Forum Polityka, aktualnościKraj

Tomczykiewicz kontra Nowak w sprawie Karnowskiego

Tomczykiewicz kontra Nowak w sprawie Karnowskiego

Wyświetlaj:
dgen / 2010-09-13 11:47 / Tysiącznik na forum
2009-02-24

"Jeśli referendum się odbędzie oczywiście będę glosował za odwołaniem prezydenta Karnowskiego" - powiedział premier na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu, pytany jak zagłosuje w referendum: za, czy przeciw odwołaniu prezydenta Sopotu.
Jak dodał, zrobi to "bez radości".
Tusk zaznaczył, że muszą obowiązywać "pewne reguły gry". "Ktoś na kim ciążą zarzuty prokuratorskie, które są w dodatku dość dobrze udokumentowane, nie powinien pełnić funkcji prezydenta" - ocenił. .."
zbyszek52 / 188.33.118.* / 2010-09-13 12:17
Tusk może sobie mówić. Wybierać będa mieszkańcy Sopotu. Mogę się zalożyć, że wybory wygra Karnowski.
zbyszek52 / 188.33.118.* / 2010-09-13 10:13
Karnowski czy się komuś podoba czy nie będzie prezydentem Sopotu. Mieszkancy - bo to na szczęście od nich zależy o tym zadecydują. A mieszkańcy go wybiorą bo jest najlepszy. PO nie musi Karnowskiego poprzeć. Do startu w wyborach nie jest to konieczne. A czy winny czy niewinny to też na szczęście sąd decyduje. A wy pisowscy, niezlomni tropiciele afer czyśćcie najpierw swoje pole. Przypomnę aferę Lipca, gruntową, przeciekową. A Adaś Lipiński. Pamiętacie korupcyjną propozycję tego pisowskiego stratega w pokoju Beger. Domagaliście się śledztwa w tej sprawie? Nie przeszkadza wam, że jest tuż obok waszego kochanego wodza? A zbrodnia na Barbarze Blidzie? Ja nie śledzę tych wszystkich afer lub pseudoafer więc lista przytoczona krótka. Ci co śledzą mogliby ją pewnie bardzo wydlużyć.
Prasa donosi, że zięć Kaczyńskiego zalatwial ulaskawienie jakiegoś przestępcy. Mówi się, że to byla spólka z o.o. Kaczyński - Dubieniecki. No to pisowscy chlopcy do boju. Dalej wyjaśniać być może największą aferę po 1989r. Podpowiem wam, że trzeba przejrzeć wszystkie decyzje o ulaskawieniu bylego prezydenta. A może nawet zawalczcie o powolanie nowej komisji śledczej. Tylko mnie tam nie zamiatać niczego pod dywań!
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 11:05
"...Przypomnę aferę Lipca, gruntową, przeciekową. A Adaś Lipiński. Pamiętacie korupcyjną propozycję tego pisowskiego stratega w pokoju Beger. Domagaliście się śledztwa w tej sprawie? Nie przeszkadza wam, że jest tuż Obok waszego kochanego wodza? A zbrodnia na Barbarze Blidzie? Ja nie śledzę tych wszystkich afer lub pseudoafer więc lista przytoczona krótka..."
POmidorku żalośny, widać, że swoja wiedzę oierasz na TVN-ie ... Znajdż sobie jak sądy POwskie zakończyły afery gruntowe, przeciekowe, podsłuchowe, naciskowe. POczytaj sobie wyroki , POwsytdż sie trochę i nam tutaj przedstaw ... Komisja do wyswięcania Blidy coś znalazła - przedstaw nam wywody Kalisza, prosimy! A może cos o wyrokach przeciwko Kaczyńskiemu, Macierowiczowi, Ziobrze czy Kamińskiemu napiszesz? Pomimo zaprzężenia całego aparatu prokuratury i POmediów "pisowskie zbrodnie" okazały się tylko czczym wymysłem stworzonym na potrzeby ogłupiania takich POzbyszków. Dubienieckiego się czepiasz - może Ćwiąkalskiemu byś zajrzał do akt - tam doszukałbyś się o wiele większych kawałków czekolady. Kiedy Sawicka zostanie kjakims ministrem? Może nam to ujawnisz i umotywujesz też taka nominacje?
zbyszek52 / 188.33.118.* / 2010-09-13 11:57
A może byś przedstawil wyroki na rycha, mira, zbycha, Karnowskiego. A może byś pokazal jakieś dowody na Blidę, a może byś coś powiedzial o Lipińskim. A proces lustracyjny Kaczyńskiego to skończyl się tak jak się skończyl bo chlopaki wyczyścili archiwum? Unikasz tematów chociasz piszesz obszerne epistoly godne oszoloma i pewnie jeszcze myślisz, że ktoś to czyta. Brzuch może ze śmiechu rozboleć. Do akt to Ty sobie zaglądaj. Węszyć to jest chyba to co lubisz najbardziej. No to jak w końcu zajmiesz się sprawą Sp. z o.o. Kaczyński- Dubieniecki? Już widzę, że będziesz próbowal zamiatać pod dywan. I Ty bojownik o zdrowy moralny kręgoslup naszego dzielnego narodu mialbyś to zostawić bez jednoznacznego wyjaśnienia i w razie czego przykladnego ukarania winnych? Nie do wiary. Pamiętaj, że naród czeka na wyjaśnienia oszolomie.
Oszołomowaty / 83.14.48.* / 2010-09-13 08:52
To są POwskie standardy obowiązujące w PO. Trochę więcej o tym tutaj:
"..1. Właśnie w tych dniach pojawiła się w mediach informacja, że Jacek Karnowski obecny Prezydent Sopotu będzie kandydatem Platformy na prezydenta tego miasta w nadchodzących wyborach samorządowych. Pamiętacie Państwo jak Premier Donald Tusk potępiał Karnowskiego kiedy pojawiły się oskarżenia korupcyjne przeciwko niemu, pochodzące zresztą od biznesmena będącego także członkiem Platformy.

Premier nawet w sytuacji kiedy organizacja Platformy w Sopocie nie chciała wycofać poparcia Karnowskiemu, zdecydował przenieść swoje członkostwo do organizacji gdańskiej, chcąc pokazać swoją determinację w przestrzeganiu wysokich standardów tej partii. Teraz kiedy prokuratura postawiła Prezydentowi Sopotu zarzuty i skierowała akt oskarżenia do sądu, prawa ręka Premiera, Przewodniczący Platformy na Pomorzu poseł Sławomir Nowak rekomenduje Karnowskiego jako kandydata Platformy na następną kadencję. Premier Tusk milczy i z tego milczenia można wyciągać wniosek, że bezkarność jednak ośmiela.

2. Takich przypadków kompletnej bezkarności wysoko postawionych członków Platformy jest bowiem co niemiara, a tylko niektórymi interesowała się prokuratura i media tylko zwykle bardzo powierzchownie. Tylko o tzw. sprawie senatora Misiaka, którego firma otrzymała publiczne pieniądze na prowadzenie szkoleń dla pracowników likwidowanych stoczni w Gdyni i w Szczecinie było przez jakiś czas głośno. Senator został nawet wyrzucony z Platformy ale jak sprawa rozeszła się po kościach, niedawno do tej partii wrócił.

Przez jakiś czas była głośna sprawa rzecznika rządu Pawła Grasia, który przez kilkanaście lat mieszka w okazałej nieruchomości, której właścicielem jest obywatel Niemiec i nie płaci za to żadnego czynszu, świadcząc razem z żoną usługi opiekowania się nią. To są czynności objęte podatkiem dochodowym od osób fizycznych tyle tylko, że nie w przypadku Ministra Grasia. W tym przypadku nie było żadnej reakcji Premiera, sprawę badał miejscowy urząd skarbowy i jak można się domyślać podjął decyzję ,że żadnego złamania prawa nie było.

3. Były także głośne sprawy dotyczące posła Janusza Palikota związane z finansowaniem jego kampanii przez tzw. słupy czyli studentów albo emerytów którzy wpłacali na jego kampanię po 11 tys. zł ale do tej pory sprawa jest przekazywana pomiędzy prokuratorami (ostatnio prowadzi ja prokuratura suwalska) i pewnie niedługo się przedawni. Były postępowania prokuratorskie dotyczące wyprowadzania przez posła ogromnych środków finansowych do rajów podatkowych ale do tej pory słuch już po nich zaginął.

Ostatnio pojawiła się w Rzeczpospolitej informacja o tym ,że firma żony Ministra Skarbu Aleksandra Grada uzyskała paromilionowe zlecenie z wolnej ręki od Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ale i na to żadnej reakcji Premiera nie było. Zresztą po tym jak Premier w 2009 roku zapowiedział dymisję Ministra Grada, jeżeli ten skutecznie nie sprywatyzuje majątku stoczniowego, a potem mimo,że w tej sprawie nastąpił wręcz blamaż ministra, nawet ministra publicznie przeprosił, widać że pozycja szefa resortu skarbu jest mocniejsza niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Standardy Platformy wyznacza także sposób zakończenia prac tzw. komisji hazardowej. Według przyjętego raportu, którego twórcą jest poseł Platformy Mirosław Sekuła, żadnej afery hazardowej nie było. Niewinni są i Zbigniew Chlebowski i Mirosław Drzewiecki, winny jest za to były szef CBA Mariusz Kamiński, który te aferę wykrył. W nagrodę za urągające inteligencji Polaków ustalenia komisji hazardowej, poseł Sekuła jest kandydatem Platformy na Prezydenta Zabrza.

4. W tej sytuacji trudno o inną konstatację jak ta,że bezkarność ośmiela czego rezultatem jest poparcie Jacka Karnowskiego jako kandydata Platformy na Prezydenta Sopotu. Donald Tusk i jego koledzy uznali,że skoro po 3 latach takiego rządzenia można ciągle mieć 40 % poparcie, to po co tracić ludzi, którzy tyle dla Platformy zrobili i wciąż mają swoich zwolenników.

A że mają kłopoty z prawem, że łamią tak kiedyś mocno podkreślane standardy Platformy to trudno. Platformie mimo tego,że ma pełnię władzy,jak wynika z badań poparcia dla partii politycznych, zwyczajnie więcej wolno.
...
A kto pamieta jeszcze interesy POwskiego ministra środowiska na "orzechach"? Czy ktos mysli, ze mu sie cokolwiek stało? A my się dziwimy pózniej gdzie nasze pieniądzea i skąd sie wzięła dziura budżetowa ...
dgen / 2010-09-13 08:12 / Tysiącznik na forum
a gdzie znaleźć innego kandydata - w PO wszyscy są umoczeni.................
arti8 / 89.79.44.* / 2010-09-13 09:53
Rywin jest akurat wolny. Mogą go wystawić na listach.

Najnowsze wpisy