Forum Forum finansoweInne

Te zmiany już teraz uziemiły rodzinę na swoim

Te zmiany już teraz uziemiły rodzinę na swoim

Wyświetlaj:
polak1 / 80.241.130.* / 2012-04-18 18:16
Następny plan Rządowy to " Rodzina pod Mostem " Mieszkania za free w kartonach ! Dziękujemy i napewno nie będziemy produkować nowych murzynów do roboty. Kupimy sobie mieszkania po całej Europie zachodniej w tej samej cenie jak będziemy chcieli.
Najśmieszniejsze jest to że cena cementu jest wszędzie taka sama, ale cena za metr z du.py albo z kosmosu. TaK nas wystawiliście do wiatru, co by wam PKB podnieść. Dziękujemy.
OKO ZA OKO / 87.113.83.* / 2011-08-15 22:01
Zyje z moja Dziewczyna juz 9 lat razem bez slubu, kupilismy mieszkanie w zwyklym kredycie, bo do "RODZINA NA SWOIM" sie nie kwalifikujemy,
Kwalifikuja sie tylko KATOLICKIE I PRAWOSLAWNE MALZENSTWA, uwazam ten program za rasistowski, i dyskryminujacy mlodych ludzi.
Niewezme ani groasz od tego zapchlonego kraju wiec wsadzcie se ten program w D*PE, JAK WY MI TAK JA WAM ZROBIE
kredycikowy / 91.222.69.* / 2011-08-16 09:08
Nie przesadzaj, ślub cywilny wystarczy żeby dostać rodzinę na swoim. Żadna religia tu nie gra roli.
Ale uważam, że nie powinno być czegoś takiego, państwo jak chce dopłacać do kredytów, to do wszystkich.
Janosik21 / 91.66.185.* / 2011-08-15 20:31
Czym wy sie martwicie PO tej POlityce i tylu cudach wyjedzie tyle młodych w sile wieku produkcyjnych ze PO nich mieszkan bedzie bez liku i za POłdarmo.Zostana sami emeryci ktorych bedzie coraz mniej co jest rzecza całkiem normalna.A wiec bedziecie mogli POkupywac za POłdarmo i PO nich .Tyle o przyszłosci mniejszosci narodowej n a zachodnich i wschodnich rubirzach mocarst srodkowego eurolandu.Wybierajcie tak dalej a napewno bedziecie mieli z wygnania gdzie wracac.
marynarz098 / 2011-08-14 13:15 / Tysiącznik na forum
Doplaty do mieszkan, doplaty dla nie ubezpieczonych powodzian i tym podobnej ferajny .....socjalizm????
tesa1959 / 2011-08-14 13:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jakie dopłaty do mieszkań? Chyba, że deweloperom, bo kredyt z dopłatą bywa bardzo często droższy niż promocyjny hipoteczny w bankach.
zby79 / 2011-08-14 13:35 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Myślę, że każdy by wolał, żeby zarobki w Polsce były na tyle wysokie, żeby każdego było stać na zakup mieszkania bez dopłat. Ale biorąc pod uwagę sytuację w Polsce, gdzie ceny mieszkań są horrendalnie wysokie a zarobki śmiesznie małe jak Polska ma doprowadzić chociażby do prostej zastępowalności pokoleń?
marynarz098 / 2011-08-14 13:45 / Tysiącznik na forum
Nie mam pojecia, problem z tym ze taka forma doplat i zadluza kredytobiorcow, ktorych nie koniecznie stac i budzet panstwa(tak mysle)ktorego napewno nie stac.....ale i tak najbardziej zlosci mnie traktowanie ludzi ktorzy placa ubezpieczenia od kataklizmow, tak jak tych co nie placa.....i wolaja daj, daj, daj, daj,
