Forum Polityka, aktualnościKraj

Szef ABW: Agencja była zdewastowana

Szef ABW: Agencja była zdewastowana

Money.pl / 2008-02-01 07:36
Komentarze do wiadomości: Szef ABW: Agencja była zdewastowana.
Wyświetlaj:
Elendir / 2008-02-01 10:39 / Łowca czarownic
Mamy nową władzę. Wyjaśnianie naleciałości po poprzednim rządzie nikogo dziwić nie powinno. Ktoś może powiedzieć, że odciągana jest uwaga od innych spraw i problemów nowego rządu. Tymczasem patrząc z punktu widzenia następnych wyborów albo będą konkretne wyniki i pewne osoby utracą wiarygodność lub poniosą bardziej dotkliwą karę albo przeciętny Polak o tym zapomni. A jeśli zapomni to będzie patrzył na to co go bezpośrednio dotyka.

Tak więc dobrze, że stara władza jest rozliczana, dobrze również że dzieje się to teraz, a nie zaczynałoby się dziać przed następnymi wyborami.
obserwator / 2008-02-01 10:54 / Tysiącznik na forum
a sprawa złota w tle? czy w rodzinie nie mówi sie najskrytszych sprawach, jeżeli mówiono to każdy zajmujący wysokie stanowisko winien wyjawić prawdę, nie może zasłaniać się że prawo nie zezwala na składanie zeznań. Zatem nalezy zmienic prawo aby osoby nie mogły sie ubiegać o najwyższe stanowiska, jeżeli ich członkowie rodzin sa oskarżeni lub skazani. Inaczej wyborcy stracą zaufanie do wyborow, bo bedą zaskakiwani dziwnymi decyzjami kadrowymi.
KAP / 2008-02-01 13:46 / Tysiącznik na forum
proponuje wyrzucic Kurskiego z PiS za Kurskiego z GW..
Elendir / 2008-02-01 11:16 / Łowca czarownic
Po pierwsze jaki związek ma Twoja wypowiedź z moją?
Po drugie nie wyobrażam sobie ustawowego karania "za ojca", "za brata", "za ciocię", "za dzieci". A już tym bardziej gdy jest tylko oskarżenie, a wyroku jeszcze nie ma. Choć oczywiście taka informacja odnośnie osoby ubiegającej się o wysokie stanowisko powinna być udostępniona do publicznej wiadomości.
obserwator / 2008-02-01 13:46 / Tysiącznik na forum
sprawy można wydłużać w nieskończoność aż ulegną przedawnieniu zarowno w prokuraturze jak i w sądzie; publikatory juz duzo pisały na ten temat. Podawano rowniez że dziesiątki akt zniknęły i nie mozna ustalic co się znimi stało. Jeżeli w rodzinie jest przestępca to zaazwyczaj cała rodzina o tym wie.
Jezeli tak się dzieje ze rodzina jest felerna to tym wieksza odpowiedzialność członka rodziny. Nikt nie każe się ubiegać o stanowisko a jezeli się ubiega to niech się nie dziwi że spoleczeństwo chce wiedzieć czy jest kryształowo czysty. Na dzień dzisiejszy spoleczeństwo tylko przysłuchuje sie co mówia i piszą dziennikarze, jakby ich nie było to sprawy by nie było. Ale bezsporne jest ze złoto było, tylko ślimaczenie procesowe oddala rozstrzygnięcie wyrokiem. Za dlugo trwa dochodzenie do prawdy w organach sprawiedliwości, dlatego tyle wyrokow korzystnych dla polaków skarżacych sie Strasburgu. Nigdy i nigdzie nie przeczytałem żeby ktoś ze sprawiedliwości zostal ukarany obowiązkiem zwrotu pieniędzy które dostaje skrżący się w Strasburgu. Płaci za wszystko jak zwykle polski podatnik. Dzisiejsze gadanie o konieczności obciążenia Ziobry za laptop oddany jako niesprawny, jest pustym smiechem tym bardziej że zgodzil się za niego zaplacić. Kazdy sprzet np. samochód jak wyjedzie z salonu jest o 20% tańszy, podobnie dotyczy to laptopów gdzie skala obniżki jest jeszcze większa. Starzy ludzie robią wodę z nózgow młodym wyborcom, czy wiedza co czynia.
Pajchiwo / 2008-02-01 14:43 / Tysiącznik na forum
No cóż - ciągle za dużo mieszania uprawnień - władza nie powinna wykorzystywać takich instytucji jak ABW do politycznych rozgrywek - one mają służyć krajowi, a nie partii.
Niestety zwyczaj wykorzystywania ich w innych celach "ciągnie" sie za nami jeszcze z czasów PRL i umacniany był w czasie poprzedniej ekipy rządzącej.
A dzisiejsza ekipa chce również przejąc nad ni tym obszarem władze od poprzedniej.
Jedynym sposobem na tą patologię jest oddzielenie władzy sądowniczej i ustawodawczej (wraz z pochodnymi) od bezpośredniej kontroli.
Tak to widzę.
Niestety tu pojawia sie problem samowolki - też częsty, nawet częstszy niż jakiekolwiek inne zjawisko w Polsce (może oprócz pijaństwa :) )
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-01 07:36
prosty zabieg socjotechniczny na poziomie studenta Igo roku socjologii:
im gorzej bedzie szło tuskowi w sprawach gospodarczych tym więcej będzie sie pojawiało tzw. afer z udziałem opozycji
wczoraj dowiedzielismy sie np. że ziobro tłukł młotkiem swój słuzbowy laptop a on nadal działał
dzisiaj o zdewastowaniu siedziby abw, strach pomyśleć co będzie jutro
i nikt juz nie pyta co z zapowiadana reformą finansów publicznych, obniżeniem podatków itd
KAP / 2008-02-01 10:40 / Tysiącznik na forum
jak zwykle PiS przypisuje innym swój sposób dzialania. nic nowego. TezyMedialne po prostu.
zdenek... / 79.188.45.* / 2008-02-01 10:04
ten komputer zniszcyli ludzie Tuska gdy ten prosił ich o hasło dostępu.
dużo słów może pokażą tego kompa opinii publicznej może tylko porysowała się obudowa a spece Tuska od PR wyolbrzymiają zniszczenia.
jeśli Ziobro inteligentny bądź co bądź człowiek sformatował by dysk a następnie po nowej instalacji systemu kilkakrotnie zapełniałby dysk do pełna poczym kasował a następnie zapełniałby go ponownie po kilku razach żaden spec od śladowego magnetyzmu na dyskach nie byłby w stanie odczytać co pierwotnie znajdowało się na dysku.
Brak inteligencji Tuska poraża, chyba nie sądzą że większość społeczeństwa uwarza Ziobrę za ćwierć główka.
Aramis 10 / 83.22.225.* / 2008-02-01 12:04
Kompa pewnie nie pokażą z prostego względu : minął czas kiedy minister pokazywał w TV różne gwoździe i inne gadżety.

Uwarzyć to można zupę. Trzeba trochę uważać na to co i jak się pisze. Albo wrócić do szkoły i dokończyć naukę.
Elendir / 2008-02-01 10:43 / Łowca czarownic

ten komputer zniszcyli ludzie Tuska gdy ten prosił ich o hasło dostępu.

No bo wszyscy ludzie Tuska są tacy głupi że nie wiedzą jak dostać się do dysku gdy komputer prosi o hasło, a jeden tylko Ziobro jest taki inteligentny i zawsze wie co zrobić (o czym mogliśmy się przekonać np. w sprawie podsłuchów)...
jan kowalski / 2008-02-01 21:35 / Tysiącznik na forum
jeśli chodzi o inteligencję ludzi Tuska, to sie zgadzam, zwłaszcza po dzisiejszym wystąpieniu Ćwiąkalskiego. Było to komiczne przedstawienie, chciał prostaczek dorównać Ziobrze lecz czegoś zabrakło. Czego??
Elendir / 2008-02-02 08:44 / Łowca czarownic
Wątpię by chciał dorównać Ziobrze. Wiesz, nie każdy sobie stawia Ziobro za wzór. Powiedziałbym że istnieje ujemna korelacja pomiędzy zdolnością zrozumienia ironii w wypowiedzi a stawianiem sobie Ziobry za wzór.

Ale nie przejmuj się - jak będziesz odpowiednio lojalny to może zastąpisz kiedyś swojego idola?
czater / 2008-02-01 08:01 / Tysiącznik na forum
Widać nauka od PIS nie poszla w las

Najnowsze wpisy