Forum Forum inwestycyjneFundusze

Szukam konstruktywnej porady

Szukam konstruktywnej porady

mikms / 213.238.115.* / 2007-08-05 10:13
Nie będąc inwestorem postanowiłem zakupić jednostki funduszy za kwotę ok 10 000 . Niestety jak widzę dziś żle mi doradzono. Ok 80 % poszło na fundusz akcji reszta na zrównoważony (wszystko w arce) . Nie potrzebuję w najbliższym czasie tych pieniędzy, ale chciałbym wiedzieć, jak powinienem sie teraz zachować czy pozamieniać jednostki, czy może w ogóle sie wycofać, a może poczekać ? Proszę o konstruktywną poradę i z góry dziękuję za wszelkie informacje .
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-05 22:55 / Bywalec forum
a dywrsyfikacja? Wszystko w arce? Trudno mleko rozlane:)
Na Twoim miejscu bym: trzymaj do momentu uzyskania nadwyżki, wyjdź z częścia kwoty i zainwestuj w inne fundusze. Piszesz, że w najbliższym czasie nie potrzebujesz pieniędzy, a ten najbliższy czas dla Ciebie to ile rok, dwa, pięć.
Jeśli pięć i więcej to proporcje, które Ci zaproponowano (80:20), nie są złe.
Albo np. możesz zrobić tak, że połowę ze zrównoważonego zainwestować w obligacyjny, a drugą połowę w aktywnej alokacji.
Z akcyjncych polecam: LM, Unikorona akcji, bph dyn sp
jan kowalski / 2007-08-05 12:15 / Tysiącznik na forum
80% a akcje?? to bezmyślnie i krótkowzrocznie. A gdzie dywersyfikacja ryzyka??? Wcale nie powiedziane,że na akcjach za pięć lat będziesz miał plus, nieświadomość może wiele kosztować. Nawet jeśli spojrzysz na zachowanie rynku w latach ubiegłych, wyrażnie widać, że koniunktura się kończy. Lata hossy trwają przeciętnie 3-5 lat, no i do tego dobijamy. Ile, i czy w ogóle da się jeszcze zarobić..... niewiadomo.
zaq81 / 2007-08-05 13:48 / portfel
Mój kolega mówi tak: "pewna jest w życiu tylko śmerć" i ja mu wierzę. Od tego ile bedzie trwać średni hossa i bessa jest statystyka, pamieta ktoś przysłowie o małym kłamstwie, kłamstwie i statys.....
radziej / 2007-08-05 21:41 / Bywalec forum
nie pamięta, ale znam takie, że statystyka jest jak strój bikini - wiele pokazuje, ale najważniejsze zasłania...
TaS / 2007-08-06 23:46 / Tysiącznik na forum
Siema Radziej, dawno Cie tu nie bylo :)

milo Cie widziec :)


a Tworcy tematu napisze to com pisal zawsze:

spokojnie... o ile nie sa to Twoje oszczednosci zycia to CZEKAJ :)
a jak wyjdziesz na ZERO to błagam zdywersyfikuj portfel...

i na koniec doradcy to zawsze ludzie grajacy pod wlasna kaske... nie pod Twoja :)
zaq81 / 2007-08-05 10:33 / portfel
Zastanów się nad tym co powiedziałeś agentowi........
Jeśli powiedziałeś że nie potrzebujesz tych pieniędzy przez 5 czy 10 lat to czemu Ci źle doradził przecież to normalne że tyle w akcje w miarę upływu czasu będziesz mógł konwertować zgromadzone aktywa do funduszów stabilnych tak żeby w końcowej fazie te procenty wyglądały odwrotnie:)
Co do inwestowania tylko w arke hmm no to jeśli agent w ofercie ma tylko jeden fundusz to co ma doradzić przecież nie konkurencje .......... trochę wyrozumiałości .......
a może powiedziałeś mu że chcesz mieć wszystko blisko siebie bez komplikacji .............
Co do podejmowania decyzji polecam wykresy: przyszłości w nich nie ma ale możesz zobaczyć historycznie jak to wyglądało mowie tu o okresach 5 10 lat bo w takich inwestuje się w fundusze akcji ...
pozdrawiam
i życzę trafnych decyzji :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy