Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Szara strefa zniknie z rynku wynajmu?

Szara strefa zniknie z rynku wynajmu?

Money.pl / 2009-02-26 17:29
Komentarze do wiadomości: Szara strefa zniknie z rynku wynajmu?.
Wyświetlaj:
kao / 80.254.147.* / 2009-03-07 08:50
Jaka szara strefa?
Mieszkanie jest moje? Moje.
Haracz 2% jego wartosci zaplacilem panstwu? Zaplacilem.
A ja sie pytam za co i co nam nasze kochane panstwo daje w zamian?
Dolozyli mi sie do remontu, kosztow eksploatacji, kredytu, w czymkolwiek pomaga? NIE
To wara od mojego!
Placic nie zamierzam, brak mi tylko uzerania sie ze skarbowka, gdy zmienia przepisy
lciesiel / 2009-02-27 13:55 / Bywalec forum

Dla właścicieli najważniejsze będzie łatwiejsze usunięcie niechcianego lokatora. Obecne przepisy dość mocno chronią najemców przez eksmisją. Wynajmującym bardzo trudno jest pozbyć się lokatorów, którzy są uciążliwi albo zalegają z czynszem.

Ha, ha, ha... !!!
To, co dla właścicieli jest najważniejsze - to już oni sami wiedzą. Na pewno nie pomoc państwa w rozwiązywaniu ich problemów. Jakoś nie słyszałem, aby ktoś wynajmował i miał kłopoty z lokatorem, który nie płaci. Wystarczy go nie meldować - najemcy bez problemu na to przystają.
A gdzie interes socjalistycznego państwa?

a właściciel w terminie 14 dni od jej podpisania zgłasza ten fakt naczelnikowi urzędu skarbowego, właściwemu ze względu na położenie nieruchomości.
Mav2007 / 83.175.175.* / 2009-03-01 11:39
Meldunek nie ma nic wspolnego z prawem wlasnosci. Wymeldowac mozesz kogos nawet bez jego zgody - o ile nie mieszka - powiem wiecej - masz nawet taki obowiazek. Brak meldowania zazwyczaj upraszcza sprawe (nie tracisz czasu na papierki) oraz nie ma dowodow ze wynajmujesz mieszkanie (przy umowie nie zglaszanej do US)
msmaxxis / 2009-02-26 17:29 / Bywalec forum
Chyba jeden z najlepszych pomysłów obecnego rządu. Co prawda osobiście zapłacę mniej (dla świętego spokoju i dobrego snu mam zgłoszoną umowę i płacę), ale większość moich znajomych mających nawet po 2-3 mieszkania zapłaci więcej (bo 5% to już nie „szare zero”), gdyż za 5% nie będą ryzykować złego imienia (jednak przy 20% nazywają państwo mafią i nie płacą).
Druga kwestia, że przy obecnej stawce 20% powyżej 4000 EUR (osiągalną nawet już przy jednym mieszkaniu), decyzja o kolejnej prywatnej inwestycji w najem mieszkalny przychodzi bardzo ale to bardzo trudno, gdyż jest poniżej progu opłacalności (uwzględniając koszty kredytowania). Natomiast przy 5% jest to już realnie kalkulowalne, nawet przy obecnym kryzysie finansowym.
Powinni jeszcze jednocześnie zmienić prawo meldunkowe (na tak jak na zachodzie) tzn. meldunek to tylko prawo do miejsca zamieszkania wynikające z umowy najmu lub innej umowy (np. aktu własności) i z wygaśnięciem tego prawa ustaje również meldunek. Poza tym meldunek do niczego nie upoważnia. A u nas niech ktoś spróbuje kogoś wymeldować...
naczelnik / 79.163.248.* / 2009-02-27 10:53
Bedzie 5 % przez rok albo dwa a póżniej przyłożą 20 albo wiecej ,to taki kraj .

Najnowsze wpisy