Forum Polityka, aktualnościKraj

Sytuacja w Przewozach Regionalnych. Odwołali ok. 26 pociągów na Śląsku

Sytuacja w Przewozach Regionalnych. Odwołali ok. 26 pociągów na Śląsku

Wyświetlaj:
jeż09 / 94.251.255.* / 2012-10-12 12:18
Lekarze którzy wystawiają takie lewe zwolnienia powinni byc obciążani ich skutkami finansowymi, lub pozbawiani możliwości wykonywania zawodu.
bim bam bom / 178.217.218.* / 2012-10-12 09:25
Maszynista, kierownik pociągu ma prawo odmówić wykonywania obowiązków jeżeli uważa że jego stan psycho -fizyczny zagraża bezpieczeństwu ruchu kolejowego. W poniedziałek część pracowników składa natychmiastowe wypowiedzenia z pracy zgodnie z kodeksem pracy. Zapomniano że minął 3 miesięczny ustawowy okres wypowiedzenia, pozostałe 3 miesięczny okres był gwarantowane przez porozumienie ponadzakładowe. Pracownik w tym momencie ma prawo skrócić okres wypowiedzenia do okresu ustawowego bez podania przyczyny. Nie wypłacenie wynagrodzenia w okresie wypowiedzenia skutkuje także tym, że pracownik może natychmiast wypowiedzieć umowę o pracę z winy pracodawcy z zachowaniem wynagrodzenia za pozostały okres wypowiedzenia. Jeżeli pracownicy PR wykorzystają drogę prawną mają wygraną w każdym sądzie. Tak więc straszenie tych ludzi mija się z celem, nie mają nic do stracenia. Mało tego bez świadczenia pracy mogą do grudnia brać pieniądze za darmo, Z pracy także ich nikt już nie zwolni bo już są zwolnieni. Winę za ten stan ponosi marszałek i prezes PR , nie można traktować ludzi jak przedmioty. 1900 ludzi zwolniono z pracy i uważa się że to jest normalne , mało tego część postawiono w sytuacji bez wyjścia. Więc nie ryzykują już niczym,,,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-12 08:39
A co na to mynyster Nowak...? Pewnie więcej żelu we wloski wetrze, ale czy uda mu sie skalsyfikowac szyny jako przejezdne, tak jak sie udało z autostradami? A co na to najswietniejszy płemieł? Znał ceny cebuli za Kaczynskiego a teraz nie zna sytuacji na kolei?
Zoppoter / 178.37.136.* / 2012-10-12 08:32
Jeżeli ludzie w ramach protestu składają zwolnienia lekarskie, to znaczy, że te zwolnienia sa fałszywe. A to jest karalne.
Łysy 25 / 77.254.82.* / 2012-10-12 08:48
Niekoniecznie.
Można po prostu zgłosić istniejące już dolegliwości, zażądać badań związanych z nimi, zgłosić nasilenie objawów, pójść z normalnie ignorowanym przeziębieniem do lekarza i dostać zwolnienie itd.

A to nie jest karalne.
m-53 / 95.49.204.* / 2012-10-12 09:06
Oczywiście masz rację.
Niedawno lekarz opisał zdjęcie mojego kręgosłupa "stan po wypadku" - a ja nigdy nie miałem urazu kręgosłupa.
W każdej chwili mogę dostać zwolnienie lub wręcz przejść na rentę inwalidzką.

A ostatnio ze zwolnienia skorzystałem ponad dwadzieścia lat temu.
Zoppoter / 178.37.136.* / 2012-10-12 10:20
Jesli ktoś rzeczywiście jest vhory, to powinien już dawno iśc na zwolnienie. Jesli uzywa zwolnienia jako formy protestu - to to jest oszustwo i fałszywe zwolnienie.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-12 12:41
Acha! Czy tra sama miara stosowana jest w tuskolandzie do Jaruzelskiego, Kiszczaka i POprzekrętasów którzy nie moga się stawić na rozprawie w wyniku chorób?

Najnowsze wpisy