Forum Polityka, aktualnościKraj

Torysi dzielą PiS i PO: "straszne brednie"

Torysi dzielą PiS i PO: "straszne brednie"

Money.pl / 2010-06-30 16:06
Komentarze do wiadomości: Torysi dzielą PiS i PO: "straszne brednie" .
Wyświetlaj:
na marginesie / 77.255.53.* / 2010-06-30 18:47
Minister przyznaje: byłem torysem

Minister finansów Jacek Rostowski powiedział, że był członkiem brytyjskiej Partii Konserwatywnej na początku lat 90. Jak podkreślał, Polska nie była jednak wtedy w UE i dopłaty dla unijnych rolników w ramach Wspólnej Polityki Rolnej nie były wówczas korzystne dla polskiej wsi.

Rostowski na konferencji prasowej zaznaczył, że na początku lat 90. Wspólna Polityka Rolna powodowała bardzo duże dopłaty dla rolników niemieckich, francuskich czy holenderskich i była dla polskich rolników bardzo niekorzystna, bo produkcja rolna, dotowana z unijnej Wspólnej Polityki Rolnej, zalewała polskie rynki.

- Dlatego sprzeciw wobec tej Wspólnej Polityce Rolnej na początku lat 90. był dla polskich rolników rzeczą korzystną i dlatego nie miałem żadnego problemu z tym, że byłem w tej partii torysowskiej, która wtedy (ta partia) tą Wspólną Politykę Rolną też chciała ograniczać - oświadczył szef resortu finansów.


Dodał, że od 17 lat nie jest w brytyjskiej Partii Konserwatywnej, w 2004 roku Polska przystąpiła do UE i od tego czasu Wspólna Polityka Rolna jest dla polskich rolników bardzo korzystna.

- Mamy do czynienia z zupełnie inną sytuacją, no i myślę, że mówienie o tym, iż byłem w brytyjskiej partii torysowskiej, to jest taka próba po pierwsze znalezienia tematu zastępczego, za co gratuluję, ale także w trochę niepokojący sposób wydaje się świadczyć o tym, że sztab PiS, że w ogóle PiS jako partia nie bardzo rozumie mechanizmów Wspólnej Polityki Rolnej - ocenił Rostowski.

Sztab PiS pokazał na konferencji prasowej nagranie fragmentu wywiadu radiowego z ministrem Rostowskim, który mówiąc, iż wstąpił do Platformy Obywatelskiej poinformował, że przedtem był członkiem Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii. - Byłem torysem - mówił w wywiadzie Rostowski.

Autor: PH Źródła: PAP
jan kowalski / 2010-06-30 18:41 / Tysiącznik na forum
GROM ŻĄDA PRZEPROSIN OD KOMOROWSKIEGO

fot. Wikipedia, 30-06-2010 16:42
POWRÓT
A7f349b9155360706ea0ae78b85f83e3
fot. Wikipedia

Żołnierze GROM wytykają Bronisławowi Komorowskiemu nieprawdziwe twierdzenia pod adresem gen. Petelickiego.

"Nie warto zwracać uwagi na wypowiedzi generała Sławomira Petelickiego ponieważ, nie jest i nie był żołnierzem i ma specyficzne spojrzenie na sprawy wojska" - powiedział marszałek Bronisław Komorowski podczas ostatniej debaty prezydenckiej. Polityk PO odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który przypomniał na wizji artykuł gen. Sławomira Petelickiego (pierwszego dowódcy GROM) wytykający nieudolność rządu i marszałka w kwestiach bezpieczeństwa
narodowego.


"Twierdząc, że twórca GROM nie jest żołnierzem, twierdzi Pan, że ludzie, którzy narażali i narażają życie dla Ojczyzny także nie są żołnierzami. Słowa Pana, ugodziły nie tylko w dobre imię generała Petelickiego ale w honor polskiego żołnierza, w honor żołnierzy, honor - którego zawsze bronił generał Sławomir Petelicki" - czytamy w liście żołnierzy GROM, pod którym podpisał się m.in. Romuald Szeremietiew.


Żołnierze bronią gen. Petelickiego, nazywając stworzoną przez niego jednostkę GROM "dobrem narodowym", w której służba uważna jest przez nich za zaszczyt.


To kolejna wpadka, jaką zaliczył w trakcie obecnej kampanii Bronisław Komorowski - konkluduje portal wp.pl.


(wg, wp.pl)
sefer1 / 89.79.238.* / 2010-06-30 18:02
Zajmuje się polityką i propagandą.
@@@ / 89.77.200.* / 2010-06-30 16:06
Te Vincent, jak byliscie z Torysami w jednej frakcji w PE to dlaczego nie naciskales na nich aby WB zrezygnowala z rabatu brytyjskiego.
Dlaczego jak w Polsce bylo referendum akcesyjne POpaprancy nie krytykowali tegoz rabatu.
Juz wtedy wiedzieliscie ze bedziemy palcic za WB.
Juz lepiej nic nie mow bo sie osmieszasz.
fggdfgf / 83.11.54.* / 2010-06-30 17:34
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.

Najnowsze wpisy