Forum Polityka, aktualnościKraj

Tragedia w Londynie

Tragedia w Londynie

mikeee / .* / 2005-07-07 13:52
Komentarze do wiadomości: Tragedia w Londynie.
Wyświetlaj:
Bravados / .* / 2005-07-08 10:41
Jedno jest pewne, tej walki nie wygramy paradami równości. To walka ideologii. Jak by to nie było dla niektórych irytujące dzisiejszy zachodni dobrobyt to konsekwencja 2.000 lat chrześcijaństwa, kultury jaką ono ukształtowało, odpowiedzialności i szacunku do bliźniego, a jednocześnie niewzruszonego przekonania o staniu na straży jedynej objawionej prawdy. Islam jest religią wrogą chrześcijaństwu, a niestety letni chrześcijanie lub wręcz laicki zachód nie ma sił duchowych koniecznych do obrony. Jestem przekonany, że niedługo odezwą się głosy, że najlepiej będzie udobruchać terrorystów przerabiając kościoły na meczety.
robotnik sezonowy / .* / 2005-07-07 22:54
To są właśnie plony tyakich haseł jak : religia,patriotyzm,Bóg,honor,ojczyzna
Junosza / .* / 2005-07-08 08:31
Żeby coś takiego napisać, trzeba najpierw wiedzieć co to jest religia, patriotyzm, Bóg, honor i Ojczyzna. Wydaje mi się, że kwitowanie zamachu grupy ludzi, któa ma ochotę narozrabiać i nabić komuś kieszeń, takim stwierdzeniem wskazuje na zupełny brak zrozumienia wymienionych haseł.
Wapniak / .* / 2005-07-07 16:56
Dziwne;...hm... Jeżeli chodzi o mnie, nie jestem ani wstrząśnięty ani zdziwiony, a tym bardziej zaskoczony, planowymi atakami CIA oraz tak zwanych i prawdziwych Terrorystów. Ciekawe dlaczego, co?... Patrząc logicznie i obiektywnie na świat, w kategoriach globalnych, czy jest w tym coś dziwnego?...Każdy rodzaj "Bolszewizmu" jest szkodliwy...
roll tack / .* / 2005-07-07 17:15
Ciekawe czego dotyczy zwapnieninie. Mam pewne podejrzenia. Planowe ataki CIA powiedasz? Pokrętna ta Twoja logika i obiektywizm ale może wskaż jakie przesłanki wskazują na to że to CIA? może czegoś nie dostrzegam?
Wapniak / .* / 2005-07-07 17:42
Dla roll tack.Spieszę rozwiać Pańskie wątpliwości. Z wiekiem jak ogólnie wiadomo, występuje zwykle objaw "rosnących rąk" czyli tzw. dalekowzroczność. Stąd okulary na codzień. W tym jednak wypadku przy całym dobrodziejstwie inwentarza, przypadłość ta, a raczej zaleta, jest korzystna w przeciwieństwie do krótkowzroczności, ale to nie jest już mój problem...A z calym zaś szacunkiem; proponuję na każdy medal spojrzeć również z tej drugiej jego strony. Wtedy jest naprawdę o czym myśleć...Materiału na stronach internetowych, poza oficjalną propagandą, proszę mi wierzyć, nie brakuje.
roll tack / .* / 2005-07-08 09:11
No coż - mamy przykład dość typowy: zamiast odpowiedzi na zadane pytanie "dobre rady". Spodziewałem się raczej długiego wywodu z zimną logiką i precyzją wskazującego dlaczego to CIA stoi za zamachem. Zawiodlem się. Myślę że nie ja jeden. Natomiast z całym szacunkiem dla Pana Wapniaka protestuję przeciwko takiemu sposobowi dyskusji jaki Pan narzuca: jeżeli stawiasz jakąś tezę to ją udowodnij. Odsyłanie w odchłań internetu jest co najmniej nieeleganckie. Czy naprawdę tak trudno podać linki do stron o których wspominasz? Chyba że takowe nie istnieją.....
Wapniak / .* / 2005-07-08 11:11
Dla roll tack.Istnieja...istnieją...tylko przez grzeczność trudno mi wskazywać komuś drogi dla poszerzenia horyzontów. Wracając do meritum; planowe ataki CIA wraz z ich skutkami ująłem w kategoriach historycznych i globalnie, czego Sz. Pan nie zauważył. Imputowanie mi tezy o rzekomej roli sprawczej CIA w zamachu na Londyn jest ze względów oczywistych, na dzień dzisiejszy, co najmniej śmieszne. W przeciwieństwie do "zwapnienia", co z upływem lat i Panu grozi, darem tego okresu jest stopniowe wyciszenie emocji, co w dużej mierze pomaga w spokojnej ocenie rzeczywistości i jej związków przyczynowo-skutkowych i td. Odpowiadając zaś na Pańskie zapotrzebowanie podam tylko takie nazwiska:N. Chomsky, N. Solomon, N. Klein, J. Stiglitz i inni. Życzę przyjemnej lektury i do "usłyszenia"...
roll tack / .* / 2005-07-08 11:22
Panie Wapniaku! Toż ja właśnie na to liczyłem że przedstawi Pan tutaj "spokojną ocenę rzeczywistości i jej związków przyczynowo-skutkowych". A Pan z nieznanych powodów się wzbrania. Bez fałszywej skromności proszę. Ja i zapewne inni też chętnie przeczytajamy to co Pan napisze.I jeszcze jedno: ja prosiłem o podanie tych linków. Odmowa spełnienia prośby przejawem grzeczności? Idzie nowe.... Liczę że nie da się Pan prosić po raz kolejny
Wapniak / .* / 2005-07-08 16:28
No, cóż...Widzę, iż ma Pan skłonności jednak do impertynencji. Nie czyta dokładnie. Sądziłem, iż dopiero po przeczytaniu wskazanych przeze mnie autorów, podejmie Pan ew. dalszą polemikę. Więc pójdę grzecznie jeszcze dalej i spęłnię Pańskie życzenie. Taki link jak: "Chomsky po polsku", proszę go wyklikać do końca - zajęcie wraz z przemyśleniami nie wiem na jak długo... Po tym fakcie, o ile się Pan zdecyduje jak sądzę, nie będzie lub będzie Pan w stanie zdawać sobie sprawę, iż spełnienie pierwszego warunku:"spokojnej oceny"...na łamach tego forum jest niemożliwe. Po pierwsze-ze względu na obszar i ogrom tego zagadnienia,po drugie-nie czuję się na siłach w sposób zwięzły, analityczny i przejrzysty przedstawić wszystkie jego aspekty i uwarunkowania. W podanym linku są wysokiej klasy specjaliści i nie mnie konkurować z nimi.Całość możnaby zamknąć tematem np: Kapitał na świecie jego uwarunkowania, zalety i wady, lub podobnym. Konia z rzędem temu kto potrafi temu sprostać w jednym tomie. Nie sposób.Nic się nie dzieje bez powodu. Jak nie wiadomo zaś o co chodzi, to napewno o pieniądze...Banał, jakże ciężki w swej wymowie. A propos: Czy ktoś policzył o ile wzrosły obroty kapitału po tych wszystkich, różnych wydarzeniach?...A ile ludzi zmieniło miejsce swego doczesnego pobytu?... Dla wyjaśnienia dodam, iż nie boli mnie ani Madryt, Londyn ani WCT, Wietnam, Afganistan, Czeczenia, Ukraina, Białoruś, Salwador, Kuba czy Bałkany, ale globalnie na jakich zasadach i wg. jakich reguł ten świat się dzisiaj kręci?...I kto?...Nic nie jest dziełem przypadku...Jeżeli moja zaduma wyrażona na samym wstępie dała powód i zainteresowała większą rzeszę adwersarzy, będę usatysfacjonowany, dziękując z góry w ten sposób kolejnym uczestnikom przeze mnie wywołanej polemiki. Swoją drogą polecam, do czasami spoglądania na tę drugą stronę, stronę farbowanego medalu. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
zm55 / .* / 2005-07-08 09:52
Czyżbyś nie wiedział , że Al-Kaidę i inne jednostki terrorystyczne szkoliła CIA, a wyposażało USA. Jeśli nie odczytałeś tego z wypowiedzi "wapniaka" to naprawdę źle z tobą. A ile morderstw popełnili i popełniają nadal bandziory z CIA?
roll tack / .* / 2005-07-08 10:41
Dziękuję za szybką diagnozę. Myślę że Wapniak nie potrzebuje takich popleczników jak Ty. Znacznie lepiej poradzi sobie sam. Chyba że Ty podasz linki o ktore prosiłem?O dowodach typu "to jest powrzechnie wiadome" nawet nie chce mi się pisać, Nie potrafię też odpowiedzieć na pytanie ile morderstw popełnili ani tym bardziej popełniają bandziory z CIA. Jeżeli Ty posiadasz tą widzą to ją upublicznij. Najlepiej tu i teraz
zm55 / .* / 2005-07-08 13:46
Kto chce wiedzieć co się dzieje na świecie słucha różnych głosów nie tylko jedynie słusznej propagandy USA. Czyż muszę ci dowodzić, że powody atku USA i jej pachołków na Irak były całkowicie fałszywe, spreparowane przez CIA. A czy premier Berlusconi myli się wydając nakaz aresztowania 13 agentów CIA za porwanie z terytorium niezależnych Włoch imama Madiolanu i torturowanie go w celu wymuszenia zeznań. Kto tu jest terrorystą. A jak skomentujesz fakt braku jakiejkolwiek odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełnione przez żołdaków USA.
sceptyk / .* / 2005-07-08 12:12
Wapniakowi chodziło zapewne o atak na WTC, kiedy to zdjecia amatorskie i kamery zarejestrowały tuż przed udeżeniem w wieże obiekt UFO który na krótko przed uderzeniem pojawia się i strzela dokładnie w to samo miejsce przed uderzeniem samolotu. Są też wątpliwości co do pozostałych ataków na Pentagon relacji miejscowych świadków i dowodów znalezionych na miejscu. Na wyposażeniu strategicznegolotnictwa rozpoznawczego USA jest maszyna (SR 75) zbudowana na wzór: http://jnaudin.free.fr/afs_sim/afs_intro.htm opis zjawiska: http://jnaudin.free.frtak więc nie jest to żadna tajemnica a wątpliwości zawsze pozostają. Jeżeli nie wiemy o co chodzi, to w tym przypadku o politykę a raczej ukierunkowanie jej na odpowiednie tory !!!
roll tack / .* / 2005-07-08 12:56
UFO? Rozumiem. Przeszukuj trochę dokładniej net albo nie śpij podczas Archiwum X - SR 75 jest samolotem zwiadowczym i NIE wygląda jak latajacy spodek. Mam nadzieję że nie o to chodziło Wapniakowi bo brałem go za poważnego faceta.Co się tyczy wątpliwości - radzę unikać sytuacji w której większą wagę przykładasz
roll tack / .* / 2005-07-08 12:58
do mało prawdopodobnych watpliwości niż bardziej prawdopodobnych przesłanek. To przegrywająca strategia.
sceptyk / .* / 2005-07-09 18:10
Nie zamierzam polemizować z człowiekiem pozbawionym wyobraźni i elementarnych zasad dobrego wychowania. Zamiast zająć się strategią i elementarnymi przesłankami naucz sie rozumieć co piszą inni (czytaj między wierszami), impertynencja przesłania Twoją intuicję a to już niczego dobrego na przyszłośc nie wróży!
kit / .* / 2005-07-08 13:29
KIEDYŚ też sądzono że WTC to sprawa Al-kaidy...i co wiemy teraz ?http://hotnews.pl/artwtc-7.htmlco w tym jest mało prawdopodobne ?ocenę pozostawmy historii a ty sobie zostań ze swoimi wątpliwościami ...hehehe.......
rokka / .* / 2005-07-07 14:51
teraz kolej na W-wę
nikt / .* / 2005-07-07 14:33
w żaden sposób nie potrafię tego pojąć...
Andre / .* / 2005-07-07 14:10
Bo terroryści zamiast myślenia maja wiare, czyli bezkrytyczne przyjmowanie obowiązującej interpretacji religii - islamu.
mikeee / .* / 2005-07-07 13:52
ludzie, którzy stoją za takimi czynami są chorzy, brak im tego co ludzkie czyli możliwości logicznego myślenia
Marek / .* / 2005-07-07 15:05
Mylisz sie.Ich celem jest sterroryzowanie spoleczenstwa i jak widac im sie to udaje.
hwdp / 83.27.196.* / 2009-11-13 13:08
hwdp

Najnowsze wpisy