Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To był kluczowy tydzień dla GPW

To był kluczowy tydzień dla GPW

Money.pl / 2008-01-11 17:37
Komentarze do wiadomości: To był kluczowy tydzień dla GPW.
Wyświetlaj:
~ / 2008-01-12 17:43 / Tysiącznik na forum
I jeszcze prosba do Redakcji i propozycja:
na stronie www.futures.pl jest takze forum.Ale wpisywanie postow jest skonstuowane jak poczta e-mail:
mozna zmieniac pismo a przede wszytkim mozna dodawac zalaczniki.Co stoi na przeszkodzie,zeby tak bylo i tutaj ????
-------------------------------------------------

nowy wątek

temat wiadomości (max. 50 znaków)


treść wiadomości


dodawanie załączników

nazwa pliku [z rozszerzeniem] może składać się z cyfr i liter oraz znaku kropki, spacji lub podkreślenia, min. 4 / max. 30 znaków, wielkość znaków dowolna
dopuszczalny rozmiar pliku załącznika - 50kB
dopuszczalna suma rozmiaru wszystkich dodawanych plików - 100kB
do każdej wiadomości można dodać maksymalnie 5 załączników
obsługiwane rozszerzenia plików: *.txt, *.gif, *.jpg, *.jpeg, *.png
~ / 2008-01-12 17:32 / Tysiącznik na forum
za bardzo sie dzis rozpisalem,milego weekendu
wszystkim :))
yayurek / 2008-01-12 17:40 / Kompulsywny looser na forum
eeee tam, pisz dalej, poczytamy, rozsądnie piszesz a zgadzać się we wszystkim nie musimy, i o to chyba chodzi :)))
zbig$ / 2008-01-12 17:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
Trzeba się pięknie różnić...)))
krzysiek29 / 2008-01-12 17:26 / Uznany Gracz Giełdowy
Z GPW wyparowało 25 mld - klienci funduszy w strachu

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4827770.html
~ / 2008-01-12 17:29 / Tysiącznik na forum
.Nic nie wyparowalo,po prostu na skutek spadku cen akcji o tyle zmniejszyla sie kapitalizacja gieldy.naprawde wycofano z umorzen pojedyncze miliardy
party123 / 2008-01-12 21:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
He, ale za to tytuł brzmi o niebo lepiej, a o to przecież chodzi w trudnym fachu dziennikarza, prawdaż? :)
~ / 2008-01-12 17:25 / Tysiącznik na forum
2008-01-11 08:28:08
Cena miedzi wzrosła w Szanghaju i w Londynie
TAR TASS/PAPCena miedzi wzrosła na giełdzie w Szanghaju, po tym jak szef amerykańskiego Fed Ben Bernanke zasugerował, że bankowcy będą musieli dalej obniżać stopy, aby przeciwdziałać zagrożeniom dla gospodarki.
Zmniejszyło to obawy, że spowolnienie gospodarcze ograniczy popyt na metale.

Cena miedzi na dostawy marcowe na giełdzie w Szanghaju wzrosła o 820 juanów, czyli o 1,4 proc. do 61.670 juanów (8.482 USD) za tonę
------------------------------
Unicred. podtrzymuje rekomendacje dla KGHM na 130 zl
/
adrianrj / 2008-01-12 17:20 / portfel / Bywalec forum
a tak z innej beczki... czy sa wsrod Was tacy, ktorzy moga cos powiedziec na temat wplywu konkursu takiego jak ten, http://www.mistrzostwa.parkiet.com/index.jsp , na kurs odpowiednich papierow... pisza cos, ze ma ich byc minimum 20... teoretycznie/statystycznie to mi sie wydaje, ze nie powinno byc zadnego, szczegolnie jesli wybieraja jakies spolki o wielkiej kapitalizacji jak na przyklad z wig20... ale czy ktos z Was pamieta o istnieniu jakiejs PRAKTYCZNEJ korelacji miedzy cena danego papieru a byciem wsrod tych 20 spolek... bo czasami, jak to w zyciu, teoria jedno a praktyka drugie:)
~ / 2008-01-12 16:54 / Tysiącznik na forum
Ludzie umarzaja jednostki ,w panice wycofujac pieniadze.
Wsadzaja je w fundusze pieniezne,lub lokaty roznego typu.
Czy slusznie???
Otoz po pierwsze:
kazdy fundusz wyraznie podaje,ze nalezy przyjac horyzont od 3 do 5 lat.
A wiec zrobmy mala symulacje.
Czlowiek zabral pieniadze i kupil sobie obligacje,np.popularne trzylatki serii TZxxyy.Oprocentowanie serii lutowej wyniesie ok. + 5,20 % za rok i dla uproszczenia + 11 % po 2 latach.
Zalozmy,ze kto inny kupi sobie Getin na 2 lata i 7 %,wiec po 2 latach dostanie + 14,49 %.
-------------------------------------------
Teraz wezmy nieboraka,ktory wszedl w fund na gorce w czerwcu 2007 i teraz ma srednia strate ok. -30 %.
Zeby wyjsc na zero,fundusz musi podniesc swoje J.U. o
+ 44 %.Zalozmy,ze chcemy dalej,zeby przez dawa lata urosl nastepne + 20 %,zeby bylo wiecej niz z Getinu.
A wiec nasz fundusz,w ktorym my,leniwe madrale uparlismy sie przeczekac,musi przez 2 /dwa/ lata wzrosnac o
+ 64 % .
Czy to mozliwe ???
Moim zdaniem wzrosnie znacznie wiecej.
Longterm / 2008-01-12 17:23 / Mostek Zwyciężymy!
znacznie więcej bo muszą zarzadzający zarobić na swoje premie, samochody, eleganckie garnitury, biura w prstizowych wieżowcach, reklamy na bilboardach i TV...
needle / 2008-01-14 06:55 / Bez rangi
z tym zastrzeżeniem, że nie w każdym roku zarobią...
kurka_wolna / 83.6.253.* / 2008-01-12 17:33
dokładnie. I nie wiadomo czy nie będzie to strata -50%....chwilowo jedziemy bez trzymanki
~ / 2008-01-12 17:27 / Tysiącznik na forum
Longu,przeciez mozesz sam zalozyc swoj fundusz
Ja juz tez mialem,nawet kupilismy uspiona spolke na ten cel,ale w koncu mi sie odechcialo,wystarczy mi to co mam.
panikarz / 2008-01-12 17:01 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
a jakbys wyszedl z fundu i odkupil go 20% taniej to nie lepiej ?

ja mysle ze slusznie robia pod warunkiem ze odkupia a pewnie wiekszosc tak zrobi bo to wciaga jak hazard :)
yayurek / 2008-01-12 17:07 / Kompulsywny looser na forum
a moim zdaniem to pochwała nieboraka, który wyszedł, wejdzie jak znowu będzie w porządku, a bessa to i dwa i więcej czasu potrwać potrafi, przed chwilą oglądałem niemieckiego Bloomberga, przepraszam za kenobienie, ale akurat te obecne w studio palanty to dawały swoim misiom jeszcze 20% w plecy, a przy jednak recesji to i więcej
~ / 2008-01-12 17:12 / Tysiącznik na forum
w prognozie,ktora niedawno wkleiles,na wczoraj przewidywali spadek rzedu kilku procent,a bylo ok. zera /srednio dla obu indeksow/
olac analitykow
Misie sa w nielasce wszedzie,bo w czasach niepewnosci potrzebne sa tylko wielkie,znane,plynne firmy.
Gdy oglosza koniec klopotow,misie i tak wszystkich przegonia
yayurek / 2008-01-12 17:15 / Kompulsywny looser na forum
toć są i tacy co i wzrosty wieszczą, ale ja po prostu rozumiem wszystkich co mówią pas
~ / 2008-01-12 17:20 / Tysiącznik na forum
juz troche odpuscili,dzis indeksy wyprzedzajace,zwlascza srednich sa o wiele lepsze

L-MDAX 8722.3 -18.5
8740.9 -0.2%

L-SDAX 4752.2 -60.0
4812.2 -1.3%

--------------------------------
~ / 2008-01-12 17:05 / Tysiącznik na forum
teraz juz nie spadnie 20 %,a gdy spadalo,nikt nie wierzyl,ze spadnie az tyle
Fitter / 2008-01-12 17:14 / portfel / Tysiącznik na forum
czemu nie spadnie 20% 20 teraz to nie jest to co 20 pół roku temu wzgledem tego co bylo pol roku temu duzo mniej, a wzgledem tego co jest, to jest mozliwe.... c(%)
~ / 2008-01-12 17:21 / Tysiącznik na forum
a Ziemia sie kreci,a swiatlo sie zalamuje a klimat sie zmienia
Fitter / 2008-01-12 17:27 / portfel / Tysiącznik na forum
to czy ziemia sie kręci zależy od układu odniesienia, światło się załemie jesli znajdzie sie w ośrodku o odpowiednim współczynniku załamanie, zmiane klimatu(ocieplenie) mamy za oknem... juz nie ma AT AF jest psycho(za)logia
~ / 2008-01-12 17:31 / Tysiącznik na forum
bardzo dobrze,bardzo
teraz wykresem mozna sobie drapac za uchem,do niczego innego sie nie nadaje :)))
aszulski57 / 2008-01-12 16:50 / Tysiącznik na forum
Podobno powszechny pesymizm,rozpacz , zniechecenia to sygnał kupna.
Ale ja jeszcze trochę poczekam.
adrianrj / 2008-01-12 16:25 / portfel / Bywalec forum
zielonosci w 2008, to tak na poczatek...

niestety musze sie przyznac przed Wami, ze nie wytrwalem w swoich postanowieniach i jednak nie pozostawalem przez ostatni miesiac bezczynny i mieszalem w swoim portfelu... najpierw mialo to charakter realizacji zyskow i pakowania sie w kolejne papiery, ktore ze wzgledu na AF wydawaly mi sie interesujace badz tez usredniania strat na tych, ktore widzialem juz dawno w dolku... gdy jednak chwilowy i skapitalizowany zysk dochodzacy do 7% inwestycji w obliczu narastajacego wirtualnego stawal sie coraz to skromniejszy, postanowilem jednak dluzej nie czekac i spieniezyc prawie wszystko... zostalo mi tylko bardzo niewiele w fundzie sw, ale to raczej z musu bo zapomnialem go najpierw przekonwertowac na akcji, zeby sprzedac calosc... w efekcie po dwoch miesiacach zabawy w inwestowanie na gieldzie i po pietnastu w fundusze jestem jakies 5% w plecy co przy doliczeniu inflacji daje jakies -9%...

co teraz?
siedze na gotowce i czekam na moment, czyli na koniec fali umorzen jednostek w fundach i mam nadzieje, ze skonczy sie to w ciagu 1-2 miesiecy... jesli tak to odkupie jednostki akcyjnego za ta sama kwote jaka uzyskalem ze sprzedazy i dzieki temu unikne oplaty dystrybucyjnej, a z drugiej strony zakupie ich wiecej niz sprzedalem i liczac na wzrost ich wartosci sprzedam je jak tylko odrobie straty i wyjde na zero... efekcie za jakies 3-4 miesiace (a moze i za dwa jesli fala umorzen bedzie trwala nadal) nie bede mial juz zadnych pieniedzy w fundach i nigdy juz nie powierze im nawet zlotowki... od tej pory swoje pieniadze bede inwestowal wylacznie samodzielnie, a na fundy i to co sie w nich dzieje bede patrzyl jedynie jako na wskaznik tego co sie dzieje i moze dziac z rynkiem...

w miedzyczasie oczywiscie bede pogrywal na gpw bo w miare jak bedzie sie konczyla fala umorzen powracala bedzie rowniez logika i fundamenty znow zaczna nabierac znaczenia...

czego wszystkim zycze...

mam do Was tylko jedno male pytanie: czy znacie jakas dobra metode na zwalczenie zapedow do kupna akcji? bo ta gotowka az mie parzy i jak widze takie ceny niektorych papierow to az mnie korci zeby cos kupic, mimo tego, ze nadal wydaje mi sie, ze fala umorzen w fundach jeszcze sie nie skonczyla...
oaza / 77.113.74.* / 2008-01-12 19:38
wybierz sobie spółkę,w którą na pewno chciałbyś zainwestować,następnie dobrze zastanów się ile w twoim odczuciu dana akcja powinna być warta.
Potrąć z tego -7% i czekaj az będzie ta cena.
Longterm / 2008-01-12 17:12 / Mostek Zwyciężymy!
jak nie dostaniesz po dupie to się nie nauczysz...
adrianrj / 2008-01-12 17:47 / portfel / Bywalec forum
wiem, wiem:) ale o ile o gieldzie nie nauczylem sie jeszcze prawie nic, o tyle jednak o swoich zachowaniach wiem juz troche wiecej niz wczesniej... no i w sumie to tez bardzo wazna lekcja...
Jeck / 2008-01-12 16:30 / "Poławiacz perełek"
kup sobie jakąś działkę lub mieszkanko- tym nie idzie spekulować :-)

Jeszcze rok temu polecałem inwestowanie w polskie numizmaty, ale tam teraz też hossa szaleje i nie wiadomo kiedy może sie skończyć (co poniektórzy obudzą się z ręką w nocniku)...
adrianrj / 2008-01-12 16:39 / portfel / Bywalec forum
dzieki za rade:) ale mieszkanko zakupilem w 2005, czyli przed tym 100% rajdem w gore w ciagu roku, wiec inwestycja byla to calkiem dobra... ale nie teraz...
Jeck / 2008-01-12 17:21 / "Poławiacz perełek"
to kup kolejne :-), a tak poważnie to rozejrzyj się za działkami, można jeszcze znaleźć dobre oferty. Ja chyba znalazłem ....po roku szukania.

A co do monet, to przy drożejącym złocie teraz chyba na nie pora ....na srebrze hossa w toku. Niektóre srebrne monety (hossa) osiągają wyższe ceny niż złote!!! (vide: Bursztynowy Szlak- IMHO najpiękniejsza Polska moneta kolekcjonerska...), czyli złoto powinno wrócić na nalezne sobie miejsce ;-)
Pzdr
adrianrj / 2008-01-12 17:40 / portfel / Bywalec forum
az tyle to z tych spieniezonych papierow nie mam, a wchodzic w kolejne kredyty to mi sie nie usmiecha:)) co do dzialek to szukalem jakiejs malej budowlanej lub wiekszej rolnej na poczatku zeszlego roku, ale w koncu transakcje nie doszly do skutku bo sprzedajacy pod koniec kombinowali... tak to zwykle bywa gdy przez dluzszy czas nikt sie nie interesuje, a tu nagle zjawia sie koles i chce kupic... no a potem to niestety przyszedl boom na dzialki i ceny zaczely isc w gore, wiec sobie darowalem szukanie czegos odpowiedniego... uwazaj przy kupnie swojej bo to niestety tez tak jak z gielda - trzeba sie troche znac na psychologii:))
Jeck / 2008-01-12 17:46 / "Poławiacz perełek"
ja negocjuję już 1,5 miesiąca!! dwaj starsi bracia, dwie działeczki...zobaczhymy
adrianrj / 2008-01-12 17:48 / portfel / Bywalec forum
zycze powodzenia! i wytrwalosci:)
Jeck / 2008-01-12 17:52 / "Poławiacz perełek"
dzienks :-)
uciekam na zabawę karnawałową :-)))

pozdro all
adrianrj / 2008-01-12 17:55 / portfel / Bywalec forum
to milej zabawy:) ja tez spadam... milego weekendu WSZYSTKIM:)
Sancho Panches / 2008-01-12 16:36 / Bywalec forum
ogladalem na allegro ceny niektorych monet...... i przyrostu cen
ludzie powariowali........ pewnie bedze roslo ale jak kiedys p*********** to niektorzy zostana z bezwartosciowymi pamiatkami:))))
takiej hossy w zyciu nie widzialem... az milo popatrzec....
needle / 2008-01-14 06:58 / Bez rangi
tylko z upadkiem naszej cywilizacji byłoby to możliwe
adrianrj / 2008-01-12 16:53 / portfel / Bywalec forum
ja tam sobie do tej pory nie moge darowac, ze w 2003, juz po inwazji na irak, nie poszedlem za swoim przeczuciem i nie zdecydowalem sie na systematyczne zamieniane czesci dochodow w zloto... no ale coz, co sie stalo to sie nie odstanie...
needle / 2008-01-14 06:59 / Bez rangi
ja zmienięłem w akcje...
...to był bardzo dobry ruch:-)
yayurek / 2008-01-12 16:45 / Kompulsywny looser na forum
nie przyznawaj się, że tylko 5% straciłeś, zawiść milionów wzbudzisz, - 5% i Ty to bessą nazywasz, żałosne, nie będziesz mógł nawet wnukom o bessie opowiadać
adrianrj / 2008-01-12 16:49 / portfel / Bywalec forum
yayurek, OK:) ale wez pod uwage, ze na samej gieldzie to pogrywam dopiero od dwoch miesiecy, a gdybym to robil tak dlugo jak sie bawilem z fundami to bedac -co by nie mowic- kompletnym leszczem moglbym bez problemu chyba teraz dopisac jeszcze zero na koncu:)
yayurek / 2008-01-12 16:56 / Kompulsywny looser na forum
toć piszę, że w tych warunkach to właściwie nic nie przegrałeś, zwykła pomyłka statystyczna i podziw się należy za śmiałość w podejmowaniu decyzji, gdybyś stracił 30% to byłbyś prawie weteranem bessy, a tak to zero przygody
adrianrj / 2008-01-12 17:03 / portfel / Bywalec forum
:) e, no bez przesady z tym zero przygody... kilka razy to mi sie nawet te czerwone slupki snily zamiast czegos przyjemniejeszego... ale tak na powaznie to jest to c h o l e r a naprawde ciezkie wycofac wszystko z papierow i zostac z gotowka... raz, ze strata sie materializuje... dwa, ze meczy czlowieka niepewnosc co do trafnosci ocenienia i obecnej sytuacji i najblizszego trendu... a trzy to ta swiadomosc, ze gotowka lezy i nie pracuje tak jak powinna...
yayurek / 2008-01-12 17:18 / Kompulsywny looser na forum
no to daj z pół roku gotówce odpocząć, niech na jakimś spokojnym miejscu połowę strat odrobi, niech Cie nie nudzi i niech Cię nie korci szybkie odgrywanie się :)))
adrianrj / 2008-01-12 17:28 / portfel / Bywalec forum
no, chyba zrobie jak mowisz, to znaczy postaram sie stemperowac swoje zapedy do odgrywania, poszukam jakiejs milej lokaty i wrzuce... ale chyba nie bede potrafil na dluzej niz kwartal:)
marboru / 2008-01-12 16:20 / portfel / "Bankier giełdowy"
tecz Wyślij znajomymDrukujZmniejsz czcionkęPowiększ czcionkę
Kierowcy z Opola protestowali na stacjach benzynowych
PAP
12.01.2008 16:00
Czytaj komentarze(0)
Opolscy kierowcy protestowali w sobotę przeciwko zbyt wysokim - ich zdaniem - cenom paliwa. Kilkadziesiąt samochodów objeżdżało miejskie stacje benzynowe, blokując na nich ruch.

Kierowcy uczestniczący w proteście zastosowali sprawdzoną formułę "strajku włoskiego" - tankowali minimalną ilość paliwa, dokładnie myli szyby i reflektory swoich aut, a za zakupy płacili bardzo drobnymi pieniędzmi specjalnie przywiezionymi w workach foliowych.

"Ja oprócz tego muszę mocno zastanowić się nad zakupem płynu do spryskiwaczy. Wybór na stacji jest duży i nie będzie łatwo. Trzeba będzie je powąchać, itd. Na pewno zajmie mi to kilka minut. Oprócz tego może jeszcze zastanowię się nad hot dogiem" -zapowiedział jeden z organizatorów protestu, Sebastian Błaszczyk.
Longterm / 2008-01-12 16:19 / Mostek Zwyciężymy!
1 GBP=4,73 PLN...
yayurek / 2008-01-12 16:28 / Kompulsywny looser na forum
i co z tego?
Sancho Panches / 2008-01-12 16:38 / Bywalec forum
z tego ze mam przypadkowo 50funtow w kieszeni i juz niedlugo nie wystarczy na kebaba...
trzeba sprzedac bo puki co starcza nawet na 2:) cudne lewiasze z baranim miesem w Efezie przy zwyciezcow:) kto jadl ten wie:))
panikarz / 2008-01-12 16:55 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
50 funtow a to dobre :)
~ / 2008-01-12 16:16 / Tysiącznik na forum
RPP podniesie w styczniu stopy o 0,25 a potem o tyle samo w marcu
/
~ / 2008-01-12 16:20 / Tysiącznik na forum
i kolejna dobra wiadomosc

Prezes GPW Ludwik Sobolewski spodziewa się, że w przyszłym roku na rynku regulowanym zadebiutuje około 70 spółek. Skąd taki pesymizm? Wynika on przede wszystkim z faktu, że giełda od stycznia 2008 roku podwyższy wymagania kapitalizacyjne dla nowo wchodzących spółek.
anonim_03 / 2008-01-12 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
rosnąca podaż zwykle prowadzi do wzrostu cen ;-)
yayurek / 2008-01-12 16:28 / Kompulsywny looser na forum
zwiększyli wymagania, łóżka polowe już nie przejdą, szczęka potrzebna
aszulski57 / 2008-01-12 15:59 / Tysiącznik na forum
1.
Czy słyszaleś o aferze banku Ambrosiano.?
2.
Czy słyszaleś o firmie Toora ?
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 16:06
O firmie Toora słyszałem to i owo;)
O aferze Ambrosiano nic mi nie wiadomo. Może dlatego, że mnie nie było wtedy jeszcze na świecie...
aszulski57 / 2008-01-12 16:38 / Tysiącznik na forum
ten bank nazywany był :
"BANKIER PANA BOGA"
prowadził finanse Watykanu.
I okazało się , że jest niewyplacalny.
Nikt go nigdy porządnie nie kontrolował - nie wypadało.
Jak wybuchła afera to okazało się , że " papieski " bank
finansował " handel śmiercią" , były jakieś powiązania z mafią,podejrzane transakcje a na końcu manko.
Oczywiście Watykan wyciszył całą sprawę a zobowiązania pokryli katolicy całego świata / z tacy/.

Jak ja widzę włoską firme to przechodzi mnie dreszcz.
/ chociaż na pewno jest wiele uczciwych firm z Italii.
aszulski57 / 2008-01-12 16:55 / Tysiącznik na forum
Co do Unicredito to podobno byli na skraju bankructwa kilka lat temu.
Trafiła im się jak ślepej kurze ziarno okazja zakupu banku w Polsce .
Ta transakcja postawiła ich na nogi.

Czy to co napisałem o Unicredito jest prawdą - nie wiem.
Wyczytałem to w prasie.
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 16:50
Fakt, że włoskie Toory i Autostrady furory póki co u nas nie robią.
Anonim wiele razy pisał, że w porównaniu z cenami banków w krajach rozwiniętych ceny naszych rodzimych są mocno wywindowane.
Po debiucie Uni widać to jeszcze wyraźniej. A po wykresie Wig-Banki widać, że sporo inwestorów doszło do wniosku, że coś drogo..
Kilka dni temu wklejałem:
http://picasaweb.google.pl/LforLacny/Indexy/photo#5153118383593310594
Aktualnie jakieś 500pkt niżej. I nie widać oznak, że to już koniec spadków jest..
yayurek / 2008-01-12 16:25 / Kompulsywny looser na forum
tyle, że z unicredito to problem jak z MOLem, trzeba na ekranie drugie okienko mieć otwarte
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=UC:IM
najcz / 2008-01-12 15:02 / Tysiącznik na forum
Rolls Royce ogłosił plan zmniejszenia załogi .
pb
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 14:47
2008-01-12 14:02:32 | *.*.*.* | aszulski57 [ Tysiącznik na forum ]
na giełdzie kupujemy przyszłosć. Taki PKO BP ma ~~20%dynamikę wzrost zysku.
po spadku ceny jeszcze 10% nasze akcje będą już atrakcyjne.
Zreszto te akcje już dziś ktoś zbiera.


Aktualne wskaźniki PKO BP:
c/z=18, c/wk=4, kapitalizacja/przychody=5,2
Po spadku o 10% otrzymalibyśmy:
c/z =16,5, c/wk=3,75..

Aktualne wskaźniki Unicredit:
c/z=12, c/wk=1,75, kapitalizacja/przychody=1,5

Żeby PKO stał się porównywalny z Uni pod względem c/z, cena aktualna musiałaby spaść o jakieś 30..35%
Żeby PKO stał się porównywalny z Uni pod względem c/wk, cena aktualna musiałaby spaść o jakieś 55...60%
Żeby PKO stał się porównywalny z Uni pod względem kapitalizacja/przychody, cena aktualna musiałaby spaść o jakieś 70%

Taka to jest właśnie "atrakcyjność" naszego PKO PB /i większości innych banków/
needle / 2008-01-12 15:08 / Bez rangi
generalnie o tym pisałem, ale ...
...jest jedno ale...
instytucje w gospodarce rozwijającej się dynamicznie są bardziej łapczywym kąskiem dla inwestorów, chociażby dla wyższej dywidendy...
...a umacnający się waluta powoduje wtedy zarówno:
... zysk na akcjach
...większę dywidendę niż na "zachodzie"
...więcej $ czy Ł czy E na rachunku niż przed rozpoczęciem inwestycji
...uwzględnaijąc jenocześnie nieco większą inflację!
panikarz / 2008-01-12 15:45 / portfel / Nerwowy Gracz Giełdowy
ja mysle go i tak kupic niebawem :)
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 15:22
2008-01-12 15:08:35 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
generalnie o tym pisałem, ale ...

2008-01-12 14:08:57 | *.*.*.* | needle [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
...ale akcji tego banku bym obecnie nie polecał


Niby tak.
Ale nijak nie starałeś się uzasadnić.
To jest coś, co często obserwuję w Twoich komentarzach. W lipcu pisałeś, że może być korekta. Ale jaka, ile, czemu i do kiedy już jakby mniej...

Osobiście nie przepadam za takim stylem prognozowania - przy całym szacunku dla Twojej wiedzy/doświadczenia - wolę twarde dane/rysunki/zestawienia. I nie sądzę, że odosobnionym przypadkiem jestem ;)

Pozdrowienia
needle / 2008-01-12 15:52 / Bez rangi
ale napisz...
...czy nie jest tak, że NIKTnie powinien pisać NICZEGO...
...i wówczas też nie miałbyś do kogo pisać:
. takich zastrzeżeń
. takich sprostowań...
czy znasz choć jedną osobę, która każdy swoje sądy argumentuje wystarczająco jak na Twoje oczekiwanie?
a jak z oczekiwaniem ogółu?...
...przecież nie są takie jak Twoje!!!

sam pisałeś, że nie potrafisz ocenić, czy będą wzrosty czy spadki...
jakie będą kursy akcji...
pisałeś, że nie potrafisz!!!
ale wiesz co my powinniśmy pisać
to uważasz, że co powinniśmy pisać?
analizy , które już są???
i które nie zawsze się sprawdzaję
czy nic nieznaczące kwestie, których dziwesiątki tysiący się przewinęło przez forum... (nie przypominam sobie, abyś takie kwestionował, czyli muszą być fajne)
...bo przecież do sformułowania w stylu maklera:
"nie jest łatwo ocenić bieżącą sytuację"
" trudno powiedzieć:
" jeśli tak to tak, ale jeśli tak to inaczej, co chyba, że gdyby tak to wówczs...
...itd
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 16:42
Ok. Może i niesłusznie czepiam się. Bo i co ja tam wiem...
Pisz, jak lubisz i jak chcesz.
aszulski57 / 2008-01-12 15:01 / Tysiącznik na forum
nie uwzględniłeś przyrostu zysku!
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 15:13
PKO: Zysk netto na akcję
2009: 2,12zł; 2010: 2,32zł (+9%); 2011: 2,54zł (+9%)

UNI: Zysk netto na akcję:
2009: 1,57zł; 2010: 1,8zł (+15%); 2011: 2,06zł (+15%)

/dane za rsg.pl/
~ / 2008-01-12 15:20 / Tysiącznik na forum
Patrzenie wylacznie na wskazniki niejednego juz wyprowadzilo w pole.Tu dochodza jeszcze inne,niekoniecznie materialne czynniki.A ich wplyw jest niebagatelny i daje takie oto wyniki,Za ostatni rok:

PKO ........+4,67 %
UNIC.......-24,30 %

/
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 15:27
Na gpw uni jest od niecałego miesiąca.
Wcześniej polscy inwestorzy nie mieli taniej alternatywy bankowej dla PKO, Mille czy Bre- teraz taka pojawiła się na horyzoncie.

Z tym: 2008-01-12 15:20:06 | *.*.*.* | ~
Patrzenie wylacznie na wskazniki niejednego juz wyprowadzilo w pole.

trudno się nie zgodzić.

Ale Panowie; na chłopski rozum: mam do wyboru dwa banki: jeden z prognozowaną dynamiką przyrostu zysków równą 10% i ceną X i drugi z prognozowaną dynamiką przyrostu zysków = 15% i w cenie niższej o 30..70%.
Który bank wybiorę?
~ / 2008-01-12 15:47 / Tysiącznik na forum
na naszej tak
anonim_03 / 2008-01-12 15:30 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w czasie hossy, ten który bardziej rośnie.
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 15:33
a dziś /w czasie powiedzmy boczniaka/ który bank wybrałbyś?
yayurek / 2008-01-12 16:05 / Kompulsywny looser na forum
i co krzyczysz, że król jest nagi, zabawę psujesz, ludzi wkurzasz :)))
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 16:08
Najwyżej mi mordę obiją ;-)
Needle już się zabrał do roboty :-]
anonim_03 / 2008-01-12 15:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w moim portfelu nie mam (i nie miałem) żadnego banku ;-)
w czasie bessy wybrałbym najmniej podlewarowany (największy kapitał własny do aktywów).
rotux_nielogo / 77.236.0.* / 2008-01-12 16:03
No i to jest wiadomość dnia :)
Tzn za uświadomienie mi tego /niby oczywistość, ale jakoś wcześniej do mnie nie dotarła/ dzięki.
Pzdr.
~ / 2008-01-12 14:17 / Tysiącznik na forum
Don't worry, your dividend is safe
----------------------------------------------
Yes, more bank stocks will probably cut their dividends this year. But plenty of techs, drug companies and industrials are likely to raise their payouts.


January 11 2008: 10:42 AM EST

a wiec :
nie lekajcie sie
leiho / 2008-01-12 14:49 / "Tu Ne Cede Malis"
ok, ciekawe ilu bedzie takich odwaznych, jak Merill opublikuje 15 mld strat, albo więcej :) Zobaczymy. Jestem tym mocno zainteresowany. To da odpowiedz co się naprawde dzieje w juesej.
~ / 2008-01-12 14:22 / Tysiącznik na forum
Countrywide borrowers: Fear not
---------------------------------------------
Why the Bank of America acquisition could be good for borrowers who have their mortgages serviced by Countrywide.

i znow:nie lekajcie sie.
~ / 2008-01-12 14:26 / Tysiącznik na forum
no i jeszcze jedna dobra wiadomosc

Foreign investors ride in to rescue Citi
--------------------------------------------------
An investment of even 1 percent from Saudi Prince Alwaleed could signal confidence in the struggling bank, says The Wall Street Journal.
(close) January 11 2008: 6:50 PM EST

NEW YORK -- Saudi billionaire-Prince Alwaleed bin Talal and a team of Chinese investors may ride to embattled Citigroup's rescue, according to a report from The Wall Street Journal.

Chinese investors, including China Development Bank, will reportedly contribute around $2 billion. It ..
szprotek / 83.4.139.* / 2008-01-12 16:11
nie lękajcie się, po prostu uczcie się chińskiego...
:)
~ / 2008-01-12 16:14 / Tysiącznik na forum
PKB Chin = 3,06 biliona
PKB USA = 13,20 biliona

mamy duzo czasu na nauke i nie warto,to Chinczycy naucza sie wszyscy angielskiego
szprotek / 83.4.126.* / 2008-01-12 18:40
w życiu jak na giełdzie trzeba kupować przyszłość...
Choć co prawda to rada raczej dla naszych wnuków :)
tajmir / 2008-01-12 15:33
Jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy