Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze akcyjne zarobiły najwięcej

Fundusze akcyjne zarobiły najwięcej

Money.pl / 2006-11-08 14:17
Komentarze do wiadomości: Fundusze akcyjne zarobiły najwięcej.
Wyświetlaj:
Agnieszkaa / 88.156.7.* / 2006-12-08 22:26
Ja chciałabym zainwestować w jakiś fundusz, ale kompletnie się na tym nie znam - nie wiem, jaki wybrać, na co zwrócić uwagę przy doborze funduszy i podpisywaniu umowy... Czy dla takiego laika jak ja fundusze także mogą być dobrym i skutecznym rozwiązaniem?
marekm1 / 83.31.191.* / 2007-01-26 22:01
Pierwsze co musisz zrobić to prześledzic wykres od początku powstania funduszu.
Potem zobaczyć jaki dochód dał w poszczególnych latach/ miesiącach i bardzo ważne aby zobaczyc jak bardzo owy fundusz może spaść i w jakim czasie ewentualnie odrobił straty jeżeli spadek miał miejsce.
Arka AKCJI to najlepszy fundusz na na rynku ostatnie 3 lata przyniosły 185% zysku. Fundusz robi średnio od 3-5% miesięcznie. Jest to lokata długoterminowa czyli minimum na rok. Przy ewentualnym spadku trzeba czekać kilka miesięcy na odrobienie strat.
W przypadku Arki AKCJI duży spadek miał miejsce w ubiegłum roku gdzieś w okolicach Kwietnia, strata została odrobiona w ciagu 4-5 miesięcy i od tamtego czasu bez większych spadków fundusz pnie się na szczyty :P

Pozdrawiam
analityk / 2006-12-09 00:42 / portfel / Bywalec forum
fundusze są dobre dla każdego zwłaszcza sdla laika, wczesniej troche pisałem na ten temat
the_red_l / 2006-11-13 17:45
proszę o poradę, gdzie można znaleźć informacje o tym kiedy dokonać konwersji z funduszy akcyjnych na ochronę kapitału i odwrotnie. czy należy się kierować zachowaniem indeksów giełdowych czy też jest jakieś specjalne narzędzie, które pomaga określić taki moment (tak jak dla akcji są analizy techniczna i fundamentalna)
zdenek / 2006-11-14 10:09 / Tysiącznik na forum
jak przyjdzie zwałka najlepiej siedzieć w dolarach.
818and544 / 2006-11-16 19:26
powiedziales cos co ja rowniez mysle, dlatego 30% portfela mam w walucie. Ale juz mi nerwy puszczaja bo tracę niemilosiernie i zaczynam sie łamac zeby sprzedac. Moje inwestycje są dlugoterninowe, a giełda nie rosnie zawsze (nawet jak rosnie 5-6 lat). nie wiem co robic :(
SEB / 84.40.231.* / 2006-11-16 23:00
sprzedaj te w walucie i kup małe i średnie społki to odrobisz najszybciej
-mika / 195.234.40.* / 2007-01-23 22:15
bez komentarza
mick / 2006-11-14 07:52 / Uznany Gracz Giełdowy
nie znajdziesz takich informacji. w przypadku funduszy jest ciezko prowadzic AT czy AF - wynika to z tego, ze w sklad portfela wchodzi kilkadziesiat spolek i do tego rozne sa ich wagi. Trzebaby poswiecic mnooostwo czasu i pracy. jedynym rozwiazaniem jest obserwacja indeksow i dostrzezenie pewnych regularnych zaleznosci miedzy zachowaniem wigu czy w20 a notowaniami Twojego funduszu. No ale do tego nie dojdziesz w tydzien, raczej w miesiace. Co do konwersji - najlepiej zrobic moment przed glebsza korekta, a w druga strone w koncowce spadkow. Tez bez obserwacji indeksow (i polskich i zagranicznych) sie nie obejdzie. Powodzenia
the_red_l / 2006-11-13 17:41
proszę o poradę, gdzie szukać informacji o tym kiedy dokona konwersji z FA na ochronę kapitału?? czy należy się opierać na indeksach giełdowych, czy może są jakieś inne narzędzia do określenia tego momentu (jak np analiza techniczna dla akcji). z góry dziekuję
kuniu / 194.106.210.* / 2006-11-10 21:43
ciekawe kiedy Krauze wystawi Arke z ich Biotonem w maju był przedsmaczek 400 mln dziennie nie wystarczało na utrzymanie 25% straty a i Lotos coś słabuje
mick / 2006-11-11 10:45 / Uznany Gracz Giełdowy
widac Twoja wiedza o funduszach jest mizerna (podobnie jak wiekszosci ludzi kupujacych fundusze : "pseudo-inwestorow"). Fundusz nie moze angazowac wiecej niz 3% kapitalu w walory jednego wlasciciela. i udzial biotonu w kapitale arki akcji to 0,69% a lotosu 2,3%. wiec nawet jak zbankrutuja te spolki - co w twoim rozumowaniu nastapi niedlugo - to nic wielkiego sie nie stanie z funduszem (bo pozostale 97% kapitalu ma rozlozone na inne walory). Po za tym fundusz nie dobiera inwestycji pod katem spekulacji i na chybil trafil , ale na postawie analizy fundamentalnej. wystarczy przeczytac prospekt emisyjny, a nie tylko podpisac papierek przy zakupie i potem snuc jakies katastroficzne wizje w okolo.
kuniu / 194.106.210.* / 2006-11-11 19:30
jak tak wierzysz w Arkę to popatrz ile zarobiła w 5 czy 6 lat a rura ci zmięknie, gdybys śledził kursy akcji na sesji to widziałbyś takie cuda że hej spychanie kursu dobrej spółki przez tydzień i wielka wymiana w 3 sek na dołku a potem ostre odbicie, wszystkie fundusze działaja w układach tyko jak zacznie sie panika to nie będzie układu i frajerzy wierzacy w fundusze dostają wycene po 3 dniach a zlecić to mogą po pięciu ośmiu gdy juz jest po balu mało to było juz placzu w bessie a z Arka jest coś na rzeczy bo chyba wbk wciska że jest warta 3,8
a do żadnego funduszu nie zaniosłem w życiu 1 grosza a zasady ich działania znam z każdej strony i nie byłbym optymistą bo gdzie miało ING fundamenty jak wyciągneło Hydrobudowe z 25 na 130 przy 100mln stracie firmy
mick / 2006-11-11 19:48 / Uznany Gracz Giełdowy
synek, siedze w arce 5 lat (pierwsze jednostki mam po 9,9zl, obecnie jest po 42 wiec policz jak malo zarobila).po za tym intensywnie obserwuje dzieje na gieldach i w gospodarce, wiec i nie chrzan glupot o wycenach po tygodniu, bo plakac mi sie chce nad takimi amatorami-panikarzami jak Ty. Przetrzyj sobie okulary, bo nie wiem gdzie w ostatnich 4 latach widziales besse. bo ja widzialem tylko krotkie korekty kursu, poglebiane przez pseudo-znawcow-paniakarzy. z reszta wystarczy troche wiedzy i mozna przed spodziewanymi spadkami przekonwertowac w ochrone kapitalu i potem w dolku odkupic (co z zyskiem praktykuje). Po za tym nikt ci nie kaze wkladac kasy w fundusze - mozesz trzymac w skarpecie i czekac jak ci mole to zjedza. dziwi mnie, ze skoro jestes takim wielkim znawca dzialania funduszy - to nie masz pojecia o podstawowych zasadach dot. wycen czy zasad angazowania kapitalu funduszy w spolki.
K.Ania / 83.8.136.* / 2006-12-29 18:27
Przepraszam, co to znaczy "przekonwertować w ochrone kapitału", czy to daje inne rezultaty niż przeczekanie spadków? Czy w ramach Arki mozna zrobić taką konwersję?
mick / 2006-12-29 19:33 / Uznany Gracz Giełdowy
jezeli masz kupione jednostki arki akcyjnej - to mozesz je: trzymac, sprzedac lub przekonwertowac w inny fundusz z grupy arki - arka zrownowazony, stabilnego wzrostu czy ochrony kapitalu....
konwersja to inaczej sprzedaz jednostek jednego typu i zakup innego typu w jednej operacji. w arce (i wielu innych tfi) jest to bezplatne.
f. ochrony kapitalu nie inwestuje w akcje wiec nie jest narazony na spadki w razie jakiejs zwalki na gieldzie.
tak wiec konwertujac z funduszu akcyjnego w ochrone kapitalu przed (czy na poczatku wiekszej zwalki) nic sie nie straci z kapitalu (a nawet jakis tam ulamek % zarobi). w tym czasie fundusz akcyjny straci zalozmy 30% (tak bylo w maju-czerwcu 2006). i przy koncu zwalki robi sie ponowna konwersje z ochrony kapitalu w akcyjny - czyli jakby odkupienie jednostek, ale 30% taniej. i teraz przy powrocie wartosci jednostki akcyjnej do poziomu sprzed zwalki (moze to trwac jakis czas) jestesmy ok. 30% do przodu. gdybysmy czekali i nic nie robili (tzn caly czas mielibysmy jednostki akcyjne) - nic nie zarobilismy dodatkowo.

jest tylko mala - acz niezwykkle wazna uwaga: zwalki nie da sie przewidziec ze 100% skutecznoscia - mozna tylko sie domyslac i podac srednio precyzyjna date. sytuacja na swiatowych rynkach i w gospodarkach zmienia sie z dnia na dzien. po za tym inwestowanie ostatnio ma coraz mniej wspolnego z podstawami ekonomii a coraz wiecej dzial psychologia tlumu i tzw owczy ped. i nietrafienie z konwersja moze przyniesc wiecej strat niz gdyby sie nic nie robilo (np. za plytka zwalka + za wczesna/za pozna konwersja)
pawlo / 2006-11-11 21:43 / portfel / Bywalec forum
" mick" nie uważasz że szkoda czasu aby komuś tłumaczyć , bo on i tak wie lepiej ile arka zarobiła od poczatku , nie mam pojęcia gdzie ten człowiek znajduje wyniki, a co ważne "kuniu" i tak nie zaniesie do funduszu grosza i zna lepiej od nas wszystkich jak funkcjonują fundusze , na giełdzie nie zagra bo może stracić wszystko co ma
, zaczynam się zastanawiać czy jest sens uczestniczyć w tym forum , bo jak czytam takie bzdury to aż mnie gotuje
pozdrawiam
mick / 2006-11-12 09:30 / Uznany Gracz Giełdowy
nie wchodze w polemike z kazdym, ale jak ktos takie bzdury wypisuje, to az mnie smiech i placz na raz ogarnia. wole napisac pare zdan - bo moze ktos przeczyta takiego "fachowca" i potem dalej zacznie puszczac w swiat takie bzdury. STOP "dzieciom neostrady".
SEB / 84.40.231.* / 2006-11-11 20:32
dobrze mu dołorzyłeś
nauczyciel / 83.26.202.* / 2006-11-11 20:48
ja zaś tobie dołożę, żeś sięgnął po klawiaturę zanim skończyłeś zawodówkę
lele2 / 84.40.231.* / 2006-11-12 15:15
Widze żeś kiepski nauczyciel z ciebie ,chyba taki jak 'kuniu"
doktorzy / 2006-11-09 13:17
Do pierwszego akapitu wkradła się chyba nieścisłość: BPH FIO Akcji Dynamicznych Spółek to fundusz, w którego skład wchodzą największe spółki na rynku amerykańskim należące do indeksu Standard & Poor's 100, a nie - jak sugeruje autor - fundusz małych spółek.
nemesis / 212.76.37.* / 2006-11-09 14:02
mylisz sie doktorku , od 1 wrzesnia zmienił strategie.
pozdrawiam
doktorzy / 2006-11-09 14:50
Masz racje, dzieki za info. Na stronach BPH TFI stoi jak byk, a i skok w notowaniach nie wziął się z powietrza:)
x-trade / 194.4.130.* / 2006-11-08 15:51
Fajne porównanie ! Warto by je było wzbogacić o benchmark, np zachowanie WIG dla funduszy akcyjnych, WIBID dla fund. rynku pieniężnego itp.
czater / 2006-11-08 14:17 / Tysiącznik na forum
Moja Areczka Akcji na I miejscu :) oby tak dalej :)
czopper / 212.76.37.* / 2006-11-09 10:18
o nie brachu mój dewueski 25 jest lepszy stopa zwrotu za ostatnie 12 miesiecy to 100%.
mick / 2006-11-09 10:27 / Uznany Gracz Giełdowy
tylko weź pod uwage ze arka to typowy fundusz akcji, a dws top 25 to fundusz akcji malych i srednich i spolek. wiec nie powinno sie ich porownywac. w segmencie typowych funduszy akcji Arka rzadzi i tak trzymac!!
czopper / 212.76.37.* / 2006-11-09 12:33
a co to za roznica czy to typowu fundusz akacji czy fundusz smieci czy nieruchomosci , interesuje mnie ile na tym zarobiłem .
w ostatnim roku zarobiłem dwa razy wiecej niz na arce wiec spoko loko.
mick / 2006-11-09 18:20 / Uznany Gracz Giełdowy
gdy obecnie spolki z mid i tech wigu ostro rosna to zgoda - dws top25 zarabia najwiecej. ale zobaczymy jak sie bedzie zachowywal na spadkach i w dluzszej kilkuletniej perspektywie (bo taka zakladam dla inwestycji w fundusz akcji). inna sprawa to ze od pol roku juz nie sprzedaja jednostek (wiec de facto nie jest to fundusz otwarty) - maja relatywnie maly kapital, a co za tym idzie i latwiej im przezucac kase miedzy walorami. a druga sprawa zobacz sobie (mizerne) wyniki dws akcji i porownaj z arka.
czopper / 212.76.37.* / 2006-11-13 11:52
al mnie nie interesuje co było kiedys mnie interesuje okres kiedy ja trzymam i trzymałem swoja kase w funduszach.
jak dws25 oklapnie to przejde na fundusze typowo wigowe ale i tak wyjde na tym lepiej niz ty arce.
mick / 2006-11-13 12:05 / Uznany Gracz Giełdowy
no widzisz - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. ja trzymam kase w arce akcji od ponad 5lat i na razie wychodze na tym lepiej niz gdybym trzymal w dws-ach czy innych funduszach. po za tym dokonujac w ciagu ostatniego roku dwoch konwersji (akcje-ochrona kapitalu-akcje) tez zarobilem ok. 100% (bez konwersji by bylo 60%).
pozdrawiam i zycze duzych zyskow gdziekolwiek inwestujecie
czopper / 212.76.37.* / 2006-11-13 12:21
Dokładnie tak wygląda inwestowanie aktywne, poprostu trzeba stawiać na najlepszych.

Arka + zainwestuj pl = zysk
SEB / 84.40.231.* / 2006-11-09 00:17
Małe spółki lepsze
Rita / 83.22.204.* / 2006-11-15 19:16
Na razie, jednakowoż nic nie jest na zawsze. A szkoda :-)
SEB / 84.40.231.* / 2006-11-15 20:29
dobrze że sie też coś zmienia bo byłoby nudno
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy