Forum Polityka, aktualnościKraj

Stypendium demograficzne? Minister krytykuje

Stypendium demograficzne? Minister krytykuje

Money.pl / 2013-02-16 16:27
Komentarze do wiadomości: Stypendium demograficzne? Minister krytykuje.
Wyświetlaj:
matka146 / 94.254.130.* / 2013-02-20 15:09
Jak by chcieli to by przyznali pi ten tys zl wcale by panstwo na tym nie stracilo chiciaz po te 500zl tego zasilku rodznnego co to jest ci oni dawaja na paczke pamoersow starczy a gdzie reszta naprawde brak slow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ojciec27 / 46.151.116.* / 2013-02-17 11:37
i znowu pojawiaja sie glupie obietnice i td. a w sunie szkoda gadac zeby utrzymac rodzine musze wyjechac zagranice a z czasem na pewno sciagne moja rodzine bo tu moje dzieci przyszłosci nie maja bo tu sa tylko puste obietnice i walka o koryto od 27lat te same twarze i tylko o swoje kieszenie sie martwia taka mamy polityke prorodzinna. PFFFFFFFFFEEEEE na ten rzad
ojciec27 / 46.151.116.* / 2013-02-17 11:27
i juz sam nie wie`m co myslec powinni ludziom pomagac namawiaj`a aby `wiecej `dzieci sie rodzilo ale` `jak j`ak w tym` kraju nie ma zadnej pomocy dla rodzin z dziecmi sam mam27 lat i 2 dzieci i musze powiedziec ze nie jest lekko jako sam tylk`o pracuje po oplacie rachunków zostaje mi -200 zł wiec ak tu zyc z zasiłki`em rodzinnym około 60 zł
Rodzic / 79.185.85.* / 2013-02-17 07:24
Proponuję policzyć jaką kwotę oddaje każdy rodzic w podatku VAT, który płaci przy każdym zakupie ubrań, książek czy dodatkowego jedzenia dla dziecka. Każdy, kto decyduje się na dziecki uszczupla ponadto możliwą do zaoszczędzenia kwotę, którą mógłby rozporządzać na szczęśliwej emeryturze. Czyli rodzice finansują bieżace wypłaty emertur (w podatku VAT) w większym stopniu niż osoby nie posiadające potomstwa a jednocześnie ze względu na zwiekszone wydatki na dzieci ograniczają potencjalne oszczędności na emeyturę. Trzeba dodać jeszcze, że już dorosłe dzieci będą w równym stopniu finansowały (poprzez system ZUS) emerytury tych co wychowali dzieci i osoby, które ich nie posiadają - czyli tych, którzy mogli oszczędzać na dodatkoą emeryturę. Gdzie tu logika? BRAK.
500 MILIARDÓW / 79.185.171.* / 2013-02-17 03:44
KOLESIE PIENIĄDZE WOLĄ WZIĄĆ NA SIEBIE. A ILE TO TUSK DOSTAŁ OD UNII? 500 MILIARDÓW. I TEN MARIONETKOWY MINISTER MÓWI ZE NIE MA PIENIĘDZY. PRZEDE WSZYSTKIM ZROBIĆ REFORMĘ ADMINISTRACJI (ZUS, NFZ, SEJM, SENAT, URZĘDY MARSZAŁKOWSKIE I RÓŻNE AGENCJE SKARBU PAŃSTWA. WSTRZYMAĆ WSZYSTKIE PREMIE) I PIENIĄDZE SIĘ WŁAŚNIE ZNALAZŁY.
ppp979 / 91.233.232.* / 2013-02-17 00:14
Tuakobua-oszustobus rusza w polskę, pokażmy Poprancowi gdzie jego miejsce-proponuję pospolite ruszenie i protesty w miejscach postoju Oszustobusy złotoustego!
Tendencja wskazuje postępującą erozję poparcia dla Platformy. Ekipa Tuska nie ma już żadnego asa w rękawie. Ostatnim asem były fundusze europejskie. Jeżeli to im nie pomoże, to nic im już nie pomoże. Ani sztuczki z wymianami ministrów, ani kozły ofiarne, ani objazdy po Polsce.
magamag / 83.31.232.* / 2013-02-17 00:14
Kosiniak Kamysz to niedouczone dziecię postsowieckiej elity. Głupi, przemądrzały młokos bez własnego zdania. Niesty jego wypowiedzi nie są nawet na pewnym poziomie, żeby się do nich ustosunkowywać ponieważ brakuje mi elementarnej wiedzy.
guru122 / 93.105.209.* / 2013-02-16 22:36
Może z 1000 zeta Ryba trochę przegiął, ale jeśli chcemy miec nowe pokolenia, które będą pracowały na starzejące się powojenne wyże demograficzne, polityka prorodzinna powinna być priorytetem. Moim zdaniem 500zł/miesiąc/dziecko do 18 roku życia, i to niezależnie od dochodów (nie tylko biedota ma się rozmnażać), to coś przy dzisiejszych kosztach utrzymania rodziny absolutnie minimalnego! Znacznie więcej wydaje się na utrzymanie pasożytów typu urzędnicy, wojenki w Iraku, czy w Afganistanie, przywileje emerytalne, utrzymywanie państwowych molochów typu PKP, itd. Polska powinna brać przykład ze starzejących się państw Europy zachodniej, bo już niebawem sama będzie w podobnej stuacji. DEMOGRAFIA TO PRIORYTET! Kto będzie brał te wasze kredyty hipoteczne, kapitaliści? Stare dziady?
jancio wodnik / 5.173.190.* / 2013-02-16 22:32
PIS chce uświadomić ludziom ile kosztuje wychowanie dziecka. Jeśli wszyscy chcą korzystać z przywilejów przysługującym małżeństwom, to trudno się dziwić, że rodziny wychowujące dzieci żądają dodatkowych przywilejów. Przypominam, że na świecie dominuje partycypalny system emerytalny, który wprowadzono dlatego, że kapitałowy się nie sprawdził. Innymi słowy dzieci łożą na rodziców, gdy ci nie są w stanie już pracować. Jest jednak wielka wada tego systemu, mianowicie politycy (elity) mają wpływ komu dać więcej, a komu mniej. Sprowadza się to do tego, że za składki Kowalskiego finansuje się przywileje różnych cwaniaków. Uważam, że albo wysokość emerytury będzie uzależniona między innymi od składek odprowadzanych przez dzieci (dodatek i to niemały) lub państwo dołoży się do kosztów wychowania dzieci. W przeciwnym razie o żadnej sprawiedliwości mowy być nie może.
guru122 / 93.105.209.* / 2013-02-16 22:24
Pomysły na finansowanie zasiłku? Bardzo proszę! Odchudzenie administracji publicznej o 50% (tak, tak, wystarczy nam), likwidacja KRUS, funduszu kościelnego, przywilejów emerytalnych dla mundurówki i wymiaru sprawiedliwości, prywatyzacja ostatnich państwowych molochów, typu Poczta, PKP, LOT, do których podatnik rocznie dopłaca grube miliony, deregulacja gospodarki, uproszczenie procedur prawnych, przepisów podatkowych, opodatkowanie dużych gospodarstw rolnych podatkiem dochodowym, jak normalne przedsiębiorstwo, można by tak wymieniać jeszcze długo. Kasa jest, tylko trzeba chcieć coś zmienić, a nie tylko brać kasę od lobbystów.
franek317 / 89.206.32.* / 2013-02-16 22:21
a mnie się ten pomysł podoba
Knot / 46.115.2.* / 2013-02-16 20:05
Niemcy maja zasiłek rodzinny - 190 Eur czyli ok 800 PLN na kazde dziecko
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rtx / 77.253.119.* / 2013-02-16 21:07
No i co z tego?
Mój znajomy który ma dobrze prospekcyjną firmę daje swoim dzieciom kieszonkowe wielkości połowy mojej pensji.
Czy wg ciebie powinienem zaciągnąć kredyt aby mu dorównać?
kikipolo / 82.160.137.* / 2013-02-16 21:44
Genialny komentarz. To właśnie robi nasz rząd. Zamiast rozwijać się w szybkim tempie, niwelując obciążenia podatkowe tak by Polacy swoją pracą mogli się wzbogacić, rząd zadłuża się aby dać nam mierną imitację poziomu życia na zachodzie Europy, a kiedyś przyjdzie nam za to słono zapłacić.
Łukasz Duran / 212.106.167.* / 2013-02-16 19:51
"...przy zachowaniu obecnego przyrostu naturalnego w Polsce rozwiązanie proponowane przez Rybińskiego kosztowałoby ok. 90 mld zł rocznie."

tylko 90 MLD rocznie?a ile rocznie kosztują przywileje mundurówki,górników, KRUS, kleru, itd.?

jak trzeba pomóc "przeciętnemu Kowalskiemu" to pieniędzy nie ma ale na kolesi i darmozjadów zawsze się znajdą.

obniżyć wszystkim urzędnikom i politykom pensje do pensji minimalnej i niech resztę sami zarobią na "wolnym rynku"

polecam artykuł w Bloomberg Businessweek Polska 11-17 lutego 2013 strony 34-35. po lekturze tego artykułu ludzie z poza strefy przywilejów powinni wyjść na ulice a potem spuścić łomot takim typom jak p.Kamysz i ta cała hołota z ostatnich 20 lat.

w innych krajach jakoś umieją u nas nigdy. aż mi szkoda tych ludzi, którzy zginęli w wojnach walcząc o wolność Polski i Polaków bo ich poświęcenie poszło na marne. "okrągłostołowa hołota" uwłaszczyła się na społeczeństwie i się panoszy. hołota stwierdziła że po niej choćby potop oni mają żyć dostatnio do końca swoich dni.
rotooXX / 93.105.109.* / 2013-02-16 19:47
co zrobic jak trzeba opłacać prezsików takich ja Sobolewski i ku podobni
sissia / 83.10.191.* / 2013-02-16 19:47
ZLIKWIDOWAĆ POWIATY i spoko taka kasa by była nie dla nierobów urzędniczych ale dla naszej przyszłości
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy