Forum Polityka, aktualnościKraj

Tamiflu do aptek, bo sytuacja coraz gorsza

Tamiflu do aptek, bo sytuacja coraz gorsza

Money.pl / 2009-11-18 07:40
Komentarze do wiadomości: Tamiflu do aptek, bo sytuacja coraz gorsza.
Wyświetlaj:
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 17:22
Ciekawe dlaczego podawanie tego swinstwa dzieciom jest w japonii zakazane?
Lysy 25 / 77.255.215.* / 2009-11-22 13:21
Może dlatego, żeby starczyło dla dorosłych?
szczepanek / 83.20.214.* / 2009-11-18 12:00
Lekarze potępiają szczepienia

To jest niewiarygodne, jak naukowcy mogą twierdzić, że choroba Heinego-Medina zniknęła po szczepionkach, skoro zniknęła również w innych częściach świata, gdzie szczepienia nie były rozpowszechnione.
dr Robert Mendelsohn

Większość szczepień BCG zastosowana w takich krajach jak Szwecja, nigdy nie chroniła przeciwko chorobie w okresie dzieciństwa. Jednym słowem szczepienia te były zbyteczne.
Prof. Walgen Szwecja

W USA do tej pory nigdy nie szczepiono przeciwko gruźlicy, a mimo tego spadek zachorowań na tę chorobę jest dokładnie taki sam jak w Anglii czy innych krajach europejskich, w których masowo szczepionkę tę stosowano.
Prof. Thomas McKeown

Szczepienia przeciwko gruźlicy przeprowadzone w Australii były przyczyną ponad 600 przypadków śmierci dzieci.
dr Archie Kalokerinos i Glen Dettman

Prowokacja utajonego wirusa uważana jest za niebezpieczną ewentualność każdej procedury szczepień.
Leon Chaitow

Wszystkie szczepienia powodują efekt wprowadzania trzech wartości krwi w strefę charakterystycznej dla raka i białaczki. (...) Szczepionki wytwarzają skłonności do zachorowań na raka i białaczkę.
Prof. L. C. Vincent

Sami wywołujemy choroby i sami zmierzamy w kierunku masowych zachorowań na raka oraz do uszkodzeń mózgu poprzez używanie szczepionek.
Prof. Leon Grigorski

W przypadku dzieci ryzyko szczepień jest o wiele większe niż ewentualne korzyści z niego płynące.
Dr Carlton Fredericks

Jest olbrzymia ilość danych wskazujących, że szczepienia dzieci czynią więcej szkody niż pożytku.
Dr J Anthony Morris, były szef Biura Kontroli Szczepień przy FDA w Stanach Zjednoczonych

Największym zagrożeniem dziecięcych chorób zakaźnych są kłamstwa, że niebezpieczne i nieefektywne masowe szczepienia mogą zabezpieczyć przed tymi chorobami.
Dr R. Mendelsohn, pediatra i autor książki (Jak wychować zdrowe dziecko na przekór twojemu doktorowi)

Według nas mamy wystarczająca ilość powikłań poszczepiennych systemu immunologicznego żeby poprzeć narastające publiczne żądania badań nad alternatywnymi metodami zabezpieczeń przed chorobami zakaźnymi.
Dr H. Buttram, J. Hoffman (Szczepienia i powikłania systemu immunologicznego)

Każde szczepienie niesie za sobą pewne ryzyko i może produkować odwrotną reakcję u niektórych ludzi... generalnie jest więcej poszczepiennych komplikacji niż korzyści.
Prof. George Dick, London University

Oficjalne dane pokazują, że w USA szczepienia zakrojone na szeroką skalę nie zdały egzaminu, żeby uzyskać zadawalający efekt poprawy zachorowalności chorób przeciwko którym szczepiono.
Dr A. Sabin (wynalazca doustnej szczepionki przeciwko polio)

Do wielu przypadków śmiertelnych spowodowanych praktyką szczepień dodać należy długoterminowe ryzyko, którego nie można określić...
Sir Graham Wilson (Ryzyko szczepień)

Trzeba podkreślić, że bardzo realną możliwością jest, że szczepionki są zanieczyszczone zwierzęcymi wirusami mogącymi spowodować poważne choroby w późniejszym życiu (stwardnienie rozsiane, rak, białaczka itd). Musimy zdawać sobie z tego sprawę niezależnie od tego czy szczepienia działają czy nie.
Dr W.C. Douglas (Cutting Edge, May 1990)

Jedyną bezpieczną szczepionką jest ta, która nigdy nie została użyta.
Dr James A. Shannon, Narodowy Instytut Zdrowia, USA

Szczepienia są potwornym, nieślubnym dzieckiem błędu i ignorancji, które nigdy nie powinny mieć miejsca w higienie czy medycynie. Nie wierzcie w szczepienia - ogólnoświatową iluzję, tę nienaukową praktykę, zabobon z konsekwencjami mierzonymi łzami i cierpieniem bez końca...
Prof Chas Rauta, Universytet Perguia, Italy , (New York Medical Journal, lipiec, 1899)

Szczepienia nie zabezpieczają, a raczej powodują zwiększenie skłonności do zachorowań na ospę obniżając siłe witalną i naturalną odporność. Miliony ludzi zmarło na ospę, na którą zachorowali już po zaszczepieniu.
Dr J.W. Hodge (The Vaccination Superstition)

Szczepienia przeciwko ospie są bardziej ryzykowne niż sama ospa...
Prof Ari Zuckerman, WHO

Według mojego przekonania, które podziela ją inni zawodowcy, jest w USA blisko 10.000 przypadków rocznie syndromu nagłej śmierci (SIDS), które są powiązane z którymś ze szczepień rutynowo podawanym dzieciom.
Dr R. Mendelsohn

Wiele jest głosów twierdzących, że szczepionki Salka I Sabina przeciwko polio, produkowane z małpich nerek, są bezpośrednio odpowiedzialne za główny wzrost białaczki w USA.
Dr F. Klenner, Polio Researcher, USA

Żadna partia szczepionki nie może być uznana za bezpieczną zanim nie poda się jej dzieciom.
Leonard Scheele (AMA Convention 1955, USA)

Szczepionki zawierające żywe wirusy, na przykłąd przeciwko grypie lub polio, mogą w każdym przypadku powodować choroby przeciwko którym były podane.
Dr Jonas Salk, odkrywca pierwszej szczepionki przeciwko polio (Science 4/4/77 Abstracts)

czytaj:
http://www.jut.pl/szczepienia.php
Szafran / 195.164.30.* / 2009-11-18 15:57
Kazdy może sobie zyć jak chce w średniowieczu czy innych takich ciekawych okresach. I wierzyć w uroki, magię itp. I nie potrafic liczyć. Oczywiście że praktycznie KAŻDA procedura medyczna czasem zabija. Ludzie giną na fotelach u dentysty. To co, chodzić z dziurami w zebach? Nalezy tylko sprawdzić ile istnień jest ocalonych szczepieniami, a ile z ich powodu ginie. Tylko ze do tego trzeba umieć liczyc i rozumieć jak inni liczą. To nudne - o wiele ciekawsze jest biegać i krzyczeć "swiatowa konspiracja naukowców i firm farmaceutycznych!!!".

I mozna by się tym nie przejmować, niech sie taki dureń nie szczepi, może go (ją) to wyeliminuje z puli genetycznej. Tylko ktoś niewinny ale naiwny moze tego posłuchać i nie szczepić siebie albo swojego dziecka przeciw czemuś naprawdę grożnemu. Plus rzeczony dureń albo któraś z jego ofiar jeszcze przed smiercią zdążą zarazić inne niewinne osoby. Bo są osoby które - z rzeczowych, a nie wydumanych powodów - szczepić sie nie moga, więc są narażone.
musicom / 79.162.150.* / 2009-11-19 12:47
widzę że masz ochotę się przekręcić z pożądnymi zębami
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 17:20

Plus rzeczony dureń albo któraś z jego ofiar jeszcze przed smiercią zdążą zarazić inne
niewinne osoby.

Gdybys potrafil myslec samodzielnie to bys takich glupot nie pisal.
Po pierwsze: w jaki sposob ktos niezaszczepiony moze zarazic kogos zaszczepionego?
Po drugie: wlasnie ci zaszczepieni sa roznosicielami choroby poniewaz zarazeni nia nie choruja i siedza w domu tylko przebywaja wsrod innych roznoszac chorobe.

Ludzie giną na fotelach u dentysty.

Co ma fotel u dentysty ze szczepieniami? Nie manipuluj.

Nalezy tylko sprawdzić ile istnień jest ocalonych szczepieniami, a ile z ich powodu ginie.

Sprawdz to moze zmienisz zdanie na temat szczepien.
Szafran / 195.164.30.* / 2009-11-18 19:19
Odpowiadam.

"Po pierwsze: w jaki sposob ktos niezaszczepiony moze zarazic kogos zaszczepionego?" Pisalem że problemem jest że takie szarlatańskie teksty jak piszesz mogą spowodować że ktoś się nie zaszczepi. I zginie "normalnie" zarażony w trakcie epidemii.

"Po drugie: wlasnie ci zaszczepieni sa roznosicielami choroby poniewaz zarazeni nia nie choruja" Niektórzy, dla niektórych chorób. Znowu ocena "czy szczepienia są korzystne" zależy od analizy liczb. W którym przypadku (masowe szczepienia vs brak takowych) wiecej osób straci zycie czy zdrowie. Poza tym zauważ że piszesz "zarażeni nie chorują". Czyli przyznajesz że - dla szczepionej osoby - szczepienie chroni przed chorobą. Więc albo kłamiesz pisząc "zarażeni nie chorują" albo kłamiesz pisząc że szczepienia nie chronią. Typowe dla demagogii - wewnetrzne sprzeczności.

"Co ma fotel u dentysty ze szczepieniami?" Podałem ten przykład bo twoim argumentem jest że "od szczepień ludzie giną" (to prawda) "wiec nie należy sie szczepić''. Tak samo mozna argumentować "ludzie giną od błahych procedur dentystycznych, wiec nie należy chodzić do dentysty". Nie jest to manipulacją, bo napisałem że ocena słuszności argumentu zależy od analizy kwantytatywnej.

"Sprawdz to moze zmienisz zdanie na temat szczepien". Akurat znam (bo jest to częsty przykład głupoty) sprawę rzekomego powodowania szczepieniami autyzmu u dzieci. Tu argument "naukowy" jest taki: w pewnym powiecie (moze nawet w dziesieciu powiatach) w USA (skąd pochodzą dane statystyczne) częstość występowania autyzmu koreluje się dodatnio z częstością szczepień. Prawda. Tylko że na 3000+ powiatów w USA, nawet jezeli nie ma zadnego zwiazku pomiedzy szczepieniami a autyzmem, w pewnych powiatach wyjda (przypadkowo) korelacje dodatnie, a w pewnych ujemne. Wiec jak sie wybierze "dobre" powiaty, to mozna "udowodnic" albo ze szczepienia powoduja autyzm, albo ze przed nim chronią. Dlatego trzeba dobrze rozumieć argumenty ilościowe. Są "naukowcy" którzy albo dla zysku (mozna nieźle zarobić na straszeniu ludzi) albo dlatego że za dużo pili z kolegami zamiast przeczytac i zrozumieć na studiach podrecznik statystyki, wypisuja głupoty.

Poza tym sa też argumenty oczywiste. Kiedy ostatni raz zmarła Ci matka albo brat na ospę czy szkarlatynę? 2 pokolenia wstecz było to powszechne. I co - uwazasz stało sie to (zanik zachorowań) tak samo?
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 19:49

Czyli przyznajesz że - dla szczepionej osoby - szczepienie chroni przed chorobą

Niczego nie przyznaje tylko stosujac Twoja "logike" probuje Ci udowodnic brak logiki w tym co piszesz.

Pisalem że problemem jest że takie szarlatańskie teksty jak piszesz mogą spowodować że ktoś się nie zaszczepi. I zginie "normalnie" zarażony w trakcie epidemii.

Mam nadzieje ze jak ktos przeczyta moje teksty poszuka informacji w internecie i sie nie zaszczepi i przezyje poniewaz Twoje szarlatanskie teksty wymuszajace na nim szczepienia moga spowodowac ze umrze po wzieciu tej szczepionki w trakcie wymyslonej epidemii.

Akurat znam... [ciach]

To co dalej piszej dowodzi ze niczego nie rozumiesz tylko powtarzasz propagade firm farmaceutycznych.
Co do autyzmu wsrod dzieci to w latach 30-tych w USA bylo chore 1 dziecko na 100 tysiecy.
Po prawie 80 latach szczepien mamy w USA dzieci autystycznych 1 na 150 (ale juz nie tysiecy).
Te statystyki nie uwzgledniaja dzieci z innymi chorobami neurologicznymi spowodowanymi przez rtec ze szczepionek.

Idz zaszczep swoje dzieci przeciw wszystkiemu co ci sie tylko napatoczy ale nie wmawiaj innym ze to jest bezpieczne. Bo nie jest.
jackp3 / 212.109.157.* / 2009-11-18 22:42
Nie znam szczegółowych wartości ale proporcje zapewne się zgadzają: w latach 30 w USA ginęło w wypadkach samochodowych o wiele mniej ludzi niż obecnie, po prawie 80 latach szczepień. Wniosek: szczepienia powodują wzrost liczby wypadków samochodowych.
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 22:59
Jestes przykladem osoby ktora nie mysli zanim cos napisze.
jackp3 / 212.109.157.* / 2009-11-18 23:16
Natomiast Ty jesteś przykładem geniusza, który po dwóch zdaniach napisanych przez kogoś jest w stanie rozpoznać relację czasową jego procesów myślowych i jego działań. Nie napisałem nawet, czy zgadzam się z Twoim podejściem do szczepień, czy też się z nim nie zgadzam (i nie napiszę, bo moja opinia nie ma w tej dyskusji znaczenia - po to ludzkość wymyśliła specjalizację, żeby każdy wypowiadał się w kwestiach, na których się zna). Zgadzam się natomiast z Szafranem, że odpowiednio wybierając próbkę danych można udowodnić niemal każdą, nawet absurdalną tezę (np. że szczepienia wykonane w latach 30 spowodowały dużo większą liczbę ofiar II Wojny Światowej w stosunku do I Wojny Światowej). Więc jeśli chcesz przytaczać dane statystyczne, to primo przytaczaj wszystkie, secundo wykaż związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy szczepieniami a ich skutkami.
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-19 00:19

wykaż związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy szczepieniami a ich skutkami

Szczepionki zawieraja rtec - rtec niszczy komorki nerwowe w organizmach zywych - autyzm jest choroba spowodowana zaburzeniami w systemie nerwowym czlowieka - szczepionka zawierajaca rtec powoduje autyzm.

Teraz ty pokaz zwiazek szczepien z wypadkami samochodowymi albo ofiarami II wojny swiatowej albo dalej wysmiewaj sie z cierpien rodzicow ktorych dzieci sa autystyczne.
Szafran / 195.164.30.* / 2009-11-18 20:47
Tak, dobrze jeżeli ludzie sobie poczytają argumenty obu stron. I zastanowili sie czy rozumieją.

Proponuje na początek en.wikipedia.org/wiki/Vaccine_overload

(...)w latach 30-tych w USA bylo chore 1 dziecko na 100 tysiecy(...) Tak, teraz jest diagnozowanych wiele wiecej. Sprawa korelacji ze szczepieniami została przewałkowana. Zadnej nie znaleziono. Tak samo mozna utrzymywać że przyczyną są minispódniczki. Tez zaczęły sie pojawiać jakieś 80 lat temu. Na poważnie - dalej szukamy przyczyny diagnozowania większej ilości przypadków autyzmu. Moze przypadków jest wiecej, moze tylko wiecej jest rozpoznawanych, a przypadków naprawdę jest dziś tyle ile było wiek temu. Nie wiemy. Odpowiedzialnym postępowaniem jest szukanie przyczyny autyzmu. Bo to moze prowadzić do leczenia lub zapobiegania. Nieodpowiedzialnym dawanie fałszywej odpowiedzi.

Oczywiście mozna operować na zasadach "argumenty przeciwne mojemu to skutek konspiracji". Tylko ze to nudne i do niczego nie prowadzi - bo w ten sposób mozna sobie wybrać do wierzenia dowolną rzecz, i w nia niezłomnie wierzyć. Ile ludzi z pomysłami tyle sprzecznych rzeczywistości. Zapytaj sie siebie czy chcesz poznać świat istniejący naprawdę (a świat kurczę jest naprawdę ciekawy), czy też chcesz żyć we własnych (czy dzielonych z innymi) urojeniach. A jeżeli interesuje cię rzeczywistość, to pomyśl jak odróżnić rzeczywistość od fikcji. Troche się da...

Przy okazji, nie piszę że "szczepienia są bezpieczne". I nie wmawiam tego inym. Nie są 100% bezpieczne. Piszę tylko żeby ludzie zastanowili się nad relatywnym ryzykiem. Tu na ogół odpowiedź jest oczywista - szczepić się opłaca.
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 21:17

en.wikipedia.org/wiki/Vaccine_overload

Ciekawe dlaczego w tym artykule znajduje sie nastepujace stwierdzenie;

Autism incidence rates increased steadily even after thiomersal was removed from childhood vaccines.

Ten tekst zawiera dwa klamstwa.
1. Timerosal zostal wycofany jedynie z ok 5% produkcji szczepionek dla dzieci i aby dziecku podano taka szczepionke rodzic musi byc swiadomy i o nia poprosic.
2. W pozostalych jego stezenie zostalo podniesione.

Dodatkowo prezydent Bush zawetowal ustawe zakazujaca stosowania timerosalu w szczepionkach.

Ciekawe tez dlaczego w spolecznosciach w ktorych religia zabrania podawania szczepionek przypadkow autyzmu sie nie odnotowuje.
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 21:01
Nie chce mi sie przytaczac tutaj tysiecy przykladow wypowiedzi lekarzy ktorzy przyznaja ze sa powody aby sie nie szczepic a szczegolnie nie szczepic dzieci ponie waz nie wydaje mi sia abys byl zainteresowany tymi informacjami.

czy też chcesz żyć we własnych (czy dzielonych z innymi) urojeniach. A jeżeli interesuje cię rzeczywistość, to pomyśl jak odróżnić rzeczywistość od fikcji.

Najbardziej mnie bawi ze ci z urojeniami wmawiaja urojenia innym.
jan kowalski / 2009-11-18 21:21 / Tysiącznik na forum
a jua zapytam: co chcecie przez te swoje krucjaty osiągnąć. Przecież to są tylko słowa jednych, przeciwko drugim. I jedni i drudzy przedstawiają bardziej lub mniej wiarygodne argumenty i ani jedni, ani drudzy nie są w stanie wszystkich do nich przekonać.
Ewngelizacja tu nic nie da, każdy podejmie samodzielna decyzję, tylko dlaczego Rząd nie pozwala na jej podjecie? nie rozumiem! Pani Kopacz to raczej mało inteligentna kobietka, nie radziła sobie z kierowaniem jednym szitalem, a teraz chce uchodzic za wyrocznię. ?? Po prostu jej nie ufam... I tyle!!
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 22:58

Po prostu jej nie ufam

Ufasz natomiast firmom farmaceutycznym ktore nie chca wziac na siebie odpowiedzialnosci za skutki uboczne ich produku. Gratuluje.
jan kowalski / 2009-11-19 16:28 / Tysiącznik na forum
a Ty jak widzę potrafisz tylko rozumować: od ściany do ściany, a gdzie kolory szarości?? Zawsze można być za, przeciw lub nie mieć 100% pewności. I ja właśnie takiej pewności nie mam i sądzę, że praktycznie nikt jej w tej kwestii nie ma,
Nie ufam ani Kopacz, ani firmom farmaceutycznym, a na dodatek nie dam się zaszufladkować. Mysle..
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-19 20:42

a gdzie kolory szarości

W przypadku szczepionek nie ma odcieni szarosci.
Szczepisz sie bo ufasz albo sie nie szczepisz bo nie ufasz.
Dokladnie jak kobieta nie moze byc troche w ciazy.
Lysy 25 / 77.255.215.* / 2009-11-22 13:20
Część osob odniesie korzyść ze szczepień a inna część odniesie straty.
Prawdopodobnie w przypadku chorób mało groźnych, jak np grypa, szkody ze szczepień mogą przewyższyć korzyści.
Z drugiej strony szczepienia na cięższe, często nieuleczalne i zarazem powszechne choroby, np WZW B, są warte ryzyka.
Tak czy inaczej - chcesz to się zaszczep a nie to nie.
Nie ma żadnego przymusu.
Nawet szczepienia obowiązkowe dla dzieci zdeterminowani rodzice mogą wymanewrować.
jan kowalski / 2009-11-19 21:06 / Tysiącznik na forum
bzdury opowiadasz, albo jesteś geniuszem. W tym wypadku wybierasz mniejsze zło, według swojej najlepszej wiedzy. I tyle!
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-19 22:58
A wiec szczepisz sie chociasz nie ufasz szczepieniom bo to jest mniejsze zlo i jak Ci zaszkodza to powiesz sobie - mialem racje ze im nie ufalem?
Gratuluje tej pokretnej logiki.
Łodii / 83.28.221.* / 2009-11-18 08:46
Najpierw kazała leczyć się czosnkiem teraz będzie nas szczepić na zupełnie inną odmianę grypy. Co to za komedia? Kabaret Monthy Python w Polsce nie miałby racji bytu mamy przecież takich ministrów. Pełny zabawnych postaci rząd daje wrażenie, iż do nich nie dociera, że naprawdę są u władzy. Prywatne opinie ogłaszają jak prawdę absolutną i ostateczną. Śmiech na sali.
dareg / 87.207.65.* / 2009-11-18 07:40
bez paniki
pani minister bierze przykład z oddziałow antyterorystycznych, które planując akcję zakładają 20 % straty w ludności cywilej, co dla nich jest normalne
skiszony ogórek / 83.17.250.* / 2009-11-18 11:26
Ciesz się, że już nie rządzi PIS bo wszystkim chorym na grypę postawiono by zarzut bycia w układzie.
maksi / 79.184.223.* / 2009-11-18 12:18
właśnie, a tak mamy przynjamniej rząd który w obliczu pandemi zajmuję sie najważniejszą dla nas sprawą hazardu, chociaż w obliczu tego czego nie robi to z pewnością ma z nim dużo wspólnego
jadwigaxxx / 81.210.117.* / 2009-11-18 12:12
Chyba nie ma sie z czego cieszyć.Głupota i niekompetencja PO przewyższa wszystkie dotychczasowe rządy!!!
skiszony ogórek / 83.17.250.* / 2009-11-18 13:37
Ten rząd nie różni się niczym szczególnym od poprzednich - jedni zajmują sie tropieniem układów a inni PR'em.
Od 20 lat rządzą Ci sami ludzie, są już znudzeni tym co robią to znajdują sobie rózne rozrywki.
@@@ / 89.74.90.* / 2009-11-18 17:23

Ten rząd nie różni się niczym szczególnym od poprzednich

No wlasnie, a mialo byc inaczej.
socjalizm rządzi w ZUS / 88.199.162.* / 2009-11-18 09:15
a ilu emerytur i rent nie trzeba będzie wypłacać - czysty zysk
sql / 83.15.9.* / 2009-11-18 10:09
Tylko że ta AH1N1 kosi głównie młodych ;(
fdsdgdfhdfhdhger / 89.75.201.* / 2009-11-18 10:16
Pytanie: dlaczego młodych kosi? A no dlatego że bardzo podobne szczepy wirusów żyły sobie już wcześniej i ludzie starsi się na nie uodpornili. A mocno imprezowy styl życia sprzyja rozprzestrzenianiu się infekcji.
rozwado / 2009-11-18 11:17 / Tysiącznik na forum
Przez "mlodych" rozumie sie tych co nie widzieli II wojny swiatowej.
alleksa / 83.28.196.* / 2009-11-18 15:58
grupa wiekowa najmniej odporna na "nową grypę" to ci, których system odpornościowy wykończono szczepionkami w dzieciństwem.
macie teraz czarno na białym odległe skutki dziecięcej serii szczepień.
układ odpornościowy dziecka jest mordowany w wieku od 0 do 2 lat - a potem oczekujemy od nich odporności...
jakim cudem, skoro podając maluchom szczepionkę za szczepionką - a układ odpornościowy, który dopiero zaczyna się uczyć, dostaje schizofrenii.
Afee / 87.204.83.* / 2009-11-18 17:43
A na zachodzie tamiflu wycofują - bo wirus grypy się na niego uodpornił! resztę zapasów można upchnąć w trzecim świecie, gdzie wiedza na temat nowych osiągnięć medycyna na poziomie średniowiecza!

Najnowsze wpisy