Forum Forum inwestycyjneForex

Tak drogi jak dziś, frank szwajcarski jeszcze nie był

Tak drogi jak dziś, frank szwajcarski jeszcze nie był

Wyświetlaj:
Kasienieczka / 83.170.117.* / 2011-08-09 17:10
Dużo piszecie o zaplanowanych działaniach banksterów i różnych korporacji, które ich obrosły.
Ja dużo wiem na temat GMO, ze względu na swoje wykształcenie i zainteresowania.
Ostatnio po cichu głosami PO, SLD i PSL przeszła zdradziecka ustawa o nasiennictwie!!!!! PIS był przeciwny co mnie akurat nie dziwi, bo analizowałam inne głosowania. W tej partii wciąż widzę jedyną sensowną alternatywę dla mafii która opanowała Polskę i inne kraje. Mam nadzieję, że PIS założy sojusz z Węgrami jak teraz obiecują. Na Węgrzech sprawiedliwe podatki 15%! Widać pierwsze oznaki poprawy koniunktury wśród zwykłych ludzi i większych przedsiębiorców. Giełda oczywiście siada jak inne bo to inna bajka.
Przyjęto ostatnio w Polsce bardzo zbliżoną ustawę do tej którą przyjęły w 2008 roku Indie.
Już w 2010 roku w Indiach setki tysięcy rolników popełniło samobójstwo, gdyż zostali oszukani przez koncerny GMO!! To się nie mieści w głowie. EUGENIKA
Dzięki GMO elita będzie mogła wywołać w dowolnym momencie „sztuczny głód”. W latach 30tych XX w na Ukrainie wywołali taki głód bolszewicy na rozkaz Stalina (widział w Ukraińcach zagrożenie dla komunizmu).
Nie było GMO ale były brutalne metody rekwirowania żywności i ziarna na zasiew. Do tego zakaz podróży ze wsi do wsi, z kołchozu do kołchozu bez przepustki.
Na samej zbożowej Ukrainie zmarło z głodu ok. 10 milionów ludzi.

Koncerny GMO mogą sprzedawać ziarna (po uzgodnieniu z władzami, a właściwie „rządem światowym”), z których większość nie wykiełkuje i zgnije.
Jednocześnie władza może b. surowo karać za zasiew własnymi – naturalnymi nasionami lub może karać za posiadanie własnych nasion.
W planach mają zakazy upraw warzyw w przydomowych ogródkach – chcesz jeść musisz kupić od koncernów.

Dzięki temu mają dodatkową kontrolę nad ludźmi kontrolując żywność i jej ilość i cenę.