zby79 / 2011-08-14 13:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dopłaty są do odsetek, więc nie jest to tak duże obciążenie (nie spłacany jest kredyt tylko połowa odsetek). Myślę, że gdyby wreszcie zrobić porządek z nietykalnymi (np. PKP, KRUS itd) to budżet by na tym dużo bardziej skorzystał. Nie przeszkadza mi płacenie zapomóg dla poszkodowanych. Mnie przeszkadza nierówne traktowanie. Czyli byłeś idiotą i ubezpieczyłeś się prywatnie? Nie dostaniesz zapomogi. Nie byłeś ubezpieczony to dostajesz. To jest karanie zapobiegliwych. Zresztą rząd powinien pilnować, by wypłaty ubezpieczycieli prywatnych były uczciwe.
marynarz098 / 2011-08-14 14:04 / Tysiącznik na forum
I tu sie zgadzam, rzad powinien dopilnowac ubezpieczycieli, albo ubezpieczony powinien sie zainteresowac ktory ubezpieczajacy ma najwyzsza wyplacalnosc, a nie leciec do najtanszego......mam ubezpieczenie na dom, od wszystkiego, wlacznie z ubezpieczeniem furmanki i dzieciaka jak cos narozrabia,i co tam sobie mozna wymarzyc...chyba nawet prawnika tam mam.......to naprawde nie sa duze kwoty.......a ubezpieczyciel wypalca co mozna sprawdzic googlajac....ale to nie reklama.
tesa1959 / 2011-08-14 14:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Najtrudniej uzyskać cokolwiek z PZU i tam chyba tylko opłaca się ubezpieczyć samochód na OC, bo już AC - mam wątpliwości.
k aczordonald / 92.20.23.* / 2011-08-14 16:44
ubezpieczenia to jeden wielki kant.Kolega placi ubezpieczenie samochodu w UK od 8 lat.W tym czasie ubezpieczyciel zainkasowal od niego blisko 7000 GBP.
Teraz mial stluczke, za ktora ubezpieczyciel zaplacil 1500 GBP.
Caly kosz poniesie kumpel.podniesiono mu ubezpieczenie o 300 GBP na nastepny rok, i stracil znizki.
tesa1959 / 2011-08-14 16:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
To, że to wielki kant, to wiem sama, bo sama miałam stłuczkę za którą mój ubezpieczyciel zapłacił 1500 zł, a mnie podniósł
składkę o 400 zł (trochę zniżek mi zostało). Dlatego obowiązkowe OC należy płacić tam, gdzie są najmniejsze składki, a najniższe są chyba w tym nieszczęsnym PZU. Natomiast AC nie ma sensu w ogóle płacić, chyba że ma się luksusowe auto.
poilejabłka? / 91.43.31.* / 2011-08-14 13:27
placimy rządowi podatki, a on najpierw wsadza sobie je do wlasnych kieszeni a potem decyduje kto ile dostanie i za co ... najpierw daje swoim rychom, a potem tym dzieki ktorym zwiekszy swoje szanse w wyborach. ale ale. sa rozne fundusze np drogowy, demograficzny ( które obecny rząd ograbił łatając dziure budżetową ). sa tez fundusze od katastof ( np rodziny ofiar Casy i 10 kwietnia z takich oto funduszy otrzymuja pieniadze). powodze, susza, huragany - na to 'powiny' byc pieniadze! bo na to tak naprawde łoży kazdy polak. to nie jest akurat socjalizm. placisz podatki i chcesz sie czuc bezpiecznie w swoim kraju. kwestia czy takie fundusze sa albo czy nie sa puste jest zupelnie inna. to tez nie jest socjalizm tylko ZŁODZIEJSTWO!
marynarz098 / 2011-08-14 13:57 / Tysiącznik na forum

