Forum Forum inwestycyjneFundusze

Styczeń miesiącem funduszy hybrydowych i akcyjnych

Styczeń miesiącem funduszy hybrydowych i akcyjnych

Wyświetlaj:
Rocky / 83.24.2.* / 2006-02-25 09:08
Chciałem w tym miejscu napisać o wysokiej niekompetencji pracownika jednego z największych polskich banków sprzedających fundusze inwestycyjne. Pracownik ten zachęcał mnie do zakupu funduszu (w tym przypadku obligacji) w czerwcu 2005 roku. Nie dawał mi spokoju proponując bezpieczną inwestycję. Gdy zdecydowałem się na zakup pracownik ten poinformował mnie, że prowizja przy zakupie jest 0.5%. Gdy jednak zakupiłem jednostki i otrzymałem wyciąg, okazało się, że prowizja wynosi 1%. Skontaktowałem się z pracownikiem banku, który bardzo mnie przepraszał, że nie sprawdził iż prowizja ostatnio uległa podwyższeniu przez fundusz. Pocieszał mnie, że ten fundusz ostatnio bardzo rósł i że na pewno odrobię. Okazało się, że fundusz ten przez pół roku nie osiągnął żadnego zysku. Abstrahując od wyników funduszu (wiadomo, że fundusze obligacji też mogą w krótkim okresie wykazywać spadki) zaskoczony byłem wysoką niekompetencją tego pracownika. APELUJĘ WIĘC ABY PRZY ZAKUPIE FUNDUSZY NIE OPIERAĆ SIĘ WYŁĄCZNIE NA WYPOWIEDZIACH CZĘSTO NIEKOMPETENTNYCH PRACOWNIKÓW BANKU I WSZYSTKIE WARUNKI POTWIERDZIĆ BEZPOŚREDNIO W FUNDUSZU.
Babcia inwestor. / 83.23.142.* / 2006-02-27 19:15
NIGDY nie pytam pracowników banku, bo oni niestety albo są niedouczeni, albo celowo wprowadzają w błąd. ZAWSZE przed zainwestowaniem czytam prospekty, w których padane są wysokości opłat i kosztów zarządzania, przeglądam internet i porównuję na własciwych stronach jakie operacje przynoszą największe zyski. Ludzie, jak można tak głupio rozporządzac swoimi pieniędzmi!! Pytać pracownika??
Zenek / 136.8.152.* / 2006-02-28 13:58
gdzie można porównywać oeracje, które przynoszą największe zyski???
JoannaK / 87.207.107.* / 2006-04-14 09:48
Ja jestem bardzo zadowolona z doradców w Lukas Banku wiedzą wszystko!!! Polecam
kuniu / 194.106.210.* / 2006-02-14 20:37
wpłacajta bo jak przestanieta to z Waszymi jednostkami moze być kiepsko
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy