Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był kluczowy tydzień dla GPW

To był kluczowy tydzień dla GPW

Money.pl / 2008-01-11 17:37
Komentarze do wiadomości: To był kluczowy tydzień dla GPW.
Wyświetlaj:
Amirez / 2008-01-13 13:02 / portfel / Wychodzący z Szafy
Mam pytanie .Ile czasu srednio mija od zlozenia prospektu emisyjnego do notowan PP?
topol2 / 2008-01-13 13:18 / Tysiącznik na forum
Od 3 tygodni do 2 lat, jeśli prezes firmy jest dupowaty.
topol2 / 2008-01-13 13:01 / Tysiącznik na forum
Obliczyłem wskaźniki c/z dla przewartościowanych banków:
BZ WBK 12,4
BRE 15,8
Handlowy 12,9
ING BSK 11,1
Getin 13,4
Noble Bank 18,3
PKO BP 18,9 ( premia za lidera)
Millenium 16,4
Nie wyobrażam sobie, aby za 3-4 lata banki nie podwoiły przychodów, natomiast zyski wzrosną znacznie więcej .
Zawarte dotychczas kredyty hipoteczne będą przynosiły co miesiąc odsetki i prowizję przez następnych 30-40 lat.
Jednak myslę, że nie należy inwestować w banki. Jest obecnie cała masa firm, które mają wskaźnik c/z około 10 lub znacznie niżej. Wiele z tych firm ma duże perspektywy rozwoju. W ciągu ostatnich 10 latnie pamiętam, aby akcje były tak tanie. Są tańsze aniżeli w 2003 r. Wtedy wskaźniki były wyższe.
Tak wygląda, że jesteśmy w okresie kilkunastoletniej hossy.
W ciągu kilku lat zużycie surowców przez Chiny, Indie, Indonezję wzrośnie kilkakrotnie. To będą ciekawe czasy.
Pozdr
flavio25 / 2008-01-13 13:11 / portfel / Tysiącznik na forum
trzeba jednak wziac pod uwage ze banki
zawsze beda gwarantem kapitalu, oaza spokoju
miejscem gdzie lokoju sie kapital z 70% procentowa pewnoscia zwrotu z inwestycji
i zawsze inwestycją jesli nie 4 to 3 krotnie lepsza od lokaty.
niektore firmy z pewnoscia dadza zarobic szybciej i wiecej, jednoczesnie narazajac na wieksze ryzyko.
flavio25 / 2008-01-13 13:14 / portfel / Tysiącznik na forum
spolki o ktorych wspominasz sa tanie, logicznym jest teraz ich zakup,
pytanie jedno za co? ludzie panicznie uciekaja, nie pacza na wskazniki cena/zysk tak samo jak nie patrzyli wchodzac gdy czesto i gesto wskazniki pokazywaly wartosc 40 70 czy 120 :)
flavio25 / 2008-01-13 13:16 / portfel / Tysiącznik na forum
patrza (red devil) hehe
Orest / 2008-01-13 13:51 / Bywalec forum
Banki będą oazą spokoju jeszcze tylko kilka najbliższych lat. Nie będę tutaj starał się przegonić Kenobiego. Zdaje mi się, że Polska jest kilka do kilkunastu lat (zależnie od gałęzi) za Stanami. Co u nich było kilka lat temu to u nas się powtarza. Subprime w stanach zaczęły się 6-7 lat temu, od roku jest kryzys. U nas pod koniec tamtego roku dużo mówiono o poluźnieniu polityki przyznawania kredytów. Teraz dostaje się po 110-130% ceny mieszkania/domu, przyznaje się osobom zarabiającym po 2-3 tys. zł. Mbank planuje w tym roku dawać studentom, osobom niepracującym ale mającym perspektywiczny kierunek i dobre wyniki nauk (gdzieś mi się obiło, nie wiem czy jednak to wprowadzą). Możemy mieć podobny problem po 2012 jak połowa obywateli będzie na kredytach, NBP będzie drukować pieniądze na mieszkania, na inwestycje (stadiony, autostrady)... możemy mieć powtórkę z historii. Zobaczcie Panowie, że na kredyt żyją ludzie mniej świadomi, nie znających realiów. Czarnecki sprzedaje Gettin pewnie ze względu na te zbliżające się problemy. Może być jednak inaczej... wszak jestem tylko bajkopisarzem.
flavio25 / 2008-01-13 14:02 / portfel / Tysiącznik na forum
to tez zalezy w jakim horyzoncie patrzec
ja staram sie wszystko brac od najkrotszego do najdluzszego
krotkie trendy tworza srednie srednie dlugie
wiec na razie skupiam sie na tu i teraz
jestemtaka mala pchelka starajaca sie nie stracic
gdybym w cos wkladal mld to fakt mocno bym sie zastanawial
Orest / 2008-01-13 14:27 / Bywalec forum
To prawda, że im inaczej się inwestuje 1000 zł a inaczej 1 mln czy 1 mld. 4-5 lat to dla niektórych długi horyzont, dla innych krótki. Banki mogą mieć swoją hosse właśnie za kilka lat a potem bum (nie boom!) na glebę. Wielu pewnie jeszcze nie widzi tego, że banki w najbliższych latach będą miał ekstra przepływy, klienci sami będą przychodzić po kredyty, mniejszy koszt promocji (spadną koszty udzielania kredytów). Zyski wzrosną. Problem się zacznie jak kredyty dostaną bezdomni (o których wspomina wero). Ostatni zgaszą światło i będzie cicho... Jak Ty jesteś pchełka, to ja jestem pół pchełki :)
flavio25 / 2008-01-13 14:39 / portfel / Tysiącznik na forum
no to sobie stworzylismy kolko rozancowe :D
na moim portfeliku, kolejny byczy wykres, zerknij
i jak zawsze mawiam, to sa moje wypociny, bron Boze jako jakakolwiek rekomendacja tego nie mozna traktowac
zreszta dam linka za chwilke na forum
Orest / 2008-01-13 14:50 / Bywalec forum
Dawaj dopiskę:

Treść mych wypowiedzi jest tylko i wyłącznie wyrazem moich osobistych poglądów i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
[cytat/]

Nie wiem, czy takie rozporządzenie istnieje, zaraz sprawdzę. A do portfela to można wejść klikając [Portfle] przy nicku :) Już zaglądam.
Orest / 2008-01-13 14:51 / Bywalec forum
Źle cytat zamknąłem... ale wsio jest do odczytania :)
flavio25 / 2008-01-13 15:08 / portfel / Tysiącznik na forum
male pchelki nie powinny miec tak powaznych frazesow:)
dziekuje, wkleilem nasamym dole portfela
Orest / 2008-01-13 15:24 / Bywalec forum
Jest takie rozporządzenie w sprawie doradztwa inwestycyjnego :)
Całe ma 6 stron w pdf... nie chce mi się czytać :)
wero / 83.24.150.* / 2008-01-13 13:56
niedługo bezdomnym zaczną dawać, w zastaw będą chyba brać organy do przeszczepu...
h2co / 2008-01-13 12:44 / Bywalec forum
uciec od niej sie nie da bo jest z nami od początku:
" Przed czasem, określanym jako "czas Plancka" (10 do -43 sekundy), wszystkie cztery fundamentalne oddziaływania (jądrowe silne, elektromagnetyczne, jądrowe słabe i grawitacyjne) były połączone w jedno. Cała materia, energia, przestrzeń i czas, tworząc jedność, uległy eksplozji z pojedynczego punktu - osobliwości.
Nazwa omawianego zjawiska - Wielki Wybuch, nie jest trafna. 10-43 sekundy po Wielkim Wybuchu cały Wszechświat zawierał się w kuli wielkości łebka szpilki, a jego temperatura wynosiła 10 do 32K. Na pewno więc nie był „wielki”. Jeżeli zaś chodzi o słowo „wybuch” to próżnia, która go otaczała nie pozwalała mu się rozprzestrzeniać...
zaczęło się około 20 miliardów lat temu. Niewyobrażalnie mała, wielokrotnie mniejsza od atomu i niezwykle gorąca kula stała się zalążkiem nie kończącego się wszechświata. Nagromadzona w niej energia spowodowała wybuch. nie była to jednak "eksplozja" z błyskiem światła i hukiem pędzącego powietrza. Nie istniały bowiem fale akustyczne ani świetlne, nie było również czasu ani przestrzeni (powstały one dopiero w momencie Wielkiego Wybuchu), a zatem wraz z rozszerzaniem się wszechświata rozszerzała się czasoprzestrzeń. Wielki Wybuch lepiej odzwierciedla nadmuchiwanie balona.
10 do -42 sekundy po wybuchu wszechświat był tak gorący (miał 10 do 32 K), że cztery główne, znane nam dziś oddziaływania tworzyły jedną całość. Kiedy temperatura opadła do 10 do 28 K zaczęła powstawać pierwsza materia w postaci kwarków (mniejsze od neutronów i protonów), a grawitacja oddzieliła się od pozostałych trzech oddziaływań. Potem powstała "pierwotna zupa", której składnikami były: kwarki, elektrony, neutrina i fotony, które tworzyły materię, oraz ich przeciwne co do ładunku elektrycznego: antykwarki, pozytrony, antyneutrina, które tworzyły antymaterię. Pomiędzy 10 do -35, a 10 do -32 sekundy Wszechświat powiększył się co najmniej 1020 razy w porównaniu z rozmiarem wcześniejszym. Jest to tak zwany okres INFLACJI. W tym czasie materia i antymateria uległy anihilacji. Proces ten polegał na połączeniu się dodatnich ładunków z ujemnymi (kwarki z antykwarkami, elektrony z pozytronami i neutrina z antyneutrinami). W wyniku ich zderzenia wyzwoliła się energia.
W tym momencie wszechświat mógłby się "zakończyć". Jednakże na każdy miliard antycząsteczek przypadał miliard i jedna cząstka materii. W ten sposób materia zwyciężyła formując w późniejszych tysiącach i milionach lat galaktyki, gwiazdy i planety. Po zakończeniu procesu anihilacji czyli około 10 do -6 sekundy po Wielkim Wybuchu Wszechświat się rozszerzył i ochłodził, a piekielny proces tworzenia i destrukcji począł zamierać. Mijają 3 minuty, niektóre protony skupiają się z innym protonami i dwoma neutronami, tworząc w ten sposób jądro helu. Samotne protony tworzą jądra wodoru. Stając się bardziej stabilnymi, kwarki łączą się po 3, tworząc protony i neutrony.
Mija 300.000 lat. Wszechświat w dalszym ciągu kontynuuje swija ekspansję i ochładzanie. Jego temperatura nie przekracza już „marnych” 10 000 stopni Kelwina. Jądra, naładowane dodatnio w zależności od liczby ich protonów, łączą się z naładowanymi ujemnie elektronami: 1 elektron dla jąder wodoru, 2 dla jąder helu. Jest to początek narodzin pierwszych atomów, najstarszych we Wszechświecie. Jeden miliard lat wystarczył aby atomy wodoru (75%) i helu (23%) zgrupowały się dzięki sile grawitacji, tworząc cieplejsze rejony w środku lodowatej przestrzeni kosmosu, dając początek galaktykom....."

anyway, urosło - spadnie. spadło - urośnie.
miłej niedzieli
Piotrex / 87.205.172.* / 2008-01-13 15:31
Gwoli sprostowania pierwotny wszechświat nie otaczała żadna próżnia. To co było i jest poza wszechświatem nie jest w ogóle definiowalne. Model nadmuchiwanego balonu jest zbyt uproszczony i prowadzi do notorycznie powtarzanej bredni jakoby przesunięcie ku czerwieni odległych galaktyk było skutkiem efektu doplerowskiego.
Czy wszechświat "spadnie" czy nie "spadnie", a zatem który model Friedmanowski jest prawidłowy - o tym zdecyduje ilość ciemnej materii. W każdym razie tej jasnej jest zdecydowanie za mało aby to kiedykolwiek nastąpiło.
dżeju / 2008-01-13 13:21 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
to ciekawe, że losowo dobrane protony, neutrony i co tam jeszcze potrafiły stworzyć tak skomplikowaną strukturę, jak człowiek
a co było 21 milardów lat temu?
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-13 13:36
http://tnij.org/anxu

pzdr:)
~ / 2008-01-13 12:52 / Tysiącznik na forum

anyway, urosło - spadnie. spadło - urośnie


cos Ci nie wyszlo
bo wybuchlo i juz sie wiecej nie skupi
wiec do GPW nie pasuje,
chyba ze zakladasz ze stopniowo gielda zaniknie
Zreszta teoria przedstawiona powyej /skrot;pierwsze 3 minuty/ dzis nie jest calkiem prawdziwa.
Jeck / 2008-01-13 12:39 / "Poławiacz perełek"

flugo dziecko hossy

Witam

a myślałem,że tylko ja się bawię w vegas na rollercoasterze:))


Welcome home/hell (właściwie podkreśliić ) ...
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-01-13 13:42
no...
niezły highway to hell tu mamy:))
h2co / 2008-01-13 12:46 / Bywalec forum
same niedowiarki ;)
~ / 2008-01-13 12:21 / Tysiącznik na forum
Historia Universalu jest pasjonujaca,az dziw,ze nie zrobiono jeszcze o tym filmu

http://tinyurl.com/2n3o2u
yayurek / 2008-01-13 12:30 / Kompulsywny looser na forum
ta historia jest tak pasjonująca, że nikt nie miałby odwagi napisać jej prawdziwej
2008 / 2008-01-13 12:41 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Na jednym z blogow jest cos na ten temat,
to jest dopiero historia
yayurek / 2008-01-13 12:20 / Kompulsywny looser na forum
indeksy frachtowe wykazują, że prawdopodobnie i w handlu międzynarodowym coś umiarkowanie pesymistycznego zaczyna się dziać (proszę mnie nie pytać o definicję tych indeksów, ale mamy tu kogoś od HM)
http://tinyurl.com/3pnxg
flavio25 / 2008-01-13 12:05 / portfel / Tysiącznik na forum
"Panikarz
ja na pko bp w tydzien stracilem 7% i sprzedalem i
dobrze zrobilem bo na dniach odkupie zeby odrobic ale
7%"
a co w sytuacji gdy poleci jeszcze 3% w dol a pozniej odbije do gory?
bedziesz patrzyl patrzyl a az wkoncu wsiadziesz do pociagu
ktory juz skonczyl bieg i znow zawraca w kierunki nie porzadanym przez ciebie
zastanow sie, skad te liczby?
slaw / 2008-01-13 12:12 / Uznany Gracz Giełdowy
kolega Panikarz znowu ptzytnie na kolejne -7 na pkobp ... i kolejna strata i kolejna ... to prowadzi dokladnie do tego samego co trzymanie aksji teraz .... obecnie jedyna pewna strategia jest nie miec akcji w czesci portfela
flavio25 / 2008-01-13 12:21 / portfel / Tysiącznik na forum
dokladnie, beda wybicia ale krociutki i nie wielu sie zalapie
flavio25 / 2008-01-13 12:11 / portfel / Tysiącznik na forum
latwo cos przewidziec
ale wejsc na rynek w odpowiednim momencie, wyjsc z niego zwyciesko, to sztuka. A zwlaszczna na taki rynek tu trzeba precyzji, odkupie troche nizej mozna bylo pisac w 2005,06 roku. Wejsc wyjsc nie stracic
kettner / 2008-01-13 11:59
Nie wytrzymałem. Na jutro złożyłem zlecenie konwersji części środków z obligacyjnego na akcyjny.
wero / 83.24.150.* / 2008-01-13 12:28
pogratulować optymizmu!
adrianoo / 2008-01-13 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
mam podobny zamiar
krzysiu123 / 2008-01-13 13:38 / Bywalec forum
znaczy masz na fundach, jakiej firmy? i czy dawno uciekłeś do obligacyjnego? bo ja dopiero po środzie i nie wiem ale zostanę narazie w gotówkowym conajmniej do środy???
adrianoo / 2008-01-13 14:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
dokladnie to troszke inaczej,
zamierzam dokupic akcyjnego
ale jeszcze sie "czaje" :)
slaw / 2008-01-13 11:46 / Uznany Gracz Giełdowy
Longterm napisal ponizej fantastyczna rzecz ....... mi universal sie nie wrocił wzial swinia i zbankrutował .... wtedy nuczylem sie oceniać zyski na gieldzie w cyklach wieloletnich jak plany systematycznego oszczedzania .... i mam spokoj ......


Longterm szacunek
up / 2008-01-13 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
za co szacunek,przepraszam? Za porownywanie dzikiego poczatku GPW i lat 93/94 bez jakichkolwiek regulacji i nadzoru do sytuacji obecnej???
Dzis nie ma mozliwosci,zeby firma tak sobie zniknela z gieldy.masz czasu az nadto na decyzje
yayurek / 2008-01-13 12:00 / Kompulsywny looser na forum
też przeczytałem zwierzenia Longterma, ale w końcu nie wiem, czy to pochwała longtermizmu, czy całkiem odwrotnie, czekamy na dalsze chwile szczerości Longterma, a najlepiej od razu, w 10 tomach, w twardej okładce (na zamówienie w skórze), z fotografią autora na pierwszej stronie i z dedykacją, a ja potem wydam 20 tomów, pod tytułem "moja korespondencja z Longtermem", pisz Longterm, takie osobiste zwierzenia więcej naki niosą, niż Twe ewangeliczne przesłania :)))
slaw / 2008-01-13 12:10 / Uznany Gracz Giełdowy
z tego co wiem i pamietam to longterm ma MSZ po paredziesiat groszy ..... wiec w tym przypadku to pochwala longtermizmu natomiast nie zawsze trafisz nie wszystko przewidzisz ......

i do kolegi up .... wiesz universal tak samo bankrutowal jak robi to Toora dokladnie tak samo wiec uplyw czasu nie ma tu nic do rzeczy .....
up / 2008-01-13 12:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wiec tym bardziej sam powinienies miec zal do siebie,jesli tak dlugo czekales
ale wiem,ze bardzo roznie bywa.Teraz przynajmniej to wszystko ma konkretna procedure,wykup akcji,wezwania,decyzje sadow itd.
slaw / 2008-01-13 12:21 / Uznany Gracz Giełdowy
a czy ja mam w ogole zal do kogos???? zreszta nie namawiam cie przeciez do niczego .... teraz wszyscy bez akcji to o czym mowa ze mna ktory akcje trzyma ... a dziadami sie nie rozmawia ))))) ale ja trzymam bo zawsze trzymalem dlugo i nie widze powodu zeby koniecznie oddawac ze strata po co ...
up / 2008-01-13 12:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja takze mam i trzymam.A skali wielu lat to nie ma znaczenia.Wystarczy porownac chocby ceny 5 lat temu i dzis.
A co do tego,ze tu sa sami geniusze i jasnowidze:
ostroznie zakladam,ze przynajmniej 60-80 % siedzi na akcjach,z roznych powodow.
wero / 83.24.150.* / 2008-01-13 12:45
no, ktoś musi na tych akcjach siedzieć, inaczej to już byśmy mieli tu krach, hahahaha :D
up / 2008-01-13 11:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
...................................../\
..................................../...\
................................../.......\
................................/...........\
............................../...............\
............................/...................\
............................----------------
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
..................................IIIIIIIII
....................................UP

/
wero / 83.24.150.* / 2008-01-13 12:35
palcem na wodzie...
Zielarz / 2008-01-13 12:18 / Uparty Gracz Giełdowy
ok, czyli kierunek mamy juz ustalony. Po wielkosci tego malowidla mysle ze trendu starczy do polowy marca. Wlasciwie nie ma juz sensu dyskutowac o sytuacji na rynku. Mozna jedynie powymieniac sie opiniami o ulubionym piwie, filmach itd
;)
yayurek / 2008-01-13 11:45 / Kompulsywny looser na forum
a co poniektórzy narzekają, że obrazków wklejać się nie da, a tu tylko odrobiny wysiłku i fantazji potrzeba :)))
~ / 2008-01-13 10:55 / Tysiącznik na forum
Citi próbuje zdobyć kolejne 14 mld dolarów
------------------------------------------------------------
Citigroup jest bliski finalizacji drugiej w ostatnich miesiącach umowy, dzięki której pozyska znaczny kapitał. Bank chce powiększyć swoje zasoby o 14 miliardów dolarów pochodzących z Chin, Kuwejtu i od inwestorów z rynku publicznego. » (13.01.2008
krzysiek29 / 2008-01-13 10:18 / Uznany Gracz Giełdowy
we czwartek znow BEN ma wystapienie moze juz we czwartek obnizy stopy
dodge / 2008-01-13 13:45 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
niech zacznie od swoich :)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2008-01-13 09:58
Witam

a myślałem,że tylko ja się bawię w vegas na rollercoasterze:))

a tu taka zabawa- i tak szybko leci- no, no...
krzysiek29 / 2008-01-13 10:55 / Uznany Gracz Giełdowy
pozdrawiam i mlej zabawy
~ / 2008-01-13 08:02 / Tysiącznik na forum
Polecam,bardzo interesujace ,nie tylko o zlocie

http://ft.onet.pl/11,5257,zloto_dla_zuchwalych,artykul.html
dogonić_Królika / 62.21.16.* / 2008-01-13 02:19
wig20 do 2880 punktów. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się wybicia lecz będzie ty tylko korekta dalszych spadków. Za niecały miesiąc każdy kupuje ile wejdzie... ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy