Toora

skomentuj
ts / 2007-09-15 12:26
Pamiętam jak po debiucie cash flow w pulsie biznesu właśnie ukazał się artykuł a właściwie kilka artykułów na jego temat. pb opowiadał że cf to firma powstała na przekrętach finansowych, wypływie kasy itp. jakoś do teraz nie wyjaśniono jak było na prawdę. powiem tylko że kurs z dnia na dzień spadł co najmniej 30%, a wcześniej wzrósł jak dobrze pamiętam do prawie 100%. zastanawiam się ile w artykule o toorze jest sprawdzonych wiadomości, albo to artykuł sponsorowany przez kogoś. pb jest gazetą coraz bardziej podobną do super expresu, więcej tam sensacji niż rzetelnych sprawdzonych informacji. ale może się mylę czas pokarze. a może pb to gazeta która robi korekty a poszczególnych spółkach.

zainteresowanych proszę o komentarz i sugestie.
Wyświetlaj:
gienz / 85.193.254.* / 2007-09-15 22:29
Piszecie dużo, ale tak naprawdę to nie wiadomo aż tak wiele. Na 100% zysku to bym nie liczył. Czy ten wniosek o upadłość będzie czy nie to 10 zł przy obecnej sytuacji to marzenie. Spółka jest zadłużona po uszy i tyle. Podejrzewam, ze jeszcze będzie się działo sporo. Spółka pewnie jeszcze spadnie, ale i wzrosty powinny być. Jak to się skończy to .... to jest dobre pytanie. Za dużo jest kart nieodkrytych aby coś wróżyć. Jedno jest pewne, jak spółka upadnie to i 10 gr za akcje to będzie za dużo. Spółka ma takie długi, że po zaspokojeniu wierzycieli dla akcjonariuszy już nic nie starczy. Zobaczymy co zrobią banki. Jak spółka przedstawi konkretny i realistyczny plan działania to może przetrwa. Na razie są więc znaki zapytania. A giełda nie lubi takich sytucji.
gienz / 85.193.254.* / 2007-09-15 22:53
Pisząc upadnie mam na myśli ukończenie postepowania upadłościowego i likwidację spółki.
Samo ogłoszenie upadłośći jeszcze nic nie znaczy. Prozaicznie ogłoszenie upadłośći układowej może zostać odebrane pozytywnie, ale juz upadłości likwidacyjnej to z pewnością nie. Tyle, że i przy upadłości likwidacyjnej sąd może ją zmienić w każdej chwili na upadłośc układową, jeżeli będą ku temu podstawy.
Tak więc jaki by scenariusz nie był to spekulacja będzie miała z Toory pociechę :)
Parker / 2007-09-15 12:30 / parker.bblog.pl
Jeżeli nie potwierdzą to będzie kolejna okazja do zrobienia 100% w ciągu kilku sesji
ts / 2007-09-15 12:45 / "Trial na giełdzie"
całkiem możliwy scenariusz.
Artur70 / 2007-09-15 13:04 / Tysiącznik na forum
Też tak uważam, że w ciągu najblizszego tygodnia kurs wzrośnie/wróci do 7-8 PLN.
asas / 212.76.37.* / 2007-09-16 19:10
moim zdaniem Pionieer nie pozwoli na upadlosc, za udzo kasy by na tym stracili.
przewodnick / 2007-09-15 12:38 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fragment z wczoraj:
"Jeszcze dziś do sądu w Tarnobrzegu wpłynie wniosek o upadłość spółki. Wnioskodawca? Pragma Inkaso (PI), jedna z największych firm windykacyjnych na rynku."

Wniosek muszą złożyć dostawcy - czyli minimum dwie spólki. Tutaj mowi sie o jednym wnioskodawcy.
Chca przejąć inne długi - czyli spólka ma kapitał lub srodki trwałe, bo nikt sie nie ładuje w długi spólki niewypłacalnej.

Jak dla mnie to albo ten artykuł powstał po to aby znależć innych dostawców i wspolnie złożyć wniosek, albo ktoś chce przejąć te spolke za bezcen (wrogie przejecie)
Józefina / 2007-09-17 12:09 / portfel / Tysiącznik na forum
to w czystej postaci pralnia brudów....
gienz / 85.193.254.* / 2007-09-15 22:43
To żę chcą skupić jeszcze jakieś długi to wcale nie oznacza, że liczą na to, że spółka im to wsystko spłaci. Mogą chcieć skupić np. za 20 - 30 % wartości i liczyć, że zaspokojeni zostaną w większym zakresie, niz sami zapłacili, albo liczyć, że komuś to dalej odsprzedadzą.

Co do wniosku o upadłość, to wystarczy jak złoży go JEDEN wierzyciel. Samo postępowanie upadłościowe może się toczyc jak jest przynajmniej dwóch dłużników (ale tych spółka ma znacznie więcej), bo jak jest tylko jeden to jest droga zwykłego procesu cywilnego. Sąd z wniosku wierzyciela ogłasza upadłość (oczywiście jak są podstawy), a pozostali zgłaszają swoje wierzytelności na listę wierzytelności która prowadzi syndyk.

Dla wytrwałych polecam lekturę ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze z 2003 r., taka wiedza na giełdzie tez jest potrzebna. Znacznie ułatwia przewidywanie mozliwych scenariuszy w przypadku spółek na krawędzi.
ts / 2007-09-15 12:43 / "Trial na giełdzie"
pytanie ile będzie jeszcze artykułow i czy wogóle bedą konkrety.
dako / 2007-09-15 13:09 / Bywalec forum
To nie pierwszy artykuł który powoduje drastyczny spadek cen .Kto na tym traci jak zwykle drobni akcjonariusze.Czy nie pora zeby KNF się temu przyjrzał ?
Przewodnick / 2007-09-15 13:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Już się przygląda :
"Jedno jest pewne: w restrukturyzacji firmy z pewnością nie pomogą inwestorzy giełdowi. Zupełnie stracili zaufanie do władz Toory. Przy czym nie chodzi tylko o drastyczną korektę prognoz i katastrofalne wyniki II kwartału, ale też — co przypominają analitycy — fakt, że miesiąc przed ogłoszeniem tych informacji włoska Toora sprzedała pakiet 160 tys. akcji spółki (kurs sięgał wtedy 25 zł, dziś oscyluje w granicach 8 zł). Co więcej, notowania spółki zaczęły spadać już kilka dni przed zmianą prognoz. Sprawie przygląda się Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), która sprawdza, czy ktoś wykorzystywał informacje poufne.

— Prowadzimy postępowanie w tej sprawie. I mamy już namierzone podmioty, które sprzedawały wtedy akcje. To wszystko, co na razie mogę ujawnić — mówi Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF."
ts / 2007-09-15 13:32 / "Trial na giełdzie"
moim zdaniem artykuł jest jednostronny. jeśli to prawda to powinni zapytać jakiegos rzecznika toory, aby mógł odpowiedzieć na te zarzuty.
Przewodnick / 2007-09-15 13:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Coś tam powiedział. Skoro nie złożą sami wniosku znaczy, że nie jest tak źle.

"Radosław Kuras, członek zarządu Toora Poland, przyznaje, że trwają rozmowy z bankami.

— Na razie współpracujemy na podstawie dotychczasowych umów. Sytuacja jest trudna, ale z pewnością nie bez wyjścia — twierdzi Radosław Kuras.

Przyznaje, że spółka ma problemy z płatnościami.

— Staramy się w miarę możliwości regulować zobowiązania. Prosimy o cierpliwość. Mamy nadzieję, że kroki naprawcze, które poczyniliśmy, już wkrótce przyniosą pierwsze rezultaty — mówi Radosław Kuras.

Zarząd Toory nie rozważa złożenia swojego wniosku o upadłość."
skomentuj
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy