Forum Forum inwestycyjneFundusze

Superfund TREND Plus A,B,C

Superfund TREND Plus A,B,C

skomentuj
elfabito / 2008-06-03 21:58
Witam, znalazlem na wifi.pl fundusz Superfund Trend Plus A, B i C. Z tego co zaobserwowalem, to w ciagu roku zysk wyniosl ok 23%.

Aktualnie trzymam pieniadze na Arce Zrownowazony, ale w 2 lata zysk znikomy ( 1200zl od 11500 tys. ) Chcialbym przeniesc sie do innego funduszu, a ten wydaje mi sie sensowny.

Interesujamnie takze opinie na temat Investor Gold FIZ - 12% zysku w ciagu roku.

Aktualnie bede mial do zainwestowania 30 tys zl.

Prosze o zdanie na ten temat i ewentualnie, gdzie moge nabyc owy fundusz, gdyz nie znalazlem Banku,ktory to prowadzi,
Wyświetlaj:
miki3L / 77.113.31.* / 2008-06-05 15:13
Superfund Trend Plus kat. B kupisz BEZ PROWIZJI na Multifund.pl


Prosze o zdanie na ten temat i ewentualnie, gdzie moge nabyc owy fundusz, gdyz nie znalazlem
Banku,ktory to prowadzi,
Multifan / 79.190.63.* / 2009-11-13 15:17
Wprowadzili prowizje na Multifund.pl
miki3d / 2008-06-04 13:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Superfund jest jedynym dostępnym w Polsce bzpośrednio funduszem hedgingowym typu managed futures. Inwestuje w ok 100 rynków za pomocą kontraktów terminowych, z których połowa to rynki towarowe, a połowa finansowe. Decyzje dotyczące inwestycji podejmuje wyłącznie automatyczny system komputerowy, a nie człowiek.

Fundusz ten ma ciekawe wyniki w okresie, gdy trendy są klarowne (nawet gdy są spadkowe). W okresach wachań radzi sobie kiepsko. Obawiam się, że przy Twoich kwotach do dyspozycji pozostaje Ci wyłącznie Trend Powiązany Plus, który ma odzwierciedlać strategię B (czyli średnio agresywną). Tak, jak napisał Finance, powinien on być tylko uzupełnieniem portfela, a nie być jego trzonem. Jego wadą jes też to, że wycena, dyspozycja kupna i sprzedaży dokonywana jest tylko raz w tygodniu (a nie codziennie jak w przypadku innych funduszy). Kompletnie nie nadaje się do "grania" na funduszach.

Superfund jest w dystrybucji niektórych pośredników finansowych - na pewno w Xelion. Doradcy Finansowi. Jesli potrzebujesz dalszych informacji na jego temat - pytaj.
max1224 / 2008-06-04 14:12 / Tysiącznik na forum
podoba mi się określenie "granie na funduszach"

i to serio
miki3d / 2008-06-04 20:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tia... z definicji nie da się ponoć grać na funduszach. Np. Black Rock nie toleruje takich zachowań i jeśli zauważa, że klient dokonuje więcej niż 6 konwersji rocznie, to może naliczać prowizję za konwersję taką jak za pierwsze nabycie.
max1224 / 2008-06-04 20:59 / Tysiącznik na forum
ponoć;-))))
krzysiek29 / 2008-06-04 08:19 / Uznany Gracz Giełdowy
Zaloz sobie rachunek maklerski i kup certyfikaty Inwestora na gieldzie szybko i taniej a do tego kiedy chcesz mozesz sprzedac jednym slowem ekonomicznie i praktycznie
Finance / 2008-06-03 23:56
Jak kupić certyfikaty funduszu Investor Gold FIZ?
Najbliższa publiczna emisja certyfikatów Investor Gold FIZ odbędzie się w dniach 21 - 28 lipca 2008.

Nabycie certyfikatów w publicznej emisji jest bardzo proste. Można to zrobić na dwa sposoby:

osobiście - wystarczy udać się do placówki Banku BGŻ w trakcie trwania emisji i złożyć oraz opłacić w terminie zapis. Należy mieć ze sobą dowód osobisty (ew. paszport) oraz numer rachunku bankowego lub rachunku papierów wartościowych, na który będzie można otrzymać ew. zwrot pieniędzy. Posiadanie rachunku papierów wartościowych nie jest konieczne w tym wypadku.
Sprawdź gdzie jest Twój najbliższy oddział »


przez internet - wystarczy zarejestrować się w systemie elektronicznym Biura Maklerskiego Banku BGŻ, w trakcie trwania emisji wypełnić formularz zapisu wraz z dyspozycją deponowania certyfikatów na wskazany rachunek papierów wartościowych oraz opłacić w terminie zapis (poza elektronicznym systemem BM Banku BGŻ). Ten sposób zapisu wiąże się z koniecznością posiadania rachunku papierów wartościowych w dowolnym domu maklerskim.
Kliknij tutaj, aby zapisać się przez internet »
W przypadku emisji certyfikatów tego Funduszu oferta jest ograniczona i wynosi 400.000 certyfikatów. Minimalny zapis to jeden certyfikat, maksymalnie możesz zapisać się na 400.000 certyfikatów.

Cena emisyjna jednego Certyfikatu serii G zostanie określona na podstawie wyceny aktywów funduszu na 7 dni przed rozpoczęciem emisji. Po złożonym zapisie wpłaty na Certyfikaty wraz z opłatą manipulacyjną za ich wydanie należy wnosić na wydzielony rachunek Funduszu prowadzony przez Depozytariusza, bank ING BANK ŚLĄSKI S.A.


Co do Superfund-fakt były ostanio zyski ale dlatego ,że giedła poszła w dół a akurat ten fundusz zarabia więcej na takich sytuacjach . Moim zdaniem można zakupić jednostki ale tak do 20-30% wartości portfela max .
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy