo to nie on jest winny , ze mało zarabiacie ......a jak jesteście tacy mądrzy to proszę otwieracie działalności gospodarcze / jest wolność / i zarabiajcie tyle ile wygenerujecie , weźcie kredyty , leasingi , macie taka możliwość .....wielu mówi co im sie należy , ciekawe ze nikt nie wspomina jakie ma obowiązek w pracy , nikt nie wspomina ze załatwił , zorganizował , wykombinował w pracy - a nie powie ukradłem , odbijałem sie , zniszczyłem ....ręce opadają ...prawo do wszystkiego a obowiązków brak
goodman69 / 37.249.32.* / 2015-12-30 18:33
Jestem w wieku 50+ głodny pracy, energicznym, uczynnym, lojalnym, rzetelnym optymistą, łatwo nawiązuję kontakty z ludźmi w każdym wieku. Nie boję się wyzwań, pracy fizycznej, chociaż całe życie pracowałem "w kulturze". Oobsługuję lustrzanki SLR, kamery video, sprzęt biurowy i komputerowy (w tym MS Office, Photoshop, Corel), posiadam prawo jazdy kat. B., mówię swobodnie po angielsku.
Od trzech lat bezskutecznie szukam zatrudnienia. Wysyłałem t y s i ą c e CV. Bezskutecznie. Przez zbieg okoliczności straciłem wszystkie oszczędności, mieszkanie, zostałem bezdomnym, głodowałem. Mam negatywną historię bankową... Szukałem pomocy w kościele, w urzędach pracy... bez skutku. Nikt mnie nie chciał zatrudnić. A tak bardzo chciałem pracować! Wolałbym robić to, co robiłem dotychczas, w środowisku, które znam, ale wszędzie słyszałem o konieczności "przebranżowienia". Więc przebranżowiłem się... W końcu znalazłem pracę fizyczną na umowę zlecenie za 8,50 zł./netto/godz. Jestem lubiany przez współpracowników, przełożonych, jednak nie mam odprowadzanych składek emerytalnych, w razie choroby (dzięki Opatrzności, że nie choruję) jestem pozbawiony jakiegokolwiek zabezpieczenia socjalnego. Żaden bank nie chce ryzykować udzielenia mi kredytu na rozwinięcie własnej działalności. Łatwo radzić z pozycji "sytego". Jeżeli jesteście tacy mądrzy, to próbujcie zrozumieć, że wśród malkontentów znajdują się tacy, którzy pracy się nie boją i chcą pracować, ale na Boga, za pieniądze pozwalające na "normalne" życie, bez obawy przed każdym kolejnym miesiącem i bez obawy przed przyszłością. Tak bardzo chę pracować.
janusz2966 / 87.205.130.* / 2015-12-30 18:21
Ciekawie mówisz, mam za sobą ponad trzydzieści lat pracy jestem operatorem obróbki skrawaniem i takiego gnoju jak jest teraz nie było nawet za komuny. Pracodawca ma głęboko w d...ie robotnika gdyby mógł to najchętniej wycofał by się z płacenia wypłat które są głodowe. Powiesz wysokie koszty pracy zamiast szkolić swojego fachowca lepiej zatrudnić pięciu specjalistów którzy sami nie mają pojęcia czego są specjalistami. Kodeks pracy to fikcja związki zawodowe sprzedały nas i dalej sprzedają za przysłowiową miskę zupy przykład? proszę bardzo spora firma na śląsku z pracowniczego funduszu socjalnego wykreśliła dofinansowanie do wypoczynku dla dzieci pracownika i tzw. wczasy pod guszą wolno im związki to przyklepały. Po co dać cokolwiek pracownikowi wszak generuje straty pieniądze z zysku można wywalić na imprezy dla zarządu i kolesiów, wszak to kierownik zapier...la należy mu się premia roczna z zysków. Robol musi podpisać dokument w którym nie wolno mu pracować u konkurencji ani prowadzić działalności pan kierownik wydziału prowadzi firmę na terenie firmy zatrudniającej (ma narzędzia firmowe, siłe roboczą firmową itd i tp. Tak w większości firm obojętnie prywatne czy państwowe to wygląda. Więc na drugi raz zanim będziesz pisać te bzdury o wyzysku biednego pracodawcy przez roboli zastanów się na ile jesteś oderwany od rzeczywistości
Waniek / 2015-12-30 18:31 / Bywalec forum
O ciekawie się robi skoro pracodawca taki zły to go zamień na siebie!! Może jesteś tak dobry, aby sobie dać radę no ale cóż tobie się należy za samo przychodzenie do pracy i wykonywanie poleceń. Ale jak słychać powyżej pracodawca musi jeszcze szybciej zasuwać jak dotychczas. Bo ma dopłacić?
Waniek / 2015-12-30 18:00 / Bywalec forum
Nie jestem odcięty od świata i piszę tutaj w czasie pracy ale pracę robię również. Ciekawe nie? Ocenia mnie automat tam nie ma ściemniania ani nabijania tekstów liczy się konkret. To co piszę tutaj to bardzo mało.
Waniek / 2015-12-30 17:56 / Bywalec forum
Też to widzisz w polsce ja na szczęście w firmie nie muszę sietym przejmować bo ciężko pracuje i dobrze płacę. Ale od wszystkich wymagam tego samego. Pracuje po 10-12 godzin na dobę oprócz niedziel.
krzysiek 65 / 83.10.246.* / 2015-12-30 17:51
Zgadzam się z decyzją Pani Minister ale kto w końcu pochyli się nad moją prowadzoną działalnością gdzie wykonuje swoje czynności już 9 lat za te same pieniądze i ciągle słyszę od zleceniodawcy że jest deflacja i należy obcinać koszty że nie mam co liczyć na podwyżkę wykonywanych od 9-ciu lat zleceń. Tak więc nie wiem czy od 1 stycznia mam zwolnić 2 z 6 osób bo ja też chciałbym coś zarobić pracując normalnie a nie jak mi powiedziała w czasie kontroli Pani z Państwowej Inspekcji Pracy że jako pracodawca mogę sobie robić ile chcę - a i tak tyle robię żeby się utrzymać na rynku (świątek, piątek,...) .
Tak więc jak mam robić proszę o odpowiez aby zaspokoić oczekiwania zleceniodawcy, A MOŻE KTOŚ W KOŃCU UJMIE SIĘ ZA TYMI KTÓRZY MUSZĄ REGULARNIE OPŁACAĆ ZUS, PODATEK, ZDROWOTNE ITD - JAK MA NA TO ZAROBIĆ.
Waniek / 2015-12-30 18:03 / Bywalec forum
Wszyscy mają tę samą kwadraturę koła każdy pracownik i pracodawca. Ciekawe czy ten który za to odpowiada chociaż o tym wie bo mam wrażenie że jedynie nakazuje. Bez ponoszenia konsekwencji jak poprzednicy.
God king hack / 159.205.37.* / 2015-12-30 17:36
My mobile cell phone number is: +48732417070 and +48897671982 and +48739092454

My psn id is: dead_brain-666

I love death!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-12-30 17:42 / Bywalec forum
Wołaj o kolejne podwyżki podatków to zostanie ci jeszcze mniej.
CPN / 37.47.103.* / 2015-12-30 17:14
Najlepsi są ci POLSCY przedsiębiorcy którzy kazali pracownikom założyć własną działalność i płacą im grosze za pracę na dwa etaty nie dając dnia urlopu (nie mówiąc o L-4). Tego nasze kochane państwo nie widzi.
julita666 / 91.225.189.* / 2015-12-30 17:52
bo nie chce widzieć to za ich przyzwoleniem jest takie dziadostwo i bieda
irek958 / 213.238.120.* / 2015-12-30 17:26
CPN - ale tak właśnie będzie się działo, ponieważ firma kieruje się rachunkiem ekonomicznym. Kalkuluje i najchętniej pozbywa się pracowników na etacie, ponieważ utrzymanie pracownika, to są wysokie koszty. Zmuszają pracowników do zakładania własnej firmy płacą im jakieś wynagrodzenia w zamian za wykonanie planu sprzedaży, ale nie ponosi kosztów typu - ubezpieczenia, składki ZUS,urlopy, zwolnienia lekarskie itp. Jest to wolno rynkowa gospodarka i Państwo nic do tego nie ma.
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-12-30 17:42
Wręcz przeciwnie. "Podpada" to pod unikanie opodatkowania. Z reguły tacy "samozatrudnieni" wykonują pracę o wszelkich cechach zatrudnienia na stałym etacie -ale nie są tak zatrudnieni. Jest to nieuczciwość ze strony pracodawców i dawno powinno być zlikwidowane (właściwie nie powinno być nigdy wprowadzone). Myślę, że "ozusowanie" umowy-zlecenia zmniejszy trochę skalę tego zjawiska.
Ewa347 / 213.238.120.* / 2015-12-30 18:23
kazimierz2 - większość firm pozbywa się (przekazuje do obsługi na zewnątrz) tej części działalności, którą mogą wykonywać pracownicy zewnętrznej firmy np. sprzątanie, księgowość itp. W ten sposób firma nie ponosi kosztów związanych z utrzymaniem pracownika. Koszty utrzymania pracownika na etacie jest bardzo wysokie. W tę sferę firm Państwo raczej nie powinno ingerować.
Waniek / 2015-12-30 17:44 / Bywalec forum
O uczciwy pracownik się odezwał he he wrzeszczy więcej podatków ale zarobków by chciał z powietrza?
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-12-30 17:53
Zarobek to część kosztu wytworzenie produktu. Koszt zależy od kalkulacji pracodawcy, w której jest również wynagrodzenie. Z reguły wyższy zarobek wymaga większej wydajności pracy -a to już jest wyłącznie sprawa pracodawcy, stworzonej przez niego organizacji pracy, wyposażenia stanowiska w odpowiedni sprzęt, itd. Nie istnieje już coś takiego, jak brak dostępu do lepszych narzędzi, którymi np.Niemiec się posługuje -polski pracownik powinien więc zarabiać tyle samo, co jego niemiecki kolega wykonujący to samo.
Waniek / 2015-12-30 18:06 / Bywalec forum
Rynek jakoś temu przeczy a minister podnosi pensję!! Tylko kto ma sprostać zadaniu, a tak poniżany przez wszystkich i wyszydzany przez pracownika i państwo garbaty i złodziej pracodawca?
Waniek / 2015-12-30 17:35 / Bywalec forum
Ale ludzie więcej chcą zarobić a jak ich państwo z kasy ogołaca podatkami to następni krzyczą że podnieść im podatki he he. Zarabiasz nawet w gigantycznie obłożonych podatkami firmach grosze jak polmosy orleny lotosy no ale cóż trzeba więcej krzyczeć zabrać innym. To nam zwykłym ludziom ubywa w kieszeni i to coraz szybciej nie bankom ubezpieczycielom i państwu!!!
olka256 / 213.238.120.* / 2015-12-30 17:10
Stawka 12 zł. dotyczy umów na zlecenie, natomiast pracodawca zatrudniając pracownika na umowę o pracę nie może być zmuszony do podnoszenia wynagrodzenia, ponieważ kieruje się kosztami pracy.
eraa / 46.151.16.* / 2015-12-30 17:09
to jest atak na Demokracje w naszym kraju czas na KOD i strajki PO bandytów
ass835 / 176.221.124.* / 2015-12-30 17:25
Po idioto może sam zaczniesz zatrudniać i "płacić godnie" jak to ładnie nazywacie z pozycji "mi się należy"
aleksandra7777 / 213.238.120.* / 2015-12-30 17:11
eraa - o co ci chodzi?!! Lepiej milczeć i wyglądać na idiotę, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Nemo542 / 89.239.75.* / 2015-12-30 17:08
Ludzie z czego się cieszycie ? Czy zastanowiliście się ilu z Was straci pracę ? Właściciel firmy który będzie chciał wynająć ochroniarza za 12 zł/godz. firmie ochroniarskiej będzie musiał zapłacić co najmniej 17 - 18 z/godz. . Ilu właścicieli sklepów , małych przedsiębiorców nawet właścicieli marketów zdecyduje się na zatrudnienie ochrony ? Taniej wyjdzie im wykupić ubezpieczenie . Ochroniarze już lepiej szukajcie sobie pracy, bo po wprowadzeniu stawki 12 zł/godz. firmy ochroniarskie praktycznie znikną z rynku.
julita666 / 91.225.189.* / 2015-12-30 17:59
I dobrze,zatrudnią stróży tak jak było dawniej -fajnie.Co to za persona ochroniarz ?nie kumam -mówmy po polsku i nazywajmy po polsku.Od słów zapożyczonych nie będziemy bogatsi i inteligentniejsi.
Waniek / 2015-12-30 18:07 / Bywalec forum
A co to kumam to też takie polskie? Przyczepić się jest łatwo ale od siebie wymagać trudniej?
OLO334 / 81.219.6.* / 2015-12-30 17:05
MICHAŁKI Z BIEDRONKI SĄ OHYDNE SAMA CHEMIA KTO TO JE ???? DLA BIEDRONKI JEST OSOBNA PRODUKCJA TE MICHAŁKI TO SAMA CHEMIA
Waniek / 2015-12-30 17:37 / Bywalec forum
To idź się staraj o podwyżki podatków dla nich dadzą ci jeszcze gorsze he he.
SLAWO1979 / 89.15.238.* / 2015-12-30 17:04
katastrofa jak juz dawno ludzie maja 12 zł na godzine jetesmy w Uni , ceny unijne a zarobki 3 euro RODACY UCIEKAJCIE Z TEGO KRAJU W NIEMCZECH JEST 8,50 1 GODZINE CZYLI OKOŁO 36 ZŁ NA GODZINE A NIE 12 JA BYM TYM Z RZADU DAŁ 5 ZŁ NA GODZINE I NIECH SOBIE RADZA RZAD POLSKI DO ROZWIAZANIA ....................
POWON / 89.78.251.* / 2015-12-30 17:55
I dodatkowo ileś milionów muzułmanów, którzy nieźle będą rozrabiać gdy niemcom zabraknie kasy na socjal dla nich...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-12-30 19:14 / Bywalec forum
Za chwilę polakom zabraknie kasy ale nadal będziesz bredził o innych?
RYSK / 31.179.118.* / 2015-12-30 17:04
W TEJ CHWILI PLACA NAWET 6 ZL BRUTTO ZA GODZINE--WIEC SKOK 100%; BRAWO PiS..
bżydek / 89.126.45.* / 2015-12-30 17:01
Problem stawki godzinowej nie leży w 12zł. za godzinę pracy.Problem jest w sile nabywczej pieniądza.ja osobiście mogę mieć 3zł. na godzinę, bylebym za te pieniądze napełnił mój koszyk w sklepie. Stawka godzinowa jest ważna wówczas , kiedy to jest stabilna waluta , są miejsca pracy, politycy nie kłócą się o ''ciepłą wodę w kranach'' , tylko myślą o poprawie gospodarki a nie w kawałkach jej odsprzedaży koncernom zagranicznym.
Waniek / 2015-12-30 17:25 / Bywalec forum
No cóż lepiej w całości koncerny sprzedać he he a później powiedzieć ze to nie my narobiliśmy długów. Blado wygląda to co wypisujesz.

Najnowsze wpisy