Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Taniec wokół bezrobotnych Amerykanów

Taniec wokół bezrobotnych Amerykanów

Money.pl / 2009-01-09 17:11
Komentarze do wiadomości: Taniec wokół bezrobotnych Amerykanów.
Wyświetlaj:
warren buffet / 2009-01-10 23:27 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Wczoraj w gruzach legł zbudowany trzy lata temu przez FIFA Narodowy Stadion. Zanim Hamas przejął kontrolę na Strefą w 2006 roku, Palestyńczycy otrzymywali z Zachodu rekordowe wsparcie finansowe na rozwój.

Miliardy dolarów przekazały Stanów Zjednoczone, Unia Europejska i Japonia. Teraz trzeba będzie zainwestować kolejne miliardy, aby Strefa Gazy mogła wrócić do stanu sprzed bombardowań.
Romi / 2009-01-10 23:42 / portfel / Koci Tata
w stalowej to prad ma do 40% skiknąć
warren buffet / 2009-01-10 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

Miliardy dolarów przekazały Stanów Zjednoczone, Unia Europejska
i Japonia. Teraz trzeba będzie zainwestować kolejne miliardy,
aby Strefa Gazy mogła wrócić do stanu sprzed bombardowań.



Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia - z czego 792 miliony w krajach rozwijających się oraz 34 miliony w krajach uprzemysłowionych. 2 miliardy ludzi (czyli 1/3 populacji) nie dysponuje dostateczną ilością pożywienia. Gdyby zebrać wszystkich głodujących na świecie, zaludniliby cały kontynent, a liczba jego mieszkańców byłaby większa od ludności Ameryki Północnej i Europy Zachodniej razem wziętych.

Około 1,3 miliarda ludzi na świecie żyje za mniej niż 1 dolara dziennie

1,3 miliarda ludzi nie ma dostępu do czystej wody

Większość krajów zaliczanych do Trzeciego Świata, to byłe kolonie krajów europejskich.

Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem!

Obecne kraje rozwijające się nie cierpiały niegdyś głodu.

Biały człowiek zniszczył Afrykę, splądrował ją i ograbił, a co więcej czyni to nadal.

To nie brak żywności, ale nieracjonalna gospodarka żywnością oraz nieekonomiczna dieta mięsna są głównymi powodami głodu i niedożywienia

Wstrząsające jest to, iż 80 procent głodujących na świecie dzieci żyje w krajach, gdzie istnieje nadwyżka produkowanej żywności

Potrzeba około 12 hektarów ziemi, by wyżywić jedną osobę w ciągu roku mięsem, podczas gdy 1 hektar wyżywi jedną osobę produktami zbożowymi.

1. Z tego samego kawałka ziemi, można uzyskać pokarm sojowy dla 60 osób, lub zaledwie 2 osób spożywających pokarm mięsny.

2. Amerykańskie krowy każdego roku zjadają ilość pokarmu, którą można byłoby wyżywić wszystkich mieszkańców Indii oraz Chin (razem 2mld), czyli 1/3 ludzkości!

3. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ilość pokarmu roślinnego na świecie (w 90 proc. konsumowanego przez zwierzęta) wystarczyłaby na wyżywienie 17mld ludzi. Niezależne dane organizacji ekologicznych wskazują nawet na liczbę 27 mld...
bollullos / 2009-01-11 00:11 / portfel / Uznany Muł Pancerny
czytałeś "Cesarza"?
misiufr / 2009-01-10 23:47

Potrzeba około 12 hektarów ziemi, by wyżywić jedną osobę w ciągu roku mięsem

myslisz ze to prawda
warren buffet / 2009-01-10 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu

