Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To będą już dwa szczyty

To będą już dwa szczyty

Money.pl / 2007-10-24 08:04
Komentarze do wiadomości: To będą już dwa szczyty.
Wyświetlaj:
Kenobi / 2007-10-24 09:07 / Uznany malkontent giełdowy
Zaniepokojenie na rynkach, po opublikowaniu artykułu w Wall Streeet Journal o zwiększeniu straty Merrill Lynch, który dziś publikuje wyniki.
flugo / 2007-10-24 09:19 / portfel / Dziecko hossy
zmobilizuj mnie do realizacji zysków i napisz że w Kazachstanie nie ma ropy, że wsadzono za kraty Rycha-Oprycha i że baryłka na giełdzie w Timbuktu jest po 50$
pozdrawiam Ken:))
brydzia / 2007-10-24 09:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
pycha przez ciebie przemawia żebyś nie żałował
flugo / 2007-10-24 09:31 / portfel / Dziecko hossy
żal, gniew, radość, euforia towarzyszą mi od lat
pycha- hmm- dzisiajsza korekta sprawi Ci radość?
brydzia / 2007-10-24 09:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
jestem chłodna na GPW , staram się emocje eliminować
flugo / 2007-10-24 09:50 / portfel / Dziecko hossy
i cześć i chwała!
jam dziecko hossy i nałogowy hazardzista:))
i wyjaśnijmy sobie- ja naprawdę cenię sobie obecność Kena i Twoją na forum.
eprach / 2007-10-24 09:15 / portfel / Onedaytrader
Kenobi tak od samego rana??
yayurek / 2007-10-24 09:12 / Kompulsywny looser na forum
doskonale Ken, jakaś czerwona świeczka by się jeszcze przydała, patrzyłem na wykres nastrojów małych amerykańskich spekulantów, natychmiast po osiągnięciu optymizmu po raz pierwszy równego temu z końcka lutego, nastąpiła chłosta
Kenobi / 2007-10-24 09:17 / Uznany malkontent giełdowy
Nie wiem czy doskonale, ale widać co dzieje się z futures na indeksy w Stanach czy z jenem - chwilowe odbicie mamy chyba już za sobą. Miedź spada - 7730 (- 65) dol.
brydzia / 2007-10-24 09:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bez urazy ale nie wiem czy wielu osobom wchodzącym na forum twoje pitolenie pomoże

może lepiej skup się na jakiś spółkach i nam doradzaj bo mam wrażenie że redakcja płaci ci za p***** p*****
yayurek / 2007-10-24 09:16 / Kompulsywny looser na forum
zgadłaś, redakcja płaci mi za ierdu, ierdu, podobnie jak innym za niezwykle potrzebne gigantyczne wklejki
brydzia / 2007-10-24 09:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja wklejam informacje i nikogo nie pouczam a Ty starasz się być na siłę najlepszy i wszystkowiedzący

ja np bym chciała żeby ktoś inny wklejał wiadomości z wszystkich serwisów nie musiałabym godzine przed sesją wszędzie zaglądać
flugo / 2007-10-24 09:22 / portfel / Dziecko hossy

ja wklejam informacje i nikogo nie pouczam


Brydzia- już kiedyś Ci pisałem,że należysz o osób,które jak napadają kogoś na ulicy krzyczą napad, napad i spokojnie walą ofiarę z półobrotu:)) wiedząc,że zdezorientowany tłum jak nadciągnie to się przyłączy...
Kenobi / 2007-10-24 09:10 / Uznany malkontent giełdowy
Strach wzmocniły dodatkowo informacje z Countrywide, co przywraca problem kryzysu kredytów na pierwszy plan.
yayurek / 2007-10-24 09:14 / Kompulsywny looser na forum
wspaniale, szukaj dalej, tylko gdybyś tak mógł sięgnąć po coś bardziej skrytego, bezpłatne informacje z pierwszych stron zostały już dawno przetrawione, ale podążasz we właściwym kierunku, brawo
Kenobi / 2007-10-24 09:21 / Uznany malkontent giełdowy
Zostało zauważone i przetrawione, na razie wyciągają pod wchodzenie w krótkie, spójrz co się dzieje na wszystkich giełdach, my do nich zaraz dołączymy.
Krzych / 2007-10-24 09:29 / Płoteczka na forum
Informacje o dobrych wynikach finansowych wiodących firm w trzecim kwartale spowodowały wzrost indeksów na nowojorskiej giełdzie. Dow Jones zyskał ponad 100 punktów.
Wyższe niż się spodziewano zyski ogłosiła firma komputerowa Apple Inc. Lepsze od oczekiwanych wyniki osiągnęły też trzecia co do wielkości amerykańska sieć kredytowa American Express oraz koncern chemiczny DuPont.
Ken pisz i dobre infa.Pozdrawiam
amonron / 2007-10-24 09:04 / Bywalec forum
Witam , Jak nastroje:)??
TOMOK / 2007-10-24 09:02 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Witam...zielonego
Pozdrawiam
gio / 2007-10-24 08:58 / portfel / Tysiącznik na forum
witam
udanych /tylko/ transakcji życzę
ps miało być dwa debiuty a nie dwa szczyty?
kamilkaze / 2007-10-24 08:52 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich. Udanych zakupów życzę :)
bananas / 2007-10-24 09:18
Witam, ja zycze udanych sprzedazy z ladna stopa zwrotu
wladyslaw / 2007-10-24 08:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Przepraszam, że w sprawie osobistej:

Czy powinienem naPISiać do administracji Forum, że od jakiegoś czasu stałem się "Panem Forumowiczem", a mimo to nadal traktowany jestem jako "bywalec"?
flavio25 / 2007-10-24 09:01 / portfel / Tysiącznik na forum
u mnie to samo
ale mi to lotto:)
wladyslaw / 2007-10-24 09:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ditto
555 / 2007-10-24 08:50 / Tysiącznik na forum
se napisz do cba :)
ktos na pewno dał w łape
yayurek / 2007-10-24 08:52 / Kompulsywny looser na forum
ewentualnie mogę zamienić Twojego "bywalca" na mojego "tysiącznika", mnie na przypiskach nie zależy, zgoda?
wladyslaw / 2007-10-24 08:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To tak ,jak mnie. Chciałem tylko mieć pretekst do użycia czasownika "naPISiać".
wladyslaw / 2007-10-24 08:51 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ty naPISiałeś?
brydzia / 2007-10-24 08:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
MFW ostrzega przed gwałtownym spadkiem kursu dolara
(Gazeta Prawna/24.10.2007, godz. 06:37)
Kurs dolara wobec euro spadł do rekordowo niskiego poziomu po wypowiedzi dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego.


R E K L A M A czytaj dalej

Przedstawiciel MFW ostrzegł, że wartość amerykańskiej waluty może się drastycznie obniżyć, to zaś mogłoby spowodować osłabienie zaufania do amerykańskich aktywów.

Rodrigo de Rato - który właśnie odchodzi ze stanowiska szefa MFW - stwierdził, że dotychczas deprecjacja dolara przebiegała spokojnie, przestrzegł jednak przed ryzykiem jego masowej wyprzedaży, która spowodowałaby osłabienie tempa wzrostu głównych gospodarek świata.

Wydaje się, że niebezpieczeństwo niekontrolowanego spadku kursu amerykańskiej waluty wzrosło w ostatnich dniach, ponieważ MFW nie powiodło się uzgodnienie wewnętrznych reform, które miały umożliwić odgrywanie przez tę instytucję znaczniejszej roli w zajmowaniu się nierównowagą w skali globalnej.

- Dotychczas ruchy kursów walut następowały w sposób uporządkowany i zgodnie z ich fundamentalną wartością. Teraz istnieje jednak ryzyko niekontrolowanego spadku dolara, który może być wywołany przez utratę zaufania do aktywów w amerykańskiej walucie - albo sama obniżka notowań dolara doprowadzi do takiej utraty zaufania - mówił Rato.

Hank Paulson, amerykański sekretarz skarbu, uważa, że MFW powinien nadal starać się, żeby jego nadzór nad polityką kursową krajów członkowskich był bardziej skuteczny.

- Pracownicy MFW powinni zakasać rękawy, przeprowadzić dogłębne analizy i przedstawić wnioski. Bez skutecznego nadzoru nad polityką kursową reformy tej instytucji byłyby pustym dźwiękiem - mówił sekretarz skarbu USA.

Zarówno on, jak i inni ministrowie finansów krajów G7 domagali się podczas weekendowego spotkania, by Chiny zezwoliły na szybsze wzmocnienie swojej waluty - juana.

Niektórzy politycy wyrazili również zaniepokojenie faktem, iż koszty spadku wartości dolara w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotyczą głównie euro i dolara kanadyjskiego, nie zaś waluty krajów azjatyckich, w tym właśnie juana.

Rodrigo de Rato ostrzegł, że utrzymanie się tej tendencji mogłoby osłabić wzrost gospodarczy w tych krajach i spowodować zwiększenie poparcia dla populistycznej polityki gospodarczej.

Zdaniem ustępującego szefa MFW istnieje ryzyko, że umocnienie walut krajów, których kurs kształtuje się swobodnie - w tym także euro - może osłabić ich perspektywy wzrostu gospodarczego, a wówczas mogą się tam nasilić dążenia protekcjonistyczne.

Wezwał on kraje członkowskie MFW do wprowadzenia działań, mających na celu zmniejszenie nierównowagi bilansów rozrachunków bieżących w skali globalnej, zastrzegając jednocześnie, że doprowadzenie do takiej korekty powinno być osiągnięte środkami innymi niż polityka kursowa.

MFW będzie jednak trudniej starać się o większe zrozumienie poszczególnych rządów dla skoordynowanej akcji w tej sprawie, gdyż członkom tej instytucji nie udało się porozumieć co do formuły, która dawałaby większe uprawnienia szybko rozwijającym się krajom „wschodzącym”.

Eoin Callan
yayurek / 2007-10-24 08:50 / Kompulsywny looser na forum
Brydzia, zaznaczam, ze z sympatii piszę, ale kliknij nick Brydzia i spojrzyj na swoje ostatnie posty, chyba coś nie jest tak, straszna frustracja, piszę to tylko dlatego, ze znam taki paraliżujący stan strachu, dla mnie odtrutką był całkowity odpoczynek nie tylko od giełdy, ale i od wszelkich giełdowych tematów, jeżeli Cię obraziłem to z góry przepraszam
brydzia / 2007-10-24 09:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja czuję się wyśmienicie i idzie mi dobrze dopóki nie jestem optymistką
brydzia / 2007-10-24 08:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gospodarka hamuje, ale raczej niegroźnie
Patrycja Maciejewicz
2007-10-23, ostatnia aktualizacja 2007-10-23 21:14

Nie tylko przemysł i budownictwo, ale i handel wyhamował we wrześniu. W III kwartale nasz wzrost gospodarczy mógł być niższy niż 6 proc. PKB
Zobacz powiekszenie
ZOBACZ TAKŻE

* Światowa gospodarka nieco spowolni (18-10-07, 20:37)
* Gilowska: gospodarka kwitnie, finanse pod kontrolą (14-10-07, 18:26)
* GUS: Gospodarka się kręci bez inflacji (25-09-07, 20:47)
* Gospodarka rośnie, PiS śpi (19-09-07, 20:24)
* Polska gospodarka wciąż radzi sobie lepiej niż na 6 (30-08-07, 20:48)
* Gospodarka jest zdrowa. Jak koń (19-08-07, 20:17)

Zakupy Polaków a sytuacja na rynku pracy
Zakupy Polaków a sytuacja na rynku pracy
Stopa bezrobocia
Stopa bezrobocia
W poniedziałek GUS zrewidował w dół dane o wzroście PKB w I półroczu (6,8 proc., a nie 7,1 proc.). Wczoraj ogłosił najnowsze dane o sprzedaży detalicznej, które uzupełniają obraz naszej gospodarki. Sprzedaż - podobnie jak opublikowana wcześniej produkcja przemysłowa i budowlana - rosła wolniej, niż szacowali to analitycy rynkowi. Oczekiwali średnio wzrostu o 16,7 proc., tymczasem zanotowano 14,2-proc. wzrost. Realnie (czyli odliczając wpływ zmiany cen) sprzedaż zwiększyła się o 12,2 proc. - To najmniejszy wzrost w całym roku. Jest ryzyko, że w III kwartale nie dało się osiągnąć 6-proc. tempa wzrostu PKB - podkreśla Maciej Reluga, główny ekonomista BZ WBK.
yayurek / 2007-10-24 08:22 / Kompulsywny looser na forum
cosik mi się wydaje, że pomimo mojego ogólnego pogodnego nastawienia, to sezon huraganów jeszcze nie minął i do początków listopada może jeszcze nadejść gwałtowny niż północnoatlantycki, powiązany z silnymi huraganami. Ale ja bzdury wypisuję - na szczęście moje żółte papiery upoważniają mnie do bycia niepoważnym – a ogólnie to jeszcze taka maleńka czerwona tygodniowa świeczka by się przydała, jako światełko nad drzwiami ewakuacyjnymi dla resztek panikarzy
wladyslaw / 2007-10-24 08:36 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Rajd świętego Mokołaja poprzedzany jest zazwyczaj południowymi halniakami
brydzia / 2007-10-24 08:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rajd Sw Mikołaja to właśnie obserwujesz
wladyslaw / 2007-10-24 08:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
W październiku?!!
brydzia / 2007-10-24 09:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
a w zeszłym roku widziałeś rajd Sw Mikołaja w grudniu , to może obejrzyj wykresy
yayurek / 2007-10-24 08:39 / Kompulsywny looser na forum
to będzie raczej rajd św. Bernankiego i Buska, niczym Cyryla i Metodego, haj, sława i chwała Bernankiemu
Romi / 2007-10-24 08:14 / portfel / Koci Tata
Witam:
Może coś się ruszy w służbie zdrowia i za tym pójdzie swissmed :))
wladyslaw / 2007-10-24 08:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A może składka na ubezpieczenie zdrowotne przestanie być obowiązkowa? Od kilkunastu lat nie korzystam z państwowej służby zdrowia, a haracz na utrzymywanie tej śmiertelnie chorej struktury nazywanej nie wiadomo dlaczego "służbą zdrowia" jest na mnie nałożony bez mojej zgody.
radekidz / 2007-10-24 08:08 / Mazur z Mazur
witam wszystkich

... ciekawe gdzie poszybuje dół , czy góra ;)...
dżeju / 2007-10-24 08:44 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
lekkie odbicie będzie
wczoraj była sprzedaż faktów, a walne, split i pp były już w cenie
reakzja była oczywiście rpzesadzona, ale teraz nasz ptaszek potrzebuje chwili odpoczynku
teraz Pemug jest w kolejce :)
superman / 2007-10-24 09:11 / Tysiącznik na forum
z ta cena troche sie nie zgodze bo planowano pp 1:2 a uchwalono pp 1:12 po 1grosz, spekulacji czas dalszy
brydzia / 2007-10-24 08:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
a może ludzie oglądali RDO i tak zareagowali
dżeju / 2007-10-24 08:52 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
a co tam było?
radekidz / 2007-10-24 09:23 / Mazur z Mazur
... jest w wiadomościach money.pl...
... skrótowo : marne wyniki duże nadzieje...
marshello / 2007-10-24 08:16 / Bywalec forum
No tak, dawno takiego zjazdu nie miała, ostatni gdzieś na poczatku paździenika ale to było naturalne po takich wzrostach a tento sam się zastanawiam. Wydawało by się że up ale to się raczej sprawdziło http://stooq.pl/n/?f=135664&search=mewa
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2007-10-24 08:04
Witam,
wstawać i do roboty
cud sam się nie zrobi:))
su_up / 2007-10-24 15:57 / _
duży chłopczyk, a jeszcze wierze w cuda,be
9 10 11 12 13 14
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy