Forum Forum prawneZmiany w prawie

Trudne przejęcia a prawo pracy

Trudne przejęcia a prawo pracy

Money.pl / 2011-09-11 08:18
Komentarze do wiadomości: Trudne przejęcia a prawo pracy.
Wyświetlaj:
Janzzp / 83.2.161.* / 2013-11-22 21:05
Wszystko można ominąć. Przekazujący rozwiązuje umowy o pracę ze swoimi pracownikami a nowy przejmujący podpisuje umowy z pracownikami, których sam sobie dobierze i po sprawie. Po art. 23.1 kp.
wiwan / 2013-11-22 21:20
Przy rozwiązaniu umowy o pracę na czas nieokreślony musi być podany powód wypowiedzenia, i musi być on rzeczywisty. "Przekazanie" takim powodem nie jest, i każdy sąd pracy uzna takie wypowiedzenia za nieprawne, a w efekcie- konsekwencje takie jak w art. 45 i 47 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-ii-umowa-o-prace
lena2012 / 89.75.142.* / 2012-07-03 16:47
Witam, Do kogo mam kierować pismo o urlop wychowawczy, jeśli oficjalnie nie zostałam poinformowana o przejęciu na mocy art.23, a jutro kończy mi się urlop macierzyński? Do byłego pracodawcy, czy do nowego? Proszę o pomoc.
szklarek / 2012-07-03 20:04
Do nowego. Z tym, że wniosek taki składa się minimum 2 tygodnie przed jego rozpoczęciem, co wynika z art. 186'6 KP.

Można więc obecnie poratować się wnioskiem o urlop wypoczynkowy na podstawie art. 163, par.3 KP.- bo nie wymaga on takiego wyprzedzenia, a pracodawca nie może go odmówić. I w czasie tego urlopu złożyć wniosek o u. wychowawczy.
Albo złożyć oba wnioski jednocześnie zwracając uwagę by było zachowane ww min. 2 tygodnie wyprzedzenia w kwestii u. wychowawczego i by oba urlopy się nie nakładały.
roman1971 / 2011-09-11 08:18
Witam, mam pytanie odnosnie tegoz artykułu, jesli moja placówka Zespól Szkół została decyzja władz gminnych zlikwidowana ( nauczycielem zostały wręczone wypowiedzenia i odprawy), a w jej miejsce został utworzony Zespół Szkół Społecznych, to czy nowy pracodawca ma prawo na miejsce pracowników dotychczas zatrudnionych przyjąć nowych pracowników o takich samych kwalifikacjach na takie samo stanowisko. Myślę ze treści artykułu wynika ze nie, prosiłbym jednak o odpowiedz .

Najnowsze wpisy