myslisz ze to prawda


oczywiscie ze nie. tylko potem kupuje 1 kg szynki i mam 0,90 kg wody i 0,05 szynki i 0,05 przypraw
misiufr / 2009-01-11 00:11
a kupujesz reszte swini bo jezeli nie to dla Twojego kilograma szynki trzeba zabic cala swinie i reszte wyrzucic
warren buffet / 2009-01-11 00:25 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiesz ze chodzi o populacje więc nie wmawiaj mi ze jak chce kilo szynki to reszta idzie do kosza
zeppelin / 2009-01-11 00:06 / Tysiącznik na forum
z tymi 12 ha to naganianie, generalnie to takie głupie gadanie i odstreczanie od miesa zwiększa liczbę ludzi biednych. inna sprawa, ze ciezko znosze widok swin wiezionych do rzeżni w wielkich tirach, wlasnie mialem dzisiaj taki widok po drodze na narty ... smutne to ale taka brutalna jest rzeczywistosc
zeppelin / 2009-01-10 23:50 / Tysiącznik na forum
totalna bzdura!!! chyba na pustynii
warren buffet / 2009-01-10 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ten świat długo nie pociągnie....kto w co wierzy, jak to powiem neutralnie. siła ktora świat zbudowała za to co robimy świat nam odbierze...
zeppelin / 2009-01-10 23:44 / Tysiącznik na forum
niby dlaczego miałby nie przetrwać? niesprawiedliwość rozumiana na nasz sposób zawsze była i będzie ale z głodem to najwyższy czas by było coś zrobić. niestety to najczęściej w krajach w których jest głód znajduje się jego przyczyna - na ogół wieloletnie bratobójcze walki, wojny domowe powodowane interesami wąskich grup ...
warren buffet / 2009-01-10 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kubica roz piep szy bolid i ma zaraz nowy. a za niego wykarmiono by jakies pewnie 200 000 osob w afryce skromnym ryżem
zeppelin / 2009-01-10 23:59 / Tysiącznik na forum
to zupelnie nie tak, z bolidu nie daloby sie zrobic ryzu ... nie tedy droga warren, to tak gdyby powiedziec, ze jak nie wydasz na piwo to z tego mozna by bylo wyzywic kogos tam ... jakby tak podejsc to cala gospodarka na swiecie by sie zalamala ...
warren buffet / 2009-01-11 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wporzo. tylko banki tracą miliardy, murzyn pompuje w usa miliardy a moze biliony dolarow.... nie raz na statkach zywnosc sie psuje, a bo nie ma atestu a bo celnicy cos tam....

a do zażegnania głodu wystarczy tak niewiele... ja nie mowie o wannie czy samochodzie... ja mowie o tym , co ja i ty masz duzo w lodówce, czasem wyrzucasz bo data waznosci nie ta...
Pooh / 2009-01-11 00:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

a do zażegnania głodu wystarczy tak niewiele...

Akurat... najpierw trzeba byłoby wyrżnąć lokalnych kacyków, którzy korzyści pomocowe zatrzymywaliby dla siebie - czyli - wojna. A potem nie wiadomo, kto by na miejsce takiego przyszedł...
bollullos / 2009-01-11 00:13 / portfel / Uznany Muł Pancerny
trafne... a i tzw. "dobrzy ludzie" też nie są bez winy... fundacje w takich Państwach to często ładny dom, ładny dżiip dostatnie życie... kumpel był parę lat w Paragwaju sporo opowiadał.
Pooh / 2009-01-11 00:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Dokładnie... Ludzka natura...
Komunizm w założeniach też ładnie wyglądał...
Ale tego czynnika nie uwzględniał...
Pzdr.Q
messer / 83.4.170.* / 2009-01-11 10:22
"ludzie mają naturalną skłonność by robić sobie dobrze"
bollullos / 2009-01-11 00:09 / portfel / Uznany Muł Pancerny
to co lepiej pozwolić na roznoszenie dowolnych chorób i epidemii przez skażoną żywność? chyba lepiej żeby się trochę przypadkowo czasem popsuło...
Pooh / 2009-01-10 23:48 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?

wieloletnie bratobójcze walki, wojny domowe powodowane interesami wąskich
grup ...

Otóż to. Warren chciałby chyba powszechnego rozdawnictwa / sorki, Warrenku, tak to odczytuję / - a potrzebna jest edukacja.
Pzdr.Q
warren buffet / 2009-01-10 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ale jak dla murzyna kapitalizm ma zaistniec. skoro on łowi glisdy w rzece.... tylko kiedys robił to dla rodziny. dziś dla "koncernu" który mu płaci dolara za dzień
Pooh / 2009-01-11 00:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Tak jak napisałem - edukacja i praca u podstaw. Tylko!
Reszta rozwiązań nie uwzględnia ludzkiej natury... Twój przykładowy Murzyn jako kapitalista będzie wyzyskiwał ziomków... Tak jest ten cały system / nie tylko w Afryce - wystarczy zerknąć do TV / skonstruowany i co gorsza, głoszony jako dobry...
TOMOK / 2009-01-10 23:39 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
spokoooo...
Pozdrawiam
warren buffet / 2009-01-10 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie spoko bo piwa nie bedzie...

pozdro
TOMOK / 2009-01-10 23:44 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
bedzie...spoko
Pozdrawiam
warren buffet / 2009-01-10 22:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
3000 USD to i tak drogo. W Detroit można znaleźć dom z trzema sypialniami za 500 USD (po
prawej). Agencja zastrzega jednak, że wnętrze wymaga sporych nakładów rzędu 15 000 USD.
Jedna jeszcze w 2007 r. ta sama nieruchomość kosztowała 72 000 USD!


czy nie warto czasem odwiedzić USA osobiscie ?
pawel_bxxx / 79.186.196.* / 2009-01-10 23:12
ale co to za domy? Kopniesz w ścianę i się przewróci. Widziałem ten artykuł w pb chyba. Syf kompletny. W tych domach murowany jest tylko komin reszta z patyków. Wartość nieruchomości równa się w tym przypadku cenie ziemi. Gdyby było takich domów koło siebie 100 to kupiłbym wszystkie i miałbym ładną działkę no i drewna do palenia na 5 lat.
warren buffet / 2009-01-10 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak tylko pewnie za 5-10 lat sprzedałbyś to co dzis kupiles i bylbys milionerem.
cdd / 79.186.196.* / 2009-01-10 23:41
Możliwe. Pieniądz z każdym dniem zyskuje na wartości. Za dana kwotę pieniędzy możemy kupić niektórych dóbr 2 razy więcej niż rok temu a dóbr akcyjnych z 10 razy więcej. Tak, złotówka urosła w stosunku do akcji niektórych firm 1000% w ciągu roku. Idąc tym tokiem myślenia trzeba dzisiaj trzeba sprzedawać pieniądze czyli kupować dobra trwałe, bo pieniądz nie będzie się umacniał w nieskończoność tym bardziej, że tymi papierkami w gruncie rzeczy można sobie tyłek podetrzeć a np. nieruchomość niezależnie jak ją ulica wycenia można zostawić dzieciom albo sprzedać za miliony w czasach kiedy pieniądz straci wartość.
Nie mówie, ze już, teraz, bo zgadzam się z Tobą, że ceny jeszcze spadną. Niemniej ja cały czas szukam.
warren buffet / 2009-01-10 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
słuszny post, wg mnie
zeppelin / 2009-01-10 23:10 / Tysiącznik na forum
jak dobrze poszukać to znajdą się i takie gdzie za to, że się je weźmie to dopłacą :P
nie popadajcie w paranoję ...
brak mieszkania może doskwierać ale żeby aż fatamorgana z tego powodu? :)))
warren buffet / 2009-01-10 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kupic 10 działek za psie grosze i sprzedac jak ameryka bedzie znow panem swiata ?
misiufr / 2009-01-10 23:22
a jak nie bedzie i stracisz i ktos na forum tylko napisze przeciez wiedzial ze ameryka byla w trendzie spadkowym nie lapie sie itd.
warren buffet / 2009-01-10 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jak nie będzie to sie bedziesz cieszył ze za psie grosze masz kawałek legendy
zeppelin / 2009-01-10 23:16 / Tysiącznik na forum
to prawie pewny biznes! :)) ale chce Ci się jechać do tej biedoty, która przestała nawet robić zakupy w Wall-Marcie? ;)))
warren buffet / 2009-01-10 23:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no wlasnie, nigdy nie bylem. moze flugo mnie poprowadzi :) wezme zaskorniaki i kupie 2 działki :D
warren buffet / 2009-01-10 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dziś rozmawiałem ze znajomą ze stalowej woli, pytała czy nie grozi mi zwolnienie, bo w stalowej ceny szybują za gaz ( bodajże ) a pracy coraz mniej...

w katowicach pracy pod dostatkiem, narazie
warren buffet / 2009-01-10 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wypożyczyłem sobie stos literatury wczoraj, od krachu do giełdy itp.... jeszcze tego nie przejrzałem a gdzie tam przeczytałem...

jednak tak rozmyślając, mam niedużo lat. forum sporo mnie nauczyło. wielu forumowiczów na ogromną wiedze, fajnie sie nią tutaj dzielą....

może zostało mi jakieś 50 lat życia, moze 40 a moze 60...

jednego jestem pewien. nigdy w życiu na podstawie mojej ( najpierw ) edukacji książkowej a potem doświadczeniowej, nie wdetpe w żadną bańke spekulacyjną ( jak o niej bedzie głośno, i mowa ze to musi rosnac )....która by mnie wiązała albo
a) ogromnym majątkiem ( wóz albo przewóz )
b) ogromnym strumieniem czasu


bańka tulipanów, upadła
bańka dot comów upadła
bańka nieruchomości ( 5 min temu jeszcze były głosy u mnie w pracy że naganiam na spadki, to nie może spaść bo to jest dobro luxusowe, deficytowe bla bla bla )
bańka akcyjna - padła
bańka wiecznej hossy - padła
bańka wiecznych kredytów - padła

nigdy w życiu nie wdepne w coś, o czym jest głośno, o czym rozgłasza ulica, media, co jest modne.... 5 lat na giełdzie mnie tego nauczyły ( jasia ) i jako stary jan umre z tymi zasadami....

za to dziękuje forum i giełdzie.
wuj leon / 2009-01-10 23:58 / portfel / Bywalec forum
to jak to wszystko już wiesz, to tu masz zgrabnie opisaną następną bańkę:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=17007&w=88771180&a=88771180
GrzechO / 2009-01-10 22:59 / Bywalec forum
spoko już Oni wiedzą jak Cię w odpowiedni kanał wpuścić....
patternn / 89.76.78.* / 2009-01-10 23:13
to fakt, łory uwaza sie za jakiegos guru forumowego , a zalosne sa te jego wywodu
warren buffet / 2009-01-10 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
masz kredyt we frankach, wiec wspolczuje i gratuluje zakupu mieszkania.

ja nie mam.
patternn / 89.76.78.* / 2009-01-11 00:08
widze , ze chciaaalbys zeby ludki co kredyty pobrali potracili domy / mieszkania (to twoj ulubiony temat)
bylbys najszczesliwszym, zawistnym, skurrrwwiialym polaczkiem
wyszlo szydlo z worka
zeppelin / 2009-01-10 23:35 / Tysiącznik na forum
warren, wrzuć na luz ;) gość nie potrafi się nawet zalogować i zakompleksiony po uszy, nic mu nie poradzisz ;)
warren buffet / 2009-01-10 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ropa, lol
inwestor1975 / 2009-01-10 22:41 / Tysiącznik na forum
ja tam nie mamczasu narazie deptać
pracy duzo :)
a ty nie chciałeś
warren buffet / 2009-01-10 22:51 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie powiedzialem ze nie chce, czasem mnie 12h w doma nie ma ; /
inwestor1975 / 2009-01-10 23:12 / Tysiącznik na forum
to nie pracuj tam
zmieni prace na lepsza :)
styczeń/luty do lifa sie przejade
warren buffet / 2009-01-10 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak tez słyszałem ;-) daj znac
inwestor1975 / 2009-01-10 22:17 / Tysiącznik na forum
szwagier mojego kolegi kredycik ma !
oczywiscie w frankach i brany w lipcu
sumka nie mała 800K
teraz to juz chyba ponad bania !
warren buffet / 2009-01-10 22:23 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
200 zł w tą czy w tą =)

"k"
warren buffet / 2009-01-10 22:24 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ps. porozmawiaj z nim. zapytaj go co wtedy czuł. mnie to ciekawi. adrenaline ? radość ? niepokoj ? dlaczego tak uczynił ? czemu teraz akcji nie chce kupic ? czemu kupić chciał \ kupił w kwietniu 2007 ?

psychologia jest cudowna, to jest n************* zawód na świecie
inwestor1975 / 2009-01-10 22:27 / Tysiącznik na forum
tego co brał osobiście nie znam
ale z tym kolegą rozmawiałem jak miał brac
mówiłem ze duzo i...
ale on ze szwgier ma niezła pracke 10k na reke
ale ostatnio cos mówił ze cos w pracy słabo(u szwagra)
warren buffet / 2009-01-10 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
teraz to lepiej naprawde jak można czegoś zyczyc - to zdrowia i pracy
inwestor1975 / 2009-01-10 22:11 / Tysiącznik na forum
coś o nocy
http://www.wrzuta.pl/audio/nUg3IT2Yp8/tadeusz_nalepa_dzem_-_noc_jak_owoc
pklark / 2009-01-10 21:12 / portfel / -
Ceny nieruchomości NAPRAWDE spadły-dziś widziałem w agencji nier.- nowowybudowany dom (naprawde ładny)134mkw użytkowej na działce 800 mkw -wewnątrz do wykonczenia ,z zewnątrz wykonczony ( z na oko z nieżłych materiałów) -8 km od Zielonej Góry z dobrym dojazdem........cena 299 kpln spadła z 350 kpln......kupujący zwolniony z prowizji dla agencji .......jak bedziesz kupował to pewnie jeszcze z 10-15% zejdą.......a jeszcze niedawno takie domy to u nas w okolicach 500 k chcieli..........zaczyna się RAJ dla tych co nie mają kredytu i troche grosza mają......
warren buffet / 2009-01-10 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
trąbie o tym już od tamtych wakacji.....

ale żeby było ciekawiej. wpis: 10.01.2009 rok.

ceny mieszkań spadną jeszcze ponad 30%... wielka płyta nie będzie więcej wart jak 150 000 zł polskich nowych za 75m KW

była 400 000 a w warszawie pewnie z 600 000. absurd.
warren buffet / 2009-01-10 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kredyciki na 70 lat... brawo polacy,

Niech narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój ... honor... mają
Zielarz / 2009-01-10 20:36 / Uparty Gracz Giełdowy
widze ze potrzeba na forum jakiejs pozytywnej energii ;)
http://pl.youtube.com/watch?v=eMwn_hnoS5Y&feature=related
bollullos / 2009-01-10 20:23 / portfel / Uznany Muł Pancerny
specjalnie dla Tomoka:
Noc
jak każda inna noc
jak każda inna noc
Przychodzisz do mnie
siadasz pod oknem
oddychasz spokojnie
i zdejmujesz spodnie

Noc
jak każda inna noc
jak każda inna noc
Podnosisz rękę
palcem dłubiesz sobie w oku
masz taką kwaśną minę
jak każda z was o tej porze roku
każda z was o tej porze roku
TOMOK / 2009-01-10 20:40 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
thanks...ale dziś jestem tu :-)
http://www.youtube.com/watch?v=TaHMG_SvUkw
Pozdrawiam
zbig$ / 2009-01-10 20:04 / Uznany gracz - weteran 93/94
2009-01-10 18:42:26 | anonim_03 [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Akcje ludzie kupowali za pieniądze które mieli, a nieruchomości za kredyt, który
będą spłacać przez 30 lat. Rata w CHF oczywiście jest niska, ale nie pokrywa ona
nawet częstki przyrostu kredytu. Od lipca wartość kredytu zwiększyła się o 35%
----------------
wartosc wyrazona w pln, jednak we frankach stale sie zmniejsza w miare spłaty rat...
dzis zwiekszyłą sie 35%, pol roku byla 50% mniejsza, i tzk bedzie sie wahało ..
dla człowieka wazne ile rata w danym miesiacu wynosi, a nie jaka jest spekulacyjna wartosc...
no chyba ze chce splacic czy przewalutowac...))
zbig$ / 2009-01-10 19:48 / Uznany gracz - weteran 93/94
Rosja i UE podpisały porozumienie ws. tranzytu gazu
PAP
Rosja i Unia Europejska podpisały protokół o powołaniu komisji, która będzie kontrolować tranzyt rosyjskiego gazu do UE przez terytorium Ukrainy - poinformował premier Rosji Władimir Putin po rozmowach z premierem Czech Mirkiem Topolankiem w Nowo-Ogariowie koło Moskwy.
-------------
zauwazyliscie niezgodnosc tytułu i tresci, prawie ze sprzecznosć?
w tyt. jest o tranzycie, a w tresci o komisji ds tranzytu a to co innego chyba?
co za dezinformacja...
TOMOK / 2009-01-10 19:30 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć....soory za wczoraj...Musical mnie rozkręcił :-)
Pozdrawiam
zeppelin / 2009-01-10 19:05 / Tysiącznik na forum
Wiem, że to niepopularne ale co sądzicie o kupowaniu akcji? Skłaniam się do tego żeby zacząć kupować. Moje twierdzenie opieram na tym, że jak będzie totalny krach światowy to na pewno na tym stracę, ale jeśli jest szansa na wyjście z bieżącej zawieruchy to akcje trzeba kupić w tym roku. Myślę kupować systematycznie niezbyt duże pakiety akcji spółek, które same je skupują (może coś wiedzą o sobie), które mają bardzo niskie C/WK i C/Z. I nie mam zamiaru sprzedawać ze stratą ... cięcie strat nie wchodzi w grę ;)
zbig$ / 2009-01-10 19:54 / Uznany gracz - weteran 93/94
teraz poogladałem spolki, wiekszosc zaliczyła klasyczna besse, spadki o 90%, niektóre wieksze nawet...rekordzista skt - 99% !! - nie wiem czy cos wiecej spadlo?
trzeba sie zastanowic, ktore ostoja sie w kryzysie i ktore prowadza stabilna dzialalnosc i te kupowac...powoli i kontrolowac kurs, najlepiej te z wytworzoną bazą...
bo powoli juz sie wybijaja niektore, jak polna , csg, ponar, i in.

Natomiast na wypadek WOśK (woelki ogólno-swiatowy krach) musisz miec troche gotowki, ktorą trzeba wydac na zapasy i materialy potrzebne do przezycia, ew. ucieczkę itd.
tak wiec nie pakuj sie za 100% w najbl. czasie do wyjasnienia syt....))
zeppelin / 2009-01-10 23:19 / Tysiącznik na forum
Co do gotówki na czas kryzysu to zgadzam się z Tobą w 100% - taką trzeba mieć zawsze. Zawsze trzeba też myśleć co się stanie jak się straci pracę pomimo, że ma sie nawet bardzo ciepłą posadę. Przyznam się jeszcze, że na czas totalnego bałaganu mam parę ha dobrej, ornej, ziemi i jakby co to zostanę na jakiś czas samowystarczalnym rolnikiem. Póki jednak świecą światła wielkiego miasta nie ma co dawać za wygraną ;)
najcz / 2009-01-10 19:40 / Tysiącznik na forum
20% w akcjach,,ale trzeba uważać aby to co się kupuje przetrwało do hossy.
kurka_wolna / 83.6.220.* / 2009-01-10 19:17
czy ja wiem...wydaje mi się że i teraz będzie można dużo stracić/.....rynek jest rozchwiany a S&P na minimum. lepiej zrobić lokatę na 3 m-ce 1/2 roku i poczekać....od razu hossy nie będzie.
zbig$ / 2009-01-10 19:55 / Uznany gracz - weteran 93/94
na niekt. spolkach moglo juz byc najtaniej...
styropian / 2009-01-10 19:13 / Tysiącznik na forum
Ja osobiście kupowałem, kupuje i będę kupował, ale z głową. W tej chwili mam nieco kolo 15% w akcjach. Nie uśredniam w dół. Nie składam zleceń/nie podejmuje decyzji podczas sesji. W najbliższym czasie chciałbym zakupić PKOBP ~ 25 zł i PKN ~20 zł :)

Wypij mleczko, a śmietankę zostaw innym.
zeppelin / 2009-01-10 23:22 / Tysiącznik na forum
zgadzam się z Tobą, też nie składam zleceń w czasie sesji ... jak inwestuje się na długi termin to wahania kursu w czasie sesji nie mają znaczenia ...
kurka_wolna / 83.6.220.* / 2009-01-10 19:21
hihihi....za takie ceny to i każdy by kupił.....ja dołożę KGHM za 20, Lotos za 8.- / mam sentyment/......myślę że jeszcze w tym roku doczekamy się takich cen..
styropian / 2009-01-10 19:28 / Tysiącznik na forum
no więc właśnie mówię, kupować ale z głową :) Po upatrzonych cenach, nie spieszyć się. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość:)
Zielarz / 2009-01-10 18:45 / Uparty Gracz Giełdowy
w temacie orkiestra (natchnal mnie jeden z anonimowych kometarzy jakis czas temu na money):
na wstepie oznajmiam ze osobiscie uwazam ze orkiestra jest ok, pomaganie dzieciom jest ok. Branie kasy za koncert ktory powazniejsi artyci graja za darmoche nie jest ok
ALE
Orkiestra kupuje sprzet. Sprzet trafia do szpitali ale czyj on wlasciwie bedzie ? Bo jezeli szpitali to w sytuacji kiedy szpiale beda prywatyzowane co miejmy nadziej kiedys raz i ostatecznie i calkowicie nastapi to ten sprzet podarowany za darmo ...
zbig$ / 2009-01-10 19:57 / Uznany gracz - weteran 93/94
dostaną go kolesie z PO, które przejmą szpitale za złotówkę, a ciemny naród płaci ujęty za naiwne serca...
a owsiak bije kase..)))
flugo / 2009-01-10 18:57 / portfel / Dziecko hossy
dobrą muzę wrzucasz na forum
Bo jezeli szpitali to w sytuacji kiedy
szpiale beda prywatyzowane co miejmy nadziej kiedys raz i
ostatecznie i calkowicie nastapi to ten sprzet podarowany za darmo ...

nie wiem czy oglądasz serialo Dr House- tam pani dyrektor zajmuje się głównie spotkaniami z darczyńcami, fundatorami sprzętu, kasy dla szpitala(akademickiego w sumie)
Zielarz / 2009-01-10 19:15 / Uparty Gracz Giełdowy
nie mam tv :) jak sprzet bedzie to nawet w prywatnych rekach najprawdopodobniej bedzie pomagal dzieciom i to jest jak najbardziej pozytywne ale moze sie okazac ze ktos tu robi gest dobrej woli a ktos tu na tym trzepie kase.
zbig$ / 2009-01-10 19:58 / Uznany gracz - weteran 93/94
no właśnie...))
flugo / 2009-01-10 19:33 / portfel / Dziecko hossy

nie mam tv

telewizja kłamie
telewizja mnie nie złamie
zbig$ / 2009-01-10 19:59 / Uznany gracz - weteran 93/94
pamiętacie te napisy na murach w stanie wojennym??...)))

a dziś wszyscy wierzą w TV bardziej jak w Boga...
totalna klęska tego narodu...
styropian / 2009-01-10 18:51 / Tysiącznik na forum
Głupoty opowiadasz. Wszystko zależy od umowy między Fundacją, a placówką zdrowia. I nie pisz mi tutaj o prywatyzacji, bo wczesniej szpitale muszą zostać skomercjalizowane, a część polityków nie odróżnia niestety tych dwóch pojęć.
Zielarz / 2009-01-10 19:12 / Uparty Gracz Giełdowy
no wiec wlasnie zalezy od umowy z fundacja a ja na przyklad jej nie znam i wlasnie pytalem czyja wlasnoscia bedzie sprzet ...
Znasz ta umowe ? czytaj ze zrozumieniem.
anonim_03 / 2009-01-10 18:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Narodowy Bank Polski ogłosił wczoraj, że przedterminowo wykupi od banków komercyjnych dziesięcioletnie obligacje, które wyemitował w 2002 r.

==
czyli NBP zareagował na apel prezesów PKO i Pekao.
ale złotówkę to raczej osłabi.
Hades / 2009-01-10 17:36 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
W USA można już kupić domy za 1000 dolarów pb.pl

Amerykański rynek nieruchomości upadł już tak nisko, że można przebierać w domach za 1000 USD – donosi CNNMoney.com. Wszystko przez niewypłacalność ich byłych właścicieli...
3000 USD to i tak drogo. W Detroit można znaleźć dom z trzema sypialniami za 500 USD (po prawej). Agencja zastrzega jednak, że wnętrze wymaga sporych nakładów rzędu 15 000 USD. Jedna jeszcze w 2007 r. ta sama nieruchomość kosztowała 72 000 USD!
---------------
tym którzy brali w Polsce kredyty na 300 000 ciśnienie niedługo ostro poskoczy !
zbig$ / 2009-01-10 18:26 / Uznany gracz - weteran 93/94
na 300 to nic, a jak na 500?
zeppelin / 2009-01-10 18:33 / Tysiącznik na forum
nie przesadzajcie proszę i nie podbijajcie kwoty, ludzie biorą po parę baniek kredytów i dają radę a jak ktoś jest sierota to nie może spłacić lodówki za 1500 zł.
zbig$ / 2009-01-10 18:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale chyba na firme a nie na pensje pracownika najemnego???
zeppelin / 2009-01-10 18:20 / Tysiącznik na forum
Czemu komuś ma skakać ciśnienie? Oprocentowanie kredytów spadło, oprocetnowanie kredytów w CHF wynosi obecnie niewiele ponad 2%, raty kredytów pomimo osłabienia złotego zmniejszyły się. Jak ktoś kupował mieszkanie dla siebie to ma to gdzieś na ile jest wyceniane, interesuje go ile spłaca miesięcznie. Jeśli natomiast ktoś kupił mieszkanie na wynajem to również jest w korzystnej sytuacji, ceny wynajmu w ostatnim roku wyjątkowo wzrosły a raty kredytu zmalały. Nie wszyscy interesują się wirtualną wartością swoich nieruchomości. Jeśli ktoś kupił mieszkanie po najwyższych cenach dla spekulacji to d...a z niego nie spekulant ale i tak ma więcej szczęścia niż Ci, którzy kupowali akcje w szczycie hossy. Wiele spółek ma teraz kurs akcji wynoszący poniżej 10% wartości ze szczytów. Straty z nieruchomości to drobiazg w porównaniu z tymi, które Kowalscy ponieśli na giełdzie.
styropian / 2009-01-10 18:56 / Tysiącznik na forum
a co według Ciebie będzie w przypadku, gdy wartość nieruchomości znacznie spadnie poniżej wartość kredytu hipotecznego? Kredyt wzrośnie, czy spadnie?

Ja na ten przykład nie rozumiem jak można brać kredyt na 30 lat. Przecież to dokłada się kilkarazy cenę nieruchomości. Kupując mieszkanie w bloku na raty za 300 tys. poza ratą kwartalną, trzeba opłacić czynsz, opłaty etc. Przecież nie wiadomo co będzie za 5 lat, a co dopiero za 30. A co gdy wynajdą super wytrzymałą cegłę, która będzie znacznie tańsza? Ja już wolę dom z bali za 200tys. zamiast mieszkanie w bloku za 300.
anonim_03 / 2009-01-10 18:42 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Akcje ludzie kupowali za pieniądze które mieli, a nieruchomości za kredyt, który będą spłacać przez 30 lat. Rata w CHF oczywiście jest niska, ale nie pokrywa ona nawet częstki przyrostu kredytu. Od lipca wartość kredytu zwiększyła się o 35%
zeppelin / 2009-01-10 18:56 / Tysiącznik na forum
Tylko, ze większość kredytobiorców nie kupowała mieszkań akurat w lipcu. Jeżeli ktoś spłaca kredyt w złotówkach to co roku musi spłacić o 5% wartości nieruchomości więcej niz ktoś, kto spłaca we franku. Od lipca tak ale przez ostatni rok zmiana wynosi 22 % a przez dwa lata tylko 9% czyli w rozrachunku dwuletnim droższe okazuje się mieszkanie kupione w zł. Co nie zmienia faktu, że wiele osób kupiło mieszkanie, spłaca je i żyje szczęsliwa. 12 lat temu miałe kredyt mieszkaniowy zaciągnięty na ok 15% wartości mieszkania na okres 25 lat. Oprocentowanie wahało się wówczas w granicach 20-22% ale przewidywano, że spadnie do 8%. Gdzieś po dwóch, trzech latach oprocentowanie wynosiło 24%. To były wysokie odsetki dające w kość kredytobiorcom ...
anonim_03 / 2009-01-10 19:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w lipcu była ogromna fala przewalutowań na chf.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy