Forum Forum prawnePracy

staż z PUP limit wiekowy

staż z PUP limit wiekowy

Magda S / 2012-09-28 08:12
Czy żeby zostać skierowanym na staż z PUP w ramach zwalczania bezrobocia, to musze być w jakimś konkretnym wieku? Mam 31 lat, od 7 miesięcy jestem bezrobotna, ostatnio znalazłam sobiie firmę, która chętnie by mnie na staż przyjęła , tylko nie wie, czy spełniam jeszcze warunki.
Wyświetlaj:
adrianna malicka / 2012-09-28 11:42 / Bywalec forum
ja coś słyszałam, ze do 30tego roku życia jest limit o to by chyba miało sens, bo mój znajomy był na stażu a ma 28 lat, tylko to nie ejst staż absolwencki wtedy, bo tam są inne limity
lola1245 / 2012-09-28 11:15 / Bywalec forum
jak ja szlam na staz to sie pytali ile mam lat, ogolnie wtedy przyznawali do 27ego roku zycia, mysle, ze w tej kwestii raczej nic sie nie zmienilo, pozdrawiam
szklarek / 2012-10-01 12:58
Zgodnie z Ustawą o promocji zatrudnienia staże są dla "osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy":

1) bezrobotnych do 25 roku życia,
2) bezrobotnych długotrwale albo po zakończeniu realizacji kontraktu socjalnego,
o którym mowa w art. 50 ust. 2 pkt 2, albo kobiet, które nie podjęły
zatrudnienia po urodzeniu dziecka,
3) bezrobotnych powyżej 50 roku życia,
4) bezrobotnych bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego
lub bez wykształcenia średniego,
5) bezrobotnych samotnie wychowujących co najmniej jedno dziecko do 18
roku życia,
6) bezrobotnych, którzy po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęli zatrudnienia,
7) bezrobotnych niepełnosprawnych

oraz dla absolwentów w okresie 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie
lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej,
którzy nie ukończyli 27 roku życia.

Jak widać nie we wszystkich przypadkach limit wieku (dolny lub górny ma zastosowanie).

Podstawa- art. 49 i 53 USTAWY
z dnia 20 kwietnia 2004 r.
o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Najnowsze wpisy