najpierw daje swoim rychom, a potem tym dzieki
ktorym zwiekszy swoje szanse w wyborach.



dodac mozna ze to nasze kulturowe dziedzitwo takie zachowania i dbalosc o budzet panstwa:

Oto bohaterowie przypowieści: Mariola M., czyli Prezeska, Sebastian R., dalej zwany Doradcą, Marcin G., dla uproszczenia Prezes, oraz postaci z drugiego planu, czyli Handlowiec i Prokurentka. W tle zaś ministrowie dwóch resortów, prokuratorzy i kontrolerzy z NIK. No i oczywiście publiczność, czyli łódzcy samorządowcy, działacze gospodarczy, ludzie biznesu.

Spółka Skarbu Państwa Textilimpex kiedyś, zgodnie z nazwą, handlowała tekstyliami, dzisiaj czym się da. Dotychczas nie została sprywatyzowana, chociaż bez wątpienia nie można jej zaliczyć do sreber rodowych Rzeczpospolitej. A kiedy niedawno, działając od siebie niezależnie, łódzka delegatura NIK i prokuratura trafiły w tej spółce na trop afery, zagotowało się nie tylko w Łodzi, ale i w stolicy. Afera, chociaż gospodarcza, miała bowiem polityczne tło. Prezeska spółki (teraz już była, z licznymi zarzutami) była z rozdania Ministerstwa Skarbu z czasów PiS, jej następca Prezes (obecny, z jednym zarzutem) z nadania PO.

12 lat, 18 firm, piękna kariera
Prezeskę dla Textilimpeksu wymyślił Doradca. Później jako jedyny spośród tych, którym prokuratura postawiła zarzuty, trafił na kilka miesięcy do aresztu, teraz na wolności czeka na proces. Miał 16 lat, kiedy w połowie lat 80. wstąpił do KPN, działał w opozycji. W latach 90. otaczał go nimb człowieka związanego ze służbami specjalnymi III RP. W Łodzi stał się znany jako lokalny działacz gospodarczy, pracownik specjalnej strefy ekonomicznej i członek władz fundacji Projekt Łódź (monitorującej samorządowe inicjatywy biznesowe).

Pod koniec rządów PiS w 2007 r. Doradca postanowił, jak mówi, przeciwdziałać malwersacjom, chwycił za telefon, umówił się z wiceministrem skarbu Pawłem Szałamachą (znali się wcześniej) i podczas spotkania zaproponował zmianę w zarządach dwóch łódzkich spółek: Textilimpeksu i Famedu (dzisiaj już sprywatyzowanego). Nie przyszedł z pustymi rękami, podał bowiem nazwiska osób, które zasługują na stołki szefów, w tym Prezeski.

– Znałem ją wcześniej – mówi. – Miała piękną drogę zawodową i wykształcenie ekonomiczne. Najwyraźniej znał jakąś inną Prezeskę niż ówczesny szef Textilimpeksu Stanisław Dybilas (powołany jeszcze za AWS), który tak ocenia swoją następczynię: – Przez poprzednie 12 lat pracowała bodajże w 18 firmach, z czego najdłużej jako urzędniczka w transporcie mleczarskim.

polecam:

http://www.polityka.pl/kraj/1518050,1,dziwne-interesy-textilimpeksu.read
heniek14 / 83.238.126.* / 2011-08-15 07:58
I znowu ten PiS.
marynarz098 / 2011-08-14 13:55 / Tysiącznik na forum
masz racje........zgoda o podatkach i bezpieczenstwie, i wiem ze tak jak piszesz bylo by idealnie, ale nie zyjemy w idealnym swiecie, a juz napewno nie z idealnymi politykami.......


powodze, susza, huragany - na to 'powiny' byc pieniadze! bo na to
tak naprawde łoży kazdy polak. to nie jest akurat socjalizm. placisz podatki i chcesz
sie czuc bezpiecznie w swoim kraju.


wolabym by podatki byly na edukacjie i sluzbe zrowia, i mon.....a powodzie itp. a od czego sa ubezpieczenia.......i wkurza mnie czeste traktowanie ubezpieczonych na rowni z nieubezpieczonymi, tylko dlatego ze staja prze kamera w towarzystwie towarzysza premiera i placza......jesli tak ma wygladac bezpieczenstwo kraju, to niech tez placa za rozbite nieubezpieczone samochody, tez rocznie ich troszke bijemy.
tesa1959 / 2011-08-14 14:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

i wkurza mnie czeste traktowanie
ubezpieczonych na rowni z nieubezpieczonymi,

Tak, tylko tu trzeba odróżnić tych, co stać na ubezpieczenie od tych, których na to nie stać, bo i tak nie mają co do garnka włożyć.
marynarz098 / 2011-08-14 14:58 / Tysiącznik na forum
tak to mozna wszyswtkich dzielic na dobrych i zlych, biednych i bogatych....a ponoc konstytucja mowi ze wszyscy sa rowni????

...ale nie jestem pewien czy w naszej tak jest.....

bo u nas gornicy, emeryci, zwiaskowcy solidarnosci, piguly i lekarze, nauczyciele,rolnicy, politycy, zlodzieje maja lepiej niz ci co sobie radza i z sytemem wonego rynku, i drogim frankiem i ubezpieczycielami.....no tak sa sami sobie winni....najlepiej na garnuszku panstwa-daj, daj, daj, daj, daj, daj,
tesa1959 / 2011-08-14 15:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zamień się ze mną, będziesz miał super. Będziesz mógł mieć dwa miesiące wakacji, ferie, wszelkie przywileje i.......uczniów z ich roszczeniowo nastawionymi rodzicami, kuratorium sprawdzające Twoje osiągnięcia, obowiązek pisania programów dla różnych stopni rozwoju uczniów i realizowanie go na lekcji, kupę zeszytów do sprawdzania, sprawdzianów, kartkówek i tłumaczenia się, dlaczego uczeń nie dostał lepszej oceny. A to wszystko za 25% Twojej pensji...
marynarz098 / 2011-08-14 15:51 / Tysiącznik na forum
za 25%.......ok nauczyciele wykresleni....oficjalnie.....ale wiesz apropo tych procentow....ja to co innego ja zyje z platformy;-)
tesa1959 / 2011-08-14 15:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
I jeszcze jedno: zapamiętaj!!! Wszędzie dobrze, gdzie NAS nie ma!!!
tesa1959 / 2011-08-14 15:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja mogę na niej sprzątać. Właśnie szukałam w internecie pracy konkursowej mojego syna, która wygrała i dzięki niej był posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży w 2008r. - temat„Twoje wystąpienie poselskie w sprawie dla Ciebie najważniejszej” . Pisał o nauczycielach, o ich pracy, a były to jego obserwacje, odczucia dziecka nauczyciela. Nic mu nie podpowiadałam. Nie znalazłam, ale może on ma kopię, to Ci kiedyś przedstawię punkt widzenia z pozycji dzieci nauczycieli.
LekarzPsycholaJarka / 89.187.248.* / 2011-08-14 13:10
... cen mieszkań uchwalając tę ustawę - zresztą, za która pisokomuchy niezłą kasiorę od developerów wzięli.

Za złodziejsko lewackich rządów z powodu również tej ustawy wyjechało najwięcej Polaków - za to jarek łącznie z lesiem powinni wisieć na gałęziach tak jak liście!!!
wojsik / 212.49.51.* / 2011-08-14 12:40
Obawiam się że likwidacja tego programu może doprowadzić do przegrania przez PO najbliższych wyborów i utratę władzy
LekarzPsycholaJarka / 89.187.248.* / 2011-08-14 13:12
hehe, brednie.

Ceny mieszkań lecą w dół. Już widać efekty uwalenia tej chorej piso-złodziejsko-lewackiej ustawy, kupionej od pisokomuchów za srebrniki przez developerów. :)
zby79 / 2011-08-14 12:38 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz rząd Tuska wprowadzi 2 nowe programy. Rodzina na swoim w Londynie oraz rodzina na swoim w Berlinie. W ramach programów nastąpi podniesienie podatków a co za tym idzie większości cen. By żyło się lepiej. Wszystkim za granicą.
LekarzPsycholaJarka / 89.187.248.* / 2011-08-14 13:14
Najwięcej Polaków uciekło z kraju przed rządami piso-lewaków. Również dzięki takich chorym ustawom.

Ale nie martw się.

Już jesienią zamiast liści
na gałęziach wisieć będą pisokomuniści.

Tak zapłacimy tym pisolewackim s********* i jarkowi za ich lewackie rządy. Sam się zgłoszę, żeby osobiście powiesić jarka ale kolejka chętnych może być znaczna. :)
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - tesa1959, zby79.]
Janosik 21 / 91.66.185.* / 2011-08-15 21:57
a ja bym wieszał najpierw takich Po ciemnionych jak ty i POtem reszte POciemnoty a jak zostanie gałezi to innych wrogow Polski i Polakow!!Bo widze przez swoją głupote to do nich nalezysz!!
zby79 / 2011-08-14 13:19 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Lecz się człowieku. Wzywanie do mordowania ludzi? Czekam na interwencję Sikorskiego. Podobno często na necie siedzi.
LekarzPsycholaJarka / 89.187.248.* / 2011-08-14 13:21
Trzeba dokończyć to co powiedział Pan Minister Sikorski.

Inaczej w Polsce nigdy nie skończy się lewactwo.
emeryt HB / 89.74.70.* / 2011-08-14 12:00
Przecież właśnie oto chodziło rządowi, ostatecznie zlikwidować ten program i zrobia to tylko zaraz po wyborach pod pretekstem oszczędności.
benio 21 / 69.160.84.* / 2011-08-14 10:44
przyszło PO i wygasza program RnS.... Widać jak im zależy na młodych
cht / 89.74.199.* / 2011-08-18 19:34
Bardzo dobrze, że likwidują tą ustawę.Powinni zrobić to już dawno temu. Te pieniądze zamiast dopłacać do odsetek powinni byli przeznaczyć np na stabilizację kursu złotego. Pomogło by to nie tylko większej liczbie ludzi biorących kredyty hipoteczne w walutach, ale również polskim firmą, które swojego czasu wpadli w różnego rodzaju opcje walutowe. No ale cóż, taka jest cena socjalnego państwa.
LekarzPsycholaJarka / 89.187.248.* / 2011-08-14 09:46
...tej złodziejskiej ustawy od developerów?
Chyba sporo, bo jeszcze ma na utrzymywanie bandy piesków w postaci płaszczaka, hofmana, szczypińskiej itd!
poilejabłka? / 91.43.31.* / 2011-08-14 13:18
to twoj guru tusku podwyzszył limity z 1 do 1.4 w 4 kwartale 2008 - bez tego ceny ladnie by sobie spadly od szczytu 2008 .. zapytaj sie slonca peru ile dostal...
ludzie blednie kojarza pis z RNS bo to przeciez PIS stworzyl ten program. jest to czysta manipulacja faktami. RNS do konca 2008 mial znikomy wplyw na bańkę na rynku nieruchomosci w polsce. wystarczy zerknac jak przedstawia sie liczba udzielonych kredytow RNS przed koncem 2008 i po:

http://www.bgk.com.pl/aktualnosci/19-04-2011-sto-tysiecy-kredytow-w-programie-rodzina-na-swoim

Wystarczy tez sobie przypomniec ile bankow komercyjnych podpisało umowe z BGK o udzielanie kredytów RNS przed koncem 2008 i po. zmowa obecnego rządu, lobby deweloperów i bankowców, firm pośredniczących ( Open Finance, Home Broker) wyprodukowalo taki bubel jak rns w obecnej postaci. Tak tak lecz sie pan sam albo mniej TVN ogladaj, zmien wybiórczą na rzepe dobrze ci radze. chociaz dla was wyborcow PO/SLD/PSL to ratunku juz nie ma ...
poilejabłka? / 91.43.31.* / 2011-08-14 14:08
swoja droga dla zainteresowanych:

http://www.bgk.com.pl/storage/2864/Dane%20liczbowe%20programu%20Rodzina%20na%20swoim_06_2011_1.pdf

rynek wtorny CIESZYŁ sie najwiekszym zainteresowaniem wsrod kredyciarzy RNS. teraz przy mnozniku 0.8 marnie to widze. sprzedajacy beda musieli obnizyc ceny ofertowe ... oprocz tego limit wieku ale tez do tego single dojda no cóz bedzie ciekawie :) ktos kiedys napisal ze moment zakupu mieszkania to polowa 2013 jak juz bedzie po euro i po inwestycjach infrastrukturalnych - wtedy polska odczuje kryzys! w pelni sie z tym zgadzam. no i jak zostanie wybrany inny rzad i wyjdzie w koncu jakie jest faktyczne zadluzenie Polski - atmosfera moze być stęchła. ale tego wlasnie wszystkim Polakom życze - oczyszczenia tej smierdzacej atmosfery, czyli Nowego Rządu! Martwia mnie socjalistyczne zapedy PiS. zastanawiam sie nad Korwinem ale chyba ostatecznie bedzie to taki sam wybor jak wczesniej - przeciwko PO czyli PiS.

pozdrawiam myślących
zby79 / 2011-08-14 13:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Medice, cura te ipsum

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: