Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Szkocja: 50 funtów na miesiąc za rzucenie palenia

Szkocja: 50 funtów na miesiąc za rzucenie palenia

Wyświetlaj:
sdfsdjkiii99dd / 89.78.244.* / 2008-06-22 12:01
kompletny nonsens i pomysl rodem z III rzeszy (dla nieswiadomych -nazisc byli fanatycznymiprzeciwnikami palenia, Hitler zapowiedzial ze jesli wygra wojne to zabroni palenia w calej Europie, a nazistowskie ministerstwo zdrowia prowadzilo badania nad szkodliwoscia palenia - badania, ktore UZNANO w latach 60-tychi przyznano ze mieli racje.. i podjeto takie same badania w calym swiecie). Jestem palaczem, ale obciazanie spoleczenstwa na tak idiotyczny cel jest absurdem. Tak samo zreszta, jak dawanie pieniedzy bezrobotnym przezpracujacych, by ci mogli sobiedluzej siedziec na bezrobociu i nic nie robic.....

pozdr dla UPR, jedynej normalnej partii ktora chce wolnosci a nie sterowania waszymi zyciami.
Sankcja / 2008-06-22 01:07
Po co zmuszac ludzi do rzucania palenia. To jest dobry biznes dla państwa. Zwiekszyć cene papierosów dwukrotnie i mam po problemie część podatków z tego tytułu skierować na służbę zdrowia. Polecam wszyscy będą zadwoleni:)
Zielarz / 2008-06-21 22:43 / Uparty Gracz Giełdowy
kompletny bezsens. zdrowi maja placic tym co sie zatruwaja z wlasnej woli ... wystarczy ze opieka zdrowotna i tak jest dzielona niesprawiedliwie (tzn jest to "sprawiedliwosc spoleczna"). Poza tym jak zdecyduja kto jest w programie ? Jakbym byl Szkotem (niepalacym) to natychmiast chyba bym "zaczal" dostal karte, kupowal sobie za darmo i badal wydychane powietrze ktore oczywiscie by wykazalo ze usilnie staram sie "zerwac" z nalogiem ...
bez sensu.
bez sensu.
bez sensu.
z UK / 86.142.119.* / 2008-06-21 21:07
czy Polske byloby stac na taka inicjatywe..?? ledwo ja stac na zasilki rodzinne czy ulgi na dzieci i to marne...
Sankcja / 2008-06-22 01:02
Taki mi sie nasuneło przy tej wypowiedzi. Dlaczego jakaś część społeczeństwa ma płacic na ulgi i zasiłki dla innych?? Przecież nie ma nic za darmo. Dlaczego ja ma płacic na kogoś?? bo on ma 8 dzieci!!! a co ja mu ich narobiłem ???
abdn / 90.202.100.* / 2008-06-22 01:13
taki jestes madry a jakby tak wszystko mialo isc z prywatnej kasy to pewnie nawet bys nie skonczyl podstawowki bo prywatne szkoly bylyby bardzo drogie i tylko elite byloby na to stac. wrocilibysmy do sredniowiecz matole. jak w ogole mozesz porownywac nalog tytoniowy do naturanej rzecz jaka sa narodziny nowego zycia.

ta 8 dzieci bedzie pracowala na twoja emeryture o ile te seystemy emerytalne nie padna do tego czasu...

wlasnie przez takich jak ty co mysla tylko o swojej kieszeni w polsce sie zyje tak jak sie zyje teraz...

a co do tych papierosow to zupelnym bezsensem jest placenie ze wspolnej kasy na ludzi ktorzy nie przymuszeni sami sobie szkodza...

pozdrawiam i zycze wiecej rozumu w glowie

Najnowsze wpisy