Pozdrawiam Wszystkich Myślących Polaków!!!!!
Walczcie o przyszłość swoich dzieci!!!!!!
dreadmen / 192.162.48.* / 2011-08-09 22:39
prosze o szczegoly, FAKTY, a moze informacje prasowa, moze ktos z DZIENNIKARZY zachowal obywatelska postawe i zglebil ten problem, jesli ktos ma szersze INFO na ten temat to z checia poczytam
Wierzbno / 89.72.111.* / 2011-08-09 17:23
Grunt to pisać post kompletnie nie na temat. Karierę w polityce zrobisz, bo oni tak samo p... jak i ty.
pekinczyk / 46.113.55.* / 2011-08-09 18:11
ty jestes taki bystry że nawet włesnego hooooja nie zobaczysz a co dopiero relacji miedzy GMO - kryzysami wojnami PO & syfem . Niech zgdnę .. wybrca PO = czyli emigrant z prowincji do warszawy który siedzi na kredycie pracuje w korpo i mysli że jest gość a to zwykły gołodupiec = jak mu zabiorą auto słuzbowe , komórę i wyleja to go kredyt zabije
franekdziadu / 80.50.131.* / 2011-08-09 18:25
..no i jeszcze wierzy że głosując na zielonowysPOwców załapał się do grona tych "lepiej wykształconych".
drekil / 78.1.125.* / 2011-08-09 17:21
Racja. Jeszcze nie tak dawno zastanawianosie nad sesem utrzymywania senatu. Myslę ,że nalezy sie zastanowić nad sesnsem pozostawienia sejmu i senatu. To o czym pisze Kasienieczka to prawda. Prawdą jest tez to ,że te nasze 466 p osłów nie ma nic (oprócz szkodzenia interesom Polski) do robienia. Średnio dziennie przychodzi ponoć około 12 dyrektyw unijnych (tam gdzie ponoć mamy naszych) i chłopaki z Wiejskiej nic nie mogą zrobic.Jeśli tak to po co i za co biora pieniadze.
ieoeooe / 83.23.234.* / 2011-08-09 16:55
to zwykła spekuła, chf będzie jeszcze po trzy zeta
Kobyr / 80.84.55.* / 2011-08-09 16:41
Ha ha ha co za synchro,wiosna ludów jak u Arabów.A potem jakiś generał stanie na czele szontu.Ciekawe po co w tej lizbonie przemycali te § o powstaniach i zamieszkach.
Władze UE to są dopiero wizjonerzy..Wiedzieli,że może być kryzys ale jakoś Go nie uniknęli..
W każdym razie przezorny zawsze ubezpieczony..
http://www.prawica.net/node/15826
O Autorze:
„Na PN pojawiła się informacja o tym, że kara śmierci, będzie możliwa po wejściu w życie Traktatu Lizbońskiego. Studiuję prawo, więc pozwoliłem sobie na sprawdzenie tych informacji i na wyciągnięcie wniosków, którymi chcę się podzielić. Nie zarzekam się, że są trafne, na razie jestem tylko studentem, ale może będą godne uwagi. ”
Marek Kobylarski

W związku z tym, „negatywne” definicje, które pojawiają się w europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, powinny być również traktowane jako część Karty:

a) artykuł 2 ustęp 2 europejskiej Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności:

„Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem, jeżeli nastąpi w wyniku bezwzględnie koniecznego użycia siły:

a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania

Wnioski:

Użyto genialnej konstrukcji. W samej Karcie praw podstawowych nie ma zapisu o przyzwoleniu na karę śmierci. Wręcz przeciwnie, ta karta zaciekle „broni życia”. Wskazują na to jej jasne zapisy.

Ale prawo to nie tylko suchy zapis ustawy, to jeszcze, a właściwie przede wszystkim, wykładnia, którą jest w tym wypadku inny dokument: Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, z której KPP się wywodzi. W niej jest dopuszczenie, nie tyle kary śmierci, co nazwijmy to „zabójstwa zgodnego z prawem w szczególnych okolicznościach”. Tymi okolicznościami są zamieszki i powstania. Proszę zwrócić uwagę na słowo „stłumienia” albo „zgodne z prawem zatrzymanie”, „bezprawna przemoc”.

Występowanie wielu zwrotów niedookreślonych pozwala na duży margines nadużyć, zgodnych z prawem oczywiście.

Reasumując, w Karcie Praw Podstawowych nie ma takiego zapisu, ale jednocześnie jest :)

Bo prawo jest prawem, ale „sprawiedliwość” wymierza się również jego wykładnią, a nie tylko przepisami sensu stricto.

Można na koniec dodać, że takie prawo już na wstępie serwuje nam europejska elita, potem będzie mogła go jeszcze wiele razy zmienić, bez naszej zgody. Mamy do czynienia z przepisami, które ochronią mordercę i psychopatę przed karą śmierci, ale uczestnika zamieszek skierowanych przeciwko władzy, ta władza, będzie mogła zabić zgodnie z prawem. Wszelki sprzeciw i bunt może być jak najbrutalniej tłumiony.
c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania”

Tak ad hoc znalezione.
door / 83.12.255.* / 2011-08-09 18:31
Ale Polska nie przyjęła KPP dzięki śp.prezydentowi.
arch / 2011-08-09 16:37 / Tysiącznik na forum
A "Banki użyją tajnej broni -Zemsta za likwidację spreadów. "

http://gospodarka.dziennik.pl/twoje-finanse/artykuly/349992,z
emsta-za-likwidacje-spreadow-banki-uzyja-tajnej-broni.html

I co POtumanieni POlitycy kolejnego bubla się napisało POd wybory ?
- tak czy siak banki wyrąbią kredytobiorców i to z nawiązką !
asdasd / 217.173.186.* / 2011-08-09 16:32
Frank bedzie po 1 zł ! on wie, on uczyni, on sprawi że wszystko bedzie za darmo!
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-09 16:42

Gdy Jarosław wygra wybory Frank bedzie po 1 zł

Nie sprawi. Ale sprawi, że benzyna będzie po 5pln/litr, zamiast po 6zł. Tak przynajmniej twierdził premier Tusk 4 lata temu. Posłuchasz premiera? ;)
ARNIE5 / 83.24.91.* / 2011-08-09 16:07
a nie stadnie POdejmować decyzję o CHF.
CHF służy wyłącznie do buforowania strat w kryzysie, a nie do wyceny nieruchomości...

Dlaczego dziś żaden "oświecony" doradca nie porówna kredytu w CHF z USD, tylko porównują wyłącznie z kredytem zaciągniętym w PLN?? :D:D

Zastanówcie się choć przez chwilę FRANKersi... :D:D
grau_42 / 31.175.149.* / 2011-08-09 16:39
Kilka lat temu nikt nie przypuszczał, że wielkie USA będą drukować banknoty jak Polska w czasie największego kryzysu.
Role się odwróciły. Dziś to my mamy kapitalizm a oni socjalizm - co ciekawsze, socjalizm na koszt Chin, które są wściekłe, że USA deprecjonują dolary, których oni mają miliardy. To dopiero kuriozalna sprawa.

Ja wciąż mam kredyt tańszy niż w zł. Spokojnie czekam na franka po 5 zł.
6465656 / 78.149.48.* / 2011-08-09 19:56
miał na myśli DZIKI KAPITALIZM !!! jak ten, w XIX wieku haha
ARNIE5 / 83.24.91.* / 2011-08-09 16:53
Gdzie jest ten kapitalizm?? Tu?
Nie żartuj... :D:D
analityka chf / pln / 62.221.56.* / 2011-08-09 16:10
Milcz ! pachołku Waszyngtonu !
ARNIE5 / 83.24.91.* / 2011-08-09 16:17
Masz może jakiś merytoryczny argument przeciw, poza inwektywą??
:D:D

A może nie POtrafisz samodzielnie argumentować?? :D:D
zzzzzzzzzzzzzz / 62.221.56.* / 2011-08-09 15:59
Jak zapewne każdy z Was zauwazyl większość finansistów domaga sie natychmiastowych interwencji. Popieram ich i Wy również powinniście ich poprzeć ! Co więcej uważam że jedynym wyjściem z sytuacji i gwarancją sukcesu jest powołanie spec komisji sejmowej ds zbadania ruchu pary walutowej CHF / PLN. Jako przewodniczącego proponuję Antoniego Macierewicza, jako jego z-ce posłanka Beger. Proponuje pozostawić im wybór co do reszty gremium.

Bardzo proszę o klikanie plusików + przy komentarzu. Jeśli osiągniemy liczbę 100 tys + wówczas nasz komentarz uzyska zgodnie z konstytucją RP siłę inicjatywy ustawodawczej.

Zagłosuj na prawdę !
dr Hell / 83.168.124.* / 2011-08-09 19:17
w pelni popieram ,antek policmajster na pewno wszystko spojnie i logicznie wyjasni, wskaze na winnego Premiera Tuska
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-09 16:16

Jako
przewodniczącego proponuję Antoniego Macierewicza

Nie sądzę, żeby to była odpowiednia kandydatura, chociażby z tego powodu, że nie słyszałem, aby A.M. wypowiadał się kiedykolwiek na temat kursów walut. Proponuję "najlepszego w UE i poza nią min. finansów" Jacka Rostowskiego oraz premiera Tuska, który "zamartwia się" kursami bez przerwy. Międzynarodowa finansjera tak się przestraszy, że Frank będzie u nas rozdawany za darmo ;) A tak nawiasem mówiąc, to może daruj sobie takie propagandowe teksty dla czytelników Wyborczej i onetu, bazujące na "odruchach Pawłowa". Dlaczego jako vice-przewodniczącego komisji nie zaproponowałeś np. kota Kaczyńskiego? Ale byłby ubaw ...
Lomion / 178.235.217.* / 2011-08-09 21:38
Ten tekst to chyba sarkazm był, a ty wziąłeś go poważnie :)
zzzzzzzzzzzzzz / 62.221.56.* / 2011-08-09 16:22
Dziekuję za komentarz. Pozostane jednak przy proponowanym składzie. Pani B to nie przypadkowa propozycja. Kot Pana K nie znalazł by uznania podczas gdy Ona ze swoim doświadczeniem i tymi niezapomnianymi *********** w oczach" dodawała by animuszu niejednemu "członkowi" komisji. A tu przecież chodzi o utrzymanie temperatury investygacji. Nieprawdaż ?
King Pin / 178.252.38.* / 2011-08-09 15:49
Już niedługo rzucę 20 mld franków na rynek, kto kupuje po 4 zł????
mmmmm__qowiqowir / 46.229.146.* / 2011-08-09 15:49
Dobrze, dobrze! Bardzo dobrze! Sprzedawajcie akcje panikarze! Ja je sobie kupię po śmiesznej cenie i poczekam na hossę. Panika najlepszym przyjacielem człowieka. :)
NO / 83.9.19.* / 2011-08-09 15:47
Znany polityk z Samoobrony pewnie też miał duży kredyt w CHF.
takie sobie wnioski / 83.19.83.* / 2011-08-09 15:23
Chodzi mi o % dochodów. Jeżeli rata stanowiła przy CHF = 3 PLN 50% dochodów rodziny, to dziś sięga 67% (dla CHF = 4 PLN). Jeżeli taka rodzina mimo wszystko umiała odłożyć jakieś 10% zarobków, to dziś tych oszczędności nie ma. Jeżeli zaś nie odkładała lub jeżeli rata wynosiła więcej niż połowę dochodów, to rzeczywiście taka rodzina ledwo zipie.
Kłania się "mierzenie sił na zamiary a nie zamiaru podłóg sił". Akurat w skali mikro jaką jest gospodarstwo domowe, pewnych prawideł się nie przeskoczy. Ja też mam kredyt w CHF, ale rata stanowiła 15% dochodów; dziś sięgnie 20%. Oddycham spokojnie i czekam aż spadnie. W dłuższym okresie ufam, że będzie taniej niż w PLN. A jeśli nawet nie - to trudno. Mam gdzie mieszkać i to się liczy.
ale w koło jest wesoło / 83.238.152.* / 2011-08-09 15:27

Mam gdzie mieszkać i to się liczy

do czasu :-))))
poczekaj jak stracisz dochody :-))))
czy też będziesz taki happy :-)))))
theater / 193.201.167.* / 2011-08-09 16:09
jest rozgarnięty jak widać, więc w dwa dni znajdzie sobie robotę. pewnie posiedzi trzy miesiące na tymczasowym i przedłużą mu na stałe. po pół roku dostanie podwyżkę, albo zmontuje jakiś własny biznes na boku - ot żeby czasu nie marnować. i nie będzie biadolił, tylko zbierał kase. a jak frank za trzy lata poszybuje w dół, wymieni złotówkę i spłaci 30% kredyty.... i jest wesoło - faktycznie.
takie sobie wnioski / 83.19.83.* / 2011-08-09 15:39
Przeczytałem twoje wcześniejsze wpisy i w zasadzie nie powinienem w ogóle komentować tego co napisałeś...
Ale stanę na wysokości zadania, wyobrażę sobie że chcesz jednak porozmawiać a nie tylko wyzywać wszystkich od debilków:
Możliwość utraty pracy jest oczywiście realną groźbą. Sądzę, że wtedy przeniósłbym się do mniejszego lokalu. Wierzę, że tak powinno się reagować. Chociaż, przyznam, to musi być przykre.
Tymczasem staram się pracy nie stracić, także dzięki inteligencji którą w jednym z wpisów polecałeś.
No, to 3maj się.
ale w koło jest wesoło / 83.238.152.* / 2011-08-09 20:39

wtedy przeniósłbym się do mniejszego lokalu

a kto chciałby twój lokal ?
krasnoludki ??
a procenciki lecą, i to szybciutko :-))))

staram się pracy nie stracić

i dokładnie o to chodzi, nowożytny niewolniku :-))))
szczury, rules :-)))))
em EM / 193.107.251.* / 2011-08-09 17:45
Ja sobie podobnie myślę. Też mam kredyt we frankach, jeszcze nie jestem pod mostem - i się wcale nie wybieram- a moje dziecko nie głoduje.
Damy radę!
A zazdrośnicy, co nie mają mieszkania/domu, kredytu i zdolności kredytowej niech sobie piszą co chcą.
W perspektywie lat i tak wyjdziemy na plus
Pozdrawiam wszystkich "okropnych, pazernych, itp kredyciarzy we frankach" :)
A.P / 178.203.42.* / 2011-08-13 22:52
To nie jest pazernosc, to tylko glupota
MaddoG / 83.17.192.* / 2011-08-09 15:10
A ja przypomnę tylko takie powiedzenie " W PRZYRODZIE NIC NIE GINIE, TYLKO ZMIENIA WŁAŚCICIELA". Jak miliony ludzi tracą, to "grube ryby" się na tym bogacą. Od pradawnych czasów "plebs" harował dla włodarzy tego świata. Zmieniły się tylko narzędzia zagrabiania majątków - zasady nie.
sisley / 213.77.28.* / 2011-08-09 15:34
Niewolnictwo pozostało tylko w innej formie; obecnie jest to konieczność pracy w formie demokracji
arch / 2011-08-09 15:14 / Tysiącznik na forum
To prawda talmudu nikt nie zmienił .
nie frank / 83.15.13.* / 2011-08-09 14:54
W tytule wyżej "złoty upokorzony" Prezes NBP, minister finansów wmawiali nam, że złoty jest niezależni i go UPOKORZYLI Prawdą jest też, że dopomógł im w tym drugi bank cetralny SZWAJCARSKI.
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-09 15:01

Prawdą jest też, że dopomógł im w tym drugi bank cetralny
SZWAJCARSKI

Moim zdaniem, to nieprawda. Waluty psują niemal wszystkie pozostałe banki centralne, a skoro bank szwajcarski dba o utrzymanie parytetu wobec złota - mniej wiecej 1300 CHF/oz += 50 CHF, to nic dziwnego, że się Frank systematycznie umacnia
ale w koło jest wesoło / 83.238.152.* / 2011-08-09 15:18

Waluty psują

kredytobiorcy, debilku !!!!
biorąc kredyt "drukują" pusty pieniądz !!!!
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-09 15:32
Nikt nie drukuje pustego pieniądza przez branie kredytu w banku komercyjnym! Powtarzasz obiegowe opinie ludzi którzy mają niewielka wiedzę na temat mechanizmów funkcjonowania rynku pieniężnego. Iinflację (psucie pieniądza), zasadniczo, wywołują tylko banki centralne, a tak naprawdę rządy,


kredytobiorcy, debilku !!!!


a ponieważ masz zwyczaj dyskutowania w sposób ordynarny i uważasz, że zjadłeś wszystkie rozumy, nie zamierzam tego ci wyjaśniać. EOT
ale w koło jest wesoło / 83.238.152.* / 2011-08-09 20:45
rynek pieniądza jest rynkiem wirtualnym :-)))
wszystko opiera się na umowie, że te cyferki w komputerze na twoim koncie, moźesz w każdej chwili wymienić na gotówkę lub inne dobra :-)))
a to zwykły FAŁSZ !!!!!
sssssss / 213.77.28.* / 2011-08-09 15:45
Inflacja, deficyty budżetowe i odsetki są ze sobą nierozerwalnie związane-prowadząc do tego, iż jedni żyją z odsetek a inni pracują na to. W moim przekonaniu w Konstytucji RP powinien być zakaz kreowania deficytu budżetowego, co w efekcie-narastająco doprowadza do potężnego zadłużenia i podwyżki podatków. Ktoś musi zarobić na ponad 20 MLD złotych odsetek ujętych jako wydatki budżetowe.
W USA, jak zauważa J.Stiglitz z kilku do ponad 25% wzrósł udział sektora usług finansowych w PKB; w efekcie około 7% amerykanów konsumuje ponad 90% dochodu narodowego. To przypomina patologię demokracji i wyzysk większy niż w okresie kiedy podatkiem była dziesięcina-co dziesiąty snopek z pola należał do pana. A jak jest teraz?
Floyd / 2011-08-09 21:31 / Tysiącznik na forum
Teraz chłop co dziesiąty snopek dostaję dopłatę o wartości jednego snopka. :)
kraton / 195.117.16.* / 2011-08-09 16:24
Od zawsze tak było, że około 3% ludzi - czasami trochę więcej, a czasami mniej, w zależności od politycznego systemu - rządziło i skupiało w swoich rękach gros majątku. Tak było w starożytnym Rzymie, średniowiecznej Francji, w liberalnej Ameryce, komunistycznej Rosji, i tak jest obecnie. Niezależnie od tego co głoszą propagandowe hasła i polityczne doktryny. Tego się nigdy nie zmieni. Nawet rewolucje powodują jedynie wymianę, często jedynie pozorną, grup rządzących ;)
POwiec / 81.190.80.* / 2011-08-09 14:49
ludzie,opanujcie sie i pamietac,glosowac na tuska w wyborach
sisley / 213.77.28.* / 2011-08-09 15:46
Powiedz mi czym sobie zasłużył?
arch / 2011-08-09 15:13 / Tysiącznik na forum
Tak jest Towarzyszu POwiec ! -dziękujemy za ostatnią ustawę antyspredową ! ! !

Zemsta za likwidację spreadów. Banki użyją tajnej broni

http://gospodarka.dziennik.pl/twoje-finanse/artykuly/349992,zemsta-za-likwidacje-spreadow-banki-uzyja-tajnej-broni.html

I co POtumanieni POlitycy ?
- tak czy siak banki wyrąbią kredytobiorców i to z nawiązką !
squun / 78.133.227.* / 2011-08-09 14:26
Jedni kupili mieszkania za 2% wartości a inni za 200%(cena rynkowa+koszty kredytu).
Ta cała sytuacja przypomina folwark zwierzęcy!
Na szczęście nie ma takiej świnie której nie dałoby się zaciągnąć do rzeźni!!!
Elektro Devil / 2011-08-09 15:11 / Tysiącznik na forum
dokładnie, w końcu przychodzi moment w którym dłużnicy wolą powiesić wierzycieli niż wieszać się z powodu narastających odsetek.
ale w koło jest wesoło / 83.238.152.* / 2011-08-09 15:21

powiesić wierzycieli

ty śmieciu !!!!!!!!!!
ty terrorysto !!!!!!!!!!!!
ja bronie demokracji i rozwalę cię moim F-16 !!!!!!!!!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy